Уряд спростив процедуру сертифікації насіння і садивного матеріалу для сільгоспвиробників
Відповідно до постанови Уряду від 2 грудня №1187 проведення процедури сертифікації насіння здійснюватиметься відповідно до міжнародних вимог.
Як повідомили у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, постановою передбачено:
- збільшення терміну дії сертифікатів, що засвідчують посівні якості насіння (на насіння овочевих культур, насіння соняшнику та насіннєву картоплю);
- визначення відсотка насіння, яке підлягатиме ділянковому (ґрунтовому) сортовому та лабораторному сортовому контролю;
- скасування норми щодо подання завірених перекладів документів на імпортоване насіння;
- спрощення процедури подання документів до органу сертифікації виробникам категорії добазового насіння (розсадників випробування та розсадників розмноження).
Прийняті зміни врегульовують розбіжності, які виникають під час проведення сертифікації насіння, спрощують процедуру сертифікації, знижують фінансове навантаження на суб’єктів господарювання та забезпечують наявність на ринку насіння високої якості.
“Якісний посівний матеріал сільськогосподарських культур є запорукою високих майбутніх врожаїв, і значною мірою залежить від якості насіння. Недарма кажуть, що посієш – те пожнеш. На Львівщині 14 суб’єктів насінництва та розсадництва вирощують та реалізовують сертифіковане насіння сільськогосподарських рослин та саджанці вітчизняної та зарубіжної селекції вітчизняного виробництва. Цьогоріч суб’єкти насінництва виробили 14,2 тис. тонн сертифікованого насіння сільськогосподарських культур та 9600 штук саджанців багаторічних культур для власного сортозаміщення та реалізації”, – прокоментувала т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко.
Оксана Буй
Новини за темою
Аграрії Львівщини отримали 5 тонн посадкової голландської картоплі
9 травня 2022
Фермерам та господарствам Яворівської громади передали 5 тонн посадкової голландської картоплі. Вантаж отримали завдяки молодій українській компанії Централ Плейнс Груп, яка займається вирощуванням картоплі вищої якості. У співпраці з голландським партнером Meijer Potato в межах проєкту «Сад Перемоги», Яворівська громада отримала посадкову картоплю. «Мелоді Столова» – так називається голландський сорт картоплі, передали для допомоги українським індивідуальним господарствам та виробництвам харчових продуктів. Завдяки посередництву Львівської аграрної палати, картоплю отримали Львів та Яворівська громада. Мішки картоплі, по 25 кг кожен, роздали по старостинських округах громади.
У Яворівській громаді стартував всеукраїнський проєкт «Сади перемоги»
2 травня 2022
Яворівська громада отримала насіння овочів, зелені та інших сільськогосподарських культур від польської організації Fundacja Folkowisko та британської благодійної організації UK to Ukraine. За співпраці Яворівської міської ради, окрім насіння, благодійники передали садовий інвентар. Частину насіння вже роздали в населені пункти Яворівської громади. Іншу частину відправили у ці вихідні в Київську область. Разом з тим, на Яворівщині відбулась Всеукраїнська акція з висадки дерев «Сади Перемоги». До неї долучись жителі громади та вимушені переселенці, які знайшли тут прихисток. «Сади Перемоги» – не нова ідея. Така акція проводилася у США, Великобританії, Канаді, Австралії та Німеччині під час Першої та Другої світових воєн. Вона допомогла вистояти країнам у найскрутніші часи.
Аграрії області отримали третю партію гуманітарної допомоги від насіннєвої компанії Австрії
28 квітня 2022
Сьогодні одна з найбільших організацій фермерів із селекції та насінництва Австрії передала аграріям Львівщини гуманітарний вантаж на підтримку галузі у час війни та розпалу посівної кампанії. Йдеться про насіння сільськогосподарських культур (озима пшениця, соя, кукурудза, соняшник) та суміші трав від австрійської насіннєвої компанії SAATBAU LINZ. Як зазначив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко, цього року сільгоспвиробники Львівщини мають максимально засівати поля та вирощувати урожай, щоб частково компенсувати втрати, пов’язані зі скорочення посівних площ на територіях, де тривають бойові дії. Поставка та розподіл насіння відбувся за підтримки департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації та ГО «Львівська аграрна палата». Загалом аграріям Львівщини передали понад 80 тонн насіння. «Аграрії області в цьому році проводять посівну в доволі жорстких умовах. Головним викликом є брак ресурсів. Тому ми дуже раді будь-якій пропозиції від наших зовнішніх партнерів, які допомагають нам провести посівну і забезпечити продовольчу безпеку регіону та країни в цілому. Високорепродукційне насіння не просто дозволить збільшити посівні площі. Воно також дає шанс нашим аграріям отримати максимальну врожайність та, відповідно, збільшити ефективність виробництва», - зауважила директорка департаменту АПР Тетяна Гетьман. Гуманітарну допомогу розподілили між дрібними та середніми аграріями регіону, зокрема, понад 200 фермерів отримали насіння, яке дасть змогу засіяти пшеницею близько 180 га, кукурудзою – 820 га, соняшником – 1700 га, соєю – 120 га, з них 49 сімейних фермерських господарств отримали суміш трав на площу 160 га. Нагадаємо, що це вже третя гуманітарна поставка вантажу сільгоспвиробникам області від міжнародних компаній. Перший вантаж отримали від Франції у вигляді елітної насіннєвої картоплі. Другий - насіння кукурудзи від корпорації Bayer.
Аграрії Львівщини отримали гуманітарну партію насіння кукурудзи від корпорації Bayer
22 квітня 2022
Сьогодні Львівщина вдруге отримала гуманітарний вантаж, призначений для аграріїв області. Цього разу сільгоспвиробники регіону отримали 2300 насіннєвих одиниць кукурудзи від корпорації Bayer. Поставка відбулась за підтримки Міністерства аграрної політики України та департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної адміністрації. Розподіл насіння допомогла організувати ГО «Львівська аграрна палата». Гуманітарну допомогу розподілили між малими аграріями регіону: насіння отримали близько 100 виробників, які обробляють до 500 га землі. За попередніми оцінками отриманим насінням аграрії зможуть засіяти понад 2,3 тис. га, з площ яких прогнозується отримати 21- 22 тис. тонн врожаю. «Це вже друга гуманітарна партія насіння, яку отримали аграрні підприємства області у квітні цього року. Перша поставка 95 тонн насіння картоплі з Франції ми розподілили між 20-ма дрібними аграріями регіону. Гуманітарна партія насіння кукурудзи є дуже на часі, посівна кампанія в регіоні тільки розпочалась і триватиме до кінця травня самому розпалі і триватиме ще мінімум до кінця травня», - коментує Тетяна Гетьман, директорка департаменту АПР Львівської обласної військової адміністрації. Читайте також: Підтримка аграрної галузі: Львівщина отримала першу партію насіннєвої картоплі з Франції. Прогнозована площа посіву кукурудзи у 2022 році у господарствах усіх категорій становить 84,6 тис.га, збільшена на 1,3 тис. га до минулого року. Площа посіву кукурудзи у сільськогосподарських підприємствах збільшиться на 2,4 тис.га, і становитимуть 78,2 тис.га.
Стартує реєстрація на проходження сертифікації педагогічних працівників
18 січня 2021
Сьогодні стартує реєстрація на проходження сертифікації педагогічних працівників. Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним. «Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню», - зазначили у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти. До кожного наступного етапу допускатимуться ті учасники, які успішно пройшли попередній. Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі. “Під час сертифікації відбудеться незалежне тестування учасників сертифікації (проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти); самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи); вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи)”, - повідомили у департаменті освіти і науки Львівської ОДА. Зазначимо, цього року сертифікацію зможе пройти не більше двох тисяч вчителів початкової школи. Наказом Міністерства освіти і науки України визначено граничну кількість вчителів для проходження сертифікації в розрізі регіонів. Оксана Буй
Понад сотня вчителів області зможуть пройти сертифікацію
13 січня 2021
У 2021 році сертифікацію зможе пройти не більше двох тисяч вчителів початкової школи. Наказом Міністерства освіти і науки України визначено граничну кількість вчителів для проходження сертифікації в розрізі регіонів. Відтак, Львівщина має квоту - 141 вчитель початкової школи. Про це сьогодні йшлось під час брифінгу у Львівській ОДА. «Сертифікація прирівнюється до атестації педагогічних працівників. Пройшовши її, можна не проходити атестацію. Педагоги, які зголосяться до проходження сертифікації, матимуть надбавку до зарплати», - зазначив директор департаменту освіти на науки Львівської ОДА Олег Паска. Реєстрація для участі у сертифікації триватиме з 18 до 31 січня включно. «До сертифікації, як правило, зголошуються вчителі які, готові до змін та підняття власної планки, адже це спосіб підвищення кваліфікації. Наразі це швидше пілотний проект, адже стосується поки що виключно вчителів початкової школи. Переважна більшість вчителів, які добровільно беруть участь у сертифікації – це педагоги середнього віку», - розповів заступник керівника Львівського обласного центру оцінювання якості освіти Андрій Миляник. Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним. Під час сертифікації відбудеться незалежне тестування учасників сертифікації (проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти); самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи); вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи). До кожного наступного етапу допускатимуться ті учасники, які успішно пройшли попередній. Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.
Наступного тижня розпочинається реєстрація на проходження сертифікації педагогічних працівників
12 січня 2021
Реєстрація для участі у сертифікації триватиме з 18 до 31 січня включно. Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним. Під час сертифікації відбудеться незалежне тестування учасників сертифікації (проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти); самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи); вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи). «Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню», - зазначили у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти. До кожного наступного етапу допускатимуться ті учасники, які успішно пройшли попередній. Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі. У 2021 році сертифікацію зможе пройти не більше двох тисяч вчителів початкової школи. Наказом Міністерства освіти і науки України визначено граничну кількість вчителів для проходження сертифікації в розрізі регіонів.
Успішна сертифікація зараховується як проходження атестації педагогом – роз’яснення МОН
28 грудня 2020
Успішне проходження сертифікації має бути зараховано як проходження атестації педагогічним працівником. Про це йдеться у відповідному листі-роз’ясненні МОН. Згідно з Законом «Про повну загальну середню освіту», успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання. Водночас, згідно із зазначеним вище Законом, керівник школи зобов’язаний сприяти проходженню педагогами атестації та сертифікації. Наголошуємо, що успішне проходження вчителем початкових класів сертифікації, що підтверджено відповідним сертифікатом, є достатньою підставою для прийняття атестаційною комісією рішення про присвоєння йому наступної кваліфікаційної категорії чи наступного педагогічного звання та/або підтвердження наявної вищої кваліфікаційної категорії чи наявного педагогічного звання. Даний процес не потребує надання жодних додаткових документів чи проведення будь-яких заходів, пов'язаних із вивченням діяльності педагога. Нагадаємо, пілотну добровільну сертифікацію вчителів початкової школи 2020 року успішно пройшли 902 педагоги. У сертифікації 2021 зможуть взяти участь 2 000 педагогів, реєстрація розпочнеться 18 січня. Довідково Сертифікація – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів. Мета сертифікації – виявити і заохотити вчителів з високим рівнем майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню. Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати надбавку в 20% до зарплатні й може зараховуватись як проходження чергової (позачергової) атестації. Сертифікат дійсний три роки. Передбачається, що в майбутньому, з розвитком реформи «Нова українська школа», сертифікація замінить атестацію педагогів.
Майже півтори сотні вчителів з Львівщини зможуть пройти сертифікацію
14 грудня 2020
Добровільна реєстрація вчителів розпочнеться 18 січня 2021 року і триватиме до 31 січня. Реєстрацію вчителів початкових класів, які матимуть бажання пройти сертифікацію 2021, здійснюватиме Український центр оцінювання якості освіти. До кожного наступного етапу потрапляють учасники сертифікації, які успішно проходять попередній. "Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати надбавку в 20% до зарплатні й може зараховуватись як проходження чергової чи позачергової атестації. Сертифікат дійсний три роки. Сертифікація покликана виявити і заохотити вчителів з високим рівнем майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їхньому поширенню", - розповів директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска. Сертифікація передбачає три етапи: оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їхнього незалежного тестування; самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності; експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їхньої роботи. Пілотний проєкт із сертифікації педагогічних працівників, який реалізується Міністерством освіти і науки спільно з Українським центром оцінювання якості освіти та Державною службою якості освіти України, розпочався у 2019 році і триватиме до 2021 року.
Департамент АПК інформує: аграрії Львівщини можуть придбати сертифіковане насіння для посіву урожаю
1 вересня 2020
На Львівщині зареєстровано 15 суб’єктів насінництва та розсадництва, у яких можна придбати сертифіковане насіння сільськогосподарських рослин та саджанці вітчизняної та зарубіжної селекції вітчизняного виробництва. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Також сільськогосподарські виробники області можуть перевірити якість насіння у Львівському центрі сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції, лабораторіях Держпродспоживслужби, наукових установах, Львівській обласній фітосанітарній лабораторії для забезпечення потреб власних посівів та для реалізації іншим товаровиробникам. «Аграрії Львівщини щорічно переконуються у важливості придбання якісного насіннєвого матеріалу сільськогосподарських культур. Недарма кажуть, що посієш – те пожнеш. Якісний посівний матеріал є запорукою високих майбутніх врожаїв значною мірою він залежить від якості насіння»,- зазначають у департаменті. На сьогодні Державний резервний насіннєвий фонд пропонує до продажу насіння сільськогосподарських культур для посіву під урожай 2021 року. Одним з механізмів є попередня оплата 30 % вартості насіння з його поставкою, решта коштів виплачується після збирання врожаю. Детальніше з умовами придбання насіння можна ознайомитись на офіційному сайті: www.ua-region.com.ua або за телефоном (044) 529-20-39.
На Львівщині створюють нові лісонасіннєві ділянки
12 Червня 2020
Для того, щоб майбутній ліс був високопродуктивним стійким до кліматичних змін в існуючих лісах відбираються кращі дерева та деревостани, які називаються плюсовими (дерева, які за інтенсивністю росту перевищують середні показники свого насадження за висотою не менше ніж на 10%, за діаметром стовбура не менше ніж на 30%, характеризуються високою якістю стовбурів і добрим очищенням їх від сучків, стійкістю до шкідників і хвороб та добре розвиненою кроною). У ДП «Бродівський лісгосп» нараховується 76,3 га постійно лісонасінних ділянок. З роками деякі з них вичерпали свій потенціал. Тому на їхнє місце створено нові насіннєві ділянки у Підкамінському, Лешнівському та Бродівському лісництвах, де насіннєва кампанія ведеться майже цілий рік. Сосна звичайна в ДП «Бродівський лісгосп» є основною лісоутворюючою породою, насадження складають 50% від загальної площі лісгоспу. Тому створенню якісних лісових культур приділяється велика увага, а без якісного насіння - це неможливо. У 2010 році було прийнято рішення про створення клонової плантації сосни звичайної, яку закладено на території Підкамінського лісництва у кв. 15 вид 10 на площі 5,0 гектари. Клони сосни висаджено за схемою розміщення – 8 м між рядами та 6 м у ряду. Живці для щеплення заготовлялися в Радехівському лісгоспі на клоновій плантації сосни звичайної. При посадці була використана схема спірального змішування для 32 родин за С.С. Пятницьким. Як підщепний матеріал використовувалися сіянці сосни, вирощені на власному розсаднику. Щороку на ділянці здійснюються догляди та періодична обрізка. В даний час клонова плантація вже почала плодоносити. Для раціонального використання базового лісового розсадника Бродівського лісництва, площа якого складала 30га, створюються постійні лісонасіннєві ділянки для заготівлі лісового насіння. Так, у 2012 році була створена насіннєва плантація модрини європейської, з якої вже також збираємо врожай. А також для успішного культивування сосни жорсткої з метою розширення обсягів створюваних штучних лісових насаджень за участю інтродуцента в Бродівському лісгоспі було закладено 1,8 га насіннєвої плантації сосни жорсткої. Висаджено 520 саджанців. Вчені рекомендують її вводити у лісові культури, оскільки сосна жорстка є менш вразливою до розмаїтих видів шкідників і хвороб та характеризується як швидкоростуча і високопродуктивна порода, адаптована до кліматичних умов району. В планах розвитку насінної бази підприємства – створення клонової плантації ялиці білої.
Сьогодні стартувала реєстрація на сертифікацію вчителів
15 січня 2020
Для вчителів початкових класів розпочалася реєстрація для проходження сертифікації у 2020 році. Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти здійснюватиме реєстрацію у період із 15 по 31 січня. Міністерством освіти і науки України визначено граничну кількість вчителів початкових класів, які цьогоріч зможуть пройти пілотну сертифікацію, – до 2 тисяч осіб, зокрема у Львівській області – 140 осіб. Зареєструватись на сертифікацію можуть вчителі, які мають педагогічний стаж не менше 2-х років та на момент реєстрації працюють за місцем роботи та на посаді, які вказують під час реєстрації. Щоб зареєструватися, необхідно створити та оформити реєстраційну картку-заяву, скориставшись спеціальним сервісом на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, сформувати комплект реєстраційних документів та надіслати його рекомендованим поштовим відправленням або доставити особисто до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 116, корп. 2. Звертаємо увагу, що участь у сертифікації педагогічні працівники беруть виключно на добровільних засадах.