Уряд спростив процедуру сертифікації насіння і садивного матеріалу для сільгоспвиробників

15 грудня 2020р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Відповідно до постанови Уряду від 2 грудня №1187 проведення процедури сертифікації насіння здійснюватиметься відповідно до міжнародних вимог.

Як повідомили у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, постановою передбачено:

  • збільшення терміну дії сертифікатів, що засвідчують посівні якості насіння (на насіння овочевих культур, насіння соняшнику та насіннєву картоплю);
  • визначення відсотка насіння, яке підлягатиме ділянковому (ґрунтовому) сортовому та лабораторному сортовому контролю;
  • скасування норми щодо подання завірених перекладів документів на імпортоване насіння;
  • спрощення процедури подання документів до органу сертифікації виробникам категорії добазового насіння (розсадників випробування та розсадників розмноження).

Прийняті зміни  врегульовують розбіжності, які виникають під час проведення сертифікації насіння, спрощують процедуру сертифікації, знижують фінансове навантаження на суб’єктів господарювання та забезпечують наявність на ринку насіння високої якості.

“Якісний посівний матеріал сільськогосподарських культур є запорукою високих майбутніх врожаїв, і  значною мірою залежить від якості насіння. Недарма кажуть, що посієш – те пожнеш. На Львівщині 14 суб’єктів  насінництва та розсадництва вирощують та реалізовують сертифіковане насіння сільськогосподарських рослин та саджанці вітчизняної та зарубіжної селекції вітчизняного виробництва. Цьогоріч  суб’єкти насінництва виробили 14,2 тис. тонн сертифікованого насіння  сільськогосподарських культур та 9600 штук  саджанців  багаторічних культур для власного сортозаміщення  та реалізації”, – прокоментувала т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко.

Оксана Буй

 

Ключові слова:

насіннясертифікація

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook