На Львівщині створюють нові лісонасіннєві ділянки

12 Червня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

Для того, щоб майбутній ліс був високопродуктивним стійким до кліматичних змін в існуючих лісах відбираються кращі дерева та деревостани, які називаються плюсовими (дерева, які за інтенсивністю росту перевищують середні показники свого насадження за висотою не менше ніж на 10%, за діаметром стовбура не менше ніж на 30%, характеризуються високою якістю стовбурів і добрим очищенням їх від сучків, стійкістю до шкідників і хвороб та добре розвиненою кроною).

У ДП «Бродівський лісгосп» нараховується 76,3 га постійно лісонасінних ділянок. З роками деякі з них вичерпали свій потенціал. Тому на їхнє місце створено нові насіннєві ділянки у Підкамінському, Лешнівському та Бродівському лісництвах, де насіннєва кампанія ведеться майже цілий рік.

 Сосна звичайна в ДП «Бродівський лісгосп» є основною лісоутворюючою породою, насадження складають 50% від загальної площі лісгоспу. Тому створенню якісних лісових культур приділяється велика увага, а без якісного насіння - це неможливо. У  2010  році  було прийнято рішення про створення клонової плантації сосни звичайної,  яку закладено на території Підкамінського лісництва у кв. 15 вид 10 на площі 5,0 гектари. Клони сосни висаджено за схемою розміщення – 8 м між рядами та 6 м у ряду.

Живці для щеплення заготовлялися в Радехівському лісгоспі на клоновій плантації сосни звичайної. При посадці була використана схема спірального змішування для 32 родин за С.С. Пятницьким. Як підщепний матеріал використовувалися сіянці сосни, вирощені на власному розсаднику.

Щороку на ділянці здійснюються  догляди та періодична обрізка.

В даний час  клонова плантація вже почала плодоносити.

Для раціонального використання базового лісового розсадника Бродівського лісництва, площа якого складала 30га, створюються постійні лісонасіннєві ділянки для заготівлі лісового насіння. Так, у 2012 році була створена насіннєва плантація модрини європейської, з якої вже також збираємо врожай.

А також для успішного культивування сосни жорсткої з метою розширення обсягів створюваних штучних лісових насаджень за участю інтродуцента в Бродівському лісгоспі було закладено 1,8 га насіннєвої плантації сосни жорсткої. Висаджено 520 саджанців. Вчені рекомендують її вводити у лісові культури, оскільки сосна жорстка є менш вразливою до розмаїтих видів шкідників і хвороб та характеризується як швидкоростуча і високопродуктивна порода, адаптована до кліматичних умов району.

В планах розвитку насінної бази підприємства – створення клонової плантації ялиці білої.

Ключові слова:

ліснасіння

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook