Андрій Годик вручив подарунки до свят ДБСТ, прийомним та опікунським сім’ям Жидачівського району
Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування Жидачівського району отримали подарунки до Дня святого Миколая. Малеча виховується в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та є під опікою.
Сьогодні подарунки вручив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. Він передав телевізори та іграшки дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.
Для дітлахів організували справжнє святкове дійство. Окрім представників влади їх вітав «справжній» Миколай. Окрім іграшок, дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування Жидачівщини подарували солодощі та торбинки з світловідбиваючими елементами.
Зазначимо, телевізори – це подарунок Львівщині від Міністерства цифрової трансформації України та Офісу Президента.
У Жидачівському районі їх отримали 2 ДБСТ, 3 прийомні сім’ї та 3 сім’ї опікунів.
Іграшки, які подарували дітям, були конфісковані на Одеській митниці. Президент України Володимир Зеленський запропонував роздати їх дітям, які цього потребують. Уряд підтримав Главу держави. Відповідно до постанови Кабміну, усі іграшки пройшли сертифікацію і є безпечними для дітей.
Зазначимо, такі подарунки до Дня святого Миколая отримали діти з усіх районів області.
Юлія Савостейко
Новини за темою
На Львівщині пів тисячі евакуйованих дітей-сиріт: особливості їхнього влаштування у сім’ї
6 травня 2022
Львівська область від початку повномасштабного вторгнення окупанта на територію України почала активно організовувати евакуацію людей з різних областей. Однією з найвразливіших категорій, що знайшла прихисток на Львівщині є діти. Зараз у 25 закладах Львівської області перебуває 937 внутрішньо переміщених дітей. З них 516 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На території Львівської області перебуває (внутрішньо переміщені): 11 дитячих будинків сімейного типу з 95 дітьми-вихованцями; 11 дітей-вихованців перебуває на території області без батьків-вихователів; 7 прийомних сімей з 15 прийомними дітьми. Діти, які отримали притулок в закладах Львівської області приїхали з Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Житомирської, Сумської та Чернігівської областей. Під час дії на території України надзвичайного або воєнного стану діти, які залишилися без батьківського піклування, а також діти, розлучені із сім’єю, тимчасово влаштовуються до чинних прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу на умовах тимчасового влаштування в межах передбаченої граничної чисельності дітей, які можуть бути влаштовані до таких форм виховання. Це відповідно до пункту 31 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою КМУ від 24 вересня 2008 року № 866 (зі змінами), Особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах (у тому числі хрещені батьки) з дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування, має бажання взяти її під опіку, подає службі у справах дітей за місцем свого проживання або за місцем виявлення дитини такі документи: заяву; копію паспорта громадянина України; документи, що підтверджують сімейні, родинні зв’язки особи з дитиною; довідку від нарколога та психіатра про відсутність перебування на обліку; Водночас потрібна довідка про наявність чи відсутність судимості. Її видає територіальний центр з надання сервісних послуг МВС за місцем проживання заявника або через Портал «Дія». Якщо її неможливо отримати, кандидат в опікуни чи піклувальники подає заяву про відсутність притягнення його до кримінальної відповідальності відповідно до статей Кримінального кодексу України, зазначених у пункті 10 частини першої статті 212 Сімейного кодексу України. Відповідальність за правдивість наданої службі у справах дітей інформації щодо відсутності судимості покладається на опікунів чи піклувальників. Після припинення надзвичайного або воєнного стану довідка про наявність чи відсутність судимості опікуна, піклувальника надається службі у справах дітей упродовж місяця. У разі виявлення факту подання неправдивої інформації опіку, піклування може бути скасовано упродовж місяця.
На Львівщині створили новий дитячий будинок сімейного типу
8 квітня 2022
У Турківській територіальній громаді Самбірського району на базі наявної прийомної сім’ї створили дитячий будинок сімейного типу. У родину влаштували на спільне проживання та виховання двох дітей, позбавлених батьківського піклування, які є рідними братами. Відтепер в родині проживатиме 9 дітей, з яких четверо рідних та п’ятеро прийомних дітей. «Хочу наголосити, що в такий складний для нашої держави час, служби у справах дітей області справно виконують функції щодо захисту прав дітей. Станом на сьогодні в області перебуває понад 500 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та ще 10 дитячих будинків сімейного типу, які перемістилися із зони проведення бойових дій» - зазначив начальник служби у справах дітей ЛОВА Володимир Лис. Метою створення дитячого будинку сімейного типу є забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання від 5 до 10 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування матеріальну та соціальну підтримку. Всього у Львівській області функціонує 42 дитячих будинків сімейного типу та 77 прийомних сімей, в яких виховується 416 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. На базі чинної прийомної сім’ї, яка функціонувала в Турківській територіальній громаді Самбірського району Львівської області, створено дитячий будинок сімейного типу, в який поміщено на виховання та спільне проживання 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Крім того, сім’я виховує свої 4 дітей.
На час війни дітей можуть влаштувати у прийомні сім’ї та будинки сімейного типу: яка процедура та умови
23 березня 2022
Діти, які залишилися без піклування батьків, під час воєнного стану можуть бути влаштовані у прийомні сім’ї чи дитячі будинки сімейного типу на умовах тимчасового влаштування. Також спрощується процедура влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку або піклування родичів. Таке рішення ухвалили в Уряді. Через війну збільшується кількість дітей, батьки яких загинули, або про їхню долю та місце перебування нічого невідомо. Чинні нормативні акти не давали можливості влаштовувати таких дітей до сімейних форм виховання. До того, процедура влаштування дітей під опіку або піклування родичів вимагає такого переліку документів, який в умовах воєнного стану практично нереально зібрати. При цьому для дітей, травмованих війною та втратою зв’язку з батьками, дуже важливо знаходитися в умовах, максимально наближених до сімейних. У Міністерстві соціальної політики напрацювали рішення, яке дає можливість дітям перебувати під час війни на умовах тимчасового влаштування в прийомній сім’ї або в ДБСТ, чи за спрощеною процедурою – під опікою або піклуванням родичів. Це забезпечить найкращі інтереси дитини до того моменту, поки не буде з’ясовано, що саме сталось з її батьками. За законодавством України існує алгоритми дій для організації соціального захисту: дітей, батьки яких загинули (свідоцтва про смерть відсутні), та відсутні такі близькі родичі як баба, дід, повнолітні сестра, брат, мачуха, вітчим; дітей, батьки або близькі родичі яких не виходять на зв’язок, або перебувають в місцях активних обстрілів, під завалами, поранені в лікарнях. На Львівщині влаштуванням дітей займатиметься служба у справах дітей Львівської ОВА. Рішення Уряду передбачає спрощений пакет документів для родичів, які бажають взяти дитину під опіку, піклування: заяву; копію паспорта; документи, що підтверджують сімейні, родинні зв’язки або інший зв’язок особи з дитиною (свідоцтво про хрещення або інший документ, виданий релігійною організацією); довідку від нарколога та психіатра про можливість виховання дитини; довідку або заяву опікуна щодо відсутності судимості. Під час воєнного стану також зробили необов’язковим для кандидатів в опікуни та піклувальники проходження курсу навчання з виховання дітей, які залишились без батьківського піклування.
У Золочівському районі дитину без батьківського піклування влаштували у дитячий будинок сімейного типу
16 лютого 2022
На Львівщині ще одну дитину, позбавлену батьківського піклування, влаштували у дитячий будинок сімейного типу. Розпорядженням голови Золочівської районної державної адміністрації у чинний дитячий будинок сімейного типу у м. Золочів влаштували на виховання та спільне проживання 14 річного хлопця. Це дитина, позбавлена батьківського піклування. Відтепер в родині проживатиме 8 дітей. Для повного і гармонійного розвитку дитина має зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Це визначено в Конвенції про права дитини. Пріоритетними формами влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є сімейні форми, одна з яких – дитячий будинок сімейного типу. Всього у Львівській області функціонує 40 дитячих будинків сімейного типу та 78 прийомних сімей.
На території Пустомитівської громади відкрили дитячий будинок сімейного типу
14 січня 2022
У селі Наварія, що входить до Пустомитівської територіальної громади з’явився перший дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ). Урочисте відкриття відбулось сьогодні, 14 січня, за участі керівництва області, району та громади. Подружжя Ірини та Сергія переїхали з Луганщини навесні 2021 року. Сім’я виховує двох рідних (дочка та син) дітей. Станом на зараз у їхню родину влаштували на виховання та спільне проживання ще трьох дітей, позбавлених батьківського піклування. Усього в новоствореному ДБСТ у селі Наварія проживає 5 дітей. До слова, загальна кількість дітей у ДБСТ не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей. «Дуже важливо, аби діти без належного батьківського піклування мали змогу виховуватись в умовах максимально наближених до сімейних. Дитячі будинки сімейного типу – це і є сучасна здорова альтернатива старим радянським інтернатам. Новий ДБСТ в Наварії заснований переселенцями з Луганщини. Приємно відзначити, що люди, для яких зміна місця проживання стала певним викликом, змогли попри все взяти на себе велику соціально значиму місію та стати вихованцями для трьох прийомних дітей. Будинок перебуває під пильним наглядом громади, міського голови. Це означає, що сім’я може повністю розраховувати на підтримку з боку органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Вихованці проживатимуть і виховуватимуться в будинку до свого повноліття (18 років). У разі вступу дитини на навчання у професійно-технічний чи вищий навчальний заклад, то терміном до його закінчення. «Кількість будинків сімейного типу Львівщині зростає, а це не може не тішити, адже все більше дітей отримають батьківське тепло та турботу. Найкращою альтернативою для них є саме сімейна форма виховання. Розуміємо, що більше ми докладатимемо зусиль до створення подібного роду закладів на Львівщині, то швидше зможемо вирішити проблему сирітства на території області», - сказав начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис. Сам житловий будинок має два поверхи (в т.ч. мансардний) загальною площею понад 260 м2, з них житлова – 134 м2. В будинку є шість спалень, три ванні кімнати, санвузол, вітальня, кухня, три гардеробні, два коридори, тамбур, паливна. Для виховання та розвитку дітей створено належні умови. Діти мають окремі спальні письмові та комп’ютерні столи, шафи для одягу, книжки та іграшки, інвентар для занять спортом. Побутова техніка також присутня. ДБСТ оснащений усіма необхідними комунікаціями: є світло, вода (власна свердловина), твердопаливний котел, інтернет. Будівництво будинку стартувало наприкінці 2018 року. Загальна вартість будівництва – майже 4,5 млн гривень. КЗ «Центр надання соціальних послуг» Пустомитівської міської ради здійснює соціальне супроводження ДБСТ, а Служба у справах дітей Пустомитівської міської ради - контроль за умовами проживання та виховання дітей в дитячому будинку сімейного типу.
В Червоноградському районі ще трьох сестер влаштували в дитячий будинок сімейного типу
30 грудня 2021
На Львівщині троє сестер, які є дітьми, позбавленими батьківського піклування, влаштовані у дитячий будинок сімейного типу. За рішенням голови Белзької міської ради у чинний дитячий будинок сімейного типу в селі Цеблів, Червоноградського району влаштували на виховання та спільне проживання трьох дітей, позбавлених батьківського піклування. Діти є неповнолітніми, по 7 років та 9 років, які є між собою рідними сестрами. Про це повідомили в службі у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації. «Відтепер в родині проживатиме 6 дітей. Пріоритетними формами влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є сімейні форми, одна з яких – дитячий будинок сімейного типу», – зазначив начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис. Всього у Львівській області функціонує 39 дитячих будинків сімейного типу та 79 прийомних сімей. Нагадаємо, тиждень тому двох рідних братів 8 та 12 років влаштували на виховання у наявний дитячий будинок сімейного типу у с. Бірки.
У Львівській області ще трьох дітей влаштували в дитячі будинки сімейного типу
22 грудня 2021
На Львівщині двоє дітей, позбавлених батьківського піклування та одна дитина-сирота влаштовані у сімейні форми виховання. Розпорядженням голови Яворівської районної державної адміністрації у наявний дитячий будинок сімейного типу у с. Бірки, влаштували на виховання та спільне проживання двох дітей, позбавлених батьківського піклування. Діти є неповнолітніми 5 та 12 років, які є між собою рідними братами. Про це повідомили в службі у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації. «Відтепер в родині проживатиме 10 дітей. Для повного і гармонійного розвитку дитина має зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові і розуміння – це визначено Конвенцією про права дитини», – зазначив начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис. Крім того, в дитячий будинок сімейного типу, який функціонує в м. Белз, Червоноградського району влаштовано дитину-сироту. Нагадаємо, всього у Львівській області функціонує 38 дитячих будинків сімейного типу та 80 прийомних сімей.
На Львівщині троє дітей позбавлені батьківського піклування знайшли нову сім’ю
10 листопада 2021
За рішенням Мостиської міської ради у діючий дитячий будинок сімейного типу влаштували на виховання та спільне проживання трьох дітей, позбавлених батьківського піклування. Усі діти неповнолітні – 17, 11 та 6 років. Вони є рідними братами та сестрою. Про це повідомили в службі у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації. «Відтепер в родині проживатиме 10 дітей, оскільки сім’я вже виховує шестеро прийомних дітей та одну рідну дитину. Для повного і гармонійного розвитку дитина має зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові і розуміння – це визначено Конвенцією про права дитини», – зазначив начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис. Нагадаємо, всього у Львівській області функціонує 38 дитячих будинків сімейного типу та 79 прийомних сімей.
На Золочівщині дитина-сирота знайшла родину
20 жовтня 2021
У Золочеві дитину-сироту влаштували у дитячий будинок сімейного типу. Як зазначають у службі у справах дітей Львівської ОДА, окрім цієї дитини, сім’я виховує ще п’ятеро дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. "Метою створення дитячого будинку сімейного типу є забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання від 5 до 10 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування", - розповів начальник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Володимир Лис. Нагадаємо, всього у Львівській області функціонує 38 дитячих будинків сімейного типу та 79 прийомних сімей, у яких виховується 412 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Новостворений ДБСТ у Великих Мостах подарував сімейне тепло чотирьом сестричкам
29 вересня 2021
У місті Великі Мости, що на Червоноградщині з’явився дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ). Урочисте відкриття відбулось напередодні за участі керівництва області, району та міста. На подвір’ї біля будинку зібралась велика сім’я подружжя Миколи та Надії. У родину влаштували на спільне проживання та виховання 4 дітей, які були позбавлені батьківського піклування. Усі вони – рідні сестри. Найстаршій Лілії – 16 років, Вікторії – 12, Есмеральді – 11, а наймолодшій Асі – 7 рочків. Також сім’я виховує рідного сина Артема. «Вражають Люди, котрі знаходять у собі сили та мотивацію, займаються вихованням й піклуються про своїх дітей, та дітей, яким ця турбота необхідна трохи більше. Їхні вчинки безумовно заслуговують на повагу з боку суспільства і підтримки з боку держави та громади, адже виховання – це дійсно складний процес, що потребує значних духовних та фінансових ресурсів. Дитячі будинки сімейного типу – це сучасна здорова альтернатива старим радянським інтернатам. Обласна державна адміністрація робить усе необхідне, аби подібного роду будинки, як заклади сімейного виховання дітей, домінували на Львівщині. Адже ця альтернатива напрацьована й широко розповсюджена по всьому світу і сприяє тому, щоб діти мали комфортні умови для свого зростання», - сказав заступник голови ЛОДА Віталій Загайний. ДБСТ будувався упродовж останніх двох років. Плануванням та дизайном інтер’єру займалось подружжя самостійно. Будинок має два поверхи. Він облаштований комфортними кімнатами з окремими санвузлами, усім необхідним приладдям для навчання та дозвілля дітей. Також є простора кімната для занять спортом та ігор. «У Львівській області залишилось понад 160 дітей без батьківського піклування, які поки не влаштовані у сім’ї. Що більше ми докладатимемо зусиль до створення подібного роду закладів на Львівщині, то швидше зможемо вирішити проблему сирітства на території області», - відзначив начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис. Слід зазначити, що батьки-вихователі пройшли курс підготовки кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, організований Львівським обласним центром соціальних служб. Директор установи Ярослав Бордіян відмітив, що створення дитячих будинків сімейного типу є важливим етапом у проведені реформи деінституціалізації. Це вже третій відкритий дитячий будинок сімейного типу на території області у поточному році. Інші два створили у селі Мокротин Львівського району та в місті Борислав Дрогобицького району. «Мене часто запитують, а як я справляюся з усіма дітьми і хто мені допомагає. А я щиро відповідаю, що діти – це і є моя головна підтримка і опора. Вони довго чекали на об’єднання, тому радо допомагали готуватись до переїзду: прибирали, облаштовували свої кімнати. Зараз дівчата мої головні помічниці по господарству», - поділилась мати Надія. Мета створення ДБСТ - забезпечити належні умови для виховання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Дитячий будинок сімейного типу - це окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання від 5 до 10 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування матеріальну та соціальну підтримку. До слова, в області функціонує 38 дитячих будинків сімейного типу та 80 прийомних сімей в яких виховуються та проживають 417 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Ілона Орнат
Розвиток сімейних форм виховання - пріоритетне завдання для держави
14 липня 2021
В межах робочих зустрічей в с. Бірки Івано-Франківської територіальної громади Львівщини Марина Лазебна відвідала дитячий будинок сімейного типу родини Макарчуків. У дитячому будинку сімейного типу Макарчуків виховується 8 дітей, позбавлених батьківського піклування. Суспільством та державою визнано, що сім’я є найкращим природним середовищем для фізичного, психічного, соціального і духовного розвитку дитини, її матеріального забезпечення. Тому саме сімейним формам виховання дітей належить важлива роль у створенні сприятливих умов, необхідних для правового та соціального захисту дітей, що залишились сиротами та без піклування батьків. З метою забезпечення прав та законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї, Міністерством здійснюється робота щодо розвитку сімейних форм виховання.
«Важливо забезпечити сімейним вихованням дітей, позбавлених родини», - Віталій Загайний
2 квітня 2021
В межах робочої поїздки заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний відвідав дитячий будинок загального типу «Оріана» у Бориславі. На сьогодні у дитячому будинку перебувають 9 дітей (2 з них – 6 років і молодші, 5 дітей – 7-15 років, 2 дітей – 16 років і старші). З них четверо – дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. «Основний принцип роботу – це розуміння дитини. За роки роботи тут сформувався дуже дружній колектив. Звичайно, йде мова про скерування на сімейні форми виховання, але тут важливо не робити різких рухів, все поступово», - зазначила Роксоляна Герасимів, заступниця міського голови Борислава. Окрім того, у Бориславі Віталій Загайний відвідав дитячий будинок сімейного типу сім’ї Харченко. Тут батьки-вихователі Галина та Сергій виховують 11 дітей віком від 2 до 17 років (6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківних батьківського виховання та 5 рідних дітей). Подружжя Харченків розповіли про своїх вихованців, кажуть, пишаються їхніми досягненнями. За словами начальника Служби у справах дітей Львівської області Володимира Лиса, найближчим часом у Бориславі відкриється ще один дитячий будинок сімейного типу. «Для дитини немає нічого кращого, аніж рости в дружній, люблячій сім’ї. Заклади сімейного типу відкривають великі можливості для дітей. Це підтримка дітей, які потребують допомоги. Важливо забезпечити сімейним вихованням дітей, позбавлених можливості виховуватися у своїй родині. Державна політика націлена на сімейне виховання та створює умови для його розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування матеріальну та соціальну підтримку», - наголосив Віталій Загайний. Саме завдяки існуванню дитячих будинків сімейного типу діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, мають можливість виховуватись у родинному колі і отримувати досвід сімейного спілкування, а це важливо для їх подальшого життя та соціальної адаптації. Якщо ви сім’я, або особа, маєте досвід виховання дітей і бажаєте подарувати своє тепло дітям, які залишились без батьківської опіки та стати батьками-вихователями звертайтеся до служби у справах дітей обласної державної адміністрації за телефоном (032) 235-44-56 та Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (032) 261-09-42.