Як безпечно відсвяткувати: у рекомендаціях правоохоронців та медиків

31 грудня 2020р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Наближається Новий рік, за ним – Різдвяні свята. Як безпечно відсвяткувати у час пандемії – у рекомендаціях правоохоронців і медиків.

«Чимало мешканців Львова та області планують відзначити свята не вдома - хтось піде до друзів чи родичів, хтось поїде у Карпати, залишивши своє помешкання без нагляду», - зазначають у відділі комунікації поліції Львівської області.

Відтак, правоохоронці Львівщини закликають громадян подбати про безпеку житла на час своєї відсутності.

Щоб захистити помешкання від квартирних крадіїв:

- не афішуйте у соцмережах та не повідомляйте незнайомцям про свої плани провести свята не вдома;

- не діліться фотографіями з місця відпочинку до вашого приїзду;

- попередьте сусідів та родичів, що вас не буде, та попросіть їх придивитися за  житлом на час вашої відсутності;

- не залишайте ключі від квартири у «схованках» - у поштовій скриньці, під килимком (як правило, квартирні злодії знають про найпопулярніші місця);

- встановіть надійні вхідні двері та обладнайте їх якісними замками;

- якщо ви мешкаєте на перших двох або верхніх поверхах, встановіть решітки на вікна;

- їдучи з дому, обов’язково перевіряйте, чи закриті вікна і балконні двері;

- найнадійніший спосіб захиститися  – обладнати помешкання охоронною сигналізацією і камерами відеоспостереження (за допомогою інтернету і трансляції відеосигналу на смартфон, ви зможете бачити, що відбувається у квартирі, навіть перебуваючи за кордоном).

Додамо, що від 24 грудня поліцейські Львівщини працюють у посиленому режимі. Правоохоронці готові забезпечити публічний порядок на різдвяні та новорічні свята. Основну увагу поліцейські приділятимуть запобіганню та недопущенню вчинення злочинів і порушень правопорядку, а також дотриманню карантинних обмежень.

До охорони правопорядку залучені співробітники усіх підрозділів поліції Львівщини, спецпризначенці, працівники Управління патрульної поліції у Львівській області, бійці Нацгвардії, а також офіцери та курсанти Львівського університету внутрішніх справ.

Для забезпечення правопорядку у Львові та області задіяно приблизно 1000 правоохоронців. Зокрема, правоохоронці чергують поблизу храмів, де відбуваються святкові богослужіння, а також посилено патрулюють центральну частину Львова та районних центрів

Поліцейські закликають мешканців Львова та області, а також гостей нашого регіону, не порушувати публічний порядок під час святкувань, бути взаємоввічливими, не зловживати спиртними напоями. Якщо ви стали жертвою чи очевидцем правопорушення, повідомляйте про це на оперативну лінію 102 або звертайтесь до поліцейських безпосередньо на вулиці.

А у зв’язку з тим, що ці новорічні свята проходять в умовах карантину, правоохоронці нагадують: дотримуйтеся протиепідемічних правил, у громадських місцях і транспорті використовуйте засоби індивідуального захисту, уникайте скупчення людей.

Дотримуватися протиепідемічних правил закликають і медики. Радять уникати скупчень людей, використовувати маски, дезінфікувати руки, пам’ятати про ближніх, особливо тих, хто має хронічні недуги, людей старшого віку.

- Якщо людина здала тест на ПЛР і чекає результату, вона не може йти в гості, на корпоратив, приймати в себе вдома гостей, оскільки факт обстеження одразу ставить таку людину в розряд підозрілої на  COVID-19. І поки вона не одержить від’ємний результат, вона не може відвідувати забави чи зустрічі.

- Якщо в родині є хтось хворий, він, до прикладу одужує, але ще перебуває на ізоляції, людина, яка мешкає в одній квартирі з такою захворілою особою не має права піти на корпоратив, зустрічі, приймати в себе вдома гостей, оскільки вона свідомо наражає на небезпеку навколишніх.

- Якщо людина відчуває хоча б найменший розлад здоров’я: заклало ніс, сів голос, чи дере в горлі чи є якісь інші ознаки, така людина теж не може брати участь у новорічних забавах.

- Як правильно відсвяткувати? Ідеальний варіант, якщо додому прийдуть люди з якими ми й без цього щоденно контактуємо. Це найближча родина: батьки, діти. Варто уникати зустрічі з тими людьми за якими ми просто скучили чи давно не бачили, оскільки ми не знаємо хто є інфікований і хто може виділяти вірус.

- Факт того, що людина вже перехворіла не є для нас 100 % гарантією, що така людина вже не може бути джерелом інфікування для нас.

- Якщо все ж таки люди приймають рішення святкувати в ресторанах та інших закладах харчування, то вимоги залишаються ті ж самі. Чим менший контакт з іншими незнайомими людьми, тим краще. Якщо ми сідаємо за столик, то ми намагаємось стежити, щоб цей столик був не ближче аніж 1,5 метра від наступного.

- Дуже ризикованими є загальні заходи, де є танці співи. Тому, що коли людина співає або голосно говорить, чи кричить, якщо вона є інфікована і може виділяти вірус, то концентрація вірусу, який виділяється при співі, є значно більшим ніж при звичайній розмові. Нехай це святкування буде тихим, спокійним, затишним. В умовах пандемії - це один з пріоритетних способів зберегти своє життя, здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких.

- Для того, щоб ми максимально зберегли життя та здоров’я своїх рідних, близьких і загалом мешканців Львівської області, ми повинні дотримуватися простих трьох правил – маска, соціальна дистанція, гігієна рук.

- Треба берегти, особливо тих, хто має хронічні захворювання дихальної системи, серцево-судинної системи, загалом осіб старшого віку.Навіть, якщо вони сидять вдома і нікуди не ходять, то вірус додому можуть принести онуки, діти, друзі. Тому перш ніж вийти на якусь гучну забаву, варто згадати, хто у вас є дома, особливо з-поміж тих людей, які є найбільш вразливі до коронавірусу і кого ми повинні зберегти.

Львівська ОДА також закликає мешканців області бути обачними, берегти себе і рідних і бажає гарних та затишних свят кожному.

Ключові слова:

карантин

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook