В «ОХМАТДИТІ» вже пролікували майже пів тисячі дітей з підозрою та підтвердженим ковід
З початку пандемії коронавірусу у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» пролікували майже пів тисячі дітей з підозрою та підтвердженим ковід. До прикладу, з вересня по грудень, у середньому, в медзакладі лікували 75-80 маленьких пацієнтів.
Про це сьогодні під час брифінгу розповіла керівник медзакладу Олександра Бурда.
«39 % - це позитивні пацієнти. Серед пацієнтів, які були в нас проліковані, це і новонароджені діти, і діти віком 17 років. Найбільша частка дітей - від 5 до 14 років», - зазначила вона.
Медик розповіла, що упродовж останнього часу збільшився відсоток дітей, які важко переносять недугу. Зокрема, за увесь період лікування коронавірусної інфекції було проліковано 15 дітей з синдромом Кавасакі. Це - гостре гарячкове захворювання дитячого віку. Характеризується ураженням коронарних та інших судин з можливим утворенням аневризм, тромбозів та розривів судинної стінки. Без адекватного лікування летальність сягає 1 %. Але навіть при інтенсивному лікуванні можлива смерть окремих хворих.
«Це дуже серйозний синдром, який може мати різні ускладнення для життя, зокрема він ускладнюється коронаритом - запаленням коронарних артерій серця. Основне лікування – це введення імуноглобулінів. Таке лікування є дорогим, але всіма зусиллями ми стараємось дітям допомогти», - зазначила Олександра Бурда та додала, що сьогодні в медзаклад Львівщини звертаються з інших областей для надання допомоги таким складним пацієнтам.
«Була одна дитина із сусідньої області у дуже складному стані. Вона лікувалась з гарячкою тривалий час без ефекту. В нас їй було діагностовано синдром Кавасакі і, відповідно, проведено комплексне обстеження, лікування. Сьогодні дитина з позитивною динамікою, найближчим часом її планують виписувати», - зазначила керівник медзакладу.
Чимало дітей, яких лікують в ОХМАТДИТІ від коронавірусу, мають супутні захворювання. Це ускладнює лікування, зазначають медики. Серед супутніх патологій – цукровий діабет, гематологічні, ендокринні патології, вроджені вади сечовидільної системи, ниркова недостатність тощо.
Сьогодні в медзакладі перебувають10 пацієнтів з підозрою і підтвердженим ковід, 1 дитина, якій 4 роки, перебуває під ШВЛ. Стан її стабільний, загрози життю немає.
Новини за темою
У Львівському «ОХМАТДИТі» надаватимуть консультативну нейрохірургічну допомогу
11 квітня 2022
У Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» відтепер надаватиме консультативну нейрохірургічну допомогу. «Сьогодні розуміємо, що дітей з нейрохірургічними порушеннями є дуже багато, а фахових вузьких спеціалістів і їх консультацій не достатньо. Тому у нашій поліклініці консультуватиме лікар-нейрохірург дитячий Андрій Жебін із командою спеціалістів», - зазначив в.о. директора Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ Дмитро Квіт. «Просимо звертатися батьків дітей з нейрохірургічними патологіями, вродженими вадами головного мозку, патологіями хребта, нейроонкологічними проблемами, черепно-мозковими травмами тощо», - додав медик. Записатися на консультацію можна за телефоном: 098 050 68 01 098 050 68 07 Консультації проводять з 9:00 до 14:00 з понеділка по суботу (окрім вівторка).
В «ОХМАТДИТі» врятували чотирирічну дитину, яку годину шматувала собака
8 квітня 2022
У Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ« врятували чотирьохрічну дитину, яку годину шматувала собака. Чотирирічну дівчинку Єву, яку батьки з початком війни вирішили відправити до бабусі в село, цілу годину шматувала бельгійська вівчарка. До лікарні дитину привезли у вкрай важкому стані, з множинними рвано-кусаними ранами голови, обличчя, рук, ніг, тулуба тощо. Про це повідомила завідувачка реанімаційного відділення Віра Приймакова. «За її життя спочатку боролися наші лікарі-реаніматологи, а після стабілізації стану, п’ятьма лікарями-хірургами було проведено 6-годинне оперативне втручання з первинної хірургічної обробки ран з зупинкою кровотечі», - розповіла вона. Зі слів заступника медичного директора з хірургічної роботи Богдана Мальованого, дівчинку уже перевели в хірургічне відділення лікарні на подальше лікування та готують до наступних етапів пластичних операцій. «Скільки буде цих операцій – все залежить від того, як заживатимуть рани», - додав хірург. Лікарі ж ще раз наголошують батькам, аби були обережними з своїми улюбленцями.
Обласна дитяча клінічна лікарня «Охматдит» отримала в подарунок автомобіль невідкладної допомоги
10 березня 2022
Британський медик Майкл Холі вирішив підтримати українських колег та допомогти їм рятувати хворих українських дітей. За власні кошти у Британії Майкл придбав автомобіль невідкладної допомоги та вирушив цим транспортним засобом до України. Два дні тривала подорож Майкла Холлі до Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит». За його словами, дізнався про львівську дитячу лікарню з новин, у перші дні бомбардувань російською армією. Разом із машиною швидкої допомоги благодійник привіз колективу львівської лікарні вогнегасники, дефібрилятор, засоби індивідуального захисту, медикаменти. «Щиро дякуємо. В ці дні світ об’єднується навколо допомоги Україні», - зворушено наголосили працівники Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит».
Вчора на Львівщині зафіксували 35 нових випадків Covid-19. Госпіталізували 18 осіб
7 березня 2022
За попередню добу у Львівській області коронавірус виявили у 35 осіб. Окрім того, за добу, що минула, з діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 18 осіб. Скерували на самоізоляцію – 54 особи. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 72 осіб. Летальних випадків – 5. В реанімації перебуває 38 пацієнтів, з них на апаратах ШВЛ – 11. У стаціонарах перебувають 261 особа (ліжкова мережа заповнена на 4,92%). Серед них 26 людей - вакциновані (в т.ч. двома дозами – 25). Загальна кількість ліжкомісць – 5306. За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 304 860 осіб. Померлих – 6620 людей. Одужали від коронавірусної інфекції – 261 972 особи.
Вчора на Львівщині зафіксували 69 нових випадків Covid-19. Госпіталізували 30 осіб
4 березня 2022
За попередню добу у Львівській області коронавірус виявили у 69 осіб. Окрім того, за добу, що минула, з діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 30 осіб. Скерували на самоізоляцію – 35 осіб. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 65 осіб. Летальних випадків – 4. В реанімації перебуває 51 пацієнт, з них на апаратах ШВЛ – 18. У стаціонарах перебувають 314 осіб (ліжкова мережа заповнена на 5,92%). Серед них 29 людей - вакциновані (в т.ч. двома дозами – 28). Загальна кількість ковідних ліжкомісць в області – 5306. У розрізі лікарень пацієнти перебувають (в дужках зазначена загальна кількість ліжок, розгорнутих для хворих на ковід): у Львівській обласній інфекційній лікарні (230) - 38 у Центрі легеневого здоров'я (370) - 50 у Львівському обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих (700) - 21 у ЛОКЛ (120) - 19 у КНП Львівське ТМО 3 (50) - 0 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» (150) -17 у Лікарні св. Миколая (1 ТМО м. Львова) (150) - 5 у ЛШМД (830) - 46 у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі (50) - 0 у 8-й міській клінічній лікарні м. Львова (420) - 0 у 1-й МКЛ м. Львова (225) - 0 у 5-й МКЛ м. Львова (175) - 10 у Стрийській міській лікарні (190) - 13 у Стебницькій міській лікарні (150) - 20 у Рудківській лікарні (100) - 31 у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи (200) - 23 у Кам'янка-Бузькій ЦРЛ (160) - 2 у Сокальській ЦРЛ (326) - 15 у Жидачівській ЦРЛ (100) - 4 у Пустомитівській (80) - 0 у Перемишлянській ЦРЛ (90) - 0 у Жовківській ЦРЛ (100) - 0 у Самбірській ЦРЛ (50) - 0 у Буській ЦРЛ (80) - 0 у Золочівській ЦРЛ (210) - 0 За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 304 755 осіб. Померлих – 6615 людей. Одужали від коронавірусної інфекції – 256 965 осіб.
Цьогоріч в межах ВБ розпочнуть реконструкцію та будівництво двох медзакладів Львівщини
15 лютого 2022
У 2022 році на Львівщині реконструюють будівлю КНП ЛОР «Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи» та побудують хірургічний корпус КНП Львівської обласної ради «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОХМАТДИТ». Інформують в управлінні капітального будівництва Львівської ОДА. Саме ці два медзаклади увійшли до переліку об’єктів, що відновлюватимуть упродовж 2022-2025 років в межах програми Президента України «Велике будівництво». Відтак, заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко та начальник управління капітального будівництва Львівської ОДА Роман Калагурський спільно з керівниками медичних закладів обговорили перший етап робіт з модернізації та будівництва установ, зокрема виготовлення відповідної проектно-кошторисної документації (ПКД). Як зазначив Юрій Бучко стадія виготовлення ПКД за кошти обласного бюджету «лягла на плечі» лікувального закладу у м. Винники, а за другим об’єктом функції замовника виконує профільне управління, яке буде реалізовувати проект. Перший етап реалізації проєкту з розробки ПКД розпочали по двох обласних лікарнях. Так, проектно-кошторисну документацію по першому об’єкту, лікарні у м. Винники, розробляє - ТзОВ «ДМ-ПРОЕКТ». З бюджету області профінансують роботи щодо розробки проектно-кошторисної документації ДП ДІПМ «МІСТОПРОЕКТ» по клінічній лікарні «ОХМАТДИТ». До слова, тендери на виготовлення проектно-кошторисної документації по двох об’єктах вже відбулися. Отримати робочий проект (РП) планують на початку квітня цього року. На стадії РП розробка проєктів займе приблизно 3-4 місяці. Зазначимо, що будівництво хірургічного корпусу «ОХМАТДИТ» у Львові передбачає створення сучасної лікарні з відділеннями (екстреної (невідкладної) медичної допомоги, анестезіології та інтенсивної терапії, хірургії новонароджених, недоношених та дітей раннього віку, раннього дитинства, голови та шиї, реабілітації) і корпусами, збудованим вертолітним майданчиком. Також в корпусі Центру медицини дитинства - ліжковий фонд Центру для пацієнтів налічуватиме 250 ліжок, з яких 225 стаціонарних та 25 інтенсивної терапії, готель для батьків. Щодо обласної лікарні у Винниках, то тут передбачена масштабна реконструкція центрального 9-ти поверхового корпусу і відділень, його добудова, оновлення стаціонарного корпусу, ліжковим фондом 500 місць, закупівлею нового медичного обладнання та збудованим вертолітним майданчиком у разі настання екстрених випадків з метою безперешкодного транспортування пацієнта до установи. «Весь подальший процес будівництва залежатиме від якісно зробленої проектно-кошторисної документації. Саме тому, на стадії «РП» ми повинні врахувати кожну деталь, аби відреконструйований та збудований об’єкти відповідали європейським стандартам та вимогам з безбар’єрності в Україні», – зазначив Юрій Бучко.
«Коронавірус, незалежно від штаму, спричиняє ускладнення, які потребують стаціонарного лікування», - Орест Чемерис
8 лютого 2022
Епідситуація в області є стабільною та контрольованою, але без тенденції до покращення, бо щоденно продовжують виявляти велику кількість хворих. «Упродовж кількох тижнів відзначаємо велику кількість людей, які звертаються за амбулаторною допомогою. Є значна кількість осіб, які потребують стаціонарного лікування, про що свідчить заповненість ліжкової мережі. Вкотре закликаємо бути пильними та дотримуватися карантинних обмежень. Попри те, що є думка, що «Омікрон» проходить легше, є велика кількість осіб, які мають важкі супутні захворювання. А коронавірусна хвороба, незалежно від штаму, спричиняє ускладнення, які потребують стаціонарного лікування», - розповів під час брифінгу щодо епідситуації на Львівщині директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис. Він також додав, що від штаму «Омікрон» потрібен додатковий захист, тому осіб, які мають дві дози вакцини, закликають зробити також бустерне щеплення, що зменшить ризик інфікування. Про завантаженість ліжкомережі та важкість перебігу хвороби: «Інфікування будь-яким штамом спричиняє ускладнення і загострення хронічних проблем. На лікуванні знаходяться люди старшого віку, люди з супутніми патологіями, в яких ковід призвів саме до загострення основних проблем зі здоров’ям. Упродовж цієї «хвилі» немає різкого навантаження на ліжкомережу, як було при «Дельті». Але говоримо про те, що коронавірус спричиняє ті ускладнення, які ми вже спостерігали протягом попередніх «хвиль», і що значна частина хворих потребує стаціонарного лікування», - додав Орест Чемерис.
«У межах проєкту програми «Польща-Білорусь-Україна» лікарня «ОХМАТДИТ» отримала понад 650 тис євро на модернізацію», - Іван Собко
3 лютого 2022
У Львові відбулася підсумкова конференція щодо реалізації проєкту «Спільна ініціатива Мазовецької спеціалізованої лікарні в Остроленці та Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» для підвищення доступності медичних послуг в області сучасної хірургії». У межах проєкту медики «ОХМАТДИТу» та Мазовецької спеціалізованої лікарні ім. Юзефа Псарського у м. Остроленка (Мазовецьке воєводство, Республіка Польща) обмінялися досвідом, зокрема, напрацювали нові методики малоінвазивних втручань в урології, хірургії, отоларингології та дитячій гінекології. Окрім того, у «ОХМАТДИТі» вдалося відремонтувати актову залу, а також облаштувати центр телемедицини для того, щоб польські та українські лікарі могли постійно обмінюватися знаннями та досвідом. Важливим є також те, що тепер з операційної кімнати можна буде вести прямі трансляції. Тривалість реалізації проєкту – 2018 - березень 2022 рр. До кінця березня завершать ремонт операційної та технічне оснащення центру телемедицини. Загальний бюджет проєкту склав 1 541 762,00 євро грантових коштів. Окрім того, залучено власний внесок польської лікарні у розмірі 81 508,98 євро та львівської лікарні «ОХМАТДИТ» - 72 667,22 євро. Участь у конференції взяли профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис, керівники закладів охорони здоров’я та представники медичної спільноти Львівщини. Підсумки реалізації проєкту презентувала директорка лікарні «ОХМАТДИТ Олександра Бурда. «Проєкт реалізують у межах програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». За підсумками реалізації проєкту ми отримали фінансову підтримку для лікарні «ОХМАТДИТ» в сумі 654 044,98 євро. Наші лікарі пройшли практичні курси у Польщі, а польські медики – у Львові. Цей обмін досвідом є дуже важливий, бо лікарі діляться практичними моментами в роботі», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Він також запевнив учасників і партнерів програми, що Львівська ОДА завжди підтримувала і підтримуватиме проєкти, які сприяють розвитку медичних закладів. Особливо тих, які будуть мати підтримку наших європейських колег. «Проєкт втілює в собі синергію фінансової підтримки медичних закладів двох країн – Республіки Польща і України», - додав Іван Собко. Довідково: Програма транскордонного співробітництва «Польща-Україна-Білорусь» упродовж сімнадцяти років підтримує процеси розвитку на прикордонних територіях Польщі, Білорусі та України шляхом співфінансування різноманітних проєктів. Усі проєкти, що фінансуються в рамках Програми, є некомерційними та сприяють покращенню якості життя жителів східної Польщі, західної України та Білорусі. Три країни-учасниці утворили спільні та національні інституційні структури, які керують впровадженням Програми.
Вчора на Львівщині зафіксували 2934 нових випадки COVID-19. Госпіталізували 156 людей
31 січня 2022
За попередню добу у Львівській області провели 3077 досліджень на коронавірус. Згідно з результатами, позитивні показники виявили у 2934 людей. У розрізі районів: Дрогобицький: 199 Золочівський: 85 Львівський: 2052 (м. Львів – 1559) Самбірський: 69 Стрийський: 140 Яворівський: 194 Червоноградський: 195 Отже, за добу, що минула з діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 156 осіб. Скерували на самоізоляцію – 1954 людини. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 2110 осіб. Летальних випадків - 7. В реанімації перебуває 132 пацієнти, з них на апаратах ШВЛ – 48. У стаціонарах перебувають 2012 осіб (37, 64%). Серед них 449 людей вакциновані (в т.ч. двома дозами – 415). У розрізі лікарень пацієнти перебувають (в дужках зазначена загальна кількість ліжок, розгорнутих для хворих на ковід): у Львівській обласній інфекційній лікарні (230) – 173; у Центрі легеневого здоров'я (370) – 257; у Львівському обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих (700) – 124; у ЛОКЛ (120) – 78; у Лікарні на залізничному транспорті (100) – 0; у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» (120) – 115; у ЛШМД (830) – 272; у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі (50) – 19; у 8-й міській клінічній лікарні м. Львова (350) – 92; у 1-й МКЛ м. Львова (200) – 0; у 5-й МКЛ м. Львова (175) – 81; у Стрийській міській лікарні (190) – 132; у Стебницькій міській лікарні (150) – 101; у Рудківській лікарні (100) – 100; у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи (200) – 117; у Кам'янка-Бузькій ЦРЛ (120) – 90; у Сокальській ЦРЛ (326) – 33; у Жидачівській ЦРЛ (100) – 0; у Пустомитівській (80) – 0; у Перемишлянській ЦРЛ (80) – 76; у Жовківській ЦРЛ (100) – 0; у Самбірській ЦРЛ (50) – 0; у Буській ЦРЛ (80) – 0; у Золочівській ЦРЛ (80) – 60. За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 259934 осіб. Померлих – 6218 людей. Одужали від коронавірусної інфекції – 214955 осіб.
Коли варто робити тест на COVID-19? Роз'яснення МОЗ
26 січня 2022
Коронавірусна хвороба COVID-19 може мати різні симптоми, саме тому тест на COVID-19 варто робити за будь-яких ознак ГРВІ - зазначають у Міністерстві охорони здоров'я. До прикладу, симптомами коронавірусу, зокрема, і нового штаму «Омікрон», можуть бути нежить, втома, головний біль, чхання, біль у горлі, кашель, лихоманка чи хриплий голос. Тобто, симптоми COVID-19 можуть бути схожими на застуду та не мати специфічних ознак. Водночас тестування допомагає виявити хворобу, що дозволяє призначити відповідне лікування та зумовлює необхідність самоізоляції для зменшення шляхів передачі вірусу та захисту оточення від інфікування. Наразі безоплатному тестуванню на COVID-19 підлягають не лише пацієнти, у яких є підозра на коронавірусну хворобу. Затверджені Міністерством охорони здоров’ям стандарти передбачають, що лікар обов’язково має призначати ПЛР-тестування на COVID-19 наступним категоріям: особам із підозрою на COVID-19; особам з ознаками інших ГРВІ; особам з ознаками вірусної пневмонії; пацієнтам з позагоспітальною пневмонією; контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19; Першим трьом категоріям ПЛР призначають за умови, що їм не проводився скринінговий швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Якщо ж експрес-тест виявився позитивним, то підтвердження методом ПЛР не є обов’язковим. Направлення на безоплатне тестування зобов’язаний надати сімейний лікар. Якщо він з різних причин відмовляється надати таке направлення або у вас немає сімейного лікаря, звертайтесь на гарячу лінію МОЗ - 0-800-60-20-19. Нагадаємо, що при появі будь-яких симптомів ГРВІ перш за все варто звернутись до свого сімейного лікаря. Той, у свою чергу, має надати направлення на тестування на COVID-19. До результатів тестування та під час видимих симптомів варто не відвідувати місця загального скупчення людей та дотримуватися режиму самоізоляції.
Захворюваність на коронавірус серед вагітних стрімко зростає: медики закликають вакцинуватись
25 січня 2022
Станом на сьогодні у Львівському обласному перинатальному центрі перебуває 22 вагітні жінки із підтвердженим захворюванням на коронавірус. Ще 42 жінки при надії є на лікуванні у Центрі легеневого здоров’я. Про це повідомила під час брифінгу директорка Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська. “В області стрімко зростає статистика захворюваності на ковід серед вагітних і це дуже насторожує. Кожна жінка при надії має розуміти, що вона відповідає не лише за своє здоров'я, але й за майбутнє. Ми створили пункт вакцинації у Львівському обласному клінічнному перинатальному центрі, де кожна вагітна може вакцинуватись під наглядом лікря акушер-гінеколога. Закликаю жінок, які чекають на немовля активніше дбати про своє здоров'я”, - зазначила Марія Малачинська. Також вона додала, що перебіг захворюваності у вагітних є середньої важкості. Однак, минулого тижня на 16 добу після народження дитини померла жінка, хвора на коронавірус.
Понад 1,5 млрд грн скерували на боротьбу з коронавірусом у 2021 році
21 січня 2022
Торік видатки державного та місцевих бюджетів області на медичну допомогу, яка надавалася медзакладами комунальної форми власності, становили 8,6 млрд гривень. Майже 18,4 % цих коштів скерували на заходи щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19. Зокрема, у межах реалізації програми медичних гарантій на запобігання та боротьбу з коронавірусом комунальні некомерційні підприємства області через Національну службу здоров’я України отримали 1205,8 млн гривень. Крім цього з державного бюджету місцевим бюджетам виділили субвенцію в сумі 94,4 млн грн, а саме: на придбання кисневих концентраторів – 44 млн грн, забезпечення централізованою подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 – 29,5 млн грн, придбання закладами діагностичного обладнання – 12,5 млн грн, встановлення кисневих станцій – 8,4 млн гривень. Також, як розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, місцеві бюджети за рахунок власних доходів спрямували на згадану мету понад 276 млн грн, за які придбали медичне обладнання, дезінфікуючі та стерилізаційні засоби, діагностичні набори та витратні матеріали, провели інші видатки, необхідні для функціонування медичних закладів, задіяних для госпіталізації осіб, хворих на COVID-19. "У 2022 році ми продовжуємо долати наслідки пандемії, і ускладнює епідситуацію й циркуляція нового штаму «Омікрон». Ми повинні пам”ятати, що наше здоров'я залежить від нашої відповідальності щодо дотримання дистанції та використання засобів індивідуального захисту”, – зазначив Іван Собко.