Львівщина розглядає можливість створення “розумних” ферм для студентів-аграріїв
4 лютого 2021р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА
Про це повідомила керівник департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко за підсумками онлайн зустрічі заступника Міністра розвитку громад на території України з питань європейської інтеграції України Ігоря Корхового з Торговим радником Посольства Австрії в Україні Ґабріелою Газельсбергер та представниками Австрійського Агрокультурного Кластеру.
Австрійський Аграрний Кластер презентував проект SMART FARM, який успішно діє в аграрних навчальних закладах Республіки Австрія. Основна ідея проекту - створити “розумні” ферми великої рогатої худоби, що поєднують елементи навчання, тренінгів та комерційної діяльності.
Для підприємств локального прямого збуту проект передбачає створення міні-молочарні та забійного виробництва з м’ясопереробкою. Реалізація проекту “розумна” ферма на Львівщині дасть можливість студентам-аграріям використати отриману теорію на практиці, адже на території ферми діятиме практично-орієнтоване навчальне виробництво м'яса та молока. Також однією з переваг цього проекту є можливість виробляти м’ясо-молочну продукцію згідно стандартів ЄС та безпеки харчових продуктів.
«Львівська область зацікавлена у реалізації проекту SMART FARM, адже впровадження цієї моделі відкриє доступ до вивчення та застосування інноваційних технології у сфері виробництва та переробки молока і м'яса ВРХ , допоможе студентам зрозуміти процеси виробництва та надасть необхідну практику для створення власного аграрного бізнесу,- зазначила т.в.о директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко
Довідково.
Австрійський Аграрний Кластер об'єднує найвагоміші австрійські асоціації тваринників, виробників агро- та харчових технологій, а також університети та прикладні вузи у експортний кластер. Основна увага приділяється комплексним рішенням для сталого виробництва молока і м'яса з використанням австрійських племінних тварин, а також інноваційних та цифрових технологій.
Новини за темою
Солісти Львівської національної опери презентували онлайн-проєкт українських пісень, записаних для військових
11 травня 2022
Солісти Львівської національної опери презентували онлайн-проєкт українських пісень, записаних для захисників і захисниць України. Прем’єрною у проєкті стала українська народна пісня, колискова для солдата, «Маєва нічка» в обробці композитора Анатолія Кос-Анатольського, у виконанні сопрано Львівської національної опери Маріанни Цвєтінської та піаністки Мар’яни Самотос. Відео можна переглянути за посиланням. Цим проєктом солісти театру прагнуть не лише підтримати бойових дух українських воїнів, але й подарувати нотки спокою, самозаглиблення та натхнення українською культурою, яку боронять захисники. Місця зйомок – це укриття оперного театру чи технічні приміщення, де доводиться ховатися артистам під час оголошення повітряних тривог. Золоте оздоблення сцени і яскраве світло софітів поступається місцем правдивій реальності, у якій доводиться співакам та співачкам проводити репетиції у воєнний час. Ідея та реалізація проєкту належить солістові Львівської національної опери Петрові Радейку. «Цей проєкт ми втілюємо власними силами, прагнучи створити якісні відеозаписи українських пісень, насамперед – для моральної підтримки та музичної релаксації. Щоб ті ж самі солдати розуміли, за що вони воюють: і це, зокрема, наша культура й найкращі голоси України. Хочемо бути корисними: адже ми теж на війні, але кожен – на своєму фронті», - зазначив артист. Надалі з’являтимуться відеозаписи солоспівів українських композиторів, народних пісень в авторських аранжуваннях, колискових у виконанні артисток театру. Винонавці: Маріанна Цвєтінська (сопрано), Мар’яна Самотос (фортепіано). Ідея проєкту, запис, мастеринг – Петро Радейко. Менеджер проєкту – Андрій Сітарський.
У Львівському обласному центрі зайнятості розповіли про особливості ринку праці в умовах воєнного стану
11 травня 2022
В умовах воєнного стану служба зайнятості Львівщини працює у штатному режимі й надає соціальні послуги як працедавцям задля укомплектування заявлених вакансій, так і шукачам роботи з метою повернення їх до трудової діяльності. Про це повідомили у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Львівського обласного центру зайнятості. З 24 лютого по 10 травня за допомогою у працевлаштуванні до базових центрів зайнятості та філій ЛОЦЗ звернулося 6,4 тис. безробітних та працевлаштували 2,2 тис. безробітних. «За цей час соціальні послуги служби зайнятості з метою пошуку роботи отримали 1,8 тис. переселенців, котрі прибули на Львівщину з районів ведення активних бойових дій, із них 0,6 тис. мали статус вимушено перемішених осіб. Роботою забезпечено 205 внутрішньо переміщених осіб», - зазначили в центрі зайнятості. В обласному центрі зайнятості додали, що від 926 фірм і компаній надійшла інформація про наявність 4,3 тис. вільних робочих місць і вакантних посад. До топ-10 найбільш затребуваних професій увійшли водії автотранспортних засобів, швачки, оператори верстатів та установок, касири торговельного закладу, двірники, електромонтери, продавці продовольчих товарів, кухарі, монтери кабельного виробництва та охоронники. Нагадаємо, в області триває робота щодо надання працедавцям компенсації витрат з оплати праці за працевлаштування осіб, котрі офіційно визнані вимушено переміщеними. Станом на 10.05.2022 року до Львівського обласного центру зайнятості для призначення компенсаційних виплат надійшли пакети документів від 76 підприємств, які забезпечили роботою 120 переселенців. Здебільшого урядовою програмою в області скористалися суб’єкти господарювання, що ведуть діяльність у таких галузях економіки як переробна промисловість (виробництво), оптова та роздрібна торгівля, організація харчування, професійна, наукова та технічна діяльність, охорона здоров’я, сільське господарство та будівництво. З інструкцією щодо отримання компенсації можна ознайомитися за посиланням.
На Львівщині провели безкоштовне тестування рівня глюкози у крові серед внутрішньо переміщених осіб
11 травня 2022
Сьогодні у межах інформаційної кампанії «Мисливці за діабетом» українсько-швейцарського проєкту «Діємо для здоров‘я», організували безкоштовне тестування рівня глюкози у крові серед внутрішньо переміщених осіб у Центрі підтримки ВПО на стадіоні "Арена Львів". Протестували близько 90 осіб, з них у 17-ти виявили підвищений рівень глюкози, що становить майже 19% від усіх тестованих. Війна та її наслідки є причиною хронічного стресу, в якому ми усі зараз перебуваємо. Такий стан може стати тригером розвитку цукрового діабету 2-го типу – зазначають у департаменті охорони здоров’я Львівської ОВА. Цукровий діабет 2-го типу – це хронічне ендокринне захворювання, що характеризується порушенням регуляції рівня цукру в крові через нечутливість клітин організму до інсуліну. Цей тип діабету переважно розвивається у дорослих, але зараз все частіше його діагностують і у дітей. Як правило, захворювання виникає на фоні наявності надлишкової ваги. Хворі на цукровий діабет 2-го типу становлять близько 90% від загальної кількості захворілих на діабет. Читайте також: На Львівщині майже 65 тисяч людей хворіють на діабет: жителів області закликають обстежуватись для раннього виявлення недуги Про проєкт: Українсько-швейцарський проєкт «Діємо для здоров'я» — це чотирирічний проєкт (листопад 2020 року — листопад 2024 року), який має на меті зменшити тягар хвороб та запобігти передчасній смертності, а також підвищити тривалість життя чоловіків та жінок шляхом запровадження інтегрованого підходу до профілактики, лікування та контролю неінфекційних захворювань.
Львівська ОВА співпрацюватиме з організаціями «Razom for Ukraine» та «SMART Medical Aid»
11 травня 2022
Сьогодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з представниками організацій Razom for Ukraine та SMART Medical Aid. Українсько-американська ініціатива «Razom for Ukraine» пропонує передати дрони, планшети до них, встановити програмне забезпечення і навчити воїнів ефективно користуватися сучасною технікою. Це розповіли представники ініціативи Люба Шипович та Тарас Репицький. Від початку війни волонтери українсько-американської ініціативи «Razom for Ukraine» зібрали у США понад 40 млн доларів для допомоги Україні. На понад 27 мільйонів доларів закупили засоби тактичної медицини та комунікації, дрони, планшети, супутникові телефони та інше. Представниця організації «SMART Medical Aid» Ірина Рибінкіна розповіла, що від 2014 року команда надає кваліфіковану медичну допомогу військовим і цивільним, навчає тактичних медиків на основі європейських курсів тощо. За два місяці активних воєнних дій волонтери «SMART Medical Aid» передали на нульові точки та в українські лікарні 48 тисяч турнікетів, 20 тисяч аптечок, доставили з Швеції, Ірландії та Великобританії обладнання до 30 українських лікарень, доправили 9 швидких з Ірландії, а також евакуювали десятки поранених під час війни дітей до Чехії. За результатами зустрічі домовились про наступні напрями роботи: проведення курсів тактичної медицини для військових, які вирушатимуть на фронт, встановлення дефібриляторів у найбільш людних місцях Львівщини, надання психологічної підтримки постраждалим під час війни. «Від сьогодні почнемо спільно з організацією «Razom for Ukraine» формувати індивідуальні військові аптечки. Львівська обласна державна адміністрація відкрита до ідей, ініціатив та співпраці. Консолідуємо усі сили задля перемоги України», - зазначив Максим Козицький.
Володимир Сіренко виступить за диригентським пультом одразу двох вистав у Львівській національній опері
11 травня 2022
Львівська національна опера запрошує на постановки, якими диригуватиме маестро Володимир Сіренко у травні. Володимир Сіренко - відомий український диригент, головний диригент і художній керівник Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України; народний артист України. Популяризує в світі твори українських композиторів Євгена Станковича, Бориса Лятошинського, Левка Ревуцького, Валентина Сильвестрова, Віталія Губаренка, Мирослава Скорика, Івана Карабиця та ін. Графік постановок: 13 травня о 18:00 - опера «Ріголетто» Дж. Верді Квитки: https://cutt.ly/nHepShi 20 травня о 19:00 - феєрія «Коли цвіте папороть» Є. Станковича Квитки: https://cutt.ly/FHepVf9
Випускників Львівщини запрошують на безкоштовний курс з підготовки до Національного мультипредметного тесту
11 травня 2022
Війна внесла свої корективи у вступну кампанію 2022-го року. Цьогоріч звичне усім ЗНО замінили спрощеним Національним мультипредметним тестом (НМТ). Як в стислі терміни підготуватись до нього максимально ефективно? Освіторія та UNICEF Ukraine запускають на платформі «iLearn» щоденні безкоштовні вебінари на допомогу вступникам. Їх проводитимуть досвідчені експерти-предметники. За допомогою вебінарів випускники зможуть ефективно готуватись до національного мультипредметного тесту . Перший вебінар відбудеться вже завтра 12 травня о 17:00! Тема – «Все про Національний мультитест та головні особливості вступної кампанії 2022». Проведе вебінар заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко. Переглядати вебінари можна на платформі «iLearn» (https://ilearn.org.ua/) або YouTube-каналі за посиланням: https://youtu.be/-jLPi-jqFnM.
WNISEF виділить до пів мільйона доларів на підтримку релокованих підприємств Львівщини
11 травня 2022
Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) анонсує нову Програму підтримки релокованих підприємств України. На пілотному етапі Програми, WNISEF приєднався до ініціативи підтримки бізнесу на період воєнного стану Львівської обласної військової адміністрації та подвоїть суму безповоротної фінансової допомоги для підприємств, які релокуються до Львівської області. «З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, WNISEF продовжив свою діяльність, фокусуючись на підтримці малих та середніх підприємств України. Забезпечення активного функціонування бізнесу, особливо того, який через загрозу воєнних дій був вимушений релокуватись у західні регіони країни, є запорукою економічного відновлення, завдяки створенню робочих місць, та сплаті податків, що є критичним для функціонування країни під час війни. Саме тому ми дуже раді прийняти фінансову участь у Програмі підтримки бізнесу на період воєнного стану ЛОВА», – зазначив Координатор Програми підтримки релокованого бізнесу WNISEF Петро Кочерган. В межах програми WNISEF виділить до 500 000 доларів США безповоротної фінансової допомоги для малих та середніх підприємств, які перенесли свою бізнес діяльність із зони бойових дій до Львівської області. Програма має максимально спрощені бюрократичні процедури, і за сам лише факт формальної перереєстрації підприємницької діяльності у Львівському регіоні, військова адміністрація та WNISEF виділять окремо по 100 000 гривень безповоротної фінансової допомоги. Заохочуючи підприємства до активізації своєї діяльності, WNISEF, та ЛОВА зобов’язались подвоїти цю суму до 200 000 гривень – за умови створення 20 нових робочих місць. Процес реєстрації та відбору учасників координує департамент економічної політики ЛОВА. Нагадаємо, що на Львівщину вже переїхали більше сотні релокованих підприємств, з них понад 50 розпочали роботу. Найбільше у галузях машинобудування, легкої промисловості та металообробки. Для участі у даній Програмі вже подались низка релокованих підприємств. Завдяки реалізації Програми в області планують створити більш як 2,5 тисячі нових робочих місць. «Закликаємо малі та середні підприємства, які підлягають від критерії даної Програми надсилати заявки на участь безпосередньо до військової адміністрації. Додатково, WNISEF буде розглядати можливості подальшої підтримки підприємств, які візьмуть участь у Програмі – зокрема, експертної, консультаційної, підтримки участі підприємств у міжнародних виставках тощо. Віримо, що швидке відновлення бізнес діяльності допоможе пришвидшити відновлення та зростання економіки України»,- інформують у WNISEF.
До уваги пасажирів: змінили розклад руху приміських поїздів
11 травня 2022
У зв’язку з виконанням колійних ремонтних робіт тимчасово змінюється розклад руху приміських поїздів, що курсують територією регіональної філії «Львівська залізниця»: упродовж 12-13 травня приміський поїзд № 6021 сполученням Львів – Сянки вирушатиме зі Львова о 08:35 (замість 09:25), прибуття у Сянки о 13:06. Для покращення обслуговування пасажирів внесли зміни в розклад руху приміського поїзда № 6301/6302 сполученням Червоноград – Ізов – Ковель: починаючи з 4 травня цього року, поїзд вирушатиме з Червонограда о 05:20 (замість 04:25), Iзов 07:36-08:20, прибуття у Ковель о 10:25.
На Львівщині майже 65 тисяч людей хворіють на діабет: жителів області закликають обстежуватись для раннього виявлення недуги
11 травня 2022
Сьогодні в Україні понад 1,3 мільйона людей мають цукровий діабет. Більш ніж половина хворих на цю недугу не знають про свій діагноз, а 27,4 % українців взагалі ніколи не вимірювали рівень глюкози крові. Рівень госпіталізацій пацієнтів із цим захворюванням в Україні дуже високий, що свідчить про недостатнє раннє виявлення хвороби й неналежний її контроль. Так, Львівська область – серед лідерів за кількістю нових виявлених випадків цукрового діабету. Зокрема, станом на сьогодні в області зареєстрували 64 735 пацієнтів із цукровим діабетом, з них 57 180 – 2 типу. Медики розповідають, ситуація ускладнюється і тим, що Львівщина сьогодні – це один з регіонів, який став прихистком для тисяч українців, які тікають від війни. Відтак вчасне виявлення хвороби і якомога швидший початок лікування – одне із першочергових завдань, які стоять перед медиками області. «Від початку повномасштабної російської агресії Львівщина за різними даними прийняла приблизно пів мільйона переміщених осіб. По медичну допомогу вже звернулось 80 тисяч переселенців, з них понад 10 тисяч проліковані стаціонарно», – зазначив керівник департаменту охорони здоров’я Львівської обласної військової адміністрації Орест Чемерис. Відтак, за скеруванням сімейного лікаря заклади охорони здоров’я області забезпечують визначення рівня глюкози в крові для усіх, кому це необхідно, а також лікування цього захворювання. Разом із цим, люди мають звертати увагу на своє здоров’я, піклуватися про нього, особливо на фоні усіх інших стресів і турбот, які принесла війна, наголошують медики. «В групі ризику – пацієнти віком 45 років, пацієнти, які мають надмірну вагу, гіпертонічну хворобу, курять. Також буває, коли люди звертаються зі скаргами на надмірне сечовипускання, надмірну спрагу, часті інфекції, рани, які важко загоюються. В цьому випадку пацієнт не знає, що він має цукровий діабет, але на жаль, вже має хворобу. Вчасне виявлення – це профілактика ускладнень, адже рівень госпіталізацій залежить саме від них». – Зазначила сімейна лікарка Ірина Гнатів. «Під час стресу рівень цукру в організмі зростає. Це пов’язано з фізіологією нашого організму. І буває так, що якщо стрес триває довго і він сильний, він може запустити процес цукрового діабету. Ми всі стресуємо, і ми всі маємо навчитись контролювати рівень стресу. Звісно, це не завжди можливо, але ми маємо знати, що є методики, які зменшують рівень цукру навіть в стресових ситуаціях. Серед них – фізичні навантаження», – розповіла сімейна лікарка Мар’яна Климців. Пройти тест на рівень цукру можна на базі найближчого медзакладу. Також кожен охочий може пройти доказовий онлайн-тест на визначення індивідуального ризику цукрового діабету 2 типу diabetes.phc.org.ua – як самостійно, так і під час прийому у свого сімейного лікаря. Цей тест є частиною Уніфікованого клінічного протоколу первинної та вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги «Цукровий діабет 2 типу», затвердженого Наказом МОЗ №1118, а отже його може використати у медичній практиці будь-який лікар. Ті ж, у кого цукровий діабет підтвердився, можуть отримати необхідне лікування. «Кожна особа, яка потребує медичної допомоги, незалежно від того, чи має укладену декларацію, чи ні, може звернутись до сімейного лікаря в найближчий медзаклад та отримати рецепт на необхідні ліки від цукрового діабету через програму «Доступні ліки», – додав Орест Чемерис.
Декларацію про відходи можна буде подати повністю у режимі «peopleless» та «paperless»
11 травня 2022
Кабінет Міністрів прийняв постанову «Деякі питання подання декларації про відходи». Цим документом Уряд скасовує складний та застарілий спосіб звітування бізнесу у паперовій формі та взагалі виключає з цього процесу участь посадовців. Декларацію про відходи можна буде подати повністю через вебпортал ЕкоСистема у режимах «peopleless» та «paperless». За інформацією Міндовкілля алгоритм отримання послуги буде наступним: інформація про заявника автоматично перевірятиметься та підтягуватиметься з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; допустити технічну помилку при заповненні форми стане неможливо. Програма перевірятиме дані та вказуватиме на неточності у розрахунках; посадовець не братиме участі у перевірці декларацій та їх реєстрації, а отже зводяться «до нуля» потенційні маніпулювання, адміністративний тиск та корупційні ризики; термін реєстрації скоротиться з 5 днів очікування до кількох годин (все залежатиме від того, як швидко заявник заповнить форму); якщо всю інформацію внесено коректно, декларація автоматично з’явиться у реєстрі, а заявнику надійде відповідне повідомлення. Відповідно до постанови Уряду, Міндовкілля, Мінюст та Мінцифра до 1 липня повинні вирішити всі технічні питання та забезпечити функціонування відповідного сервісу. Нагадаємо, ЕкоСистема (https://eco.gov.ua/) – це національна платформа, де зібрано всі адміністративні екопослуги для бізнесу та всю екологічну інформацію для громадян. Також детальніше про засади надання електронних публічних послуг, публічних послуг, комплексних електронних публічних послуг, автоматичного режиму надання електронних публічних послуг можна дізнатися за посиланням: https://cutt.ly/dHylKd0
Працівники Державного архіву оцифрували та оприлюднили ще 6 книг
11 травня 2022
Державний архів Львівської області оцифрував та оприлюднив на офіційному веб-сайті 6 книг Галицького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану за 1940-1941 рр у Львові. З початку року Державний архів Львівської області оприлюднив 12 книг відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції за 1940-1941 рр. Працівники структури продовжують сканування та оприлюднення актів. Інформація для ознайомлення за посиланням: https://bit.ly/3wlGgvP
Відновлення ланцюгів постачання продовольства: для спеціалістів логістики відбудеться низка круглих столів
11 травня 2022
Для спеціалістів логістики відбудеться низка круглих столів щодо відновлення ланцюгів постачання галузі харчової промисловості в умовах воєнного та післявоєнного стану в Україні. За підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) у травні-червні в режимі онлайн заплановано провести 5 таких зібрань. До участі запрошуються спеціалісти з логістики, які працюють у компаніях виробниках, ритейлерах та дистрибуторах харчових продуктів, логістичних компаніях та тих, що надають послуги і рішення з логістики. Перший круглий стіл відбудеться 20 травня 2022 року (з 16:00 до 18:30) на тему «Місце управління товарними запасами у концепції Supply Chain під час війни», в межах якого будуть розглянуті питання: формування асортименту, виходячи з пропозицій на ринку та потреби забезпечити покупців необхідними товарами у магазині; практичні поради по закупівлі товарів під час війни для продуктового ритейлу без участі автозамовлення; робота з місцевими та іноземними виробниками: що спрацювало ефективніше?; укладання договорів, практичні поради. Які нові умови з’явились за часів війни і як в таких умовах працювати? Наступні круглі столи відбудуться в період з 24 травня по 3 червня 2022 року, про їх проведення буде повідомлено додатково. Учасники круглих столів отримають відповіді на актуальні питання щодо ведення бізнесу в умовах сьогодення, зможуть ставити спікерам питання та брати участь в обговоренні і дискусіях. Ознайомитись детально із програмою круглих столів, спікерами, зареєструватись можна за посиланням або заповнивши онлайн-форму.