На Львівщині майже 65 тисяч людей хворіють на діабет: жителів області закликають обстежуватись для раннього виявлення недуги

11 травня 2022р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Сьогодні в Україні понад 1,3 мільйона людей мають цукровий діабет. Більш ніж половина хворих на цю недугу не знають про свій діагноз, а 27,4 % українців взагалі ніколи не вимірювали рівень глюкози крові. Рівень госпіталізацій пацієнтів із цим захворюванням в Україні дуже високий, що свідчить про недостатнє раннє виявлення хвороби й неналежний її контроль. 

Так, Львівська область – серед лідерів за кількістю нових виявлених випадків цукрового діабету.  Зокрема, станом на сьогодні в області зареєстрували 64 735 пацієнтів із цукровим діабетом, з них 57 180 – 2 типу.

Медики розповідають, ситуація ускладнюється і тим, що Львівщина сьогодні – це один з регіонів, який став прихистком для тисяч українців, які тікають від війни. Відтак вчасне виявлення хвороби і якомога швидший початок лікування – одне із першочергових завдань, які стоять перед медиками області.

«Від початку повномасштабної російської агресії Львівщина за різними даними прийняла приблизно пів мільйона переміщених осіб. По медичну допомогу вже звернулось 80 тисяч переселенців, з них понад 10 тисяч проліковані стаціонарно», – зазначив керівник департаменту охорони здоров’я Львівської обласної військової адміністрації Орест Чемерис.

Відтак, за скеруванням сімейного лікаря заклади охорони здоров’я області забезпечують визначення рівня глюкози в крові для усіх, кому це необхідно, а також лікування цього захворювання.

Разом із цим, люди мають звертати увагу на своє здоров’я, піклуватися про нього, особливо на фоні усіх інших стресів і турбот, які принесла війна, наголошують медики.

«В групі ризику – пацієнти віком 45 років, пацієнти, які мають надмірну вагу, гіпертонічну хворобу, курять. Також буває, коли люди звертаються зі скаргами на надмірне сечовипускання, надмірну спрагу, часті інфекції, рани, які важко загоюються. В цьому випадку пацієнт не знає, що він має цукровий діабет, але на жаль, вже має хворобу. Вчасне виявлення – це профілактика ускладнень, адже рівень госпіталізацій залежить саме від них». –  Зазначила сімейна лікарка Ірина Гнатів.

«Під час стресу рівень цукру в організмі зростає. Це пов’язано з фізіологією нашого організму. І буває так, що якщо стрес триває довго і він сильний, він може запустити процес цукрового діабету. Ми всі стресуємо, і ми всі маємо навчитись контролювати рівень стресу. Звісно, це не завжди можливо, але ми маємо знати, що є методики, які зменшують рівень цукру навіть в стресових  ситуаціях. Серед них – фізичні навантаження», – розповіла сімейна лікарка Мар’яна Климців.

Пройти тест на рівень цукру можна на базі найближчого медзакладу. Також кожен охочий може пройти доказовий онлайн-тест на визначення індивідуального ризику цукрового діабету 2 типу diabetes.phc.org.ua – як самостійно, так і під час прийому у свого сімейного лікаря. Цей тест є частиною Уніфікованого клінічного протоколу первинної та вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги «Цукровий діабет 2 типу», затвердженого Наказом МОЗ №1118, а отже його може використати у медичній практиці будь-який лікар.

Ті ж, у кого цукровий діабет підтвердився, можуть отримати необхідне лікування.

«Кожна особа, яка потребує медичної допомоги, незалежно від того, чи має укладену декларацію, чи ні, може звернутись до сімейного лікаря в найближчий медзаклад та отримати рецепт на необхідні ліки від цукрового діабету через програму «Доступні ліки», – додав Орест Чемерис.

Ключові слова:

цукровий діабет

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook