Надання соціальних послуг – у центрі вебінару з представниками об’єднаних територіальних громад

12 лютого 2021р, Новини. Служба у справах дітей, Прес-служба ОДА

В умовах реформи децентралізації кардинально змінюються повноваження і функції спеціалістів як органів виконавчої влади, так і органів місцевого самоврядування. Разом із здобуттям ресурсів, фінансів, а також повноважень вони стали відповідальними за мешканців своєї громади, зокрема дітей.

Сьогодні, 12 лютого, відбувся вебінар, на якому розглянули актуальні питання системи захисту прав дітей та розвитку соціальних послуг в умовах децентралізації за часті заступника голови Львівської ОДА Тараса Греня.

Учасниками заходу стали представники понад 40 об’єднаних територіальних громад області.

Під час заходу окреслили питання інституційного потенціалу територіальних громад щодо захисту прав дітей та розвитку соцпослуг, необхідність розвитку освітніх, медичних, соціальних послуг в громадах задля попередження влаштування дітей до закладів інституційного догляду та виховання дітей, збереження для дитини сімейного середовища, тощо.

Нагадаємо, що у кожній із об’єднаних територіальних громад мають подбати про створення служб у справах дітей. Штатна чисельність працівників таких служб виконавчих органів сільських, селищних рад відповідних територіальних громад встановлюється з розрахунку 1 працівник не більше, а ніж на одну тисячу дітей, але не менше одного працівника на об’єднану територіальну громаду.

Відтак, Львівська обласна державна адміністрація закликає новостворені громади активно створювати служби у справах дітей, як це передбачається законом.

«Захист та допомога тим, хто цього потребує, є пріоритетним для нас. Тому ми сьогодні говоримо про те, яким чином маємо надавати соціальні послуги у громадах. Говоримо про основні завдання та виклики. Допомогти нашим мешканцям – наш обов’язок. Тому я закликаю новостворені об’єднані територіальні громади активно вступати у цей процес», - зазначив Тарас Грень.

За словами керівника служби у справах дітей Львівської ОДА Володимира Лиса, до 1 липня з району мають забезпечити передачу електронного банку даних дітей до об’єднаних територіальних громад, а також забезпечити облік дітей, що опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування.

З цією метою у мають бути створені відповідні підрозділи, на які покладуть таку відповідальність.

Додамо, що захід організувала служба у справах дітей Львівської ОДА за підтримки Програми "Супровід урядових реформ в Україні" (SURGe). Такі вебінари відбуватимуться і надалі. 

Ключові слова:

служба у справах дітей

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook