Львівщина серед лідерів в Україні з реформи фінансування охорони здоров’я
Про програму медичних гарантій у 2021 році йшлося сьогодні, 3 березня, під час брифінгу за підсумками робочого візиту очільника Національної служби здоров’я України Андрія Віленського на Львівщину.
Зокрема, в межах візиту очільник НСЗУ зустрівся із головою Львівської ОДА Максимом Козицьким. Сторони обговорили актуальні питання реформи фінансування галузі охорони здоров’я.
«Минулого року ми пройшли великий етап реформи й сьогодні кошти «ідуть» за пацієнтом. Відтак, якщо до цього фінансувалась ліжка, то сьогодні держава платить за проліковані випадки. І це, як на мене, основний елемент реформи», - зазначив очільник області.
Та додав: «Ми сьогодні продискутували важливі складові, серед яких, окрім боротьби з коронавірусом, фінансування Служби крові, коефіцієнти до різних пакетів, модернізація мережі – все це забезпечить якість надання медичних послуг мешканцям Львівської області».
Як розповів Андрій Віленський, сьогодні Львівщина серед областей України, які є лідерами із реформи фінансування охорони здоров’я.
«Якщо говорити про первинну медичну допомогу, то на сьогодні на Львівщині 2,1 млн пацієнтів уклали декларацію зі своїм сімейним лікарем-терапевтом, або педіатром. Це один з найвищих показників в Україні, це 86% населення області»,- зазначив він.
Так, торік НСЗУ виплатила закладам охорони здоров’я Львівщини за договорами 6,2 млрд грн.
«Фінансування збільшилось у порівнянні з 2019 роком з 2,2 млрд грн до 5,3 млрд грн, якщо не рахувати ковідні пакети. Це великі кошти і ми бачимо, що вони йдуть на розвиток медичних закладів, лікарень і в першу чергу на користь нашим пацієнтам, які отримують вищий рівень медичної допомоги», - наголосив Андрій Віленський.
Також, керівник НСЗУ відзначив Лікарню швидкої медичної допомоги у Львові, як одну з лікарень-лідерів в Україні з розвитку технологій.
«Ми бачимо, що реформа фінансування охорони здоров’я працює. І ми готові співпрацювати з Львівською ОДА із вирішення питань фінансування закладів охорони здоров’я, відповіді на коронавірусну хворобу та інших питаннях, які забезпечать здоров’я населення всього регіону», - додав Андрій Віленський.
Новини за темою
На Львівщині з офіційним візитом перебуває голова НСЗУ Наталія Гусак
6 травня 2022
Наталія Гусак вперше відвідала Львівщину як голова Національної служби здоров’я України та у межах свого візиту зустрілася з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким. Під час зустрічі обговорили особливості функціонування системи охорони здоров’я області в період воєнного стану, проблеми регіону, пов’язані з наданням медичної допомоги тимчасово переміщеним особам, а також особливості роботи і взаємодії системи з відомчими закладами. Зустріч відбулася за участі заступника начальника Львівської ОВА Іван Собка, директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Ореста Чемериса та керівниці Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яни Возниці. Окрім того, голова НСЗУ відвідає кілька закладів охорони здоров’я на Львівщині – дитячу лікарню, перинатальний центр та один із приватних закладів первинної медичної допомоги, який законтрактований з НСЗУ. Наталія Гусак зустрінеться з керівниками медзакладів з метою обговорення роботи мережі в контексті дотримання та напрацювання в області клінічних маршрутів пацієнта для отримання усіх необхідних медичних послуг.
«Від початку війни через склади Львівської ОВА транспортували близько 9 тисяч тонн гуманітарної допомоги», - Максим Козицький
27 квітня 2022
Львівська обласна військова адміністрація разом з партнерами в перші тижні війни розробила систему обліку гуманітарної допомоги, яка покрила всі стратегічні склади обласного підпорядкування. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький під час брифінгу у Медіа Центрі Україна. «Від самого початку війни через склади, якими оперує Львівська ОВА пройшло близько 9 тисяч тонн гуманітарної допомоги. Наше завдання було швидко і якісно розсортувати гуманітарну допомогу, яка надходить, і швидко її передати в ті регіони, де вона найбільш потрібна. Потребу з інших областей ми визначаємо чи відповідно до запитів ОВА з тих областей, чи голів обласних центрів. Імплементація на першому (найбільшому) складі почалась вже 4 березня. Коли окремі міністерства почали пропонувати свої рішення, які ще не були протестовані в реальних умовах, ми вже вели повноцінний облік на складах Львівської ОВА. Цю систему використовують у понад двадцяти адміністраціях і саме наша адміністрація першою розробила та впровадила в роботу», - розповів очільник області. Ця система дає змогу: а) бачити що і від кого ми отримуємо; б) бачити що ми маємо на залишках на складах; в) вести облік що і кому ми відправили; г) давати доступ до цієї інформації всім зацікавленим особам. Максим Козицький зокрема повідомив, що згідно з даними Львівської митниці в Україну завезли дорожнім транспортом майже 135 тисяч тонн гуманітарної допомоги. З них на територію Львівщини (відповідно до декларацій перевізників) – 43 тисячі тонн. «Кінцевими отримувачами були організації, які розташовані на території Львівської області. Львівська ОВА була вказана кінцевим отримувачем лише у 10% випадків. Кожен другий товар був призначений для благодійних фондів, релігійних організацій та місій і громадських організацій. Все решта спрямовувалося для громад Львівщини, комунальних закладів, військових частин, лікарень, прикордонників та співробітників ДСНС. Громадські організації, які завозили найбільше гуманітарної допомоги на Львівщину, це Карітас, Народна самооборона Львівщини, Вільні та небайдужі – вони завезли приблизно 5% всіх товарів, які надходили на Львівщину», - зазначив начальник адміністрації. Найбільше отримали гуманітарної допомоги такі області: м. Київ та Київська область, Чернігівська, Житомирська, Харківська, Полтавська та Дніпропетровська з якої також розповсюджувалися вантажі на інші області. Також Максим Козицький додав, що за час війни 71 карету швидкої медичної допомоги відправили з Львівської області в інші області як частину гуманітарної допомоги.
Уряд спростив ввезення з-за кордону окремих товарів військового призначення
30 березня 2022
Уряд спростив ввезення з-за кордону окремих товарів військового призначення. До прикладу, щоб ввезти зараз квадрокоптер або пластину для бронежилета, потрібно подати декларацію і представити митним органам гарантійного листа, що власне цей товар буде доставлений у військову частину. Про це розповів сьогодні заступник наальника Львівської ОВА Юрій Бучко. “У гарантійному листі треба вказати найменування кінцевого користувача товарів. Ним може бути Міністерство оборони, військова частина чи будь-яке інше військове формування. Щодня на склади Львівської ОВА ми отримуємо близько 15 машин допомоги. Отримали вже більше 400 фур обладнання, медикаментів, продуктів харчування, одягу. Вчора приїхали “швидкі” для транспортування новонароджених діток.Весь цей товар розподіляється по всіх областях нашої України”, - зазначив Юрій Бучко. Заступник голови Львівської облради Юрій Холод наголосив, що понад 60 % вантажу проходить через територію Львівської області. “Понад 1600 тонн гуманітарної допомоги за вчора скерували у Харківську, Донецьку, Луганську, Херсонську, Київську та інші області. Зараз докладаємо усі зусилля, щоб допомогти областям, де це найбільш потрібно. Дякую усім волонтерам, громадським організаціям, донорам, партнерам, які працюють спільно з нами і розподіляють цю допомогу”, - наголосив Юрій Холод. Також він наголосив, що триває виготовлення аптечок і наступного тижня декілька тисяч мають відправити українським захисникам. Юрій Холод закликав бізнесменів та усіх охочих допомагати такими товарами як енергетичні батончики, супи швидкого приготування, тушонки тощо.
«Закликаю усіх долучатися до територіальної оборони Львівщини», - Максим Козицький
27 лютого 2022
Максим Козицький закликав мешканців Львівщини записуватися в ряди територіальної оборони. Про це начальник Львівської обласної військової адміністрації повідомив на сьогоднішній пресконференції. «Я дуже радий, що на території Львова та Львівського району потік охочих стати в лави добровольців територіальної оборони є значним, тому саме з центрального району жителі області повинні брати приклад та активно долучатися до охорони правопорядку регіону. Закликаю усіх долучатися до територіальної оборони Львівщини'», - сказав він. Командир територіальної оборони Львівщини Валерій Курко додав, що від початку дії режим воєнного стану комплектування територіальної оборони Львівщини становить від 60 до 90% в залежності від пункту комплектування. «Найпоширенішими причинами відмови у прийнятті в лави тероборони є: відсутність посад або наявність посад, які потребують спеціальної підготовки та відмова військовозобов'язаним громадянам», - сказав командир тероборони Львівщини. Також він зазначив, що з моменту введення воєнного стану розгорнули усі підрозділи сил територіальної оборони збройних сил України області. Усі військовослужбовці забезпечені особистою зброєю, одностроєм та гарячим триразовим харчуванням.
«У поліцію області щоденно надходять 17 тисяч повідомлень», - Дмитро Міхалець
27 лютого 2022
Поліція Львівщини працює в посиленому режимі роботи. Про це повідомив заступник начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області Дмитро Міхалець. «Близько 17-ти тисяч повідомлень про можливі порушення правопорядку в області фіксує поліція Львівщини щодоби. Така кількість є надзвичайно великою, але ми працюємо для того, щоб забезпечувати правопорядок на території нашого регіону», - сказав заступник начальника поліції Львівщини. Він додав, що велика кількість повідомлень надходить саме про підозрілих осіб та позначень для ймовірного наведення ракетних ударів. «Для кращого опрацювання усіх викликів ми залучаємося підтримкою національної гвардії, представниками територіальної оборони та небайдужих громадян. Але закликаю усіх громадян координувати свої дії з поліцією та представниками влади на місцях для запобігання виникненню ситуацій, які є небезпечними для життя та здоров'я», - наголосив Дмитро Міхалець.
Найскладніша ситуація сьогодні на Харківському напрямку, в Сумській області та на півдні країни: радник Президента
25 лютого 2022
Збройні Сили України, Національна поліція та територіальна оборона працюють добре й утримують контроль над значною частиною української території, яка зазнала ударів з боку російської федерації. Про це заявив радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк на брифінгу в Офісі Глави держави. «Якщо зіставити військові потенціали України й росії, то ми тримаємося дуже ефективно. Наші вороги хочуть вирішити ключове завдання – затиснути Київ та основні міста сходу й півдня країни. Ми відчуваємо їхні плани, і особливо це розуміє керівництво ЗСУ», – сказав він. Як зауважив Михайло Подоляк, тактика, яку застосовують російські збройні сили, частково нагадує терористичні методи, коли обстрілюють житлові квартали, а сьогодні були навіть обстріли дитячих садочків. «Воєнні злочини, які, на жаль, є на сьогодні, повинні отримати сувору юридичну оцінку», – заявив він. Радник керівника Офісу Президента вкотре наголосив, що противнику не вдасться втілити свої плани з усунення керівництва Української держави та створення хаосу в країні. Він підтвердив, що Президент Володимир Зеленський перебуває в Києві та ефективно здійснює керівництво країною та обороною. «Вчора, позавчора, сьогодні він працює цілодобово. У нього постійні зустрічі з іншим керівництвом країни – Кабінетом Міністрів, депутатами, а також постійні консультації зі світовими лідерами. Президент у курсі всього, що відбувається в країні, та ухвалює оперативні рішення з управління державою», – сказав Михайло Подоляк. Він також повідомив, що найскладніша ситуація нині на Харківському напрямку, в Сумській області та на півдні країни, де тривають доволі тяжкі бої між ЗСУ і військами РФ. Радник керівника Офісу Президента зазначив, що, за попередніми даними, сьогодні загинуло понад тисячу військовослужбовців країни-агресора, що є досить великою кількістю. «Сьогодні перемовини зі світовими лідерами він (Президент України. – Ред.) веде для того, щоб сформувати максимальний фонд підтримки наших Збройних Сил з боку наших партнерів», – наголосив Михайло Подоляк.
Оновлено: Поранених військових з Львівщини і Рівненщини госпіталізували до військового госпіталю у Львові. Їх стан стабільний
25 лютого 2022
Першочерговою зараз є госпіталізація пацієнтів з бойових дій. І основним закладом охорони здоров’я на території західної України для їх госпіталізації є військово-медичний клінічний центр Західного Регіону (військовий госпіталь). Зокрема, до закладу потрапили 11 військових. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис. «1 з них у важкому стані, 10 – в стані середньої важкості та легкому. Інших пацієнтів (учасників бойових дій – ред.) у закладах охорони здоров’я (області – ред.) немає», - зазначив Орест Чемерис. Він додав, що військовий госпіталь у Львові є основним закладом, до якого госпіталізують пацієнтів, які отримали ушкодження внаслідок бойових дій, військових, з західних областей України. «Лише за умови якщо відстань, яку потрібно подолати, може становити загрозу пацієнту…такий пацієнт госпіталізується до найближчого закладу. Там йому надається вся необхідна допомога, і в разі стабілізації - переводиться в госпіталь», - повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА. Оновлено: За його словами, 4 з госпіталізованих постраждали вчора під час обстрілів Кам’янки-Бузьки, Бродів, Нового Калинова на Львівщині. 7- з Рівненської області (4 постраждали внаслідок обстрілу аеропорту в Рівненській області, інші ппостраждали внаслідок ДТП з військовими). Центр є єдиний на західний регіон. Тому за територіальним принципом всіх направили сюди. У 10 військових точкові осколкові поранення. 1 - має комбіновану травму (поранення спровоковані кількома чинниками). Він з Рівненської області. Його стан важкий, але стабільний.
«Захист дітей від захворювання на поліо є обов'язком усіх батьків», - Наталія Іванченко
22 лютого 2022
В Україні зареєстровано 2 паралітичні випадки поліомієліту і відповідно на кожен паралітичний випадок може припадати від 100 до 200 непаралітичних форм. Про це повідомила керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, експертка департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталія Іванченко. «Така кількість випадків виявленого поліо є небезпечною, адже в Україні доведена циркуляція вакциноспорідненого штаму поліовірусу другого типу. Саме тому медичні працівники закликають усіх, невакцинованих від поліо, дітей зробити щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною», - сказала Наталія Іванченко. Вона повідомила, що поліомієліт може призвести до незворотного паралічу, а в найгіршому випадку – до смерті. Врятувати і підтримувати життя в разі ураження дихальних м’язів, можна лише штучно підтримуючи процес дихання. Після поліомієліту функція вражених хворобою органів та м’язів не відновлюється. «Захист дітей від захворювання на поліо є обов'язком абсолютно усіх батьків, адже відповідно до Закону України ''Про захист населення від інфекційних хвороб'' вакцинація проти поліомієліту належить до числа обов'язкових профілактичних щеплень. Я дуже прошу усіх, хто не вакцинував до цього своїх дітей зробити це якнайшвидше», - наголосила Наталія Іванченко. Про небезпеку поліомієліту та чому важливо зробити щеплення від нього читайте тут.
«На Львівщині відбувається спад захворюваності на ковід», - Орест Чемерис
22 лютого 2022
Упродовж останніх тижнів ситуація з захворюваністю на коронавірусну інфекцію на території області покращилася. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. «Станом на сьогодні понад 1100 мешканців Львівщини перебувають на стаціонарному лікуванні у закладах охорони здоров’я області. Завантаженість ліжкової мережі становить 22,2%. В реанімаційних відділеннях перебувають 123 пацієнти, з них на апаратах ШВЛ – 45», - сказав Орест Чемерис. Він додав, що загалом тенденція звернень як за медичною допомогою, так і кількість госпіталізацій є меншою, аніж декілька тижнів до цього і зараз спостерігаємо спад захворюваності. «Вакцинальна кампанія активно триває. Особливо акцентуємо увагу на необхідності введення бустерної дози. Саме третя доза є найдієвішою для повноцінного захисту від інфікування. Тому закликаю усіх, хто уже пройшов повний курс вакцинації, здійснити щеплення бустерною дозою», - наголосив Орест Чемерис. Нагадаємо, на Львівщині за вчора, 21 лютого, щеплення від ковіду отримали 3730 оcі.
«Ліжкова мережа лікарень Львівщини заповнена на 33%», - Олег Когут
15 лютого 2022
Кількість лабораторно виявлених випадків пішла на зниження, але це пов'язано лише з кількістю проведених досліджень упродовж вихідних. Про це повідомив регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції у Львівській області Олег Когут. «Як ви знаєте у вихідні дні мешканці Львівщини не настільки охоче ідуть робити ПЛР-дослідження, що також впливає на загальну статистику», - сказав Олег Когут. Також він додав, що Львівщина ймовірно вийшла на пік захворюваності, проте кількість госпіталізацій продовжує залишатися досить великою. «Ліжкова мережа заповнена на 33%, адже штам ''Омікрон'' характеризується великою кількістю захворювань, але легшим клінічним перебігом, що в свою чергу впливає на кількість госпіталізацій по області», - повідомив Олег Когут. Регіональний координатор наголосив на необхідності дотримання базових профілактичних заходів, щоб уберегтися від захворювання на ковід, а саме: носіння масок, уникання місць масового скупчення людей, соціальне дистанціювання та дотримання особистої гігієни. Олег Когут зазначив, що показники темпів вакцинації останнім часом зменшилися. «На жаль, станом на зараз ми вакцинуємо від 4 до 5 тисяч людей, у той час як наприкінці минулого року цей показник доходив до 20 тисяч щоденно. Понад 51% населення області вакциновано однією з двох доз вакцин, а двома дозами - більше 49% мешканців Львівщини. В області вакцинованими двома дозами є понад 10 тисяч дітей у віці від 12 до 18 років, але цей показник є надостатнім для повноцінного захисту усіх молодих людей Львівщини», - наголосив Олег Когут. Він додав, що при кожній районній адміністрації та територіальній громаді розробляють тижневі плани виїздів мобільних бригад для вакцинації населення. «Незважаючи на те, що кількість вакцинованих мобільними бригадами є незначною, ми будемо продовжувати такі виїзди для забезпечення усіх груп населення доступом до вакцин», - сказав Олег Когут.
У Львівському обласному госпіталі ветеранів війн і репресованих перебуває 162 пацієнти з COVID-19
11 лютого 2022
За останню добу у Львівський обласний госпіталь ветеранів війн і репресованих поступили 13 пацієнтів з COVID-19. Загалом в госпіталі з діагнозом ковід перебуває 162 пацієнти, з них 17 – в реанімації (в тому числі 3 – на ШВЛ). Про це розповів генеральний директор госпіталю Максим Прикупенко. «Упродовж останнього тижня в госпіталь щодоби поступає близько 10 пацієнтів, на початку тижня більше – близько 24. Тривалість лікування зменшилася, але важких пацієнтів в закладі досить багато – переважно це пацієнти з супутніми патологіями», - зазначив Максим Прикупенко. Він також розповів, що якщо раніше всі пацієнти поступали в госпіталь з важкими пневмоніями, то зараз кількість таких пацієнтів складає близько 60%. Окрім того, є випадки, коли людей госпіталізують з іншими хворобами, проте при обстеженні у них виявляють COVID-19. «З сімнадцяти людей, які перебувають зараз у реанімації з COVID-19, п’ятеро потрапили до госпіталю з інсультом», - додав гендиректор госпіталю. Нагадаємо, загалом у госпіталі розгорнуто 700 ліжкомісць для хворих на ковід.
Програма медичних гарантій-2022 сфокусована на потребах та безпеці пацієнта
7 лютого 2022
Програма медичних гарантій у 2022 році передбачає зміцнення фінансової захищеності українців завдяки збільшеному бюджету. Також посилюються вимоги до надавачів медичної допомоги, що покращує якість медичних послуг. Програма медичних гарантій-2022 охоплюватиме всі основні види медичної допомоги: первинну, спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу, екстрену, паліативну допомогу та медичну реабілітацію. А також медичну допомогу дітям до 16 років та допомогу при вагітності та пологах. Залишаються пріоритетні напрями. А саме: лікування інсульту та інфаркту, медична допомога при пологах, медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках та 6 досліджень для раннього виявлення онкології. Бюджет Програми медичних гарантій 2022 складає понад 157 млрд грн. Це майже на 34 млрд грн більше, ніж у минулому році. Це дозволило підвищити тарифи практично за усіма напрямами надання медичної допомоги. В межах бюджету Програми медичних гарантій-2022 передбачено понад 26 млрд грн на первинну медичну допомогу, що на 6 млрд більше ніж у 2021 році. Понад 8 млрд заплановано на лікування онкологічних захворювань. Це майже на 5 млрд більше, ніж було у 2021 році. На лікування пріоритетних серцево-судинних захворювань, зокрема інфарктів та інсультів, передбачено 4,8 млрд грн. Це більше на 1,8 млрд порівняно з 2021 роком. На відшкодування інсулінів та лікарських засобів за програмою “Доступні ліки” у наступному році заплановано 4,6 млрд грн. Загалом бюджет програми реімбурсації збільшиться на 1,8 млрд грн. У Програмі медгарантій на 2022 рік є 38 пакетів послуг. Додалися нові пакети - “Хірургічні операції дорослим і дітям в умовах стаціонару одного дня” та “Готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях”. Хірургію одного дня виділили в окремий пакет, щоб стимулювати розвиток стаціонаро-замісних підходів, які дозволять не тримати пацієнта у лікарні без необхідності. Адже є операції, які не потребують тривалого перебування пацієнта в медичному закладі, і пацієнт може повернутися додому в день проведення операції. Щодо лікування COVID-19, то у 2022 році визначеним закладам буде запропоновано укласти договір за пакетом “Готовність до реагування на надзвичайні ситуації, зокрема інфекційного характеру”. Цей новий пакет дозволить забезпечити стабільність роботи інфекційних відділень та закладів. На цей напрям у ПМГ-2022 передбачено 2,5 млрд грн. Для пацієнтів лікування від коронавірусу в стаціонарах лікарень, як і раніше, залишається безоплатним, включно з ліками, які входять у затверджений протокол лікування та Нацперелік. Пріоритетом в Програмі медичних гарантій на 2022 рік залишається і охорона материнства та дитинства. Так, за одним з найвищих тарифів у Програмі медичних гарантій оплачуватиметься неонатальна допомога. У 2022 тариф зросте зі 113 до 135 тис. грн, а максимальний тариф становитиме 161 тис. грн за лікування недоношених дітей у закладах, які відповідатимуть додатковим вимогам. Тариф за медичну допомогу при пологах зросте на 5 тис. грн - до 15 тис. грн. А для закладів, які відповідатимуть додатковим вимогам - до 20 тис. грн. Серед нововведень - обов’язковим безоплатне проведення неонатального скринінгу усім новонародженим для діагностики двадцяти одного захворювання. Зростуть тарифи і на лікування онкологічних захворювань. Так, на 10 тисяч гривень збільшиться тариф на хіміотерапевтичне лікування - до 36 тисяч, а за лікування дітей від онкохвороб НСЗУ сплачуватиме закладам до 131 тис. грн. Тариф за лікування онкогематологічних захворювань зросте з 54 тис. грн до 74 тис. грн. Також підвищилася капітаційна ставки лікарям, які надають первинну медичну допомогу, до 786 грн. Зі збільшенням тарифів до медичних закладів будуть підвищуватися і вимоги. НСЗУ не просто закуповує медичні послуги, а й впливає на їх безпечність в інтересах пацієнта. Зокрема, вимоги посиляться до лікарень, які надаватимуть пріоритетні послуги. Для цього вводиться новий показник - мінімальна кількість наданих послуг протягом 2021 року. Він запроваджуватиметься для надання медичної допомоги при інфаркті та інсульті, а також медичної допомоги при пологах. Мінімальна кількість наданих послуг, яка дозволяє укласти договір з НСЗУ: 150 пологів на рік, 100 пролікованих інсультів, 50 пролікованих інфарктів. Якщо медичний заклад рідко надає певну медичну допомогу, то і медперсонал втрачає необхідну практику і спроможність лікарні надавати якісне лікування за таким профілем викликає сумнів. Національна служба здоров’я закуповуватиме медичні послуги лише в тих закладах, де пацієнту зможуть надати якісну та медичну допомогу. У 2022 році розшириться програма реімбурсації “Доступні ліки”. Туди включать препарати для лікування хвороби Паркінсона, а також хронічного обструктивного захворювання легень.