Львівщина серед лідерів в Україні з реформи фінансування охорони здоров’я

3 березня 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Про програму медичних гарантій у 2021 році йшлося сьогодні, 3 березня, під час брифінгу за підсумками робочого візиту очільника Національної служби здоров’я України Андрія Віленського на Львівщину.

Зокрема, в межах візиту очільник НСЗУ зустрівся із головою Львівської ОДА Максимом Козицьким. Сторони обговорили актуальні питання реформи фінансування галузі охорони здоров’я.   

«Минулого року ми пройшли великий етап реформи й сьогодні кошти «ідуть» за пацієнтом. Відтак, якщо до цього фінансувалась ліжка, то сьогодні держава платить за проліковані випадки. І це, як на мене, основний елемент реформи», - зазначив очільник області.

Та додав: «Ми сьогодні продискутували важливі складові, серед яких, окрім боротьби з коронавірусом, фінансування Служби крові, коефіцієнти до різних пакетів, модернізація мережі – все це забезпечить якість надання медичних послуг мешканцям Львівської області».

Як розповів Андрій Віленський, сьогодні Львівщина серед областей України, які є лідерами із реформи фінансування охорони здоров’я.

«Якщо говорити про первинну медичну допомогу, то на сьогодні на Львівщині 2,1 млн пацієнтів уклали декларацію зі своїм сімейним лікарем-терапевтом, або педіатром. Це один з найвищих показників в Україні, це 86% населення області»,-  зазначив він.

Так, торік НСЗУ виплатила закладам охорони здоров’я Львівщини за договорами 6,2 млрд грн.

«Фінансування збільшилось у порівнянні з 2019 роком з 2,2 млрд грн до 5,3 млрд грн, якщо не рахувати ковідні пакети. Це великі кошти і ми бачимо, що вони йдуть на розвиток медичних закладів, лікарень і в першу чергу на користь нашим пацієнтам, які отримують вищий рівень медичної допомоги», - наголосив Андрій Віленський.

Також, керівник НСЗУ відзначив Лікарню швидкої медичної допомоги у Львові, як одну з лікарень-лідерів в Україні з розвитку технологій.

«Ми бачимо, що реформа фінансування охорони здоров’я працює. І ми готові співпрацювати з Львівською ОДА із вирішення питань фінансування закладів охорони здоров’я, відповіді на коронавірусну хворобу та інших питаннях, які забезпечать здоров’я населення всього регіону», - додав Андрій Віленський.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook