В області вшанували пам`ять автора музики Гімну України отця Михайла Вербицького
Сьогодні, 4 березня, в області відбулися заходи з нагоди вшанування пам’яті отця Михайла Вербицького. Заходи присвячені 206-річниці з дня народження Великого Українця.
Так, керівництво області спільно з громадськістю поклали квіти до пам’ятника видатному композитору, опісля відбулося виконання Гімну України.
«Отець Михайло Вербицький присвятив усе своє життя боротьбі за українську державність, вихованню патріотизму у молодого покоління, ставлячи в приклад видатні історичні здобутки нашого народу, та служінню. Служінню двом величним духовним силам – молитві та пісні. І найвідомішим та найвизначнішим його здобутком, впродовж невтомної, багаторічної праці, стало написання найголовнішого його твору – мелодії, яка єднає серця мільйонів українців чи не у кожному куточку нашої планети –мелодії Державного Гімну України. Адже, Державний Гімн України – це наша історія, це втілення віковічних прагнень та найзаповітніших мрій нашого народу про свою вільну, міцну, незалежну Україну, це наша надія та віра в світле майбутнє», - йшлося під час заходу.
Також, в межах заходу згадали і трагічні події, які відбувались у Сагрині, Павлокомі та багатьох інших населених пунктах етнічних українських земель. Так, упродовж 1944-1947 років жертвами масових акцій винищення українського населення підпільними польськими військовими загонами стало не одне українське село, яке сьогодні знаходиться на території Республіки Польща.
В пам'ять про невинних жертв отці провели поминальну молитву.
Довідково
Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного гімну України «Ще не вмерла Україна».
Народився 4 березня 1815 року в с. Явірник Руський, неподалік Перемишля (зараз - Польща), у сім’ї священика.
Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.
В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику.
Згодом,у 1856 році, він став парохом церкви у селі Млини неподалік Перемишля, де проживав до смерті 7 грудня 1870 року, помер у віці 55 років.
Похований в с. Млини Республіки Польща, неподалік дерев’яної церкви, в якій був парохом.
27 грудня 2015 року, у Львові у рік 200-річчя від дня народження відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на розі вулиць Бандери - Чупринки – Вербицького з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські.