Відомі спортсмени Львівщини продекламували вірші Кобзаря (ВІДЕО)
Сьогодні, 9 березня, Львівщина відзначає 207-річницю з дня народження Тараса Шевченка. Зокрема, до відзначення Шевченківських днів долучилися відомі спортсмени області, переможці світових та континентальних змагань.
Так, уривок з поеми-послання «І мертвим, і живим, і ненародженим...» декламували багаторазовий чемпіон України з водного поло (ВК «Динамо» Львів), чемпіонка Європи з вільної боротьби Оксана Лівач, бронзовий призер чемпіонату світу до 23 років з вільної боротьби Данило Стасюк, чемпіонка світу з блискавичних та швидких шахів Аня Музичук, чемпіонка світу з класичних шахів Марія Музичук, багаторазовий чемпіон України з волейболу (ВК «Барком-Кажани» Львів) Юрій Семенюк, чемпіон Європи з карате серед чоловіків Станіслав Горуна та багаторазова чемпіонка України з велосипедного спорту на треку Соломія Лукачук.
Додамо, що сьогодні також пам'ять Кобзаря вшанували у Львові. Представники влади разом з громадськістю поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку. Усі присутні, у супроводі хорової капели «Дударик», спільно виконали «Реве та стогне Дніпр широкий».
Новини за темою
Львівські армійські спортсмени взяли до рук зброю, щоб захищати Україну
1 березня 2022
Збройна агресія й війна росії проти України об’єднала весь український народ. Свою громадянську позицію чітко висловлюють як пересічні люди, так і відомі політики, журналісти, митці, спортсмени. Зокрема, і львівські армійські спортсмени, які ще недавно виборювали олімпійські нагороди, були чемпіонами та призерами чемпіонатів Європи та світу. Тепер вони взяли до рук справжню зброю і виголошують свою громадянську позицію. Їх відеозвернення можна переглянути тут, а саме - Соломія Трапезнікова (стрільба з лука), Христина Демко (вільна боротьба), Тетяна Галкіна (кульова стрільба), Андрій Федечко (п’ятиборство), Олена Стецьків (санний спорт), Жанна Наумова (стрільба з лука).
Спортсменам Львівщини цьогоріч виплатили премій на 4 мільйони: на наступний рік передбачили вдвічі більше
29 грудня 2021
Сьогодні голова Львівської ОДА Максим Козицький вручив грошові винагороди спортсменам, які вибороли призові місця на офіційних змаганнях національного та міжнародного рівня у четвертому кварталі цього року. Винагороди отримали 81 спортсмен та 77 їх тренерів на загальну суму 77 мільйонів гривень. «Спорт тренує силу волі та виховую дисципліну! Якщо немає дітей та молодих людей, залюблених у той чи інший вид спорту, немає надії на нові призові місця на престижних міжнародних змаганнях. І навпаки - коли є успішні спортсмени, яких молодь знає особисто, знає через соціальні мережі, чи знає, що вони колись теж тренувались у їхніх спортивних школах, виросли в їхніх громадах, є більше мотивації і є взірець. Ви – спортсмени, якими гордиться уся Львівщина! Щиро бажаю вам нових успіхів у прийдешньому році!», - сказав Максим Козицький. Він також розповів, що загалом цьогоріч грошові винагороди на загальну суму 4 мільйони гривень за призові місця на офіційних змаганнях національного та міжнародного рівня отримали 314 спортсменів Львівщини та 242 тренерів. Премії у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівська ОДА вручали атлетам щоквартально. «Так, цього року з обласного бюджету виплатили рекордну суму винагород - 4 мільйони гривень. Однак, оскільки це лише необхідний мінімум, вже наступного року на ці видатки у межах нашої Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини передбачили на 100% більше коштів - 8 мільйонів. Також вперше ми передбачили кошти не лише для тренерів, які працюють з представниками спорту вищих досягнень, а й стимулюючі виплати для тренерів системи дитячо-юнацького спорту», - зазначив керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Найбільшу грошову винагороду цього року отримав веслувальник Віталій Вергелес - 330 тисяч гривень. Він став бронзовим призером Кубку світу з веслування, бронзовим призером чемпіонату Європи, чемпіоном України та срібним призером Командного чемпіонату України. Велосипедистка Олена Старікова, за срібло Олімпійських Ігор та срібло чемпіонату Європи з велотреку, отримала премію у розмірі 215 тисяч гривень. Бронзовий призер Олімпіади та чемпіон Європи з карате Станіслав Горуна впродовж року отримав грошові винагороди на загальну суму 180 тисяч гривень. Борчиня Алла Черкасова за бронзу у Токіо та срібло національного чемпіонату отримала 154 тисячі гривень. Майстру кульової стрільби Павлу Коростильову, який зупинився за крок до медалі Олімпійських Ігор, виплатили 100 тисяч гривень премії. Борчиня Оксана Лівач за 5 місце у Токіо та золото національного чемпіонату отримала 81 тисячу гривень. Понад 30 гривень цьогоріч отримали п’ятиборець Юрій Ковальчук, важкоатлет Богдан Гоза та борчиня Оксана Чудик. Нагадаємо, що нагородження кращих спортсменів здійснюється відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 18 квітня 2017 року № 299/0/5-17 «Про призначення та виплату грошових винагород спортсменам Львівської області з олімпійських видів спорту».
Львівська ОДА запрошує до участі у бізнес-місії в казахське місто Актау
17 серпня 2021
У Львівській облдержадміністрації відбулася нарада з приводу організації промоційного авіарейсу Львів – Актау (Казахстан) 23 вересня. Програму обговорили гендиректорка Міжнародного аеропорту «Львів» Тетяна Романовська, керівництво структурних підрозділів ОДА – управління туризму та курортів, департаментів економічної політики, міжнародної технічної допомоги та міжнародного технічного співробітництва, а також помічниця почесної консулки Казахстану у Львові. Заплановано взаємні спеціальні ознайомчі рейси зі Львова до міста Актау (колишня назва – Шевченко) від авіакомпанії SkyUp 23-25 вересня й такий же із делегацією з Казахстану. В Актау для делегації зі Львова будуть організовані зустрічі в торгово-промисловій палаті з можливістю презентувати себе та провести «B2B»-переговори. Львівська ОДА запрошує бізнес Львівщини долучатися до офіційної делегації, зареєструватися потрібно в Google-формі за посиланням https://forms.gle/G3fxx6XiwBJoygxH6. Ознайомчі рейси стануть важливим кроком у поглибленні економічної співпраці як між регіонами, Львівщиною й Мангістауською областю Казахстану, так і відновленням історичних та культурних зв’язків. Головне місто регіону, Актау, є єдиним у Казахстані морським портом. Раніше називалося на честь Тараса Шевченка. На цих теренах український Кобзар відбував заслання, а в містечку Форт-Шевченко і сьогодні діє присвячений йому меморіальний музей із багатьма артефактами з часів життя генія. Також Мангістауський регіон є одним із найбільш зацікавлених у розвитку туризму до карпатських курортів. Витрати, пов'язані з перельотом, проживанням і харчуванням учасники покривають власноруч. Виліт зі Львова запланований на 00:05 (час за Києвом), прибуття до Актау – о 05:50 (за західним часом Казахстану). Час у дорозі – 3 год 45 хв. Зворотний рейс – о 06:50 із поверненням до Львова о 08:55, час у дорозі – 4 год. Квитки вже доступні на сайті авіакомпанії (https://skyup.aero/uk/). Вартість така: Львів — Актау від 3 986 грн Актау — Львів від 4 286 грн
Максим Козицький нагородив призерів чемпіонату України з боксу
23 березня 2021
Сьогодні, 23 березня, голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький нагородив відзнаками та грошовими преміями призерів чемпіонату України з боксу серед чоловіків до 22 років, який проходив у Чернівцях. Вихованець школи вищої спортивної майстерності Олександр Гриців отримав на змаганнях срібну нагороду, а студент Львівського державного університету фізичної культури Дмитро Куля – бронзову. Відзначили також особистих наставників хлопців - відомих боксерів Романа Семенишина, Романа Джумана та тренера збірних команд України з олімпійських видів спорту у Львівській області Владлена Новаковського. На зустріч із головою ОДА Олександр приїхати не зміг, бо захворів. Участь у заході взяли також Президент Львівської обласної федерації боксу Богдан Бурда, Почесний президент Львівської обласної федерації боксу Юрій Доскіч, голова опікунської ради Львівської обласної федерації боксу Євген Міллер. «Львівщина гордиться такими результатами і вами персонально, - наголосив Максим Козицький. - Пророблена величезна робота, дякую вам. Тренерам подяка за ту мотивацію, яку даєте вихованцям. Також дякую Львівській обласної федерації боксу за зусилля та ресурси, які ви вкладаєте в нашу молодь, щоб вона гідно репрезентувала Україну та Львівщину на найвищих спортивних форумах континентального та світового рівня». Президент Львівської обласної федерації боксу Богдан Бурда вручив Максиму Козицькому подяку за постійну підтримку спортсменів та висловив сподівання на продовження співпраці. «Фінансова підтримка з боку облдержадміністрації та федерації є хорошим стартом для прагнень спортсменів на майбутнє покращувати свої результати. Це стимулює і додає позитиву боксерам і тренерам», - зазначив Богдан Бурда. Нагадаємо, з 8 по 14 лютого 2021 року у Чернівцях відбувся чемпіонат України з боксу серед чоловіків до 22 років. До складу збірної команди Львівської області для участі у чемпіонаті України увійшло 12 спортсменів Львівщини.
Максим Козицький відзначив найкращих декламаторів творів Шевченка
22 березня 2021
Сьогодні, 22 березня, голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький вручив подарунки переможцям конкурсу читань віршів Тараса Шевченка. Конкурс стартував 9 березня, у день народження Кобзаря. За ініціативи управління молоді та спорту Львівської ОДА відомі спортсмени Львівщини зачитали уривок із поеми-послання «І мертвим, і живим, і ненародженим...». Відтак Львівська ОДА закликала всіх охочих приєднатися до читань віршів Тараса Шевченка і оголосила конкурс на найкраще декламування. Упродовж тижня кожен охочий міг записати відео та опублікували його у коментарях на Фейсбук-сторінці очільника області. Серед переможців - Любомир Закутинський з Трускавця, Тетяна Тимків з Винників, Вікторія Кавчан, Тетяна Явдик, Владислав Ціздик з міста Сколе. «Дякую за активну участь в конкурсі, за те, що шануєте творчість наших геніїв і зокрема Шевченка, вчите напам’ять його твори, співаєте пісні на його вірші, - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. – Завдяки вам слова нашого Кобзаря житимуть вічно». Начальник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як передав учасникам конкурсу вітання від спортсменів, які перебувають зараз на навчально-тренувальних зборах. Любомир Закутинський надіслав на конкурс відео, на якому він грає на гітарі і декламує власний вірш про Шевченка. «Цей конкурс – один з найяскравіших спогадів за цей рік карантину. Дуже цікаво було брати участь у ньому, переглядати відео, якими ділилися інші діти», - поділився враженнями Любомир. Батьки дітей подякували організаторам, що вони знайшли спосіб, як в час карантину залучити до заходу дітей з усієї області. Нагадаємо, цього року аналогічний конкурс в ЛОДА проводили і до дня народження Лесі Українки.
Львівський художник подарував Максиму Козицькому картину, яку намалював під час Шевченківського вечора
17 березня 2021
Картину “Весна” відомий львівський митець Володимир Олещук створив упродовж декількох годин під час творчого вечора, присвяченого дню народженню Тараса Шевченка. Сьогодні її подарував голові Львівської облдержадміністрації Максиму Козицькому. “Для створення картини я черпав натхнення від подій, які відбувались на сцені, та виступів творчих людей. Відтак, через сприйняття звуку, емоцій, шуму, форми, кольору, вдалось створити цю картину. У ній ви не знайдете ілюстративності, жодних образів, натяків. Мені сподобався формат вечора і ціль – показати Шевченка як багатогранну особистість. Шевченко не лише був геніальним художником та поетом, – це богемна людина, великий життєлюб. Під час вечора читали його листи, розповідали цікаві історії про цю постать, і у результаті “народився” цей твір”, – розповідає художник. Володимир Олещук каже, щоб зрозуміти намальоване, роботи необхідно сприймати на емоційному рівні, розглядати окремими фрагментами. Очільник області подякував художнику за мистецький подарунок і побажав надалі творчих успіхів. “Дивлячись на цю картину, згадую слова Шевченка “Думи мої, думи мої”. Перетинання думок, шляхів – це асоціації, які спадають на думку. Кожен може сам для себе визначити смислове значення цієї роботи, виокремити найяскравіші моменти, пофантазувати і, таким чином, розповісти по-своєму про картину. Бажаю вам нових ідей і вдячних поціновувачів вашої творчості”, – наголосив Максим Козицький. Зазначимо, львівський художник Володимир Олещук більше відомий як майстер іконопису. Народився 1972 року в Тернополі. Мистецьку освіту здобув у Коледжі ім. Івана Труша та Львівській академії мистецтв. Член Української спілки іконописців.
На Львівщині відбувся фінальний етап мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка
9 березня 2021
Напередодні річниці від дня народження Тараса Шевченка у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти організували фінальний етап ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді. У підсумковому етапі взяли участь 17 учнів закладів загальної середньої освіти області, 18 учасників від закладів вищої освіти та закладів професійно-технічної освіти. «Подібні конкурси сприяють гідному вшануванню літературної спадщини поета, допомагають виявити творчо обдаровану молодь та підвищують рівень мовної освіти в Україні. Міжнародний конкурс імені Тараса Шевченка започаткували десять років тому задля стимулювання молоді вивчати українську мову та літературу, приємно бачити, що інтерес юного покоління до цього конкурсу не згасає», - зазначила голова оргкомітету, начальниця відділу дошкільної, загальної середньої освіти, позашкільної роботи Ірина Сислюк. Кожен учасник отримав письмове привітання Міністра освіти Сергія Шкарлета та Уповноваженого із захисту державної мови, кандидата філологічних наук, доцента, народного депутата України VІІІ скликання Тараса Креміня. У межах завдань конкурсу, учасники творили сценарій для мультфільму на основі одного з віршів поета, кіносценарій про уявну зустріч Тараса Шевченка та Лесі Українки, писали листа кримським друзям, у якому розповідали про улюблені твори Кобзаря, доводили, що творчість Тараса Шевченка гуманістична, що в його поезіях чимало зорових образів, які мають художню виразність, в есе розповідали про важливість перекладацького завдання, яке ставив перед собою Тарас Шевченко, роздумували, чи може його поезія згуртувати людей під час пандемії коронавірусу, розробляли концепцію просування іміджу України в світі за допомогою обраної картини українського генія, концепцію комп’ютерної програми «Тарас Шевченко ‒ мовний омбудсмен у віртуальному світі», віртуальний портал «Тарас Шевченко ‒ захисник України», описували своє бачення сучасної вистави за віршами поета тощо. «Конкурсанти викладали на папір думки та погляди, щоб досягти мрії: стати переможцями фінального етапу ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. Кобзар для кожного українця є різним. Але для всіх нас він завжди буде генієм, який дає нам відчути себе українцями», - акцентувала заступниця директора Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри гуманітарної освіти Наталія Пастушенко. Усі переможці попереднього етапу отримали призи та дипломи, а вчителі – грамоти. Для батьків та педагогів була організована зустріч із українсько поеткою і перекладачкою Яриною Сенчишин, яка презентувала нову книжку «Розплєси».
Максим Козицький разом з громадськістю вшанував пам'ять Великого Кобзаря
9 березня 2021
Сьогодні, 9 березня, Львівщина урочисто відзначає 207-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Разом із громадськістю представники влади поклали квіти до пам’ятника Кобзарю, що у центрі Львова. Усі присутні, у супроводі хорової капели «Дударик», спільно виконали «Реве та стогне Дніпр широкий». «Постать Тараса Шевченка вже давно стала національним символом України. Сьогодні, коли ми відзначаємо 207-річницю від дня його народження, здавалося б, ми знаємо усе про нього та його творчість. Але феномен Шевченка у тому, що щоразу, коли повертаємося до його постаті і творчості, завжди відкриваємо щось нове. Шевченко ніколи не перестає вражати і захоплювати. Особливо, коли перестаєш дивитися на нього крізь призму канонів і шаблонів. І такий сучасний погляд на Тараса Шевченка аж ніяк не применшує його геніальності. А навпаки робить його ще актуальнішим, ще важливішим. Адже його слова - це те, що ніколи не дасть заснути нашій совісті і честі», - зазначає голова Львівської ОДА Максим Козицький. Також у межах святкувань біля пам’ятника великому українцю провели флешмоб «Шевченківські читання». Студенти Львівського фахового коледжу культури та мистецтв декламували вірші Тараса Шевченка.
Максим Козицький разом з громадськістю вшанував пам'ять Великого Кобзаря
9 березня 2021
Сьогодні, 9 березня, Львівщина урочисто відзначає 207-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Разом із громадськістю представники влади поклали квіти до пам’ятника Кобзарю, що у центрі Львова. Усі присутні, у супроводі хорової капели «Дударик», спільно виконали «Реве та стогне Дніпр широкий». «Постать Тараса Шевченка вже давно стала національним символом України. Сьогодні, коли ми відзначаємо 207-річницю від дня його народження, здавалося б, ми знаємо усе про нього та його творчість. Але феномен Шевченка у тому, що щоразу, коли повертаємося до його постаті і творчості, завжди відкриваємо щось нове. Шевченко ніколи не перестає вражати і захоплювати. Особливо, коли перестаєш дивитися на нього крізь призму канонів і шаблонів. І такий сучасний погляд на Тараса Шевченка аж ніяк не применшує його геніальності. А навпаки робить його ще актуальнішим, ще важливішим. Адже його слова - це те, що ніколи не дасть заснути нашій совісті і честі», - зазначає голова Львівської ОДА Максим Козицький. Також у межах святкувань біля пам’ятника великому українцю провели флешмоб «Шевченківські читання». Студенти Львівського фахового коледжу культури та мистецтв декламували вірші Тараса Шевченка.
Санкарі Львівщини успішно виступили на світових змаганнях у Німеччині
21 грудня 2020
У п‘ятницю, 18 грудня, відбувся четвертий етап Кубку світу націй сезону 2020-2021 років. Участь у ньому взяла й українська збірна у складі львів'янина Антона Дукача. Спортсмен Антон Дукач виборов на цих змаганнях срібну нагороду. Одразу у суботу у німецькому Вінтерберзі розпочався четвертий етап Кубка світу з санного спорту. Серед чоловіків у змаганнях в одномісних санях львів'янин Антон Дукач став 20-м, також 20-ю стала Олена Стецків серед жінок. Ще одна спорстсменка Львівщини, Олена Смага, фінішувала 27-ю. Ігор Стахів та Андрій Лисецький у двомісних санях приїхали 17-ми, а Ігор Гой та Ростислав Левкович фінішували 23-ми.
Майже пів сотні спортсменів Львівщини отримають грошові винагороди
28 травня 2020
Найкращих спортсменів Львівської області з олімпійських видів спорту, які впродовж І кварталу 2020 року вибороли призові місця на офіційних змаганнях національного та міжнародного рівнів, відзначать грошовими винагородами. Як повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА, винагороду отримають 48 спортсменів Львівщини на суму 157 500 гривень. “Тішить, що хоч змагальний процес цьогоріч тривав поки тільки два місяці, ми маємо багато яскравих перемог на європейських та світових першостях. Звичайно, цей елемент матеріальної сатисфакції є своєрідною мотивацією для спортсменів, підтримкою, яка сьогодні особливо потрібна. Сподіваємось, що спортивна галузь зовсім скоро зможе повернутись до звичного ритму життя, мешканці Львівщини знову зможуть вболівати за наших спортсменів, а ті здобуватимуть ще більше перемог”, - зазначив начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Найбільшу винагороду цього разу отримає Гліб Кігітов, який здобув золото на чемпіонаті Європи зі стрільби кульової серед юніорів. Також високі нагороди отримають чемпіонка України зі стрільби кульової Ольга Болонна, переможець Зимового чемпіонату України з легкоатлетичних метань серед дорослих, молоді, юніорів, юнаків Дмитро Шеремет, чемпіони України з велоспорту серед дорослих Андрій Ганзін, Микита Яковлев, Валерій Романенко, Олександр Кривич, Мар’ян Канака та Анна Луцик, а також чемпіонка України з настільного тенісу серед дорослих Соломія Братейко. Крім того, відзначать 92 тренерів, які готували спортсменів. Всього грошових винагород буде виплачено на суму 304 000 гривень. Нагадаємо, що нагородження кращих спортсменів здійснюється відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 18 квітня 2017 року № 299/0/5-17 «Про призначення та виплату грошових винагород спортсменам Львівської області з олімпійських видів спорту».
До річниці перепоховання Тараса Шевченка Львівська філармонія представить два унікальні відеозаписи
21 травня 2020
22 травня 1861 року відбулось перепоховання Тараса Шевченка із Петербурга до Канева, на Чернечу гору. З тих пір саме ця дата вважається пам’ятною, адже поховали видатного українця згідно із його Заповітом. З нагоди річниці цього дня Львівська національна філармонія презентуватиме два архівних відеозаписи кращих сучасних музичних творів українських композиторів, присвячених Тарасові Шевченку, записаних у виконанні музикантів та колективів філармонії. Першою з них стане симфонія-реквієм «Праведная душе» львівської композиторки Богдани Фроляк. Твір написаний для мішаного хору, солістів та симфонічного оркестру на тексти Тараса Шевченка. У 2017 році за цю композицію, а також хорову кантату «Цвіт» та камерно-вокальний твір «Присниться сон мені» Б. Фроляк отримала престижну державну нагороду – Шевченківську премію. Друга композиція була написана до 200-річчя із Дня народження поета – це «Страсті за Тарасом» Євгена Станковича. Цей твір відкривав міжнародний фестиваль «Віртуози» у 2014 році, тому презентація композиції матиме у ці травневі дні подвійне значення, адже вже за кілька днів стартуватимуть 39-ті «Віртуози» у новому форматі онлайн-маратону. У 2020 році вони будуть приурочені 250-річчю Бетховена. Транслюватимуться записи на вулицю Чайковського та на офіційному YouTube-каналі Львівської національної філармонії 22 та 23 травня відповідно. Трансляція розпочнеться о 18 годині. Детальну інформацію про подію можна знайти офіційному сайті Львівської національної філармонії. Офіційний YouTube-канал Львівської філармонії.