Будівництво п’яти нових пунктів пропуску на Львівщині - у пріоритеті розвитку українського прикордоння
2 квітня 2021р, Новини. Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку, Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва
Будівництво п’яти пунктів пропуску на території Львівської області потрапили у план заходів Кабміну з облаштування пріоритетних пунктів пропуску на 2021-2023 роки. Йдеться про ПП “Лопушанка”, “Варяж”, “Белз”, “Мшанець” та “Боберка”.
Відтак Держмитслужба, Міністертво фінансів, та Львівська ОДА повинні проаналізувати стан економічного розвитку нашої області, об’єктів соціальної та дорожньої інфраструктури, визначити строки початку та закінчення будівництва цих об’єктів, можливості одержання офіційної згоди Республіки Польща на відкриття пунків пропуску згідно з вимогами законодавства.
Для того, аби розпочати переговорний процес щодо відкриття цих пунктів, має бути також розроблена концепція їх функціонування. Роботи планують проводити за державний кошт, а також залучатимуть інші джерела фінансування.
Львівська ОДА вже розробила техніко-економічне обґрунтування будівництва міжнародного пункту пропуску «Лопушанка – Міхновець» та подала її на розгляд Кабінету Міністрів України. Департамент дорожнього господарства на цей рік запланував ремонт 7-кілометрового відрізку дороги Турка – Лопушанка, під’їзної до цього пункту.
«Згідно з нормами Шенгенської системи, транскордонні переходи повинні розташовуватись на відстані в межах 25 – 30 км один від одного. Водночас європейська концепція розбудови інфраструктури кордону базується на тому, що пункти пропуску мають будуватися там, де з обох боків кордону є дорожнє сполучення. Тому найперше завдання, яке перед собою ставимо, - розвиток прикордонних доріг, - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. - На цей рік ми запланували ремонт також на дорозі Боберка – Бориня, протяжністю 26 кілометрів. А також продовжимо роботи на шляху Мшанець – Стрілки. Всі ці дороги забезпечують виїзд на трасу Львів – Самбір – Ужгород.
За словами Максима Козицького, на 2021-й також заплановано виконати роботи з виготовлення проєктно-кошторисної документації на об’єктах, що ведуть до майбутніх пунктів пропуску «Белз» та «Варяж». Це дороги Белз – Великі Мости, "Варяж" – Бояничі та Варяж – Белз.
Очільник області наголошує, наявність нових пунктів пропуску допоможе розвантажити ті, що діють зараз.
«Якість пунктів пропуску, прикордонних доріг формують в іноземців перше враження про нашу країну. На жаль, черги, які утворюються на українсько-польському кордоні, часто відбивають бажання у туристів їхати до нас, а в потенційних інвесторів – тут працювати, - зазначив Максим Козицький. – Розвинена прикордонна інфраструктура – це потужний імпульс для розвитку нашої економіки, поліпшення якості життя наших людей. Особливо – мешканців прикордонних території».
Новини за темою
На Великдень до України повернулось більше ніж 15 тисяч українців
25 квітня 2022
З України минулої доби, 24 квітня, вибули 16 тисяч осіб. З них 10 тисяч людей перетнули кордон з Польщею, решта поїхали до Словаччини, Угорщини, Румунії та Молдови. До України напередодні прибули більше ніж 17 тисяч осіб, з них понад 15 тисяч – українці. Оформлено близько 120 вантажівок з гуманітарною допомогою. Водночас за вчора західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули понад 33 тисячі осіб та 9 тисяч транспортних засобів, що майже у 2 рази менше за середньодобові показники упродовж двох тижнів. Нагадуємо, що відстежувати завантаженість пунктів пропуску для перетину кордону до ЄС і Молдови (у Чернівецькій області) можна на фейсбук-сторінці Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон. Дані оновлюються кожні три години. Звертаємо увагу, що пропуск осіб через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби України за дійсними паспортними чи іншими, передбаченими законодавством та міжнародними договорами, документами. Важливо! Зважаючи на ситуацію, що складається на території України під час воєнного стану, коли громадяни України не можуть швидко і вчасно оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт), можливість перетинання кордону громадянами України за внутрішніми паспортами продовжено. Інформація за посиланням.
Від початку відкритої збройної агресії росії до України повернулися близько 460 тисячі українців
28 березня 2022
Минулої доби з України вибули майже 41 тисяча осіб. З них 28 тисяч для перетину кордону обрали українсько-польський кордон. За добу західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули понад 63 тисячі осіб та понад 12 тисяч транспортних засобів. У порівнянні з попередньою добою пасажиропотік на західній ділянці кордону зменшився. Нагадуємо: для перетину кордону також можна обрати менш завантажені пункти пропуску на державному рубежі з Угорщиною, Словаччиною, Румунією і Республікою Молдова. Водночас до України за минулу добу прибули 22 тисячі осіб. Понад 19 тисяч з них – українці, переважна більшість з яких чоловіки, що готові поповнити лави захисників Батьківщини. Загалом, з початку відкритої збройної агресії до України повернулися близько 460 тисячі наших співгромадян. Нагадуємо, що усі пункти пропуску на західному кордоні (крім ППр «Дзвінкове») працюють у цілодобовому режимі. Крім оформлення людей і транспорту, за минулу добу на західних кордонах було оформлено понад 530 транспортних засобів з гуманітарними вантажами. Рекомендуємо відстежувати завантаженість пунктів пропуску для перетину кордону до ЄС і Молдови (на Буковині) на фейсбук-сторінці Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон. Дані оновлюються кожні три години. Закликаємо усіх громадян на кордоні дотримуватися правопорядку, черговості та норм моралі під час перетину кордону і не пропонувати прикордонникам хабарі за позачерговий або незаконний перетин кордону!
На пункті пропуску «Краківець» для тих, хто виїжджає за кордон, працює «теплий коридор»
26 березня 2022
На Львівщині на пункті пропуску «Краківець» працює так званий теплий коридор. Його облаштували через величезні черги, які, тікаючи від війни, змушені були відстояти люди, щоб перетнути українсько-польський кордон. «Теплий коридор» працює у пункті пропуску «Краківець» уже майже два тижні. Тут волонтери допомагають усім, хто приходить, аби погрітися чи перепочити – жінкам, дітям, пенсіонерам. Сам коридор побудували у вигляді дерев’яної веранди з лавочками та столами. З коридору можна потрапити у намет, де працюють волонтери. Вже у наметі людей забезпечують харчуванням та гарячими напоями. На місці активно працюють волонтери. Крім цього, тут є окреме місце, де зберігають для людей теплі речі, зокрема ковдри, пледи та одяг. Також тут облаштували спальні місця, де люди можуть відпочити. Приміщення обігрівають, тут також є розетки для мобільних пристроїв. Від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України через «теплий коридор» у Краківці пройшли близько 10 тисяч людей. Зараз кількість людей на кордонах дещо зменшилася.
З початку повномасштабного вторгнення росії державний кордон України перетнуло 3,2 млн осіб
25 березня 2022
Україна вже місяць стримує і перемагає набагато більшого за себе ворога. Ми показали світу стійкість України, мужність її воїнів, національне єднання у боротьбі проти ворога. У зв’язку з військовою агресією, яку вчинила росія проти українського народу, державний кордон України на виїзд щоденно перетинають десятки тисяч громадян. Загалом з 24 лютого по 24 березня як на в‘їзд, так і на виїзд з України, співробітники Держприкордонслужби оформили 3,2 млн осіб. Зокрема, з країни виїхало 2,2 млн наших співвітчизників та 275 тис. іноземців. Нагадуємо, що в умовах гуманітарної кризи пріоритет пропуску на кордоні України надається жінкам та дітям. Водночас за час війни 435 тис. наших краян повернулися в Україну, переважна більшість з яких - чоловіки. Дякуємо нашими захисникам, нашим Воїнам світла! Перемога за нами!
За добу через державний кордон до Польщі виїхали майже 30 тисяч українців: де найменші черги
22 березня 2022
Минулої доби з України вибули понад 42 тисячі осіб. З них 29 тисяч перетнули кордон на українсько-польській ділянці. Наразі майже на усіх напрямках відсутні черги пішоходів і транспортних засобів. Нагадуємо, що для перетину кордону до ЄС можна обрати також пункти пропуску на межі з Угорщиною, Словаччиною, Румунією і Республікою Молдова. Відтак, за добу 21 березня західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули понад 59 тисяч осіб та більше 11 тисяч транспортних засобів. Пасажиропотік на західній ділянці кордону зменшується. До України за минулу добу прибули майже 17 тисяч осіб. Близько 14 тисяч з них – українці, переважна більшість з яких чоловіки, які готові зі зброєю у руках стати на захист країни. Загалом, з початку відкритої збройної агресії до України повернулися близько 355 тисяч наших земляків. Рекомендуємо, відстежувати завантаженість пунктів пропуску для перетину кордону до ЄС і Молдови (на Буковині) на фейсбук-сторінці Західне регіональне управління Держприкордонслужби України - Західний кордон. Дані оновлюються кожні дві години. Усі пункти пропуску на західному кордоні (крім ППр «Дзвінкове») працюють цілодобово. Крім оформлення людей і транспорту, прикордонники спільно з митниками здійснюють також пропуск гуманітарної допомоги для українського війська та наших земляків. За минулу добу на західних кордонах оформили понад 600 транспортних засобів з гуманітарними вантажами.
За добу через державний кордон до Польщі виїхали понад 30 тисяч українців: де найменші черги
19 березня 2022
Минулої доби з України вибули понад 50 тисяч осіб. Понад 32 тисячі з них перетнули кордон на українсько-польській ділянці. Наразі майже на усіх напрямках відсутні черги пішоходів і транспортних засобів. До України за минулу добу прибули майже 19 тисяч осіб. Понад 15 тисяч з них – українці, переважна більшість з яких чоловіки, що повернулися задля захисту Батьківщини. Загалом, з початку відкритої збройної агресії до України повернулися понад 317 тисяч наших земляків. Відстежувати завантаженість пунктів пропуску для перетину кордону до ЄС і Молдови (на Буковині) можна на фейсбук-сторінці Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон. Дані оновлюються кожні дві години. До слова, якщо Ви плануєте перетин кордону з країнами ЄС та Республікою Молдова, отримати консультацію з окремих питань перетину кордону можна за телефонами у наступному посиланні https://cutt.ly/GSdpZI7 Нагадуємо, що усі пункти пропуску на західному кордоні (крім ППр «Дзвінкове») працюють цілодобово. Крім оформлення людей і транспорту, прикордонники спільно з митниками здійснюють також пропуск гуманітарної допомоги для українського війська та наших земляків. За минулу добу на західних кордонах було оформлено понад 900 транспортних засобів з гуманітарними вантажами. Просимо усіх громадян на кордоні дотримуватися правопорядку, черговості та норм моралі під час перетину кордону і не пропонувати прикордонникам хабарі за позачерговий або незаконний перетин кордону!
Біля митних пунктів пропуску можна отримати щеплення від Covid-19: перелік медустанов
15 березня 2022
Як інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОВА, вакцинуватися від Covid-19 можна у закладах охорони здоров’я, розташованих безпосередньо біля пунктів пропуску на кордоні. Перелік закладів: Пункт пропуску «Краковець» КНП Яворівської міської ради Львівської області «Яворівська центральна районна лікарня», амбулаторія загальної практики - сімейної медицини (АЗПСМ) с. Краковець, вул. Шухевича, 1 (2 км від митного переходу) КНП Яворівської міської ради Львівської області «Яворівська центральна районна лікарня», АЗПСМ, с. Наконечне 1, вул. Лозинського, 13 (10 км від митного переходу) Пункт пропуску «Шегині» КНП «ЦПМСД Мостиської міської ради Львівської області» АЗПСМ смт. Мостиська, вул. Я. Мудрого, 111 (10 км від митного переходу) КНП «Шегинівський ЦПМСД» Шегинівської СР АЗПСМ, с. Волиця (10 км від митного переходу) Пункт пропуску «Грушів» КНП Яворівської міської ради Львівської області «Немирівська міська лікарня», смт. Немирів, вул. Ів. Франка, 14 (3 км до митного переходу) Пункт пропуску «Смільниця» КНП Добромильської міської ради «Добромильська районна лікарня» АЗПСМ, с. Старява (6 км до митного переходу) КНП Добромильської міської ради «Добромильська районна лікарня» АЗПСМ, м. Хирів, вул. Івасюка, 7 (12 км до митного переходу) Пункт пропуску «Угринів» КНП «Сокальська районна лікарня» Сокальської міської ради Червоноградського району Львівської області АЗПСМ, с. Савчин (15 км до митного переходу) КНП «Сокальська районна лікарня» Сокальської міської ради Червоноградського району Львівської області АЗПСМ, с. Варяж (18 км до митного переходу) Пункт пропуску «Рава-Руська» КНП «Рава-Руська лікарня» Рава-Руської міської ради Львівського району Львівської області Поліклініка, м. Рава Руська, вул. Грушевського, 42 (7 км до митного переходу) Також нагадаємо, що у Львівській області на базі закладів охорони здоров’я продовжують працювати пункти щеплення, де можна вакцинуватися від Covid-19, попередньо звернувшись за скеруванням до сімейного лікаря. Перелік пунктів - за посиланням.
Від початку війни до України повернулись близько 220 тисяч людей: яка ситуація на кордоні
12 березня 2022
За добу 11 березня державний кордон України на західній ділянці перетнули понад 94 тисячі осіб та більше 14 тисяч транспортних засобів. Показники свідчать, що пасажиропотік дещо зменшився відносно показників попередньої доби. Минулої доби Україну покинули майже 75 тисяч осіб. Більшість із тих, хто виїхав – близько 49 тисяч людей – перетнули кордон на українсько-польській ділянці. Наразі на цьому напрямку накопичення пішоходів, автомобілів і пасажирських автобусів мінімальні. До України за минулу добу прибули понад 18 тисяч осіб, майже 15 тисяч з яких – українці. Більшість з них – чоловіки, що планують захищати майбутнє своєї країни. Пишаємося земляками! До слова, за 16 останніх днів до України повернулися близько 220 тисяч наших співвітчизників! Нагадуємо, що усі пункти пропуску на західному кордоні (крім ППр «Дзвінкове») працюють у цілодобовому режимі. Прикордонники та митники докладають усіх можливих зусиль щодо пришвидшення оформлення осіб на виїзд з України і оформляють гуманітарну допомогу для українського населення та захисників України. За минулу добу на західних кордонах було оформлено понад 900 транспортних засобів з гуманітарними вантажами. Рекомендуємо для перетину кордону до ЄС обирати також пункти пропуску на кордонах з Угорщиною, Словаччиною, Румунією і Республікою Молдова. До слова, їх завантаженість кожні дві години висвітлюється на фейсбук-сторінці Західне регіональне управління Держприкордонслужби - Західний Кордон. Стежте за оновленнями.
Майже 111 тисяч осіб перетнули західний кордон: пункти пропуску працюють цілодобово
11 березня 2022
За добу 10 березня державний кордон України на західній ділянці перетнули майже 111 тисяч осіб та понад 15 тисяч транспортних засобів. Показники свідчать, що пасажиропотік дещо зменшився відносно показників попередньої доби. Минулої доби Україну покинули майже 94 тисячі осіб. Більшість із тих, хто виїхав – близько 67 тисяч людей – перетнули кордон на українсько-польській ділянці. Наразі на даному напрямку накопичення пішоходів, автомобілів і пасажирських автобусів мінімальні. До України за минулу добу прибули понад 17 тисяч осіб, майже 14 тисяч з яких – українці. Більшість з них – чоловіки, що планують захищати майбутнє своєї країни. Пишаємося земляками! До слова, за 15 останніх днів до України повернулися близько 205 тисяч наших земляків! Нагадуємо, що усі пункти пропуску на західному кордоні (крім ППр «Дзвінкове») працюють у цілодобовому режимі. Прикордонники та митники докладають усіх можливих зусиль щодо пришвидшення оформлення осіб на виїзд з України і оформляють гуманітарну допомогу для українського населення та захисників України. За минулу добу на західних кордонах було оформлено понад 800 транспортних засобів з гуманітарними вантажами. У Держприкордонслужбі рекомендують: для перетину кордону до ЄС обирайте також пункти пропуску на кордонах з Угорщиною, Словаччиною, Румунією і Республікою Молдова. До слова, їх завантаженість кожні дві години висвітлюється на фейсбук-сторінці Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон. Стежте за оновленнями. Просимо усіх громадян на кордоні дотримуватися правопорядку, черговості та норм моралі під час перетину кордону і не пропонувати прикордонникам хабарі за позачерговий або незаконний перетин кордону!
Триває ремонт 46-кілометрової ділянки дороги Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий
3 грудня 2021
Дорога Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий – одна з прикордонних. Її ремонтують в межах реалізації інвестиційного проєкту «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні». «Програма Президента «Велике будівництво» зрушила з нерухомої точки проєкт, реалізацію якого очікували всі, особливо прикордонні регіони Львівщини. Нам вдалося розпочати ремонт на найскладніших ділянках доріг Львівщини, зокрема Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий, Т-14-04 Червоноград – Рава-Руська, Т-14-01 КПП «Смільниця» - Старий Самбір та Т-14-20 Яворів – Грушів. Зазначу, на дорозі Яворів – Грушів ми вже завершили ремонтно-будівельні роботи. Належна прикордонна дорожня інфраструктура дозволить суттєво покращити соціально-економічний та туристичний розвиток регіону», - повідомив керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області Олег Береза. Капітальний ремонт дороги Нижанковичі – Самбір – Дрогобич - Стрий розпочали навесні поточного року. Дорожня техніка поступово замінює зношений дорожній одяг на якісне покриття від Самбора у напрямку населеного пункту Нижанковичі. «Наразі маємо 25 км дороги з нижнім шаром асфальтобетонного дорожнього покриття, з них на 17-кілометровій ділянці вже укладено фінальний шар покриття, а саме щебенево-мастична асфальтобетонна суміш», - додав Олег Береза. Крім цього, у ході ремонту провели такі роботи: зрізали старе дорожнє покриття завдовжки 31 км; провели роботи з вирубки кущів та порослі на площі 2 га; влаштували 18 водоперепускних труб; розширили проїзну частину на протяжності 30,5 км; влаштували основу з органно-мінеральної суміші, обробленої комплексним в'язким, довжиною 28 км; розпочали ремонтно-будівельні роботи на 9 мостових переходах. В межах населених пунктів влаштовують тротуари. Станом на сьогодні загальна довжина збудованих тротуарів сягає понад 5 км. Також зараз виконують роботи з прокладання кабелю електроосвітлення та влаштування опор освітлення. Що передбачає проєкт: проведення ремонтно-будівельних робіт на 12 мостових переходах; будівництво 3 кільцевих транспортних розв’язок; влаштування 3 стоянок автотранспорту; встановлення автобусних зупинок; в межах населених пунктів влаштування тротуарів, зовнішнього освітлення та засобів заспокоєння руху; проведення заходів з безпеки дорожнього руху. Довідка: загальна протяжність автомобільної дороги Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий сягає 96,8 км. Вона веде до майбутнього пункту пропуску Нижанковичі – Махольвіце. Окрім ділянки між населеними пунктами Самбір – Нижанковичі, цього року ремонтом також була охоплена 12-кілометрова ділянка від Дрогобича до межі Самбірського району, на якій ремонтні роботи вже завершені.
На Самбірщині дорожники відкрили для проїзду автомобільну дорогу Садковичі-Чернихів
22 липня 2021
Автомобільну дорогу Садковичі — Чернихів на Самбірщині завершили ремонтувати та відкрили для проїзду. Дорогу ремонтували у межах президентської програми «Велике будівництво». З державного дорожнього фонду на ремонт виділили 57,46 млн гривень. «Ця дорога має велике значення, особливо для жителів наближених населених пунктів. Нагадаю, ця дорога сполучає дві державні магістралі Львів – Самбір - Ужгород та Мостиська – Самбір – Борислав. Її ремонт практично на годину зменшить час в дорозі від села Садковичі до міста Рудки», - зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Бучко. Згідно з поточним середнім ремонтом, дорожники влаштували нову основу з щебенево-піскової суміші та два шари асфальтобетону. Також на дорогу нанесли розмітку та встановили дорожні знаки. Нова автомобільна дорога проходить населеними пунктами Садковичі, Мала Вербівка, Вербівка, Корничі та Бірчиці. Протяжність відремонтованої та введеної в експлуатацію ділянки понад 10 км.
На дорозі Єдності Стрий-Ізварине, що проходить через кілька областей країни цілодобово працюють ремонтні служби
14 липня 2021
На автомобільній дорозі М-30 Стрий – Ізварине, тобто на Дорозі Єдності, яка з’єднає схід і захід України цілодобово працюють дорожники. Про це інформує Служба автомобільних доріг у Львівській області. Наразі дорожники працюють від межі Івано-Франківської області в сторону Ходорова та від Жидачева в сторону Стрия. «Швидкими темпами працюємо для реалізації програми Президента Велике будівництво. Дорога Єдності - це один із важливих інфраструктурних об’єктів не лише Львівщини, а й країни в цілому, адже дорога Стрий – Ізварине – найкоротший та оптимальний маршрут, яким вже скоро можна буде комфортно добратися від Львівщини до Луганщини. Відповідно, ремонт цієї дороги здійснюється одразу у кількох областях України», зазначив речник Служби автомобільних доріг у Львівській області Іван Бондар. Зазначимо, міжнародну трасу М-30 Стрий – Ізварине капітально відремонтують на всій протяжності в межах Львівської області. Йдеться про 42 км. Також проєкт передбачає ремонт 5 мостових переходів. На об’єкті одразу працює кілька дорожніх бригад. Всього залучили понад 170 одиниць дорожньої техніки. Зокрема, проводять такі роботи: згрібання та корчування пнів та дрібнолісся; холодне фрезерування пошкодженого дорожнього покриття; земляні роботи: зняття рослинного ґрунту, розробка ґрунту та його ущільнення котками; розширення проїзної частини, а саме: влаштування дренувального шару основи із піску та основи із щебенево-піщаної суміші; посилення основи у два шари з органно-мінеральної суміші, обробленої органічним в’яжучим; розлив бітумної емульсії; укладання нижнього шару дорожнього покриття із крупнозернистої асфальтобетонної суміші. Станом на зараз 12 км дороги заасфальтовано у нижньому шарі дорожнього покриття. Крім цього, стартували ремонтно-будівельні роботи на двох мостових переходах у Жидачеві та Залісках. Наразі мостовики демонтують зруйновані елементи споруд.