Профільна депутатська комісія затвердила звіт про виконання обласної програми з питань охорони здоров’я за 2021 рік
Постійна депутатська комісія Львівської обласної ради з питань охорони здоров’я та материнства затвердила звіт про виконання Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров’я Львівської області за 2021 рік.
На фінансування програми у минулому році з обласного бюджету виділили майже 828,9 млн грн, а заходи програми виконали на 99%.
«Дякую депутатам Львівської облради за те, що оперативно реагували на наші пропозиції і на внесення змін до програми, за чітку і злагоджену співпрацю.
Ми спільно здали в експлуатацію пологове відділення, нову чергу перинатального центру, придбали медичне обладнання за кошти державного, обласного і місцевих бюджетів, у межах «Великого будівництва» відкрили вісім приймальних відділень, відновили повністю автопарк екстреної медичної служби, у нас працює аеромедична евакуація. У плані наявного фінансового ресурсу програма виконана максимально можливо. Вперше за останніх п’ять років відсоток реалізації усіх обласних програм за 2021 рік становить 97,8%. І це наш спільний успіх», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
Як розповів директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис, реалізація обласної програми підтримки галузі охорони здоров’я у 2021 році включала кілька напрямів:
- Надання медичної допомоги:
- дорослому населенню (28,8 млн грн): медикаментозний супровід, витратні матеріали, засоби догляду, імплантанти, продукти лікувального харчування;
- дитячому населенню: забезпечення медикаментами дітей-інвалідів, онкохворих дітей (31,1 млн грн);
- онкохворим – доросле населення (17,6 млн грн): повного комплексу діагностики й лікування раку та впровадження найбільш ефективних методів сучасної медицини для високоспеціалізованого лікування
- покращення матеріально-технічної бази медзакладів (80 млн грн): забезпечення оснащення дорослих та дитячих стаціонарів, амбулаторно-поліклінічних закладів та інших закладів охорони здоров’я високоспеціалізованим медичним обладнанням, апаратурою, медичною технікою та спеціалізованим санітарним автотранспортом;
- заходи на підтримку обласних закладів охорони здоров’я (671,2 млн грн): підтримка закладів охорони здоров’я, в т.ч. закладів, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, викликану коронавірусом SARS-CoV-2
«Загалом, у 2021 році 463,3 млн грн залучили з державного бюджету, які скерували, зокрема, на погашення боргів по заробітних платах, лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет, закупівлю кисневих концентраторів та кисневих станцій, закупівлю наборів для проведення ПЛР-тестувань, обладнання для розвитку послуг з трансплантації стовбурових клітин, рентгендіагностичного та іншого медичного обладнання», - зазначив Орест Чемерис.
Новини за темою
Бюджетна комісія підтримала ініціативу дофінансувати в наступному році галузь освіти на понад 260 млн гривень
20 грудня 2021
Сьогодні, 20 грудня, комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради підтримала рішення про повернення понад 267 мільйонів гривень, спрямованих на освітню галузь області в межах проєкту обласного бюджету на 2022 рік. Також бюджетна комісія запропонувала дофінансувати в наступному році культуру, медицину та спорт. Отже, видатки збільшили для: Департаменту освіти і науки - на 267,4 млн грн. (усього 1,9 млрд грн.); департаменту з питань культури, національностей та релігій на 80,6 млн грн. (усього 516 млн грн); департаменту охорони здоров’я на 15,1 млн. грн. (усього 784 млн грн); управлінню молоді та спорту на 15 млн. грн. (усього 190 млн грн). Разом з цим, комісія підтримала ініціативу провести аналіз фінансово-господарської діяльності обласних комунальних установ, а також установ та закладів, які фінансуються з обласного бюджету і надають послуги в галузі освіти, охорони здоров’я, спорту та культури. Нагадаємо, що рішення підтримали напередодні сесії обласної ради.
Львівська ОДА ініціювала зміни до складу журі з визначення переможців обласної премії в галузі культури
26 листопада 2021
Сьогодні відбулась комісія з питань культури, інформаційної політики та промоції обласної ради, на якій розглянули понад 40 робочих питань. Зокрема, члени комісії розглянули питання, щодо затвердження оновленого складу журі обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури. «Наприкінці жовтня Львівська облдержадміністрація звернулася до обласної ради з ініціативою внести зміни до персонального складу журі. Сьогодні постійна комісія з питань культури надала перелік кандидатур для затвердження на президії обласної ради. Я сподіваюсь, що спільно з першим заступником голови Львівської обласної ради ми зможемо вже наступного тижня провести перше установче засідання оновленого складу, на якому будемо розглядати подані заявки від учасників обласної премії», - наголосив заступник голови ЛОДА Іван Собко. До слова, склад журі та внесені до нього зміни на розгляд комісії подає департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації для остаточного затвердження президією обласної ради. «Це найпрестижніша обласна премія, тому цьогоріч її потрібно успішно провести, щоб визначити лауреатів. Урочисте нагородження переможців, має відбутися усередині грудня», - додав Іван Собко.
Стартує оцінювання проектів, які можуть реалізовуватись за кошти ДФРР у наступному році
28 жовтня 2021
Відбулося засідання регіональної комісії з оцінки та проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) у Львівській області. Як розповіли у департаменті економічної політики Львівської ОДА набір заявок для участі у конкурсі інвестиційних програм і проєктів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР у Львівській області у 2022 році, стартував 11 травня і тривав до 1 липня. «За підсумками конкурсу територіальні громади подали 112 проєктних заявок на загальну суму понад 3,5 млрд грн. Найбільше проєктів - в галузі освіти і спорту. Зауважу, що окрім соціальної інфраструктури, цьогоріч значно збільшилась кількість розвиткових проєктів, зокрема в частині створення та розбудови індустріальних парків та промислових зон, а також інноваційних парків, технологічних лабораторій тощо», - розповів керівник департаменту Степан Куйбіда. Наступним етапом відбору проєктів є їх оцінювання членами регіональної комісії. Через тривалі технічні зміни в налаштуваннях онлайн-платформи оцінювання проєктів одразу після завершення термінів їх реєстрації на платформі було неможливим. Станом на сьогодні роботу платформи відновили, тому на засіданні регіональної комісії прийняли рішення про початок оцінювання проєктів. Воно триватиме з 29 жовтня до 8 листопада включно. Довідково: оцінювання проєктів ДФРР здійснюється відповідно до вимог наказу Міністерства розвитку громад і територій України від 15.06.2021 №150 «Питання підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку» та постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 №196 «Деякі питання державного фонду регіонального розвитку» (зі змінами) Трансляція засідання доступна за посиланням.
Для потреб медичних закладів обласного підпорядкування планують додати 89,7 млн грн: депутатська комісія підтримала пропозицію
21 жовтня 2021
Сьогодні в межах засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я та материнства ЛОР заслухали інформацію щодо внесення змін до показників обласного бюджету Львівської області на 2021 рік та проекту рішення «Про внесення змін до Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров’я Львівської області на 2021-2025 роки» за 9 місяців 2021 року. «Ми маємо перевиконання загального фонду обласного бюджету на 6,1%, а це є підставою спрямування понадпланових надходжень на додаткові видатки»,- зазначив керівник департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків. Найбільшу суму додаткових коштів, а це 89,7 млн грн, пропонують виділити галузі охорони здоров’я. Зокрема, майже 11 млн грн скерують на оплату праці з нарахуваннями медичним працівникам, ще 2,7 млн грн на виплату пільгових пенсій працівникам закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування у зв’язку з підвищенням розміру пенсій. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв (у зв’язку зі значним ростом цін і тарифів) для закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування пропонують збільшити видатки на понад 37 млн грн, для оплати комунальних послуг та енергоносіїв закладами фахової передвищої освіти в галузі охорони здоров’я – понад 10 млн гривень. Разом з цим передбачили видатки на оплату вартості зубопротезування пільговим категоріям громадян, що проводиться стоматологічним медичним центром ЛНМУ ім. Д.Галицького, в сумі 150 тис грн, забезпечення витратними матеріалами процесу забору крові та виготовлення тромбоконцентрату – 1000 тис грн, оплату кисню медичного та медикаментів для лікування хворих на СОVID -19 в обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих ім. Ю.Липи - 3920,9 тис. грн та обласній інфекційній клінічній лікарні – 2050 тис грн, проведення медичних оглядів водіїв на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння – 300 тис гривень. На оплату поточного ремонту приміщень прийому операційного та біопсійного матеріалу обласного патологоанатомічного бюро, які перебувають в аварійному стані, планують спрямувати 350 тис грн, а також для придбання бойлерів та витратних матеріалів на їх встановлення для подачі гарячої води в обласній лікарні відновного лікування № 3 – 72 тис гривень. Також пропонують збільшити видатки для придбання медичного обладнання та інвентаря на 14485 тис гривень. За рахунок коштів іншої субвенції, наданої обласному бюджету з бюджету Львівської ТГ на придбання лінійного прискорювача для онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру, пропонують виділити 6000 тис грн та з бюджету Великолюбінської ТГ на зміцнення матеріально-технічної бази обласної клінічної лікарні – 1000 тис гривень. Окрім того, на ремонтні роботи та виготовлення проектно-кошторисної документації для забезпечення киснепостачання в обласному госпіталі ветеранів війни та репресованих ім. Ю.Липи 2500 тис грн та обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАДИТ» – 2500 тис гривень. У рамках програми капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення пропонують збільшити видатки спеціального фонду на 1120 тис гривень. «Такі пропозиції є консолідованим рішенням, яке дозволить забезпечити потреби наших медзакладів, зокрема першочергові видатки – заробітні плати та енергоносії. Окрім цього, медичне обладнання та інвентар необхідний для нормальної роботи медзакладів», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
5,3 млн грн планують скерувати на будівництво спортивних майданчиків в області
21 жовтня 2021
Скерувати 5,3 млн грн з обласного бюджету на співфінансування будівництва спортивних майданчиків з наливним і штучним покриттям у дев’яти громадах області - таке рішення прийняли сьогодні на засіданні обласної комісії з питань молоді та спорту. За умовами діючої обласної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини на 2021-2025 роки, всі об’єкти спортивної інфраструктури, які отримають співфінансування з обласного бюджету, до 1 вересня, повинні були підготувати необхідну документацію та провести тендери. Оскільки частина громад цього не зробили, у результаті перерозподілу коштів, співфінансування отримають загалом дев’ять громад, у яких готова «основа» - відповідні документи та проведені тендери. Зокрема, як повідомив за результатами засідання комісії заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, 5,3 млн грн управління молоді та спорту ЛОДА пропонує скерувати на співфінансування будівництва майданчиків у Радехові, Великому Колодному, Дрогобичі, Підгірцях, Завидовичах, Новояворівську, Борині, Мшані, с. Стара Сіль. Після погодження профільною комісією остаточне рішення щодо фінансування прийматимуть депутати Львівської облради на черговій сесії, проведення якої заплановано на 26 жовтня. Зазначимо, що цього року на Львівщині у межах реалізації обласної програми з підтримки фізичної культури збудували вже 4 спортивні майданчики (м. Рудки Самбірського району, с. Дідилів Новояричівської ТГ, с. Сокіл Кам'янка-Бузької ТГ, с. Рудники Миколаївської ТГ). Будівництво майданчиків здійснюється на умовах співфінансування з місцевими бюджетами громад. «Обласну програму розвитку фізичної культури та спорту Львівщини виконано на 44,7%, профінансовано на більше ніж 70%. Загалом у межах програми на 2021 рік передбачено будівництво в області 13 спортивних майданчиків з наливним і штучним покриттям», - додав Іван Собко. Окрім того, члени комісії розглянули проєкт бюджетного регламенту Львівської облради, поданий членами обласної комісії з питань бюджету. Документ передбачає комунікацію та співпрацю Львівської облради та Львівської ОДА щодо використання коштів обласного бюджету. Комісія спорту проєкт бюджетного регламенту не підтримала. Таке ж негативне рішення прийняла обласна комісія з питань освіти, науки та інновацій. Детальніше про бюджетний регламент – за посиланням.
Для 7-ми дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, погодили придбання житла, - рішення Регіональної комісії
20 жовтня 2021
Вчора члени регіональної комісії з питань забезпечення житлом дітей сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Львівській області прийняли рішення про виділення коштів з обласного бюджету коштів для співфінансування закупівлі житла для семи таких дітей. Надалі житлові об’єкти перевірять відповідно до критеріїв, передбачених Регіональною програмою забезпечення житлом дітей сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. Остаточне рішення про купівлю житла члени комісії розглянуть на наступному засіданні, яке відбудеться в кінці жовтня. «Загальна вартість сімох об’єктів – 3,1 млн грн, з яких кошти обласного бюджету – 1,3 млн грн, фінансовий ресурс місцевих бюджетів – 1,8 млн грн. Свої пропозиції про потребу у співфінансуванні з обласного бюджету на придбання житла для вказаних категорій дітей надали представники Стрийської, Мостиської, Городоцької, Радехівської територіальних громад спільно з Червоноградською районною державною адміністрацією», - повідомив начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис. До слова, у поточному році заплановано закупити житло для 33-х дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування у Львівській області. Станом на зараз вже ухвалили рішення про закупівлю житлових об’єктів для 20 осіб з вказаних категорій дітей.
"ЛОДА розгляне можливість зміни замовника реконструкції трьох пунктів пропуску", - Максим Козицький
12 жовтня 2021
Про реконструкцію і розбудову міжнародних пунктів пропуску та прикордонних доріг говорять сьогодні під час під час засідання Комісії з транскордонного співробітництва українсько-польської Міжурядової Координаційної ради з питань міжрегіонального співробітництва. Як проінформував начальник відділу розбудови інфраструктури управління адміністративно-господарської діяльності Львівської митниці Іван Папроцький, всі три пункти пропуску з боку України планують реконструювати до кінця 2023 року. “Для реконструкції "Шегині- Медика" виділено 15,5 млн євро, наразі розробили ПКД, яке перебуває на стадії погодження. Проєкт тут будемо втілювати в два етапи, щоб не зупиняти рух транспорту. Спершу на вільній від забудови земельній ділянці у 2022 році побудуємо новий виїзд до Польщі, потім існуючий термінал реконструюємо , перескерувавши потоки. Роботи стартують вкінці 2021 року”, - зазначив Іван Папроцький. За його словами, щодо пункту пропуску "Краківець - Корчова", то його реконструкція дозволить збільшити пропускну спроможність до 1300 транспортних засобів на 20 смугах (зараз 500 - на 8 смугах). Для цих робіт передбачено 7 млн євро, а виконати роботи також планують впродовж 2 років. Щодо третього "Рава -Руська - Гребенне", то це наймолодший пункт пропуску, збудований 2008 року. “Впродовж семи місяців 2022 року за 1.5 млн євро тут плануємо добудувати пішохідний перехід, адже наразі такого тут зовсім нема. Пропускна здатність цього пункту має бути 3000 осіб за добу. Це стане другий піший перехід до ЄС на Львівщині”, - наголосив Іван Папроцький. У свою чергу голова Львівської ОДА Максим Козицький звернувся до представника митниці і наголосив, що реконструювати всі три пункти можна і треба швидше. “Два роки для транскордонного руху у сучасному світі - занадто багато. За календарним планом Українська митниця, яка є головним замовником робіт, вже відстає, а навіть погодження документації з Києвом є занадто довгим. У Львові це можна робити швидше. Відтак ми будемо піднімати питання про зміну замовника. Можливо, доцільніше, аби за цей проєкт відповідали спільно з митницею і департаменти облдержадміністрації”, - наголосив очільник Львівщини.
«Для України дуже важливо швидко і якісно модернізувати українсько-польське прикордоння», - Максим Козицький
12 жовтня 2021
Сьогодні стартує засідання Комісії з питань транскордонного співробітництва українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва. Учасників засідання привітав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. “В межах прикордонних регіонів ми крок за кроком продовжуємо нарощувати співпрацю в економічній, освітній, культурній, екологічній та інших сферах, а також маємо унікальну можливість приміряти Європейський досвід на себе і взяти з нього найкраще. Цьогоріч спільними зусиллями на території Польщі було закладено наріжний камінь, що дав старт початку будівництва нового пункту пропуску «Нижанковичі-Мальховичі», що в котрий раз продемонструвало, що Республіка Польща – наш надійний партнер. За кошти польського кредиту модернізуємо три пункти пропуску: «Шегині-Медика», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне», а також під’їзну інфраструктуру до існуючих пунктів пропуску, що в свою чергу не тільки розширить пропускну спроможність, але й суттєво покращить умови для всіх подорожувальників. Для України дуже важливо швидко і якісно модернізувати українсько-польське прикордоння”, – зазначив очільник області. Також він додав, що засідання Комісії з питань транскордонного співробітництва – це свого роду підвалини,за допомогою яких ми зможемо і надалі розвивати ефективну співпрацю та відстоювати спільні традиції разом з європейськими країнами, зокрема, у прикордонних регіонах. "Дозвольте висловити подяку Вельмишановній пані Воєводі та польським колегам за ті прагнення та цілеспрямованість у неухильних позиціях Польщі щодо українського народу. Позиції Польщі підтверджують її відданість єдності, територіальної цілісності та суверенітету України. Глибоко переконаний, що сьогоднішня зустріч буде плідною та конструктивною та виведе наші двосторонні взаємини на якісно новий рівень", - зазначив Максим Козицький. Під час комісії відбудеться низка секцій, під час яких говоритимуть про стан функціонування існуючих міжнародних автомобільних пунктів пропуску та під’їзної інфраструктури до них, розвиток нового проєкту транснаціонального транспортного коридору «Гданськ – Одеса». Окрема панель буде присвячена Перспективам розвитку мережі залізничних сполучень, зокрема: Хирів – Загуж та Нижанковичі - Перемишль. Як зазначила співголова комісії воєвода Підкарпатський Ева Леніарт на транскордонне співробітництво потрібно дивитись з різних аспектів, ключовий з яких - безпека. Важливо налагоджувати співпрацю у сфері безпеки мешканців обох країн. Воєвода Підкарпатський подякувала Україні та зокрема Львівщині за співпрацю. «Я бачу великі можливості для багатосторонньої співпраці між нашими країнами, зі свого боку ми робитимемо усе, щоб ці проекти, про які говоритимемо сьогодні, спільно реалізували», - наголосила Ева Леніарт. Також присутні обговорять співпрацю санітарно - епідеміологічних служб, зокрема в умовах пандемії та співробітництво дипломатичних установ у форс мажорних обставинах в наданні підтримки громадянам обох країн. Серед учасників засідання Комісії - заступники голови Львівської ОДА Андрій Годик та Юрій Бучко. Вони візьмуть участь у тематичиних обговореннях.
Комісія із оцінки дистанційного навчання відвідала школи Великолюбінської громади
28 вересня 2021
У більшій частині шкіл області триває дистанційне навчання. Зважаючи на брак потрібного рівня вакцинації педагогічних колективів, у такому форматі працює майже 60% закладів. Члени комісії ознайомились із досвідом організації віддаленого навчання як опорних закладів обласного підпорядкування, так і сільських невеликих шкіл. В частині шкіл уже налагоджена система організації дистанційного навчання та спостерігаються хороші результати, в інших лише планують розгортати платформи для віддаленого навчання. Заклади, які ще не до кінця налагодили формат віддаленого навчання, отримали рекомендації щодо усунення тих чи інших невідповідностей. Такі школи мають організувати якісне навчання найближчим часом. Значна частина відвіданих шкіл уже наближається до потрібного рівня вакцинації колективу, тож із наступного тижня зможуть вийти на очне навчання. Комісія також планує моніторити якість віддаленого навчання не лише на виїзних нарадах, а й у дистанційному форматі шляхом відвідування онлайн-уроків.
Якість дистанційної освіти у школах перевірить спеціально створена комісія
23 вересня 2021
Через перехід України до «жовтої» зони епіднебезпеки, здобувачі освіти припинили відвідування закладів освіти. Відтак, ті заклади, у яких рівень вакцинації колективу не сягає 80% переходять на дистанційну форму навчання. Департамент освіти ухвалив рішення про створення комісії щодо вивчення якості віддаленого навчання. «Департамент впродовж 2020 - 2021 років надавав методичні рекомендації та проводив навчання для вчителів щодо роботи із платформами для дистанційного навчання. Відтак, ми маємо намір провести моніторинг якості надання освітніх послуг у віддаленому форматі», - розповіла начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Ірина Сислюк. Комісія розпочне свою роботу уже в найближчий понеділок. До складу робочої групи увійдуть представники департаменту, фахівці Інституту післядипломної освіти, Львівської політехніки, керівники відділів освіти тощо. За результатами роботи комісій прийматимуть відповідні управлінські рішення.
Близько 650 тисяч гривень виділять з обласного бюджету для придбання житла 4 дітям-сиротам області
22 вересня 2021
Під головуванням заступника голови Львівської ОДА Віталія Загайного відбулось засідання регіональної Комісії з питань забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей без батьківського піклування та осіб з їх числа у Львівській області. Члени Комісії розглянули пропозиції від виконавчих комітетів Бісковицької та Солонківської сільських рад, Стрийської міської ради, а також Червоноградської райдержадміністрації, які звернулись з потребою у співфінансуванні з обласного бюджету щодо придбання житла для вказаних категорій дітей. «Згідно з сьогоднішнім рішенням Комісії, погодили придбання чотирьох квартир у Львівській області в інтересах дітей-сиріт. Відтак, з обласного бюджету передбачили близько 650 тисяч гривень на закупівлю цих квартир. Також понад 1,1 млн гривень – це кошти місцевих бюджетів різних рівнів, як територіальних громад, так і районних бюджетів», - зазначив Віталій Загайний. Загальна вартість чотирьох житлових об’єктів становить майже 1, 8 млн гривень. Нагадаємо, що від початку року коштами обласного бюджету закупили житлові приміщення для 17 дітей-сиріт Львівської області. Водночас на засіданні регіональної Комісії з питань розподілу коштів субвенції з державного бюджету для підтримки дітей-сиріт затвердили перелік з 43 осіб, для яких закуплять житло коштом з державного бюджету. Загалом йдеться про 16 млн 773 тис гривень. У переліку є особи за різними віковими категоріями: 16-23 роки, 23-35 та старші за 35 років.
Квартири для дітей-сиріт: члени Комісії ухвалили 5 пропозицій від громад Львівської області
26 серпня 2021
Відбулось засідання регіональної Комісії з питань забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей без батьківського піклування та осіб з їх числа у Львівській області. Комісію очолив заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний. У межах засідання члени Комісії розглянули п’ять пропозицій, які надали виконавчі комітети Глинянської міської, Боринської селищної рад та Львівської райдержадміністрації. Вони звернулись з потребою у співфінансуванні з обласного бюджету щодо придбання житла для вказаних категорій дітей. Упродовж 11-12 серпня члени Комісії детально, з виїздом на місце, оглянули житлові об’єкти, які призначені для купівлі. Зокрема: Пропозиція від Глинянської міської ради Львівського р-ну щодо купівлі у власність трьох 1-кімнатних квартир. Вони розташовані у Червонограді (Золочівський р-н), Бродах та Золочеві. Ці квартири призначені для трьох осіб з числа дітей, позбавлених батьківського піклування; пропозиція Боринської селищної ради Самбірського р-ну. Однокімнатна квартира у місті Борислав призначена для однієї дитини з-поміж дітей-сиріт; пропозиція Львівської райдержадміністрації спільно з Добросинсько-Магерівською сільською радою Львівського р-ну, що стосується купівлі 1-кімнатної квартири для однієї дитини. Житло розташоване у селі Сопошин, Жовківської ОТГ, Львівського р-ну. Усі квартири в хорошому стані та призначені для комфортного проживання. З огляду на це, члени Комісії підтримали усі надані пропозиції. «Згідно з сьогоднішнім рішенням Комісії, погодили придбання п’яти квартир у Львівській області в інтересах дітей-сиріт. Відтак, з обласного бюджету передбачили понад 1,5 мільйони гривень на закупівлю цих квартир. Також 908 тисяч гривень – це кошти місцевих бюджетів різних рівнів, як територіальних громад, так і районного бюджету», - зазначив Віталій Загайний. До слова, загальна вартість усіх житлових об’єктів становить понад 2 млн 425 тис. гривень. Відповідно, до вищезгаданого, усі вони будуть співфінансуватися з обласного бюджету та коштом територіальних громад. Нагадаємо, загальна сума коштів, котрі передбачені в обласній програмі на придбання житла дітям-сиротам у 2021 році становить 8 млн гривень. Ще 17,8 мільйона гривень на аналогічні цілі для Львівщини передбачили в бюджеті держави. Станом на зараз вже придбали житло для дев’ятьох осіб, ще для інших трьох є готові розпорядження на виділення коштів. Сьогодні відповідне рішення члени Комісії ухвалили стосовно п’яти дітей-сиріт. Ілона Орнат