8 млн грн – на фінансування військових формувань та правоохоронних структур: в області діє програма «Безпечна Львівщина»
В області затверджена та діє обласна цільова програма «Безпечна Львівщина».
Одним з головних питань програми – сприяння матеріально-технічного забезпечення військових формувань, які дислокуються на території Львівської області.
За час дії Програми фінансування отримали 56 військових формувань, в тому числі підрозділи Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України та Державної спеціальної служби транспорту.
Цього року загальна сума фінансування складає 37 млн грн.
В І-му півріччі цього року планується фінансування 10 військових формувань та 5 правоохоронних структур на загальну суму 8 млн грн. Кошти обласного бюджету будуть скеровані на закупівлю автозапчастин та ремонт бойової техніки, засобів зв’язку, комп’ютерного та іншого обладнання з спеціалізованим програмним забезпеченням.
Крім цього, проводяться додаткові заходи для забезпечення належного функціонування системи територіальної оборони області, насамперед, впровадження надійного спеціалізованого зв’язку. Сума фінансового ресурсу, передбаченого на ці заходи, цього року – 1 млн грн.
Новини за темою
Для 18 громад області виділили кошти на закупівлю додаткових систем оповіщення
5 травня 2022
У межах Комплексної програми «Безпечна Львівщина» продовжується фінансування видатків на придбання та встановлення обладнання та сучасних сигнально-гучномовних пристроїв для оповіщення, що є особливо актуальним в умовах російської агресії. Днями з обласного бюджету на умовах співфінансування для чотирьох громад області виділили 288,1 тис. гривень. А з початку року із передбачених Програмою 2,4 млн грн для 18-ти громад і департаменту з питань цивільного захисту вже загалом профінансовано 2 млн гривень. Нагадаємо, що впродовж минулого року з обласного бюджету на цю мету виділили 0,9 млн грн для 17-ти громад області. Отож, у квітні коштами обласного бюджету закупили обладнання оповіщення для Радехівської міської, Боринської селищної, Ралівської сільської територіальних громад. Також кошти передбачили для Головного управління ДСНС області. Міжнародному центру миротворчості та безпеки, для відновлення об’єктів інфраструктури виділили 5 млн. грн, з яких вже профінансували 4 млн. грн. Разом з цим за минулий місяць на теренах області додатково встановили 21 електронну сирену. Роботи з встановлення обладнання продовжуються. Загалом уся система оповіщення у Львівській області налічує понад 180 електросирен, 120 електронних сирен транслюють текстове повідомлення, 150 інтернет-гучномовців, 200 систем вуличної звукофікації, 35 сирен, які поставили на автомобілі.
На першочергову допомогу силам територіальної оборони Львівщини виділили 5 мільйонів гривень
16 лютого 2022
Сьогодні на позачерговій сесії обласної ради внесли зміни до Комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021-2025 роки, яку розробили в департаменті цивільного захисту Львівської ОДА. Відтак народні депутати підтримали рішення скерувати для першочергових потреб територіальної оборони Львівської області 5 мільйонів гривень. Цей фінансовий ресурс скерують на матеріально-технічне забезпечення місць-дислокацій батальйонів тероборони. Надалі будуть здійснювати додаткове фінансування в межах нової програми підтримки бригади Сил територіальної оборони Львівської області. Разом з тим, депутати прийняли рішення про надання на пільгових умовах в оренду приміщення відділення паліативної допомоги Немирівської міської лікарні. Площа приміщення - 754 м2. У ньому буде тимчасово розміщений Яворівський батальйон 103-ї бригади Сил територіальної оборони Львівщини.
«На Львівщині працюють сучасні системи оповіщення, триває перевірка захисних споруд», – Ігор Туз
16 лютого 2022
Дії служб цивільного захисту в мирний час і в особливий період майже не відрізняються. Загалом вони спрямовані на запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та допомогу постраждалим. Про це розповів директор департаменту з питань цивільного захисту Ігор Туз під час позачергової сесії. «У мирний час ми працюємо із загрозами природного, техногенного і соціального характеру. На них реагують рятувальні підрозділи ДСНС, правоохоронні органи, підрозділи медицини катастроф, аварійні бригади об’єктів життєзабезпечення тощо. В особливий період додається загроза можливої військової агресії, можливих терактів, руйнувань адміністративних будівель. Тоді ж починають працювати спеціалізовані служби. Загалом їх на Львівщині 12», - розповів Ігор Туз. За останні 3 роки область зробила суттєвий стрибок у створенні сучасної системи оповіщення. В цілодобовому режимі працює оперативно-чергова служба департаменту з питань цивільного захисту. До слова, нещодавно відбувся візит в Мурованську громаду, де на прикладі демонстрували переваги оновленої системи оповіщення, її алгоритм роботи. Детальніше читайте тут. Продовжується оповіщення керівного складу області: керівництва РДА, територіальних громад. За лічені хвилини департамент може оповістити одночасно 7700 керівників всіх рівнів області. Про те, як саме відбувається оповіщення пресслужба ЛОДА писала раніше. «В межах програми «Безпечна Львівщина» ми створюємо нову сучасну систему електронного оповіщення. Загалом ця система діє вже у 46 центральних населених пунктах громад. Це нові системи за європейськими стандартами, які упродовж 48 годин можуть працювати навіть без електрики», - додав директор департаменту. Завершується робота з інвентаризації укриттів та сховищ на території області. Загалом, станом на зараз проінвентаризували майже 90% захисних споруд. На Львівщині є 937 сховищ, майже 170 тисяч найпростіших укриттів. До них переважно належать підвали житлових будинків. Оповіщення населення здійснюють також в межах ефіру радіомовлення «Суспільного Радіомовлення», ЮА Львів, Перший Західний та 16 місцевих каналів, які транслюють інформацію цивільного захисту. Додаткова інформація про виникнення будь-якого роду надзвичайних ситуацій є на офіційній фейсбук-сторінці департаменту цивільного захисту та в телеграмі. Або ж можна зателефонувати за безкоштовним номером 080 060 04 91.
Фінансування територіальної оборони: на позачерговій сесії облради внесуть зміни до програми «Безпечна Львівщина»
15 лютого 2022
Завтра, 16 лютого, о 10:00 год відбудеться позачергова сесія обласної ради. Таке рішення ухвалили сьогодні під час президії. Ключовим питанням стане формування та фінансування підрозділів територіальної оборони на Львівщині. Отож, до обговорення винесуть стан готовності тероборони Львівської області та вжиття невідкладних заходів у випадку надзвичайної ситуації. До виступу на сесії запросять керівників: 103-ї Окремої бригади територіальної оборони регіонального управління Сил територіальної оборони «Захід», головного управління ДСНС України у Львівській області, ГУ Нацполіції, управління патрульної поліції області. Також серед спікерів: керівництво Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону, Львівського прикордонного загону, Штабу Антитерористичного центру при СБУ у Львівській області, Представництва Міністерства закордонних справ України у Львові, Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА. Крім того, обласна рада розгляне питання внесення змін до Комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021-2025 роки. В частині фінансування першочергово пропонують виділили 5 млн гривень на потреби Сил ТрО Львівщини. Не менш важливим стане питання про визначення місця для дислокації батальйону територіальної оборони у Яворівському районі. Йдеться про передачу частини приміщень Немирівського санаторію. Нагадаємо, на території області функціонує 103 Окрема бригада Сил територіальної оборони Збройних Сил України. В процесі формування перебувають 7 батальйонів (в кожному районі області). У підсумку засідання члени президії визначили також дату проведення чергової сесії обласної ради. Вона має відбутися 1 березня.
За рішенням сесії обласної ради Програму «Безпечна Львівщина» в наступному році профінансують на 20 мільйонів
23 грудня 2021
На сесії обласної ради підтримали рішення щодо внесення змін до Комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021-2025 роки. Зокрема, в наступному році в межах Програми планують створити в територіальних громадах області Центри безпеки громадян та підрозділи місцевої пожежної охорони. У 2022 році фінансовий ресурс на виконання Програми складає 20 млн гривень. Його використовуватимуть на такі заходи: Накопичення Львівського регіонального резерву матеріально-технічних ресурсів (1,6 млн гривень); Забезпечення готовності систем оповіщення і зв’язку цивільного захисту області (3 млн 650 тис. грн); Організація рятування на водах Львівської області (10 млн 550 тис. грн); Забезпечення функціонування пунктів управління цивільного захисту області (2, 2 млн гривень); Створення та забезпечення функціонування пожежно-рятувальних підрозділів (2 млн). Окрім цього, Програма передбачає сприяти матеріально-технічному забезпеченню окремих військових формувань та правоохоронних органів, покращити технічне оснащення пожежно-рятувальних підрозділів ГУ ДСНС у Львівській області, 2 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України. Також до основних заходів належить протидія тероризму та забезпечення кібербезпеки в області. Важливим пунктом Програми залишається організація та підтримка на території області системи територіальної оборони (ТРО). Нагадаємо, що з 1 січня 2022 року набуває чинності Закон України «Про основи національно спротиву», за яким в районах Львівщини та Львова передбачено створити підрозділи ТРО.
За рішенням сесії на матеріально-технічне забезпечення військових формувань області скерують понад 800 тисяч
16 листопада 2021
На сесії обласної ради внесли зміни до Комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021-2025 роки. Згідно з рішенням, програма отримає дофінансування в розмірі 8 млн 717 тисяч гривень. Відповідальним виконавцем та головним розпорядником коштів Програми є департамент з питань цивільного захисту облдержадміністрації. Затверджений фінансовий ресурс Програми становить – 61550, 4 тис. грн. Кошти спрямують за такими напрямками: накопичення Львівського регіонального резерву матеріально-технічних ресурсів (1800,0 тис. грн); забезпечення готовності систем оповіщення і зв’язку цивільного захисту області (4539,2 тис. грн); забезпечення готовності систем оповіщення і зв’язку цивільного захисту області (3932,0 тис. грн); організація рятування на водах Львівської області (8700,0 тис. грн); забезпечення функціонування пунктів управління цивільного захисту області (5383,24 тис. грн); організація та підтримання у готовності системи територіальної оборони області (1000,0 тис. грн); створення та забезпечення функціонування пожежно-рятувальних підрозділів у Львівській області (9442,0 тис. грн); сприяння матеріально-технічному забезпеченню окремих військових формувань, дислокованих на території Львівської області (8709,4 тис. грн); сприяння матеріально-технічному забезпеченню правоохоронних органів та впровадження централізованої системи відеоспостереження у Львівській області (15976,56 тис. грн); протидія тероризму та забезпечення кібербезпеки у Львівській області (5700,0 тис. грн); організація системи охорони об'єктів, безпеки громадян, підготовка та перепідготовка працівників комунального підприємства, забезпечення персоналу необхідним форменим одягом та спецзасобами (300,0 тис. грн). На виконання завдань та заходів Програми профінансували: 3 підрозділи ДСНС України, 11 військових частин, 6 правоохоронних органів (в тому числі впровадження централізованої системи відеоспостереження у Львівській області), розпочали роботу зі створення центру безпеки громадян в Східницькій територіальній громаді, залучили 18 територіальних громад до виконання заходів із забезпечення готовності системи оповіщення населення (на умовах співфінансування).
Як запобігти виникненню надзвичайних ситуацій: у Жовкві провели навчання з фахівцями з питань цивільного захисту
10 вересня 2021
В області провели чергові заняття з посадовими особами, які відповідають за організацію цивільного захисту виконавчих органів міських, селищних та сільських рад. Учасниками занять також стали керівники (фахівці) структурних підрозділів з питань цивільного захисту Львівської райдержадміністрації та територіальних громад Львівського району. Заняття відбулись на базі Жовківської міської територіальної громади. До них залучили представників 11 територіальних громад Львівщини. Спікери заходу: представники департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації, Головного управління ДСНС у Львівській області, навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області. “Серед загроз сталого розвитку в регіоні не останнє місце мають надзвичайні ситуації різного характеру. До прикладу, стихійні лиха чи техногенні катастрофи. Їх ігнорування в сучасних умовах ставить під сумнів не лише питання економічного зростання та соціального добробуту, а й забезпечення безпеки регіону в цілому”, - сказав директор департаменту з питань цивільного захисту Ігор Туз. Отож, учасники наголосили на важливості та необхідності розв'язання проблемних питань, пов’язаних з реалізацією державної політики у сфері цивільного захисту на території Львівського району. “Ми з вами маємо розуміти, що надзвичайні ситуації, це як неочікувані гості – завчасно не будуть попереджувати, що прийдуть до вас у дім. Але добрий господар – завжди готовий до зустрічі непроханих гостей” – підсумував директор. У підсумку посадових осіб району та громад поінформували щодо повноважень органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту, особливості діяльності місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, порядок організації робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Навчання провели за ініціативи заступника голови облдержадміністрації Віталія Загайного, під керівництвом директора департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації Ігоря Туза.
Безпечна Львівщина: кожну громаду планують забезпечити автоматизованою системою централізованого оповіщення
8 вересня 2021
Департамент з питань цивільного захисту продовжує виконувати комплексну програму “Безпечна Львівщина”. До дванадцяти громад, що вже беруть участь в комплексній програмі “Безпечна Львівщина” найближчим часом долучаться ще шість. Під час чергової сесії Львівської обласної ради у вересні поточного року, нерозподілений залишок за програмою у сумі 334 800 грн буде спрямовано на їх співфінансування. Станом на 7 вересня 2021 року співфінансування з обласного бюджету у розмірі 210 600 гривень отримали чотири територіальні громади: Бібрська міська (57 000 грн), Івано-Франківська (45 000 грн), Гніздичівська (51 600 грн) селищні, Оброшинська сільська (57 000 грн). З бюджету громад на виконання програми залучено 30 000 грн (Бібрська міська), 67 500 грн (Івано-Франківська), 34 400 грн (Гніздичівська) та 85 000 грн (Оброшинська). За ці кошти громадами буде придбано та встановлено сучасне обладнання та сигнально-гучномовні пристрої для оповіщення населення.
Під час робочої наради обговорили питання щодо забезпечення підрозділів територіальної оборони приміщеннями
26 липня 2021
Під керівництвом заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного відбулась робоча нарада із керівництвом бригади територіальної оборони з питань забезпечення підрозділів Територіальної оборони приміщеннями. Верховна Рада України 16 липня цьогоріч визначила правові та організаційні основи національного спротиву, ухваливши закон «Про основи національного спротиву» поданий президентом України. Згідно із законом, національний спротив є складовою частиною комплексної оборони держави. Керівництво національним спротивом здійснює верховний головнокомандувач Збройних сил – президент України. Закон передбачає можливість створювати добровольчі формування територіальних громад, яким дозволено використовувати власну мисливську зброю тощо. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 січня 2022 року. Однак, вже сьогодні є необхідність заздалегідь готувати матеріально-технічну базу. На нараді визначені шляхи реалізації закону, зокрема у визначенні територій розташування підрозділів та вимоги до приміщень.
У Бориславі провели командно-штабне навчання з цивільного захисту
23 липня 2021
Упродовж 21-22 липня під керівництвом т.в.о директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації Олександра Харчука провели командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту Бориславської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (ЄДС ЦЗ) Львівської області. Вивчали правильність дій органів управління та сил цивільного захисту при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в умовах мирного часу і особливого періоду та ліквідації їх наслідків. «В межах навчань розглянули питання щодо діяльності виконавчих органів Бориславської міської територіальної громади при приведенні підпорядкованих сил та засобів цивільного захисту в готовність до дій за призначенням та управління ними в різних режимах функціонування міської ланки. За наданими керівництвом навчання ввідними (проектованими ситуаціями) учасники відпрацювали дії у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, зокрема, пов’язаних з різким погіршенням природних умов, що останнім часом стало актуальним»,- розповіли у департаменті з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації. Особливу увагу під час навчань зосередили на підготовці населення до дій в умовах виникнення стихійного лиха (паводків, буревію, грози), пожеж, аварій на підприємствах і транспорті з викидом небезпечних хімічних речовин та їх розповсюдженням у зону проживання громадян.
У Львові провели масштабні навчання з питань цивільного захисту
22 Червня 2021
Сьогодні, 22 червня, на стадіоні «Арена Львів» відбулись показові навчання із демонстрації можливостей сил Територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області. Оперативні служби відпрацювали взаємодію під час надзвичайних ситуацій на об’єктах з великою кількість людей та взаємодію з відповідними службами при проведенні аварійно-рятувальних робіт та гасінні пожеж. «Забезпечення належного рівня безпеки населення, запобігання пожежам та надзвичайним ситуаціям і своєчасне реагування на них – пріоритетні завдання. Це впевненість у завтрашньому дні, спокій та безпечне життя громад», - наголосив під час проведення навчань заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. У межах навчань продемонстрували зразки пожежно-, аварійно-рятувальної, медичної техніки та оснащення, а також техніки спеціалізованих служб цивільного захисту. Навчання відбулися у три етапи. Перший з них передбачав ліквідацію розливу небезпечної хімічної речовини та проведення деконтамінації особового складу та постраждалих. Під час другого етапу рятувальники провели аварійно-рятувальні роботи під час ліквідації наслідків дорожньо-транспортної пригоди. Завершальний етап навчань полягав у гасіння умовної пожежі та рятуванні потерпілих на об’єкті з масовим перебуванням людей. «Ми впевненні, що здатні виконувати будь-які поставлені завдання та готові до ліквідації негараздів різного характеру, які можуть виникнути на теренах Львівщини. Під час таких навчань,налагоджується та практично відпрацьовується взаємодія, щоб ефективніше надавати допомогу під час реальних подій», - наголосив начальник Головного управління ДСНС України у Львівській області Юрій Кагітін.
На обласній комісії ТЕБ і НС визначили заходи запобігання виникненню лісових пожеж
8 квітня 2021
Одним із питань порядку денного засідання обласної комісії ТЕБ і НС (далі – Комісія) було визначення заходів запобігання виникненню лісових пожеж. «Пожежонебезпечний весняно-літній період лише розпочався, проте на території Львівської області вже зафіксовано близько 500 пожеж в екосистемах – це біля 100 га випаленої землі. За минулий рік ми мали 3000 пожеж, і додатково ще 65 - в лісогосподарствах різної форми власності», - повідомив на засіданні Комісії начальник Головного управління ДСНС України у Львівській області Юрій Кагітін. Окрім того, за словами начальника Держекоінспекції у Львівській області Миколи Маланича, станом на 7 квітня на Львівщині проведено 36 рейдів, у складі яких завжди діють три групи, які мають відповідний напрямок – населені пункти, райони. Складено 36 протоколів - за спалювання сухої рослинності та сміття. Загальна сума збитків складає 47 000 грн. Обласна комісія вирішила рекомендувати головам районних державних адміністрацій, міських, селищних, сільських територіальних громад у взаємодії з Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, Львівським обласним комунальним спеціалізованим лісогосподарським підприємством “Галсільліс”, іншими лісогосподарськими організаціями уточнити перелік населених пунктів, які знаходяться у лісових масивах чи поблизу них, на територію яких можливе поширення лісових пожеж та надати ці переліки до департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації та Головного управління ДСНС України у Львівській області. Окрім того, рекомендовано забезпечити в межах населених пунктів та територій прилеглих до лісових масивів, своєчасне очищення територій від сухостою, чагарнику тощо, створення комісій з питань евакуації, розроблення (уточнення) планів евакуації населення і матеріальних цінностей, проведення патрулювання територій у пожежонебезпечний період та вжиття інших заходів, покликаних запобігти виникненню лісових пожеж. Головам райдержадміністрацій доручено створити комісії для проведення комісійних обстежень населених пунктів, до яких включити начальників структурних підрозділів райдержадміністрацій з питань цивільного захисту та надзвичайних ситуацій, охорони довкілля, представників ГУ ДСНС у Львівській області, Державної екологічної інспекції у Львівській області, представників лісництва та громадськості. До 30 серпня комісіям встановлено строк для складання та затвердження актів обстежень кожного населеного пункту.