На держпідтримку розвитку тваринництва та переробки сільськогосппродукції цього року передбачили більше мільярда гривень

28 травня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2021 № 517 затверджено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107 щодо Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.  На дану програму у державному бюджеті на 2021 рік передбачено 1 млрд. 150 млн. гривень, які спрямовуються сільгосптоваровиробникам для розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.

Фінансову підтримку передбачено суб’єктам господарювання -юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, зокрема сімейним фермерським  господарствам, що провадять діяльність у галузях тваринництва, бджільництва, рибництва та переробної промисловості, які виробляють харчові продукти (м’ясні, рибні, молочні)  за  такими напрямами та у розмірах:

- спеціальна дотація за наявні бджолосім’ї – у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю;

спеціальна дотація за утримання кіз та овець (кізочок, козематок, ярок, вівцематок) у  розмірі 1000 гривень за одну голову;
спеціальна дотація за приріст корів за кожну наявну прирощену корову власного відтворення у розмірі 30 000 гривень за одну голову;

- до 80% відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів;

- до 50% відшкодування вартості тваринницьких об’єктів для утримання сільськогосподарських тварин, птиці, об’єктів аквакультури, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції (м’ясних, рибних, молочних) та/або побічних продуктів тваринного походження, що належать до II і III категорій;

- до 50%  відшкодування вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна.

Суб’єкти господарювання, які є фермерськими господарствами, мають право на вибір отримати дотацію за приріст корів або спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів усіх напрямів продуктивності.

Фермерським господарствам, які подадуть заявку для отримання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності дотація за приріст корів не надаватиметься.

«Розвиток галузі тваринництва на Львівщині є пріоритетним завданням обласної державної адміністрації, зокрема департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.  Збільшення поголів’я ВРХ, в тому числі корів, нарощування виробництва тваринницької продукції веде до збільшення прибутковості ведення аграрного бізнесу сільськогосподарських підприємств і господарств  населення. Виробництвом у галузі тваринництва в області  займаються близько 300 сільськогосподарських товаровиробників. Фінансова підтримка стимулюватиме їх до збільшення поголів’я сільськогосподарських тварин, покращення їх продуктивних та відтворювальних якостей, валового виробництва тваринницької продукції. Цього року за цією програмою один суб’єкт господарювання  може розраховувати на фінансову підтримку до 60 млн. грн. (з урахуванням пов’язаних з ним осіб)», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман. 

З Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженим постановою КМУ від 07.02. 2018 № 107 (в редакції постанови КМУ від 12.05.2021 № 517) можна ознайомитись на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням.

Детальніше про умови підтримки та участі у програмі аграрії можуть ознайомитись у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації за телефонами: (032)255-05-72;  067 835-93-95  (відділ рослинництва  і тваринництва).

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook