Національний природний парк «Північне Поділля» стане більшим
Уряд надав дозвіл Національному природному парку «Північне Поділля» розробити проєкт землеустрою на відведення земельних ділянок площею 3951,65 га.
Після оформлення документів на земельні ділянки, які були закріплені за національним парком Указом Президента, їх буде передано у постійне користування. А дані про них будуть внесені до Державного земельного кадастру, що унеможливить неправомірне відчуження таких земель.
Територія парку охоплює частину фізико-географічних районів Гологір та Вороняків, що спільно з Розточчям та Кременецькими горами формують північно-західний край Подільської височини.
Нагадуємо, НПП «Північне Поділля» створено Указом Президента України від 10.02.2010 № 156/2010 на загальній площі 15587,92 га з метою збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об'єктів Північного Поділля.
Розпорядження КМУ від 14.04.2021 № 364-р «Про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок» – за посиланням: https://cutt.ly/jbd4P71
Новини за темою
Кабмін затвердив Правила розробки робочих проєктів землеустрою: що вони в собі містять
4 лютого 2022
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Правила розроблення робочих проєктів землеустрою», які зафіксували чіткі й зрозумілі норми складання відповідної документації. Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. «Розробники документації із землеустрою отримали вичерпний перелік якісних і кількісних вимог, які мають застосовуватися до відповідних робочих проєктів. Існування таких чітких уніфікованих вимог підвищить якість робіт, що виконуються та запобігатиме зловживанням у земельній сфері», - підкреслив міністр. Відповідно до правил розроблення робочих проєктів землеустрою такі робочі проєкти землеустрою розробляються з метою здійснення заходів з рекультивації порушених земель, зняття та перенесення родючого шару ґрунту, консервації деградованих, малопродуктивних і техногенно забруднених земель, поліпшення стану сільськогосподарських угідь і лісових земель, захисту земель від ерозії, підтоплення, заболочення, вторинного засолення, висушення, зсувів, ущільнення, закислення, забруднення промисловими та іншими відходами, радіоактивними та хімічними речовинами. Робочий проєкт землеустрою має включати: завдання на складання робочого проєкту землеустрою; пояснювальну записку; характеристику природних та агрокліматичних умов відповідної території; матеріали ґрунтових та інших обстежень; матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проєктування; техніко-економічні показники робочого проєкту землеустрою; проєктні рішення з визначення комплексу заходів та обсягу робіт з охорони земель; розрахунки кошторисної вартості щодо впровадження запроєктованих заходів з охорони земель; плани агровиробничих груп ґрунтів та крутості схилів (у разі потреби); плани запроєктованих заходів; матеріали перенесення проєкту в натуру (на місцевість). «Робочі проєкти землеустрою розробляються суб’єктом господарювання, що є виконавцем робіт із землеустрою відповідно до Закону України “Про землеустрій”, згідно з договором про розроблення робочого проєкту землеустрою, укладеним між замовником та розробником., - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман. Детальніше із текстом постанови кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил розроблення робочих проєктів землеустрою» від 02 лютого 2022 р. № 86 можна ознайомитись за посиланням.
Бюджети місцевих рад Львівщини отримали майже 6 млн гривень на охорону та поліпшення земель
4 січня 2022
У 2021 році до бюджетів різних рівнів області надійшло 9,8 мільйона гривень в порядку відшкодування витрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Про це повідомили в Головному управління Держгеокадастру. З цих коштів до обласного бюджету надійшли 4,4 млн грн, а на рахунки місцевих рад – 5,4 млн грн (деталі). «Ці кошти громади можуть використати лише в межах заходів на здійснення землеустрою, охорони та поліпшення земель. Працівники Держгеокадастру завжди готові надати консультативну допомогу місцевим радам. Реалізація цих заходів, зокрема землевпорядних робіт забезпечать в подальшому додаткові надходження коштів до місцевих бюджетів, що сприятиме розвитку територій громад», - відзначає Андрій Кавецький, начальник ГУ Держгеокадастру у Львівській області. У 2021 році використали майже 6 млн грн на проведення робіт із землеустрою та охорони земель. «В межах реалізації Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 – 2025 роки, за кошти від втрат, у попередньому році, територіальним громадам вдалося поліпшити громадські пасовища орієнтовною площею 432 га. Цього року, в обласному бюджеті заклали 4,2 млн грн, з них 3 млн – на заходи з поліпшення пасовищ та 1,2 млн грн на інвентаризацію сільськогосподарських земель», - підкреслив начальник управління департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Ігор Вус. Загалом на спеціальних рахунках місцевих рад Львівської області акумульовано 26,4 мільйона, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Згідно зі статтею 209 Земельного кодексу України, вони можуть використовуватися лише на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проєктів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі.
Експерти Держгеокадастру Львівщини опрацювали 69 проєктів землеустрою, які надійшли онлайн
30 березня 2021
Нова електронна послуга «Замовлення проведення державної експертизи землевпорядної документації, яка підлягає державній експертизі» запрацювала з листопада минулого року. У 2021 році 69 документацій було надіслано онлайн на розгляд експертів Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, з них: 44 проєкти розглянуто позитивно, 10 повернуто на доопрацювання, 4 оцінено негативно та 11 перебуває на опрацюванні. Це найвищий показник серед інших територіальних управлінь Держгеокадастру по України. «Ця послуга стала доступною онлайн завдяки ініціативі Романа Лещенка, міністра аграрної політики та продовольства України, з метою діджиталізації Держгеокадастру, та сьогодні стала ще одним кроком до переведення всіх адмінпослуг Держгеокадастру в онлайн та, мабуть найважливіше, усунула необхідність додаткових візитів громадян до кабінетів чиновників. Розгляд проєктів землеустрою за принципом екстериторіальності доступний в онлайн усунув додаткові контакти громадян з чиновниками, усунув необхідність особистої поїздки до віддалених від людини офісів, та має антикорупційний ефект», — зазначає начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Андрій Кавецький. Електронну послугу «Замовлення проведення державної експертизи землевпорядної документації, яка підлягає державній експертизі» було запроваджено з метою максимальної діджиталізації діяльності Держгеокадастру і покращення якості та доступності адміністративних послуг, запровадження нових та вдосконалення наявних електронних сервісів. Запропонований сервіс відкрив нові можливості щодо здійснення замовлення проведення державної експертизи землевпорядної документації в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг («Е-Сервіси») та інтегрованих із ним інформаційних систем Держгеокадастру. «Зважаючи на ситуацію, яка склалася в Україні та з метою запобігання можливого поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, нагадуємо вам про можливість замовлення адміністративних та інших послуг Держгеокадастру онлайн. Усі Е-сервіси Держгеокадастру (https://e.land.gov.ua/) працюють у звичному режимі. На даному веб-ресурсі можна замовити адміністративні та отримати сервісні електроні послуги Держгеокадастру. Для цього необхідно зареєструватися та авторизуватися в електронному кабінеті за допомогою електронної пошти, електронного цифрового підпису або платіжної картки банку (BankID)», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.
У НПП «Північне Поділля» запроєктували новий туристичний веломаршрут
23 квітня 2020
Працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля» розпочали роботу над створенням нового велосипедного туристичного маршруту з робочою назвою «Стежками краю Галичини та Володимирії» . Під час першого етапу роботи над маршрутом фахівцями з туризму НПП «Північне Поділля» частково обстежено проїзні для велосипедів шляхи, що є наявними поміж заповідними ділянками природоохоронної установи та населеними пунктами. Також, працівниками зафіксовано цікаві для потенційних мандрівників природні і рукотворні об’єкти, зокрема й історичні пам’ятки краю. Що ж цікавого чекає веломандрівників на майбутньому туристичному маршруті? Насамперед, це мальовничі простори краю Галичини та Володимирії, на яких розкинулися ділянки НПП «Північне Поділля». У тому ж переліку й прекрасні букові лісостани, розлогі дерева, природні яри тощо. Окрім того мандрівники матимуть змогу дізнатися про сакральні споруди, пам’ятні знаки споруджені на честь полеглих мешканців краю у боротьбі за незалежність нашої держави, оглянути придорожні хрести та фігури періоду ХІХ сторіччя тощо. Та, автори проєкту веломаршруту впевнені, що веломандрівникам найбільше буде цікаво оглянути старовинні криниці, що викладені природним каменем, яких упродовж веломаршруту чимало.
Експерти землевпорядної служби Львівщини опрацювали 100 % проектів землеустрою за принципом екстериторіальності
4 грудня 2019
З початку реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки експерти Головного управління Держгеокадастру Львівської області прийняли до опрацювання з інших областей 39479 проектів землеустрою. З них, позитивно розглянули 27720 проектів, негативно оцінили 11759 проектів. «Запроваджені зміни Кабінетом Міністрів України, Держгеокадастром до системи погодження проектів землеустрою мають антикорупційний ефект, адже усунуто ще один контакт громадян з чиновниками, додатково сприяють підвищенню рівня кваліфікації спеціалістів»,- зазначив начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Андрій Кавецький. Також територіальні органи Держгеокадастру Львівської області направили на погодження до інших областей 101504 проекти землеустрою. З них вже опрацювали 100922 проектів, решта проектів оцінили негативно. Довідково: Постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 року № 580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» затверджено тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Розгляд та погодження або відмова в погодженні проектів землеустрою здійснюється працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які вибрані за принципом випадковості системою електронного документообігу.
Фахівці парку «Північне Поділля» обстежили туристичний маршрут «Маркіянові місця»
6 Червня 2019
Працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля» провели сезонне обстеження екологічно-пізнавального, етнологічного туристичного маршруту «Маркіянові місця», що пролягає через заповідні ділянки природоохоронної установи. Фахівці з рекреації та туризму НПП «Північне Поділля» оглянули фізичний стан величного пам’ятного хреста Маркіяна Шашкевича, який розташовується на Підлисецькій горі Білій. Крім цього, працівники парку оглянули природні туристичні атракції, зокрема «болото дикої свині», багатолітні буки-патріархи та кам’яні штольні довоєнного періоду й розкопи бліндажів Другої світової війни. Також під час обстеження – встановили QR-коди із посиланнями на офіційний веб-сайт установи на інформаційних стендах, що в околицях заповідних ділянок. Тепер кожен турист, який мандрує самостійно, має унікальну нагоду, використовуючи смартфон, отримати детальну інформацію про турмаршрут. Водночас зазначаємо, якщо у літній період, коли – найкращий час для туризму маєте потребу у організації мандрівки територією парку – зателефонуйте до у НПП «Північне Поділля» за номером телефону (03266) 4-40-05 або 0667508064 .
Екоосвітяни Національного природного парку "Північне Поділля" взяли участь у святі останього дзвоника
4 Червня 2019
«Прощай, школо!» - «Привіт, літо!» під такою назвою відбулося свято останього дзвоника у Золочівському ОЗЗСО №1, у якому взяли участь екоосвітяни НПП "Північне Поділля". Під час свята організували різноманітні ігри та розваги. Їх метою було привернення увагу дітей до екологічних проблем сучасності, а особливо теми поводження зі сміттям і шляхи подолання цієї проблеми. Також, екоосвітяни провели майстер-клас "Друге життя вторинній сировині" та виготовили різнокольорові закладки для книжок.
На Бродівщині відновились унікальні карстові водойми «Сині вікна»
15 лютого 2019
Під час обстеження карстових водойм «Сині вікна», що у НПП «Північне Поділля», працівники відділу рекреації та туризму провели черговий зимовий огляд. Цьогоріч дві карстові воронки вщент заповнені водою. Також природохоронці зауважили, що вода відновлює свій колір яскравої бірюзи. Ще взимку 2016 року, вода у карстових водоймах зникла взагалі. Та вже через рік почала набиратися знову. В 2018 році води було у карстах вже достатньо, та все ж вона була каламутною і мала зеленкувато-болотяний відтінок. І лишень цієї зими вода кришталево-чиста й відновлює свій попередній бірюзовий відтінок. Карстові водойми «Сині вікна» – це унікальний природний об’єкт, який планується найближчим часом використовувати у рекреаційно-туристичній діяльності. Вони розташовані на одній із ділянок майбутнього пішого туристичного маршруту, проект якого уже напрацьовано працівниками відділу рекреації та туризму «Туристичні принади Вороняцького горбогір’я». Вже цього літнього сезону мандрівок тут можна помилуватись мальовничими просторами заповідних територій НПП «Північне Поділля».
Національний парк «Північне Поділля» активно долучається до флешмобу #ягодуюптахів
12 грудня 2018
Нещодавно працівники відділу еколого-освітньої роботи провели для учнів початкових класів Бродівської загальноосвітньої школи №3 еколого-освітній захід «Птахи взимку» та майстер-клас з виготовлення креативних годівничок. Метою проведення екозаходу є виховання бережливого ставлення до природи, проведення широкої просвітницької роботи та практичних дій з охорони і збереження орнітофауни. Насамперед, екоосвітяни продемонстрували фотопрезентацію та розповіли дітям про пернатих, які зимують у наших краях, а також про те, як слід здійснювати підгодівлю. Також екоосвітяни парку провели майстер-клас з виготовлення годівничок. Учні виготовляли креативні годівнички із апельсин та з шишок. Наповнивши годівнички кормом, усі учасники заходу розвісили готові вироби на деревах навколо школи.
Працівники Національного природного парку «Північне Поділля» взяли участь у фестивалі «ЗАМОКFEST»
10 серпня 2018
Працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля» презентували рекреаційно-туристичну діяльність природоохоронної установи на культурно-мистецькому фестивалі «ЗамокFest», що відбувся у Бродах Львівської області. Під час презентації працівники парку дарували відвідувачам буклети з інформацією про туристичні маршрути установи. Окрім того, розповідали про цікаві об’єкти природного та історично-культурного характеру, які потенційні туристи можуть побачити, відвідуючи заповідні ділянки НПП «Північне Поділля», та запрошували до мандрівок. Культурно-мистецький фестиваль «ЗамокFest» відбувся в межах проекту національної співпраці «Чим живуть замки», що реалізується ГО «Край» (м. Броди) та ГО «Старокостянтинів небайдужий» (м. Старокостянтинів Хмельницької області) в межах програми Британської ради «Culture Bridges» за фінансування ЄС.
На Старосамбірщині планують створити національний природний парк «Королівські бескиди»
27 липня 2018
Про це сьогодні, 27 липня, повідомив начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Андрій Сенюк. Міністерство екології та природних ресурсів України схвалило клопотання про створення національного природного парку «Королівські Бескиди» на території Старосамбірського району. Парк планують створити на площі 8997 га, за рахунок вилучення земель Старосамбірського ДЛГП «Галсільліс», зокрема Старосамбірського лісництва - 4297 га, та Дністрянського лісництва – 4700 га. Генеральний директор ОКС ЛГП «Галсільліс» Мельник В.М. ініціював створення даного Парку. Відтак ідею створення Парку підтримав департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації та Старосамбірська районна рада. Клопотання про створення нацпарку підготували голова Старосамбірської районної ради Терлецька Т.І та завідувач кафедри ботаніки Львівського національного університету імені Івана Франка, професор, доктор біологічних наук - Тасєнкевич Л.О. Окрім цього погодження про створення національного природного парку «Королівські Бескиди» надали: Старосамбірська районна рада, Львівська обласна рада, ОКС ЛГП «Галсільліс». Мінприроди просить Львівську обласну державну адміністрацію погодити це клопотання із землекористувачами земельних ділянок, зацікавленими органами державної влади і місцевого самоврядування, а також подати проект створення парку до Мінприроди для підготовки відповідного Указу Президента України. Окрім підтримки клопотання та надання погодження про створення національного природного парку «Королівські Бескиди», Старосамбірська районна рада під час сесії ухвалила рішення, відповідно до якого припинила рубки в лісових насадженнях, які мають увійти до парку з метою їх збереження. Зазначимо, що майбутній парк названий так не випадково, оскільки історія району тісно пов’язана із життям родини Короля Данила Галицького, зокрема його сина Лева на честь якого засновано і названо місто Львів. Нагадаємо, що національний природний парк є природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою загальнодержавного значення, що створюється з метою збереження, відтворення, ефективного та різнобічного використання природних комплексів та об’єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність. Фінансування національних природних парків здійснюється з державного бюджету. Слід зазначити, що департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації проводить роботи зі створення нових національних природних парків з метою збереження природи, а саме: - «Бойківщина» в Турківському районі (пакет документів з погодженнями вже передано в Мінприроди для підготовки Указу Президен та України); _ «Надбужжя» імені Блаженнішого Любомира Гузара в Сокальському районі ( готується пакет документів для передачі в Мінприроди з метою підготовки Указу Президента України). – розповів Андрій Сенюк.