У Львові відкрили мультимедійну експозицію з нагоди 100-річчя відомого скульптора Василя Одрехівського

7 травня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

У Національному музеї імені А. Шептицького у Львові відкрили виставку трьох поколінь львівських митців: батька, сина та онука - «Василь, Володимир, Василь Одрехівський. Скульптура». Артпроєкт триватиме до 4 червня 2021 у Національному музеї ім. А. Шептицького, на проспекті Свободи, 20.

Проєкт реалізовано з нагоди 100-ліття від дня народження заслуженого діяча мистецтв України, відомого львівського скульптора Василя Одрехівського (1921-1996 рр.). На мультимедійній виставці представлена скульптура, фото-, відео-, аудіоарт та AR-роботи (мистецькі твори з доповненою реальністю).

В рамках проєкту глядачі зможуть насолодитись знаковими творами митця, що зібрані з колекцій кількох українських музеїв, а також роботами Володимира та Василя Одрехівських.

«Цьогоріч відзначатимемо 100-ліття від дня народження надзвичайно талановитого скульптора, роботами якого всіяна вся Львівщина і не тільки. Сьогодні його син і онук гідно продовжують його справу. Цих трьох митців об’єднують родинні зв’язки та мистецтво, яке вони творять. Але становлення кожного з них як митця відбувалося за різних життєвих обставин, у кожного своє світовідчуття, розуміння мистецтва і кожен з них по-різному транслює дійсність через свою творчість. Ми усі можемо відчути це, споглядаючи роботи шляхетної родини Одрехівських", - директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Ірина Гаврилюк.

Експозиція показує те, як змінювалося у художній практиці трьох поколінь львівських митців розуміння мистецтва, його ролі у суспільстві. Тож експонований матеріал демонструє певний культурологічний зріз мистецтва за останні 70 років.

Цей проєкт є поєднанням в одному просторі творів митців трьох різних поколінь, професійний шлях яких нерозривно пов'язаний з Львівською національною академією мистецтв: Василя, Володимира та Василя Одрехівських.

 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook