Банерну виставку «Крим. Народ. Історія. Сьогодення» відкрили на площі Музейній у Львові
Вчора, 18 травня, у День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, на площі Музейній у Львові відкрили банерну виставку «Крим. Народ. Історія. Сьогодення». Виставка включає 11 банерів, кожен з яких присвячений окремій темі: етногенез кримських татар, мова, роль ісламу, культура, народні вірування та ін. Виставку презентує Музей історії релігії. Вона буде представлена у Музеї до 15 червня.
Метою виставки є показати історичний процес формування на півострові нового етносу кримських татар, привернути увагу до їхньої історії та культури.
Виставка відображає відродження народних традицій: у вишивці, ювелірному мистецтві, кераміці, ілюструє фрагменти з життя політичних і культурних діячів XIX–XX століть. Про всесвітньо відомих представників кримськотатарського народу сучасності розповідає заключний банер.
Відвідувачам покажуть світлини Ханського палацу у Бахчисараї – єдиного у світі зразка кримськотатарської палацової архітектури. Інтер’єри мечеті, соколиної вежі, головної брами, мавзолею, суду, будівлі офіційного призначення відображені на зворотній стороні банерів. Усі світлини – з приватної колекції професійних фотографів, кримчан Вікторії Темної й Ігоря Сальнікова, які живуть у Львові з 2014 року.
Довідково:
18 травня 1944 р. близько 200 000 кримських татар, за розпорядженням тодішньої влади СРСР, примусово вивезли з Криму у віддалені райони Радянського Союзу (Узбекистан, Таджикистан та ін. території). Це відбулося під час Другої світової війни. В Україні День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу відзначають з 2015 р.
Нагадаємо також, заступник голови Львівської ОДА Іван Собко взяв участь у заходах з вшанування кримських татар, постраждалих під час депортації 1944 р., організованих громадською організацією "Кримські татари Львівщини" у Музеї "Територія терору".
Ключові слова:
кримські татари