58 ДТП за минулу добу: інформує Нацполіція Львівщини
За минулу добу на автодорогах Львова та області сталось 58 дорожньо-транспортних пригод, усі – без потерпілих. Таким є стан аварійності на Львівщині за 25 травня. Інформують у відділі комунікації поліції Львівської області.
Загиблих та травмованих внаслідок ДТП немає.
За наслідками пригод було складено 58 адміністративних протоколів за ст.124 (Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Новини за темою
Правоохоронці нагадують мешканцям області про особливості святкування Великодня в умовах воєнного стану
22 квітня 2022
Правоохоронці національної поліції та представники служби безпеки України закликають усіх вірян бути особливо пильними під час святкування Великодня, адже ворог може влаштувати масові провокації. Речниця управління СБУ у Львівській області Роксолана Яворська наголосила на дотриманні усіх заходів безпеки під час святкувань. ''Російська пропаганда цими днями поширює інформацію про те, що можливі насильницькі дії під час Великодніх святкувань, а саме під час церковних богослужінь. Таким чином російські засоби масової інформації готують підґрунтя для виправдання дій, які вони можуть вчинити. Тому ми закликаємо усіх вірян подбати про свою особисту безпеку під час відвідування святкових літургій та уникати масових скупчень людей. У зв'язку з цим ми рекомендуємо мінімізувати масові святкування'', - зазначила Роксолана Яворська. Також представниця СБУ нагадала про гарячу лінію на яку необхідно повідомляти інформацію у випадку повідомлень про підготовку до ймовірних диверсій чи інших провокацій. ''Якщо ви помітили нездорову зацікавленість певними людьми стосовно оборонних чи інших стратегічних об'єктів Львівщини не зволікайте та повідомляйте це органам правопорядку. Просимо дзвонити на гарячу лінію СБУ у Львівській області за номером телефону: 261-61-43. Лише спільними зусиллями ми зможемо подолати ворога'', - сказала Роксолана Яворська. Заступник начальника управління превентивної діяльності поліції Львівщини В‘ячеслав Задорожний розповів як правоохоронці забезпечуватимуть публічну безпеку та порядок під час Великодніх свят. ''Національна поліція переведена в посилений режим несення служби. Усі наряди наближені до місць проведення богослужінь, а також посилені автопатрулі на дорогах державного значення. Якщо поліцейські виявляють осіб, які без спецперепусток пересуватимуться містом в умовах комендантської години, то з такими людьми проводять профілактичні бесіди, здійснюють поверхневу перевірку та у випадку підозр доставляють у відділки для подальшого з'ясування обставин'', - сказав В‘ячеслав Задорожний.
Минулої доби поліцейські Львівщини опрацювали понад тисячу повідомлень про правопорушення
22 квітня 2022
За минулу добу, 21 квітня, на оперативну лінію 102 надійшло 1131 повідомлення - усі вони опрацьовані. Правоохоронці дякують громадянам за пильність та закликають й надалі повідомляти про підозрілих осіб і небезпечні предмети. Про це повідомили у відділі комунікації поліції у Львівській області. ''Не поширюйте в мережі інформацію щодо маршрутів, обсягів, місць зберігання нафтопродуктів. Така інформація є стратегічною і в жодному разі не має бути розголошена. Також Нацполіція запустила чат-бот для пошуку дітей. Сюди можна подавати інформацію про дитину, яка зникла або якщо зв’язок з нею відсутній – звернення буде зареєстровано та ретельно перевірено працівниками поліції у найкоротший час'', - повідомили у відділі комунікації.. Поліцейські Львівщини продовжують нести службу у посиленому режимі – спільно з нацгвардійцями, бійцями тероборони та представниками громадських формувань патрулюють вулиці Львова та інших населених пунктів області, а також несуть службу на блокпостах.
Поліцейські Львівщини працюють в посиленому режимі: резервні номери телефонів для громадян
21 квітня 2022
Безпекова ситуація на Львівщині контрольована. Поліцейські несуть службу у посиленому режимі. Відтак за минулу добу, 20 квітня, до поліції Львівщини надійшло 1252 повідомлення від громадян – усі вони опрацьовані. У випадку, якщо вам не вдається додзвонитись на основну лінію 102, телефонуйте за мобільними номерами: 096 322 51 67, 068 020 55 81, 068 097 17 08, 098 957 97 18, 068 310 91 86, 098 182 89 02, 095 912 70 61, 093 422 58 45, 098 182 89 01. Також повідомлення можна надсилати на чат-бот: @Lviv102_bot. Правоохоронці реагують на кожне звернення. Крім того, поліцейські Львівщини спільно з нацгвардійцями, бійцями територіальної оборони та представниками громадських формувань у посиленому режимі патрулюють вулиці Львова та інших населених пунктів області, а також несуть службу на блокпостах. Також правоохоронці продовжують надавати допомогу вимушеним переселенцям, які щодня прибувають на Львівщину з регіонів, де відбуваються активні бойовій дії. Тримаймо стрій! Разом до Перемоги!
На Львівщині не було сповіщень про повітряну тривогу: як минула доба в області
20 квітня 2022
За минулу добу (з 9 ранку 19 квітня по 9 ранку 20 квітня) на Львівщині не було сповіщень про повітряну тривогу. Доба пройшла спокійно, наскільки це зараз можливо. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Водночас, працівники ДСНС за минулу добу ліквідували 7 пожеж сухостою. Через паліїв знищено 0,4 гектара землі. «Людям, які не можуть вгамуватися, нагадую: вам загрожує не тільки штраф, а й кримінальна відповідальність – позбавлення волі, терміном на 15 років або довічне позбавлення волі, адже спалювання трави в умовах воєнного стану може прирівнюватися до диверсії», - наголосив Максим Козицький. Прихисток надали ще 1871 людині, яка вимушено покинула домівку через обстріли та вибухи, які спричиняє армія рф. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Львівщина прийняла і розселила 323 тисячі людей (ті, хто офіційно зареєструвався). Велика кількість вимушених переселенців поселилась у приватному секторі самостійно. За добу кордон через пункти пропуску у Львівській області виїхали майже 19 тисяч людей. Від 24 лютого – 1 мільйон 702 тисячі осіб. Поліція Львівщини опрацювала 1301 звернення від громадян щодо підозрілих осіб та об'єктів. «Дякую усім, хто допомагає Україні, робить її на крок ближчою до перемоги. Якщо ви хочете допомогти нашій армії фінансово, переказуйте кошти на збір, який я ініціював спільно з благодійним фондом «Крила надії». Будьте впевнені, що ваші внески підуть на потреби наших захисників. Реквізити – за посиланням», - додав Максим Козицький.
На Львівщині тричі сповіщали про повітряну тривогу: як минула доба в області
19 квітня 2022
За минулу добу (з 9 ранку 18 квітня по 9 ранку 19 квітня) на Львівщині 3 рази сповіщали про повітряну тривогу. Були загрози повітряно-ракетних ударів. На щастя, вони не справдились. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Нагадуємо, якщо ви чуєте звук сирени, отже є небезпека. Негайно йдіть в укриття. Водночас у Львівській області прийняли та розселили ще 2435 вимушених переселенців. Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну на Львівщині прихисток надали 321 тисячі людей. Також значна кількість поселилась у приватному секторі самостійно. Як внутрішньо переміщені особи в ЄІБД зареєструвалось 128 тисяч людей. З них 42 тисячі – діти. Пункти пропуску у Львівській області за добу на виїзд перетнули майже 16 тисяч українців. Від 24 лютого за кордон через пункти пропуску на Львівщині виїхали 1 мільйон 683 тисячі людей. Поліція Львівщини опрацювала понад 1239 звернень про підозрілих осіб, автомобілі чи інші об’єкти. «Дякую усім, хто не покладає рук, продовжує працювати та скеровує зусилля на перемогу України. Разом ми наближаємо цей день», - Максим Козицький.
Патрульна поліція закликає не мовчати у випадках домашнього насильства
18 квітня 2022
Патрульна поліція наголошує, що війна не привід терпіти домашнє насильство. Думка, що звертатися до поліції з приводу домашнього насильства під час війни в країні — не на часі, абсолютно помилкова. Терплячи найжорстокіші знущання, постраждалі вважають, що краще зараз мовчати, адже в поліції і так багато завдань, ніхто не прийде на допомогу. Це не так! Ваша безпека основна мета для поліції. Проблема жорстокості у сучасному суспільстві, на жаль, стає дедалі актуальнішою, особливо — інциденти безжалісного ставлення одне до одного в сім’ях. Проте, це не лише завдання будь-якої іншої фізичної шкоди. Воно може проявлятися у вигляді: психологічного насильства — це словесні образи, крики, приниження, залякування, переслідування, погрози, заборона бачитися з рідними; економічного — позбавлення людини житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів, використання фінансової переваги; сексуального — діяння сексуального характеру, вчинені проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі дітей. Друзі, закликаємо вас не мовчати. Ми допоможемо кожному Збережіть контакти на випадок, якщо станете очевидцем насильства чи постраждалим: Національна поліція України 102. Урядова гаряча лінія: 15-47 Безоплатна правова допомога: 0-800-213-103 Чат-бот МВС https://t.me/police_helpbot діє в месенджері Telegram.
Поліція Львівщини щодня опрацьовує понад тисячу повідомлень: резервні номери телефонів
12 квітня 2022
Напередодні, 11 квітня, поліціянти Львівщини отримали 1183 повідомлення на оперативну лінію 102. Усі опрацювали. Загалом ситуація контрольована. Правоохоронці дякують громадянам за пильність. Принагідно нагадуємо, що у зв’язку з великою кількістю звернень оперативну лінію працює в режимі критичних навантажень. У випадку, якщо вам не вдається додзвонитись на основну лінію, телефонуйте за мобільними номерами: 096 322 51 67 068 020 55 81, 068 097 17 08, 098 957 97 18, 068 310 91 86, 098 182 89 02, 095 912 70 61, 093 422 58 45, 098 182 89 01. Також повідомлення можна надсилати на чат-бот: @Lviv102_bot. Крім того, поліцейські Львівщини спільно з нацгвардійцями, бійцями територіальної оборони та представниками громадських формувань продовжують патрулювати вулиці Львова та інших населених пунктів області, а також несуть службу на блокпостах, перевіряючи, у разі потреби, документи у громадян і транспортні засоби. Також правоохоронці проводять заходи для недопущення мародерства та нагадують, що в умовах воєнного стану посилено відповідальність за цей та інші майнові злочини.
На Львівщині впроваджують систему надточного розпізнавання людей та автомобілів
11 квітня 2022
Сьогодні у Львівській ОВА відбулася презентація проєкту «Vision» – системи надточного розпізнавання людей та автомобілів, яка значно розширить функціонал наявної централізованої системи відеоспостереження у Львівській області. Проєкт фінансує Львівський ІТ Кластер, а його реалізація відбувається у співпраці з Львівською обласною військовою адміністрацією та Головним управлінням Національної поліції у Львівській області. «Завдяки ІТ Кластеру та органам Національної поліції ми сьогодні робимо черговий вклад в безпеку нашого регіону. По області станом на зараз встановлено 1400 камер відеоспостереження, які допомагають розслідувати кримінальні правопорушення та знаходити злочинців. Проєкт «Vision», в межах якого ми розширили функціонал системи відеоспостереження області, забезпечує цифровий аналіз та обробку даних, які надходять через камери області. Дані про транспортні засоби можна буде знайти не просто швидко, а надшвидко! Також тепер доступний пошук транспортних засобів з використанням технологій штучного інтелекту та доповненої реальності. І головне: фахівці, які працюватимуть з інтегрованою системою відеоспостереження Львівської області, зможуть отримувати дані з інших областей. Тобто, якщо нам доведеться мати справу з ДРГ, то їхнє пересування буде як на долоні, – пояснив Максим Козицький. Начальник Головного управління Національної поліції у Львівській області Олександр Шляховський розповів, як цей проєкт допоможе працівникам поліції. «Впровадження системи «Vision» допоможе пришвидшити процес профілактики, розкриття та недопущення нових злочинів. В умовах воєнного стану мешканці особливо потребують відчуття захищеності та безпеки. Саме це програмне забезпечення надасть змогу інтегрувати усі дії поліції в позитивне русло. Розвиток аналітичних даних дозволяє нам іти в унісон з особою злочинця, щоб якнайшвидше притягнути його до відповідальності. Я переконаний, що завдяки впровадженню цієї системи поліція Львівщини зможе ще краще підтримувати безпеку жителів області», – зазначив Олександр Шляховський. СЕО Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський повідомив, чому проєкт «Vision» був впроваджений в області. «Я надзвичайно радий, що Львівщина вкотре демонструє першість в забезпеченні систем безпеки. Для нас, представників ІТ сфери, це є особливо важливо, адже якщо до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну в області понад 30 тисяч людей працювали ІТ фахівцями, то тепер ця цифра зросла до 100 тисяч. Для нас дуже важливо, щоб середовище, в якому перебувають наші фахівці, було максимально безпечним. Саме такі проєкти змінюють принцип роботи поліції та допомагають їй ставати більш ефективною і відповідати викликам сучасних реалій», – сказав Степан Веселовський. Опісля презентації начальник Львівської ОВА, начальника ГУ НП у Львівській області та СЕО Львівського ІТ Кластера підписали Угоду про співпрацю. Довідково: Львівський ІТ Кластер підтримує проєкт «Vision» та фінансує закупівлю необхідних компонентів системи. Реалізовуватиме проєкт Головне управління Національної поліції у Львівській області за сприяння Львівської ОВА.
За добу поліцейські Львівщини відреагували на понад 1000 повідомлень: ситуація в області контрольована
11 квітня 2022
Минає 47-й день війни. Поліцейські Львівщини продовжують нести службу у посиленому режимі, ситуація в області контрольована. За минулу добу на оперативну лінію 102 поліції Львівщини надійшло 1143 повідомлення - усі вони опрацьовані. Правоохоронці дякують громадянам за пильність. Львівщина й надалі продовжує приймати вимушених переселенців з тимчасово окупованих територій, тож поліцейські роблять все можливе, щоб ці люди почувалися у безпеці, а також вживають усіх заходів для недопущення мародерства. Крім того, спільно з нацгвардійцями, бійцями тероборони та представниками громадських формувань поліцейські продовжують у посиленому режимі патрулювати вулиці Львова та інших населених пунктів області, а також несуть службу на блокпостах. Правоохоронці нагадують: не нехтуйте сигналами повітряної тривоги. Коли чуєте сирену, зберігайте спокій та йдіть в укриття. Будьте відповідальні за своє життя та життя близьких! Тримаймо стрій! Разом до Перемоги!
За минулу добу поліцейські Львівщини відреагували на понад 1300 повідомлень від громадян
5 квітня 2022
На 1360 повідомлень від громадян відреагували поліцейські Львівщини минулої доби. Усі повідомлення опрацьовані – правоохоронці виїжджали на виклики та надавали необхідну допомогу. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Львівської області. Правоохоронці дякують громадянам за пильність та нагадують, що лінія 102 працює у режимі підвищених навантажень, тож для реагування на усі повідомлення від громадян діють додаткові мобільні номери: - 096 322 51 67, - 068 020 55 81, - 068 097 17 08, - 098 957 97 18, - 068 310 91 86, - 098 182 89 02, - 095 912 70 61, - 093 422 58 45, - 098 182 89 01 ''Поліцейські Львівщини продовжують забезпечувати правопорядок у режимі 24/7. Спільно з співробітниками інших правоохоронних структур, нацгвардійцями та бійцями територіальної оборони в посиленому режимі патрулюють вулиці Львова та інших населених пунктів області. Правоохоронці надають допомогу вимушеним переселенцям, проводять спільні заходи для забезпечення правопорядку, протидії воєнним загрозам, недопущенню мародерства, несуть службу на усіх блокпостах – перевіряють документи в громадян та, у випадку необхідності, транспортні засоби'', - зазначили у відділі комунікації.
Понад тисячу повідомлень опрацювала поліція Львівщини минулої доби
4 квітня 2022
За минулу добу, 3 квітня, на оперативну лінію 102 надійшло 1006 повідомлень від громадян. Усі вони опрацьовані – правоохоронці виїжджали на виклики та надавали необхідну допомогу. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Львівської області. ''40-ий день незламності: ситуація щодо захисту правопорядку та дотримання законності на Львівщині контрольована. Поліцейські Львівщини продовжують забезпечувати правопорядок у режимі 24/7. Спільно з співробітниками інших правоохоронних структур, нацгвардійцями та бійцями територіальної оборони в посиленому режимі патрулюють вулиці Львова та інших населених пунктів області'', - зазначили у відділі комунікації. Також правоохоронці надають допомогу вимушеним переселенцям, проводять спільні заходи для забезпечення правопорядку, протидії воєнним загрозам, недопущенню мародерства, несуть службу на усіх блокпостах – перевіряють документи в громадян та, у випадку необхідності, транспортні засоби. ''Не нехтуйте сигналами повітряної тривоги. Коли чуєте сирену, зберігайте спокій та йдіть в укриття. Будьте відповідальні за своє життя та життя близьких!'', - закликають поліцейські.
102 кримінальних провадження за підробку документів для уникнення мобілізації: статистика з 24 лютого
1 квітня 2022
Від початку збройної агресії росії проти України, від 24 лютого, дізнавачі та слідчі поліції Львівщини розпочали 102 кримінальних провадження за фактами підроблення документів, які дозволяють уникнути мобілізації у Збройні сили України з метою в подальшому виїхати за межі держави та за фактами незаконного переправлення осіб через державний кордон України. Про це інформують у Головному управлінні Нацполіції Львівської області. У 41 такому кримінальному провадженні досудові розслідування завершені, обвинувальні акти скеровані на розгляд суду. Так, дізнавачі відділення поліції №1 Яворівського районного відділу поліції завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за ч.5 ст.27 ч.1 ст.358 (Пособництво у підробленні офіційного документа) Кримінального кодексу України та за ч.4 ст.358 (Використання завідомо підробленого документу) Кримінального кодексу України. Як встановили правоохоронці, 32-річний мешканець Тернопільської області надав свої анкетні дані для виготовлення підробленого тимчасового посвідчення військовозобов’язаного, у яке були внесені відомості про непридатність до військової служби та зняття з військового обліку, що, у свою чергу, надає право на виїзд за межі України у період дії воєнного стану та звільняє від мобілізації на службу до Збройних Сил України. За таку «послугу» чоловік заплатив 12 тисяч гривень. Це підроблене посвідчення 20 березня чоловік пред’явив інспектору прикордонної служби на переході «Шегині» під час спроби перетину державного кордону України з Республікою Польща. Прикордонники виявили, що документ має ознаки підроблення та повідомили про подію поліцейських. Обвинувальний акт скерували на розгляд суду. Максимальне покарання, що загрожує підозрюваному, – обмеження волі на строк до двох років. Також завершене досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за ч.5 ст.27 ч.1 ст.358 (Пособництво у підробленні офіційного документа) Кримінального кодексу України та за ч.1, ч.4 ст.358 (Використання завідомо підробленого документу) Кримінального кодексу України. Як встановили дізнавачі відділення поліції №1 Яворівського районного відділу поліції, 20-річний мешканець міста Києва за винагороду у сумі 2 тисячі доларів США виготовив підроблений офіційний документ - тимчасове посвідчення військовозобов’язаного з відміткою про визнання непридатним до військової служби та з виключенням з військового обліку за станом здоров’я для жителя міста Харків віком 31 рік. 16 березня харків’янин пред’явив цей підроблений документ інспектору прикордонної служби на переході «Краковець» під час спроби перетину державного кордону України з Республікою Польща. Як і в попередньому випадку, інспектор, який виявив документ з ознаками підроблення, повідомив про подію поліцейських. Обвинувальний акт скерували на розгляд суду. Максимальне покарання, передбачене санкціями статей, – обмеження волі на строк до двох років. Фото ілюстративне.