До заповідника «Тустань» почав курсувати рейсовий автобус зі Львова
За сприяння Львівської облдержадміністрації почав курсувати прямий автобусний маршрут зі Львова до Державного історико-культурного заповідника «Тустань».
Як повідомили в управлінні транспорту та зв’язку ОДА, йдеться про продовження на 6 км дійсного рейсу. Маршрут автобуса пролягатиме через Меденичі, Трускавець, Борислав і Східницю. На майбутнє розглядають варіант зі збільшенням кількості автобусів на маршруті.
Курсуватиме новий автобус з АС "Автовокзал Двірцевий" за таким графіком:
- виїзд зранку о 08:45 та в обід 14:00 год до села Урич;
- прибуття до фортеці «Тустань» о 12:05 та 18:20 год.
«Це один з головних туристичних магнітів Львівської області. Навіть під час пандемії «Тустань» збирає велику кількість гостей. Напередодні до заповідника відремонтували дорогу, а тепер відкрили й автобусний рейс.У зв’язку з цим виникає більше можливостей для мандрівників, які обирають громадський вид транспорту.», - наголосила керівниця управління туризму та курортів Наталя Табака.
За словами директора Державного історико-культурного заповідника Андрія Котлярчука, на появу автобусного маршруту в «Тустані» чекали не один рік. І заповідник докладав для цього чимало зусиль.
"Тепер ситуація з доступністю змінюється на краще, що особливо важливо для гостей з різних регіонів України, туристів з-за кордону. На доїзд автобусом є величезний запит. Людина, яка приїхала потягом чи прилетіла літаком до Львова і хоче побачити область, має можливість приїхати до нас автобусом. Поява автобусного маршруту – це й зручність для селян Урича зокрема. Є можливість, припустимо, поїхати до стоматолога в Трускавець автобусом зі зрозумілим і затвердженим розкладом», - зазначив директор заповідника.
Новини за темою
Від завтра на Львівщині відновлює роботу ще один музей-заповідник - «П’ятничанська вежа»
31 березня 2022
На Львівщині відновлюють роботу музею-заповідника «П’ятничанська вежа». Запрацює він вже завтра, 1 квітня. Розташований музей у селі П’ятничани, що у Львівському районі. П’ятничанська вежа – один з найстаріших прикладів фортифікаційного будівництва в Галичині. Це унікальний мілітарний мурований об’єкт на території Львівщини з XV ст., який зберіг до сьогодні свої первісні готичні форми. В спогадах мешканців вежа сприймалася як частина великого міста, яке сягало від Львова аж до Рогатина, що то був замок Синявських, який згодом став василіянським монастирем, а у 1724 році його закрили. Навесні далекого 1995 року у П’ятничанській вежі відкрили музей-заповідник. Експозиція музею розташована на другому і третьому ярусах кам’яної надбрамної вежі. Вона відтворює мисливське шато. Також представлені картосхеми оборонного будівництва та відомі зразки мілітарної архітектури періоду Галицько-Волинського князівства. «П’ятничанська лицарська надбрамна вежа – єдина збережена в Україні подібна споруда. Перша згадка про неї датується 1454 роком, хоча згідно з архітектурними ознаками вежа близька до аналогічних німецьких башт ще давнішого періоду. Імовірно, вежа приймала у себе українських князів та їх лицарство, боярство. Як сторожова будівля Галицько-Волинського князівства П’ятничанська вежа була частиною оборонного комплексу шляху Галич-Холм. У такій садибі проживав лицар із сім’єю, а під його командуванням постійно була залога. Вежа була чотириярусна: підвал слугував камерою для звідного моста; перший ярус використовували для в'їзду на територію; вхід на другий ярус був із подвір'я зовнішніми сходами; третій ярус мав вихід на дерев’яну галерею, з якої активно відстрілювалися під час нападу ворога», - каже завідувач сектору комунікації та зв’язків з громадськістю Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького Василь Мицько. Цікавий факт: у 2018 році у П’ятничанській вежі відбулися зйомки художнього фільму «Король Данило» режисера Тараса Химича. За сюжетом у такому віддаленому місці непокірні галицькі бояри готували змову проти свого короля.
Заповідник «Тустань» відновлює прийом відвідувачів:до кінця місяця вхід безкоштовний
20 березня 2022
Віднині, 20 березня, історико-культурний заповідник «Тустань» відновлює прийом відвідувачів. Запрошують зокрема жінок та дітей - вимушених переселенців з найгарячіших точок України. До 31 березня заповідник можна відвідати безкоштовно. «Хочемо хоч трішки відволікти вас від новин, захопити лицарськими історіями та зарядити духом перемоги», - зазначають представники одного з головних туристичних магнітів Львівщини. Прохання дотримуватись усіх рекомендацій тероборони, мати із собою паспорт громадянина України та повідомляти поліцію про підозрілих осіб. Після вимушеного простою, запрацювали канатні дороги та витяги на горах Захар Беркут, Динамо, Погар, Ільза. «Можливість піднятись на гору, покататись на лижах, допоможе людям, а особливо дітям, відволіктися від війни, зняти стрес, позитивно вплине на їх психоемоційний стан, додасть позитивних емоцій. В теперішній ситуації це дуже важливо. Закликаю власників прокатів мінімізувати ціни на спорядження, а для дітей надавати спорядження безкоштовно. А таксистів з інструкторами попрошу не нагліти, та не зловживати з розцінками. Будьмо гостинною громадою!», - наголошує Володимир Бега, голова Славської селищної громади. Нагадаємо, заповідник Тустань розташований у Стрийському районі Львівської області (поблизу с. Урич). Народна етимологія, зафіксована ще польським істориком Станіславом Сарницьким 1585 р. розшифровує його назву від словосполучення «тут стань».
Відтепер заповідник "Нагуєвичі" приймає документи в «Дії»
28 січня 2022
Відтепер Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі" приймає документи в «Дії». Про це повідомив директор заповідника Богдан Лазорак. Як відвідувачам скористатися «Дія.QR»? Відскануйте QR-код, щоб поділитися цифровою копією. Підтвердіть запит на передачу своїх даних у застосунку. «Дія» автоматично сформує чернетку листа з копіями цифрових документів із вашою адресою. Вам просто потрібно натиснути «Надіслати». Відтепер дуже швидко можна отримати замовлення послуг заповідника, а також здійснити запит на копії цифрових документів від КЗ ЛОР АДІКЗ "Нагуєвичі". Наприклад, замовити послугу «Проведення екскурсій та майстер-класів». Замовник послуги також отримує вільний доступ до документів: Картка платника податків (РНОКПП) Паспорт громадянина України Заявку на послугу Використання «Дія.QR» – це: оптимізація процесу надання послуг; шеринг копій цифрових документів; підтвердження особи за декілька секунд; швидкий пошук документів у базі даних; економія коштів на папір, принтер, зберігання та утилізацію паперових копій. Більше про «Дія.QR» ви можете дізнатися тут: https://diia.gov.ua/services/diyaqr
«Вже 15-й рік поспіль фестиваль «Ту Стань» повертає історію назад і занурює нас у культуру Українського Середньовіччя», - Максим Козицький
7 серпня 2021
Поблизу села Урич на Стрийщині триває фестиваль середньовічної культури «Ту Стань», який цьогоріч переформатували так, аби уникати надмірних скупчень людей і забезпечити можливість спілкування у невеликих групах. «У такому форматі знайомитися з історією набагато цікавіше, адже можна спробувати себе у давніх ремеслах, пізнати особливості побуту, відчути справжній дух епохи у серці легендарної фортеці», - зазначають організатори заходу. «Ту Стань» є найстарішим в Україні історичним фестивалем, що відбувається безперервно з 2006 року. Особливістю заходу є його орієнтованість на визначений період минулого — час існування наскельного міста фортеці Тустань IX—XVI століття. Сьогодні фестиваль відвідав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. «Ось вже 15-й рік поспіль фестиваль «Ту Стань» повертає історію назад і занурює нас у культуру Українського Середньовіччя. І хочу зазначити, що це один із найкращих, найцікавіших і найефективніших способів вивчати історію нашої країни. А зокрема - української історичної доби Х-ХV століть. Люди з усієї країни та з-за кордону з’їжджаються сюди, щоб відчути неймовірний колорит і атмосферу давньої епохи. Кожен, хто тут побуває, відчуває себе не просто відвідувачем фестивалю, а безпосереднім його учасником. Адже тут є можливість спробувати себе у давніх ремеслах, пізнати особливості побуту, відчути справжній дух епохи у серці легендарної фортеці. Хочу відзначити, що фестиваль щорічно проводиться на високому рівні, і цьогорічний фестиваль-табір «Ту Стань» не виняток. Дякую організаторам та всім учасникам за ці сім днів Українського Середньовіччя. За те, що відкриваєте відвідувачам всю багатогранність давньої епохи», - зазначив голова Львівської ОДА. Фестиваль триватиме ще завтра, 8 серпня. Детальніше про програму та заходи - за посиланням. На фестивалі діють майстерні з середньовічними ремеслами: гончарство, ткацтво, малярство, ливарство, ковальство тощо, для дітей організовують дитячі середньовічні ігри, також відбудеться кінна лицарська програма. Засновник фестивалю – «Державний історико-культурний заповідник «Тустань». Довідково: Тустань - середньовічна наскельна фортеця-град і митниця IV—XVI століть, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані поблизу села Урич на Стрийщині. Утворена з пісковика. У комплексі урицьких скель виділяють окремі останці: Камінь, Острий Камінь, Мала Скеля, Жолоб (Орел).
«Древній Звенигород»: історико-культурний заповідник розпочинає туристичний сезон
5 серпня 2021
Упродовж 6-8 серпня за 20 км від Львова на відвідувачів очікує середньовічна княжа столиця у віртуальній реальності, квести, авторські екскурсії, майстер-класи та жива концертна програма. Запуск роботи історико-культурного заповідника «Древній Звенигород» стартує завтра о 17:00 год. В цю п’ятницю місцевий гурт «Берегиня» відтворить унікальний обряд плетіння вінків, а театр «Воскресіння» продемонструє вечірнє театралізоване дійство. У вихідні, 7 та 8 серпня, за попередньою реєстрацією у дітей буде нагода спробувати себе у ролі археологів. А вдягнувши VR-окуляри, можна буде побачити 12 місць княжого Звенигорода першої половини XII ст. Керівниця проєкту Наталія Войцещук розповідає, що мандруючи Європою її захоплювало і надихало те, як за допомогою технологій там демонструють, показують та відтворюють свою історію. Тому приємно, що це вдалося втілили також у «Древньому Звенигороді». «Все дуже просто, береш окуляри, йдеш на територію заповідника, знаходиш локацію, яка позначена точкою, надягаєш окуляри й потрапляєш у минуле. Сучасні технології сьогодні дозволяють зробити те, що раніше б здавалося неможливим», - говорить вона. Керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака переконана, що нова туристична локація приведе у Давидівську територіальну громаду багато туристів не тільки на відкриття історико-культурного заповідника, а й надалі. «Це місце, де можна зазирнути у життя, яке було тисячу років тому та відчути гордість за нашу історію «Древній Звенигород» має бути в переліку екскурсійних маршрутів для учнівських груп», - зазначила Наталя Табака. Головне на території заповідника, як запевняють організатори, це унікальна експозиція оновленого музею - сотні артефактів, серед них речі побуту, прикраси й найдавніша, знайдена археологами – гусля. З колісною лірою – древнім українським музичним інструментом у поєднанні з електронною музикою і давніми піснями на території заповідника виступатиме Гордій Старух у суботу, 7 серпня, а також музично-поетичний проєкт «Пиріг і Батіг», гурт «Secret FOREST» та діджей «Braun». Деталі за посиланням. Довідково: Звенигород – село поблизу Львова. Колись це було місто, назву якого задокументовано в літописах 1086 року. Його заснування пов’язують із правнуком київського князя Ярослава Мудрого – Володарем. Історія княжого Звенигорода завершується взимку 1241 року. Після знищення Києва туди рушило військо монголо-татар на чолі з ханом Батиєм. За легендою, ворога провела в місто стара жінка, що жила на болотах і знала таємні ходи. Монголи вщент спалили всю забудову. Відтоді Звенигород не відновлював свого статусу могутнього міста. 2020 року на території пам’яток археології, що розташовані на місці давньої столиці, створили заповідник.
У скельному заповіднику Львівщини розпочався фестиваль «Тустань»: тижнева мандрівка в епоху Середньовіччя
2 серпня 2021
На території Державного історико-культурного заповідника «Тустань» біля села Урич, що на Стрийщині розпочався один із головних фестивалів літа на Львівщині – «Тустань». Він триватиме не лише на вихідних, а й протягом усього тижня – аж до неділі (8 серпня) й винятково на відкритому повітрі. Як пояснив директор історико-культурного заповідника Андрій Котлярчук, таким чином сподіваються уникнути скупчення людей і забезпечити дотримання правил особистої безпеки у межах карантину. Разом із тим гостей заходу хочуть максимально інтегрувати в українську історичну добу Х-XV ст. Щодня з 11:00 до 19:00 години на території фестивалю для гостей відкритий середньовічний табір, відбуваються майстер-класи. Чимало уваги присвячено військовій справі Середніх Віків – можна буде взяти участь у кінній лицарській програмі, побачити парні поєдинки, бугурти (групові битви затупленою зброєю на лицарському турнірі), Тустанський лицарський турнір, а ще штурм фортеці з використанням відповідної зброї. Протягом усього тижня функціонуватиме майстерня середньовічних ремесел: ковальство, гончарство, чинбарство, ливарство, ткацтво, столярка. В обідню пору – майстер-клас кухні тих часів, а в другій половині дня можна повчитися виготовленню обладунків й таборового спорядження. У суботу й неділю від обіду до вечора працюватиме майстерня співу від гурту «Жива», виступатиме Хорея Козацька. На вихідні буде окрема програма для дітей – казкова фортеця з іграми й анімацією. «Заповідник «Тустань» є одним з головних туристичних магнітів Львівщини, а тутешній фестиваль історичної реконструкції має велику кількість прихильників. За час заходу «Ту Стань» крім власне його локації можна прогулятися скелями або відвідати «Хату у Глибокім» у селі Урич», - відзначила Наталя Табака, керівниця управління туризму та курортів Львівської ОДА. Вартість входу на територію заповідника й фестиваль – 80 грн (у будні) і 150 грн (у вихідні). «Кожен серед заходів може вибрати щось собі до вподоби. Комусь цікаво побачити повноконтактні бої, хтось вважає, що це страшно і йде ліпити щось із глини. А діти можуть повчитися стрільбі з лука і загалом програма для них максимально пристосована до тієї, яка буде цікава і дорослим», - розповів співорганізатор фестивалю Ярема Іванців.
На території заповідника “Давній Пліснеськ” відтворили побут та автентичне житло давніх слов’ян Х століття
29 липня 2021
У селі Підгірці, що у Золочівському районі, на території історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ" відтепер можна не лише відчути дух, але й побачити на власні очі побут давніх слов’ян. Йдеться про унікальний проєкт “Пліснеська хижа – 2021, у межах якого в заповіднику збудували автентичне слов’янське житло Х століття. Будівництво провели на чолі з директором заповідника Володимиром Шелепом. А сім'я реконструкторів Марія та Ярема Іванціви зі своїми чотирма дітьми навіть спробували в ньому пожити. Вони запевнили, що це не просто можливо, але й доволі зручно. “Жити в хаті, чесно, дивно, але там зручно і комфортно, хоча виглядає вона, можливо, як господарське приміщення, сучасне сільське, але, як не дивно, люди тоді жили іншим життям і по-іншому це все переживали. В цій хаті зручно і в спеку, і в холод, дах не протікає. Ми там спали з чотирма дітьми і вмістилися, і, в принципі, було дуже нормально”, — ділиться враженнями організатор екскурсійної діяльності, очільник громадської організації “Чорна Галич” Ярема Іванців. Всередині хижі затишно та лаконічно: є справна піч-кам’янка й просторе ліжко. А на території біля самої хижі можна побачити копицю сіна, кілька вичинок зі шкур тварин, накриття, під яким можна поїсти, і різноманітне приладдя, стилізоване під старовину. Крім того, охочі мають нагоду повправлятися зі стрільби з лука. “Проєкт надзвичайний. Бо ми зараз говоримо про пам’ятку археології, а, зазвичай, дуже важко донести до людей цінність таких об’єктів, важко медійно їх репрезентувати, навчити цінувати і берегти, бо в археології все найважливіше — в землі. Натомість цей проєкт привертає увагу громадськості до такого виду пам’яток, і це — важливий крок для їхнього збереження. Також я рада бачити, що тут так багато дітей, і що всі вони беруть активну участь у цьому експерименті. Надіюсь, так ми прищепимо наступним поколінням любов до наших пам’яток і бажання їх досліджувати та оберігати”, — каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько. Аби втілити проєкт в життя, організаторам довелося спершу довго досліджувати різноманітні наукові етнографічні й палеоархітектурні джерела, а потім перевіряти і вдосконалювати їх на практиці, під час усіх етапів будівництва давнього слов’янського житла. Результат кропіткої праці — очевидний. “Ми спробували створити тут той справжній Пліснеськ Х століття, відбудувавши цю хижу спільними зусиллями методами спроб та помилок. Цей проєкт — це досвід, який нам дає змогу в майбутньому розвивати заповідник, розвивати скансен і відтворювати, забудовувати більшу частину місцевості, щоб це була інтерактивна територія, щоб люди могли більше ознайомлюватися з нашою історією, з нашою культурою”, — розповідає директор Історико-культурного заповідника “Давній Пліснеськ” Володимир Шелеп.
У Тустані відбувся книжковий пленер
3 серпня 2020
1 серпня на відкритому просторі території Державного історико-культурного заповідника «Тустань» відбувся книжковий пленер. Учасники заходу провели час у компанії письменників, літераторів та бардів, де обговорювали проблеми розвитку книговидавничої галузі. Присутні наголосили на важливості живого спілкування авторів з читацькою аудиторією. Це дозволяє краще зрозуміти поведінку героїв книг, їх психологію та філософію вчинків. Захід відбувався під час таборування історичних реконструкторів, тож всі охочі мали змогу поринути в минуле та відчути дух епохи середньовічного лицарства. У зв’язку з загрозливою епідемічною ситуацією, захід був організований та проведений з дотриманням всіх карантинних обмежень.
Природоохоронці НПП «Північне Поділля» обстежили заповідне урочище «Тудорів ліс»
7 серпня 2019
6 серпня працівники Національного природного парку «Північне Поділля» обстежили заповідні ділянки урочища «Тудорів ліс», що в околицях сіл Черниця та Боратин Бродівського району Львівщини. Природоохоронці оглянули низку рослин, що характерні для цього регіону, а також букові лісостани та степові ділянки. Працівники природного парку також обстежили потенційно цікаві для туристів території з метою напрацювання нового екотуристичного маршруту. Зокрема, дієві та закинуті криниці періоду панування Австро-угорської імперії на цих теренах, залишки військових шанців періоду Першої та Другої світових воєн, розташування яких зафіксовано на GPS-пристрої. Також фахівці з рекреації та туризму природоохоронної установи здійснили мандрівку через гідрологічний заказник «Поникіський», що теж належить до територій НПП «Північне Поділля», та зафіксували перебування в межах природоохоронної установи низки птахів, зокрема зграю лисок, крижнів, водяних курочок, сірих чапель, а також хижого канюка.
У Мінприроди розглянули створення національного природного парку “Надбужжя” імені Блаженнішого Любомира Гузара
10 серпня 2018
У Мінприроди розглянули створення національного природного парку “Надбужжя” імені Блаженнішого Любомира Гузара та будівництво еколого-просвітницького центру імені Блаженнішого Любомира Гузара, орієнтовною вартістю 20 млн гривень. 9 серпня у Міністерстві екології та природних ресурсів України відбулася нарада під головуванням заступника міністра Мінприроди України Василя Полуйка щодо створення НПП “Надбужжя” імені Блаженнішого Любомира Гузара. Участь у нараді також взяв начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Андрій Сенюк. Під час наради розгянули питання необхідністі збільшення територій природно-зоповідного фонду в межах Сокальського району, майбутнє підпорядкування Парку, функціонування та його фінансування. Василь Полуйко наголосив, що Парк має бути створений та підпорядкований Міністерству і вже в 2019 році Мінприроди планує виділити 20 млн гривень для функціонування Парку та будівництва еколого-просвітницького центру імені Блаженнішого Любомира Гузара в м. Великі Мости Сокальського району Львівської області. Під час наради розглянули впровадження заходів з метою забезпечення гідрологічного балансу та збереження унікального верхового болота, яке знаходиться в межах ботанічного заказника загальнодержавного значення “Волицький” на території Хлівчанської сільської ради Сокальського району. Це болото займає площу 150га, є найбільшим у Львівській області, що збереглося у природному стані, та має ввійти в склад майбутнього Парку. Участь у нараді від Сокальщини взяли: настоятель церкви УГКЦ Благовіщення Пресвятої Богородиці в м. Великі Мости Володимир Юськів, голова Сокальської районної ради Микола Пасько, керівник апарату Сокальської райадміністрації Віра Білець, голова Великомостівської ОТГ Ярослав Ройко, депутат Сокальської районної ради, редактор районного часопису Голос з над Бугу Василь Сорочук та депутат, голова постійної комісії з питань АПК, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій Сокальської районної ради Андрій Сенюк, лікар комунальної установи “Сокальської ЦРЛ” Олег Фенчин. Всі представники району висловили підтримку створення Парку в структурі Міністерства екології та природніх ресурсів України. Лісівників на засіданні представляли заступник начальника управління - начальник відділу лісового господарства Держлісагенства України Василь Матейчик, перший заступник начальника управління Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень, головний лісничий ДП “Рава-Руське лісове господарство” Михайло Музика, головний лісничий ДП “Радехівське лісомисливське господарство” Степан Андрейців. Національний природний парк створюється з метою збереження, відтворення, ефективного та різнобічного використання природних комплексів та об'єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність.
В області триває фестиваль української середньовічної культури «Ту Стань!»
4 серпня 2018
Лицарські поєдинки, кінні турніри, автентичні ремесла, ярмарок, квести, нічний штурм і лазерне дійство - на Львівщині відбувається ХІІІ фестиваль української середньовічної культури "ТуСтань!". Упродовж кількох днів, 3-5 серпня, у Тустані відтворюють життя середньовічного міста, яке цілісно показує усі грані життя та побуту епохи розквіту Української Держави – Київської Русі. Учасників фестивалю привітав голова Верховної Ради України Андрій Парубій та перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський. "Так само, як і колись, сьогодні наші хлопці на Сході країни, боронячи кордони нашої держави, говорять ворогові: "Тут стань". Я хочу побажати всім воїнам, які сьогодні стануть до бою, перемоги, успіху. А усім учасникам фестивалю гарного настрою та занурення у середньовічну атмосферу, атмосферу українського лицарства", - зазначив Андрій Парубій. Територія заповідника розділена на 7 тематичних локацій: ристалище, ремісничі майстер-класи, театр, університет, духовна територія, література та бойки, де проходитимуть більше сотні різноманітних атракцій (лицарські поєдинки, кінні турніри, автентичні ремесла, ярмарок, квести, нічний штурм і лазерне дійство). "Такі фестивалі є вкрай необхідні для всіх нас, тому що ми збагачуємо свою культуру і популяризуємо її. Ми знаємо про свої традиції, історію. Ми передаємо ці знання нашим нащадкам і саме в такий спосіб вони пізнають, як формувався наш народ, нація. Осередок Тустані є вкрай важливим, бо тут формувався військовий дух України. Зараз цей військовий дух боронить мирту землю тут. Ми вдячні нашим хлопцям, які зупинили агресора. Вони боронять не лише свою землю, але й відстоюють цінності християнства, прозорості та демократії. Ми маємо міцну армію, яка реформована з ініціативи Президента України. Важливо, щоб ми пам'ятали, що від кожного з нас залежить, якою буде наша держава", - наголосив Ростислав Замлинський. Особлива увага цьогоріч присвячена дітям. Для них створили Дитячу Фортецю із забавами, танцями, постановками та іншими атракціями. Також на Фестивалі презентують декілька новинок: Лицарська школа та локація Віртуальної реальності, в межах якої гості зможуть здійснити політ над фортецею. З часу свого заснування фестиваль став одним із найпотужніших на Львівщині та збирає щораз більшу кількість активних людей, для котрих важливе правильне дозвілля, культура, традиції, які хочуть знати історію та бути її учасниками. Основне завдання Фестивалю – популяризувати пам’ятку, біля якої відбувається захід, і поглиблювати знання власної історії та пояснити, що Фестиваль, насамперед, культурна подія, яка відкриває історичний контекст та прив’язує до української історії.
Кожен, хто приїде сюди, зможе залишити про себе згадку, - Ростислав Замлинський на відкритті туристичного барометра Тустані
4 серпня 2018
Сьогодні, 4 серпня, у межах ХІІІ фестивалю української середньовічної культури «Ту Стань!» відбулось відкриття туристичного барометра Тустані. Участь в урочистому відкритті взяли голова Верховної Ради України Андрій Парубій, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський. «Для мене сьогодні велика честь бути тут. Я хотів би подякувати Львівській ОДА та Львівській ОР за цю ініціативу, яка підтверджує, що Тустань стає культовим місцем не лише для Львівської області, але й всієї України. Дуже приємно, що цей дух відтворюється не лише гуртом ентузіастів, а сотні і тисячі людей сьогодні тут у середньовічних костюмах. Це не лише львів’яни, але й гості з інших країн. Вони приїхали, аби пізнати дух українського середньовіччя, дух українського лицарства. Я впевнений, що наш барометр стане візитною карткою до заповідника. Барометр став ще одним підтвердженням того, наскільки велика кількість туристів і просто українців, що хочуть насолодитися духом лицарства з кожним роком зростає і Тустань стає більш популярною і культовою», - наголосив Андрій Парубій. Зазначимо, що туристичний барометр встановили з метою популяризації унікальної пам’ятки природи, культури та історії «Тустань». «Це зможе не лише популяризувати Тустань як осередок, де можна гарно провести час. Це хороший приклад, який як ми сподіваємося переймуть інші області, які будуть інвестувати у туристичну інфраструктуру, для того, щоб кожен, хто приїде сюди, зміг доторкнутися і залишити про себе згадку. А ми таким чином знатимемо скільки людей і туристів відвідали цю історичну місцину, місце, де дихає наша культура та історія», - зазначив Ростислав Замлинський. Окрім того, він також подякував усім причетним до цього фестивалю, адже з кожним роком він стає все масовішим і насиченішим, а також залучаються інноваційні технології, а це є підтвердженням того, що Львівщина активно розвивається. «Нам є що показати, нам є чим пишатися. Ми робимо це для того, щоб краще пізнати свою культуру і історію. Дуже важливо, що до цього долучаються діти, адже у такий спосіб вони можуть побачити, яким чином формувалася наша нація, культура та народ», - наголосив Ростислав Замлинський. Нагадаємо, що Проект реалізовано в межах Програми підтримки ініціатив Карпатських громад Реалізовано проект "Туристчиний барометр Тустані" Асоціаціацією сприяння розвитку молодіжного туризму у партнерстві із управлінням туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації та Державним історико-культурним заповідником «Тустань», підтриманого у межах програми підтримки ініціатив карпатських громад, що реалізовується АОМС "Єврорегіон Карпати – Україна" за фінансової підтримки Львівської обласної ради, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької обласних рад, ТзОВ "DTEK" та компанії "Моршинська".