Завершується реалізація проєкту міжнародно-технічної допомоги «Ковбойки – український дикий захід»
16 Червня 2021р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА
Цьогоріч проєкт «Ковбойки – український дикий захід» отримав співфінансування з обласного бюджету, а саме з Регіональної програми з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції на суму 1,5 млн гривень. Інформують у департаменті міжнародно-технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА.
Цей грантовий проєкт впроваджується у межах Програми Європейського Союзу «Угода мерів – за економічне зростання». Бюджет проєкту 1 130 227,31 євро з яких грант ЄС – 900 000,00 євро.
Проєкт «Ковбойки – український дикий захід» спрямований на:
- стимулювання сталого місцевого економічного розвитку на території c. Нового міста Добромильської міської територіальної громади шляхом розробки та просування місцевої туристичної інфраструктури під брендом «COWBOYky»;
- створення Школи місцевого економічного розвитку, яка буде проводити навчання та надаватиме консультаційні послуги для розвитку власної справи;
- формування майданчика для залучення інвесторів в туристичну сферу громади.
Як зазначив директор департаменту Роман Шепеляк сьогодні проєкт «Ковбойки – український дикий захід» перебуває на завершальному етапі реалізації.
«За кошти обласного бюджету завершили виконання ремонтно-реставраційних робіт пам’ятки архітектури місцевого значення – Ратуші (народний дім) в с. Нове місто Самбірського району Львівської області. Перед Добромильською міською територіальною громадою залишається завдання належним чином прозвітувати та підтвердити репутацію надійного реципієнта міжнародної технічної допомоги», - зазначив керівник департаменту.
Нагадаємо, що торік в смт. Нижанковичі завершився проєкт міжнародної технічної «ПАНТЕРА – транспорт у районі Перемишля та Нижанковичі за спадщину співпраці», а безпосередньо в м. Добромиль реалізовується інфраструктурний проєкт МТД «Природа без кордонів – збереження спільної природної спадщини у громадах Добромиль (Україна) та Загуж (Польща)».
Обидва проєкти для їх успішного впровадження отримали співфінансування з обласного бюджету: «ПАНТЕРА – транспорт у районі Перемишля та Нижанковичі за спадщину співпраці» - понад 19 млн грн, «Природа без кордонів – збереження спільної природної спадщини у громадах Добромиль (Україна) та Загуж (Польща)» - приблизно 10,8 млн грн.
Новини за темою
Цьогоріч в області реалізують понад три десятки проектів за кошти МТД
3 лютого 2022
Сьогодні на території Львівщини реалізовують 31 проект міжнародної технічної допомоги (МТД), де бенефіціаром є Львівська облдержадміністрація. Загальна кошторисна вартість цих проектів приблизно 55 млн євро. Інформують у департаменті міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА. Так, у межах Регіональної програми з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції на 2021-2025 роки у 2022 році на співфінансування проєктів міжнародної технічної допомоги передбачили 14 млн 750 тис грн. Зокрема, основну частину коштів, а саме 13 млн грн, спрямують на проєкт LIP «Створення системи швидкого реагування на злочини та події Львові». Він передбачає завершення будівництва нової адміністративної будівлі львівської поліції на вул. Стрийській, у якій буде розташований центр оперативного реагування на злочини, а також ремонт відділів поліції та закупівлю техніки. За країнами походження на території області цьогоріч реалізовують такі проєкти МТД: - Канада – 2 проєкти. Це - «Розвиток молочного бізнесу» та «Супровід урядових реформ в Україні (SURGe)»; - Європейський Союз – 23 проєкти. Зокрема, 20 проєктів в межах Програми транскордонного співробітництва «PL-BY-UA 2014-2020» Європейського інструменту сусідства, а також проекти: - EU-WATERRES: Європейська інтегрована система управління транскордонними підземними водними ресурсами та антропогенними небезпеками SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа - Класична та сучасна європейська література в Україні. Продовження. Ще 6 проектів львівських комунальних підприємств, що діють на підтримку кредитних програм ЄБРР, реалізують разом з Європейським банком реконструкції та розвитку. Окрім цього, діє проєкт Посольства Японії в Україні - Програма Кусаноне «Вдосконалення світлового обладнання в Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької у Львові», де не є бенефеціаром ЛОДА, проте торік скеровувалось співфінансування з обласного бюджету у сумі 469 тис грн. «Проєкти міжнародно-технічної допомоги – це не лише вияв довіри до нас від закордонних партнерів, ще один метод зміцнення зв’язків між країни, а й гарна можливість для громад залучити ресурси, які надаються донорами на безоплатній основі для розвитку інфраструктури території, реалізації програм соціально-економічного розвитку, громадянського суспільства, підвищення безпеки тощо»,- зазначив керівник департаменту Роман Шепеляк. Додамо, що упродовж 2021 року на території Львівської області реалізовувалось 55 проектів МТД, де бенефеціаром виступала Львівська обласна державна адміністрація на загальну суму приблизно 68 млн євро. У 2021 році з обласного бюджету Львівської області профінансували 19 проектів МТД на суму приблизно 24 млн грн.
Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Нідерландів в Україні
17 вересня 2021
Сьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Нідерландів в Україні Йеннесом де Молом. Очільник області подякував за підтримку у збереженні суверенітету та територіальної цілісності України. “Нам важливо поглиблювати економічну співпрацю, Львівщина – це регіон величезних можливостей і тут можна і потрібно реалізовувати хороші проекти”, - зазначив очільник області. У межах зустрічі сторони обговорили можливі напрями співпраці у галузях агропромислового виробництва, освіти та взаємної промоції культурного потенціалу. “Україна, зокрема Львівщина, багата талантами, має хороший кадровий потенціал, люди живуть освічені та розумні. Також не забуваємо про масштаби самої країни. Якщо говорити про сільське господарство, для нас дуже важливу роль відіграє ефективність ведення господарства та застосування нових технологій. І ми можемо співпрацювати не лише у секторі сільського господарства, але й у розвитку ІТ-технологій. У вашій країні розвинений ІТ-кластер, ми знаємо про ці три міста - Львів, Харків та Київ і, звичайно, українці мають усі підстави пишатись цим, оскільки є багато талановитих людей, які працюють у цій галузі. Ми спілкувались із студентами УКУ, дуже розумна молодь, також знаємо, що у Харкові добре готують фізиків та математиків і вони є двигуном розвитку цієї сфери. Близько 400 голландських компаній користуються послугами українських спеціалістів”, - наголосив Йеннес де Молом. Також він підкреслив, що успішно Почесне консульство Королівства Нідерландів працює у Львові упродовж 25 років і це дуже знаково для регіону. “Мені дуже приємно перебувати у вашій області, це другий рік моєї каденції в Україні і мені тут подобається жити і працювати. Тут є багато голландських компаній, оскільки це є для нас ворота в Європу. Сьогодні у Золочеві відкриваєте нове підприємство, це приємна подія, бо дуже важливо залучати інвестиції в регіон і створювати нові робочі місця”, - наголосив Надзвичайний Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні. Також сторони поспілкувались про розвиток дорожньої інфраструктури на Львівщині, очільник області розповів про ключові проекти у розбудові доріг, над якими область зараз працює. Окремо зосередили увагу і на проблемі відтоку кадрів та необхідності створення належних умов, щоб молоді люди після закінчення навчальних закладів, зокрема професійно-технічних залишались в Україні.
«Наше спільне завдання – розвиток Львівщини», – Андрій Годик
25 травня 2021
Сьогодні, 25 травня, у Львівській ОДА розпочався круглий стіл «Додаткові можливості для розвитку громад». Захід відбувається за сприяння департаменту міжнародної технічної допомоги (МТД) та міжнародного співробітництва відповідно до завдань Регіональної програми з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції на 2021-2025 роки. Привітав присутніх перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. «Сьогодні ви розглядатимете інструменти залучення коштів для ваших громад. Це і міжнародно-технічна допомога, ДФРР, секторальна підтримка. Фактично ми говоримо про перспективу 2022 року. Ми розуміємо, що від того, наскільки якісно ми підготуємось до подання проєктів, настільки ефективно ми зможемо залучити кошти на розвиток громад та територій. Окрім навчання, сьогодні також буде діалог та комунікація між представниками влади та громад. І тут важливо спільними зусиллями пропрацювати ті кроки, які надалі робитимемо у напрямку залучення коштів. Ми зі своєї сторони завжди готові до постійної комунікації та практичної реалізації проєктів. Адже у нас спільне завдання – розвиток Львівщини», – зазначив він. Метою круглого столу є підвищення спроможності громад щодо залучення міжнародної технічної допомоги та коштів бюджетних програм, що діють на конкурсній основі. Серед тем круглого столу – міжнародна технічна допомога як інструмент соціально-економічного розвитку громад. Тут розглянуть базові умови та інструменти для успішного залучення МТД та ключові аспекти управління проєктом МТД. Окрім цього, бюджетні програми цільової підтримки, що надаються на конкурсній основі, а також можливості та перспективи для громад Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна».
ТОП-10 постійно діючих міжнародних грантових програм
26 квітня 2021
Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва зібрав актуальну інформацію щодо програм грантів, які не мають обмежених термінів подання заявок на фінансування, адже проекти розглядаються за фактом їх надходження. В даній брошурі ви можете знайти актуальну інформацію, web-cайти та контакти таких програм як: • USAID: Агенство США з міжнародного розвитку; • Програма уряду Японії «Кусаноне»; • Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна; • Фонд сприяння демократії (Посольство США); • Міжнародний фонд «Відродження»; • Український фонд соціальних інвестицій (УФСІ); • Глобальний інноваційний фонд; • Європейський Фонд за Демократію; • Глобальний екологічний фонд; • Програма розвитку ООН (ПРООН в Україні). Також ви можете знайти корисні посилання для пошуку грантів і конкурсів або ж перейти за запропонованими QR-кодами і прочитати нову та актуальну інформацію.
Як успішно написати грантову заявку та де знайти актуальні гранти: в інформації департаменту МТД
15 квітня 2021
Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА підготував брошуру, в якій окреслив корисні поради грантрайдера. Це автор грантових заявок для грантових проєктів. Відтак, брошура містить корисну інформацію про те, як успішно написати грантову заявку та де знайти актуальні гранти та конкурси. «Ми зібрали всі найактуальніші питання і випустили актуальну брошуру лайфхаків для того, щоб було легко і доступно зрозуміти найважливіші поняття в даній сфері. Зокрема, дізнатися, який проєкт заслуговує на фінансування, вивчити алгоритм написання грантової заявки, у відсотковому співвідношенні дізнатися наскільки важливі деталі під час написання гранту та знайти корисні посилання для пошуку актуальних грантів і конкурсів»,- зазначили у департаменті. А також окреслили головні секрети грантової заявки. Серед них: - Не бійтеся відмови! - Якісна іноземна мова – не вирішальний фактор. - Сила – у партнерстві. - Пишіть партнерам своєї мрії. - Уважно читайте умови конкурсу. - Демонструйте ідею та її цінність. - Враховуйте всі найменші дрібнички. - Звертатися до консультантів. - Робіть огляд актуального ринку. Більше корисної інформації у брошурі за посиланням.
“Державна програма розвитку транскордонного співробітництва сприяє підвищенню рівня життя населення”, - Андрій Годик
29 березня 2021
Сьогодні Урядовий комітет з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва, культури, молоді, спорту та інформаційної політики погодив проект постанови “Про затвердження Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2021 - 2027 роки” із пропозиціями МЗС та Мінкультури України. Участь у засіданні комітету онлайн взяв перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик. Відповідно до проекту Постанови, представники органів виконавчої влади повинні забезпечити у шестимісячний строк приведення регіональних програм розвитку транскордонного співробітництва у відповідність з Державною програмою. “Львівcька обласна державна адміністрація погоджує проект Постанови “Про затвердження Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2021 - 2027 роки у тій редакції, яку озвучили. Державна програма розвитку транскордонного співробітництва сприятиме створенню вигідних умов для ефективної та взаємовигідної співпраці суб’єктів та учасників транскордонного співробітництва, підвищенню соціально-економічному розвитку регіонів та рівня життя населення, зокрема й гірських прикордонних територій Карпат, забезпеченню розбудови дорожньої прикордонної інфраструктури, будівництву під’їзних шляхів до пунктів пропуску через держкордон”, - зазначив перший заступник. Також Андрій Годик зазначив, що в області діє Регіональна програма з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції. Обсяг фінансування на цей рік – 25 млн гривень, з яких понад 20 млн гривень - на співфінансування проектів міжнародної технічної допомоги. “Станом нас сьогодні ми напрацьовуємо перелік проектів транскордонного співробітництва, яким може надаватись державна фінансова підтримка”, - додав Андрій Годик. Також він наголосив, впродовж дії попередньої програми 2016-2020 років Львівщина отримала понад 8 млн гривень для проектів міжнародної технічної допомоги. Оксана Буй
Проєкт «Леся – Українка. І Ми – Українці»: відбулась презентація відеоролика за участю діток з усього світу
19 лютого 2021
Сьогодні, 19 лютого, відбулась презентація відеопроєкту «Леся – Українка. І Ми – Українці», присвячена до 150-ліття від дня народження видатної української поетеси. До презентації долучились перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик та директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Роман Шепеляк. «Щиро дякую працівникам Міжнародному Інституту Освіти, культури та зв'язків з діаспорою Національного університету «Львівська Політехніка» за невтомну діяльність на ниві популяризації української ідеї, збереження української ідентичності та за нові керативні ідеї, які служать великій справі - утвердженні гордості за Україну в Європі та світі. Дуже важливо сьогодні створити всі умови для продуктивної комунікації та взаємодії українціів між собою як запруки ефективного особлистісного та професійного розвитку. Я важаю, що саме меті служить цей Проєкт. Ми пишаємося тим, що могли долучитися до цієї ініціативи», - зазначив Андрій Годик. Нагадаємо, що організатором проекту став Міжнародний Інститут Освіти, культури та зв'язків з діаспорою Національного університету «Львівська Політехніка». Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА надав фінансову підтримку. Учасниками проєкту стали хлопчики й дівчатка від 5 до 8 років із 30 країн: Австралії, Алжиру, Аргентини, Білорусі, Болгарії, Великобританії, Греції, Єгипту, Іспанії, Італії, Казахстану, Канади, Канарських островів, Люксембургу, Македонії, Нідерландів, Німеччини, Нової Зеландії, Норвегії, ПАР, Польщі, Португалії, Румунії, США, Туреччини, Угорщини, України, Фінляндії, Франції, Японії. До проєкту долучилися Оксана Линів, Оксана Муха та Тарас Тополя. Українські зірки разом із дітьми читають фрагменти поезії Лесі Українки. «Відеоролик «Леся – Українка. І Ми – Українці» запрошує глядача здійснити віртуальну екскурсію українським всесвітом, провідною зіркою якого є Лесине слово. Його читає для дитини вся українська родина: мами і татусі, бабусі і дідусі. Ми запросили поетесу в кожну українську родину, де дитина, переймаючи з вуст найрідніших для себе людей її слово-науку, вслухається, вдумується, вивчає», - зазначають у МІОК.
Громади закликають скористатись можливостями міжнародної технічної допомоги
22 грудня 2020
Міжнародна технічна допомога (МТД) є одним з інструментів розвитку для об’єднаних територіальних громад. Завдяки грантовим коштам ОТГ можуть підвищити якість надання адміністративних послуг, покращити інвестиційний клімат, впровадити заходи з енергоефективності, розвивати туристичний потенціал, здійснити модернізацію інфраструктури, медичного обладнання тощо. Про це розповідають у департаменті міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА. «Ми маємо тісну співпрацю з представниками об’єднаних територіальних громад щодо залучення коштів та управління проєктами міжнародної технічної допомоги. До прикладу, минулого року громадами було подано 52 проєктні заявки на суми понад 30 млн грн, 858 тис доларів та понад 272 тисячі євро. З них 16 перемогли та реалізуються, ще 25 – на етапі розгляду», - зазначили в департаменті. Зокрема, департамент щодня надає допомогу та прямі консультації щодо написання та реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги. Окрім цього, щомісяця формує та розсилає дайджест актуальних грантових можливостей для об’єднаних територіальних громад. До слова, останній можна переглянути за посиланням. Також, департамент щокварталу проводить моніторинг поданих проєктних заявок. Відтак, громади закликають скористатись можливостями грантової підтримки через реалізацію проєктів МТД та звертатись у департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА за номером (032) 299-92-88 або на електрону скриньку mizhnar.dopomoga@gmail.com.
До уваги громадськості: дайджест актуальних можливостей залучення коштів МТД від іноземних донорів
7 грудня 2020
Департамент міжнародної технічної допомоги (МТД) та міжнародного співробітництва Львівської ОДА підготував Дайджест актуальних можливостей залучення коштів МТД від іноземних донорів. Він складається із 5-и розділів: «Розвиток територіальних громад», «Розвиток громадянського суспільства», «Розвиток сфери культури», «Економіка, малий та середній бізнес», «Гранти та конкурси на постійній основі». Кожен проект містить пріоритети, бенефіціари, бюджет та дедлайн. «Є низка проектних можливостей, які актуальні до середини, або ж до кінця грудня цього року. На них потрібно зосередити особливу увагу, адже терміни обмежені. Є проекти, які працюють на постійній основі. Тут у виконавця більше часу опрацювати власну ідею та належним чином її подати»,- розповіли у департаменті. Серед представлених можливостей - отримання компаніями фінансування на початкових стадіях їх розвитку. Його надає Український фонд стартапів УФС. У пріоритетах – фінансування лише українського бізнесу з орієнтацією на світові ринки, проекти мають бути на ранніх стадіях розвитку, організація має бути орієнтована на отримання доходу. Скористатись можливістю можна до кінця року. Українські громадські організації можуть, до прикладу, взяти участь у конкурсі проектів фонду сприяння демократії. Фінансово підтримуватимуть унікальні і перспективні проекти, особливо такі, що сприяють розвиткові спроможності та самозабезпечення недержавних організацій в Україні. Усі проекти мають активні посилання, відтак читач одразу може перейти на проект, який його зацікавив та дізнатись більше інформації. «Запрошуємо усіх зацікавлених скористатися можливостями для реалізації власних ініціатив», - додали в департаменті. Дайджест доступний за посиланням. Юлія Савостейко
У Центрі Шептицького відбудеться відбудеться Друга конференція країн Східного партнерства
21 листопада 2019
22 листопада у Центрі Митрополита Андрія Шептицького відбудеться Друга конференція країн Східного партнерства присвячена розвитку електронної демократії. На конференцію запрошені фахівці з Великої Британії, Естонії, Польщі, Австрії, Фінляндії, Азербайджану, Грузії, Молдови, Вірменії, Білорусії, які займаються питаннями електронної демократії, електронного врядування, відкритих урядів тощо. Початок заходу о 09:00 год. Панелі конференції: Панель 1: Діджиталізації та прозорість. Панель 2: Цифрова трансформація. Панель 3: Етика демократії. Від України на конференції будуть виступати: 1. Володимир Сав’як – менеджер зі штучного інтелекту та високопродуктивних обчислень в країнах Східної Європи в HewlettPackardEnterprise. 2. Володимир Брусіловський –директор департаменту інформаційних технологій Міністерства цифрової трансформації України. 3. Андрій Боровик – виконавчий директор Transparency International Ukraine. Зазначимо, мета конференції – сприяти розширенню підтримки впровадження принципів та механізмів електронної демократії в державні реформи і бізнес-мережі, а також створити платформу для фахівців у сферах електронної демократії, електронного врядування й відкритих урядів з поміж представників влади, наукового світу та громадянського суспільства.
Успішні проєкти міжнародної технічної допомоги презентують в межах XIX Міжнародного економічного форуму
1 листопада 2019
Про проєктний менеджмент в контексті транскордонного співробітництва спілкуються сьогодні в межах XIX Міжнародного економічного форуму. Привітав учасників панельних дискусій перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський. «Приємно, що сьогодні тут з нами є польські колеги, які теж розуміють необхідність і потребу розвитку інфраструктури, яка стосується безпеки, швидкості, якості перетину пунктів пропуску. І це спонукає до нових ідей. Ми маємо ініціативи і напрацювання в даному напрямку. Бажаю вам плідної роботи, корисних напрацювань»,- зазначив Василь Лозинський. У першій панелі спікери говорили про руйнування бар'єрів: кордон не перепона. Серед спікерів - Віцемаршалек Люблінського воєводства, Люблін, Республіка Польща Збігнєв Войцеховскі, виконавча директорка ГО «Європа без бар`єрів» Ірина Сушко, доктор соціологічних наук, дослідниця, соціолог Оксана Міхеєва, радник голови Державної митної служби України з міжнародної співпраці Сергій Петухов, керівник відділу Продакт Менеджменту та Бізнес Аналізу компанії SoftServe Іоанна Пона, позаштатний радник голови Львівської обласної державної адміністрації з питань інформаційної, гуманітарної політики та діджиталізації Віктор Гальчинський. Участь у дискусії взяв голова Львівської ОДА Маркіян Мальський. У другій панельній дискусії презентуватимуть успішні проєкти міжнародної технічної допомоги. Міський голова м.Жовква Петро Вихопень розкаже про проєкт «Реалізація першого етапу модернізації комунальної котельні та району, що нею опалюється»), заввідділу дитячої ЛОР ЛОДКЛ «ОХМАТДИТ», віце-президент Aсоціації дитячих оториноларингологів України, представник України в Раді European Society of Pediatric Otorhinolaryngology Федір Юрочко про проєкт «Спільна ініціатива Мазовецької Спеціалізованої Лікарні в Остроленці та Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» для підвищення доступності медичних послуг в області сучасної хірургії», перший заступник мiського голови м.Червонограда Дмитро Балко про проєкт «Поліпшення системи транскордонного захисту навколишнього середовища в мерії Ксєнжполь у Польщі та м.Червоноград в Україні – через розвиток каналізаційної інфраструктури». Також участь у дискусії візьмуть керівник Представництва спільного технічного секретаріату Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна у м.Львові Oльга Парасоцька та депутат Львівської обласної ради, голова постійної комісії з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, свободи слова та антикорупційної політики Андрій Ковч.
Голова Львівської ОДА відвідав перспективний пункт пропуску «Боберка – Смольник»
28 вересня 2019
У межах Європейських Днів Добросусідства, які стартували, 27 вересня, на Турківщині відбувся візит на перспективний пункт «Боберка – Смольник». Голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський спільно з головою Львівської обласної ради Олександром Ганущином, старостою Бєщадського повіту Мареком Андрухом оглянули автомобільну дорогу С141908 Боберка – Бориня протяжністю 24, 480 км. Відтак, сторони розглянули можливість ініціативи відкриття міжнародного пункту пропуску через державний кордон «Боберка – Смольник». Вартість капітального ремонту дороги становить 671 млн гривень. Важливість розбудови кордону є стратегічним пріоритетом розвитку добросусідських українсько-польських відносин.