«Леся_150» та «Українські герої у світі»: організатори розповіли чим дивуватимуть відвідувачів культурно-мистецьких проєктів

17 Червня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні у Львові відбувся брифінг щодо проведення культурно-мистецьких заходів «Леся_150» та «Українські герої у світі». Організатори розповіли чим ці проєкти цікаві та чому їх необхідно відвідати.

Учасниками брифінгу стали директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Ірина Гаврилюк, а також авторки та кураторки проєктів Христина Береговська та Емілія Худа.

Відтак розпочали з обговорення культурного проєкту «Українські герої у світі», який відбудеться 25 червня о 16:00 год у Львівському Палаці мистецтв. Захід присвятили 25-й річниці Конституції України.

«Мова йтиме про українських художників, які з політичних, економічних, історичних чи особистих причин змушені були покинути Україну, однак навіть за межами рідної землі змогли стати амбасадорами української культури. Через свою творчість на національну позицію вони всюди декларували українську історію та мистецтво. Наша мета – познайомити молодь з такими героями», - розповіла Христина Береговська.

За словами організаторів, «Українські герої у світі» - це не звичайна виставка картин, адже роботи покажуть у вигляді анімацій. Усю інформацію про художників можна буде дізнатися завдяки QR-коду. Цікавинкою стане віртуальний гід, який за допомогою вашого смартфону розповість про ту чи іншу роботу художника, історію творчості її автора.

Виставку складуть роботи художників не лише української діаспори, а й американців, канадців, аргентинців українського походження. До слова, окремі праці є унікальними, їх неможливо знайти в Інтернеті.

У межах проєкту "Українські герої у світі" в окремому залі Палацу мистецтв відбудеться також виставка "Сонце дароване дітьми Сонця", або анімоване малярство, створене дітьми із синдромом Дауна.

Продовжили говорити про другий мистецький проєкт «Леся_150», який відбудеться 19 червня в місті Судова Вишня, що на Львівщині. Захід присвятили одразу двом датам – 150-річчю з Дня народження Лесі Українки та святкування Днів Грузії в Україні.

Проєкт покликаний розповісти про маловідомий період життя та творчості поетеси та письменниці Лесі Українки у роки її перебування та візитів до Грузії.

«Багато питань виникало стосовно постаті Лесі Українки та її кавказькому періоду життя. Тому ми звернулись до знавчині біографії поетеси, яка зараз живе у Канаді, щоб ми могли по-новому показати Лесю Українку та розповісти про її захоплення. До речі саме у цей період Леся Українка написала твір «Мрії в бурю»», - зауважила Емілія Худа.

Як зазначили організаторки, грузинський період життя Лесі Українки майже не вивчають у школах. Хоча саме у Кутаїсі, авторка написала відому «Лісову пісню», а її злет як драматургині, так чи інакше пов’язаний з Грузією. 

Усіх охочих організатори радо запрошують відвідати мистецькі заходи. 

Ілона Орнат

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook