«Після перенесеного коронавірусу збільшується ризик захворіти на цукровий діабет», - Юрій Вендзилович

22 Червня 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

На Львівщині налічується близько 60 тис хворих на цукровий діабет, з них 12 тис – інсулінозалежні. З огляду на пандемію, значна кількість хворих, які перебували на лікуванні від ковіду у стаціонарах, отримували специфічну терапію. Для хворих цукровим діабетом ця терапія може призвести до загострення цього захворювання. Про це розповів експерт департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з ендокринології  Юрій Вендзилович.

«Хворі на цукровий діабет – одні з перших в групі ризику захворіти на ковід, і навпаки. Адже ці два захворювання є аутоімунними. Ковід може призвести до виявлення діабету, про наявність якого пацієнт навіть не знав. Особливо, якщо йде мова про діабет другого типу, який розвивається дуже повільно, місяцями», - зазначив експерт.

Він наголосив, що хворим, які перенесли ковід, обов’язково слід перевірити рівень цукру у крові – забір крові на обстеження проводиться після двох годин після сніданку. Це важливо, адже зріст захворюваності на цукровий діабет спостерігається саме після перенесених ковідних інфекцій.

«Окрім того, наявність цукрового діабету не є протипоказом для вакцинації. Навпаки, щоб не було ризику після ковіду для розвитку цукрового діабету, краще вакцинуватися. У групі ризику – хворі з надмірною вагою, з серцево-судинними захворюваннями», - сказав Юрій Вендзилович.

Нагадаємо, як зазначав раніше регіональний координатор з вакцинації від коронавірусу на Львівщині Олег Когут,  при наявності хронічних захворювань, рекомендована вакцинація від ковіду.

Ключові слова:

цукровий діабет

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook