14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

14 листопада 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Всесвітній день боротьби з діабетом був заснований у 1991 році Міжнародною федерацією діабету та Всесвітньою організацією охорони здоров’я у відповідь на зростаючу загрозу здоров’ю, яку несе цукровий діабет. Щорічно відзначається 14 листопада, в день народження Фредеріка Бантінга, який разом з Чарльзом Бестом у 1922 році спільно відкрили інсулін.

Тема Всесвітнього дня боротьби з діабетом 2021-23 років: «Доступ до медичної допомоги».
Діабет - це хронічне захворювання, яке виникає, коли підшлункова залоза не виробляє достатню кількість інсуліну, або коли організм не може ефективно використовувати вироблений ним інсулін. Це призводить до збільшення концентрації глюкози в крові (гіперглікемія).
 
Цукровий діабет 1 типу (раніше відомий як інсулінозалежний або дитячий діабет) характеризується нестачею вироблення інсуліну. Цукровий діабет 2 типу (раніше називався інсулінозалежним або цукровим діабетом у дорослих) викликаний неефективним використанням організмом інсуліну. Часто це є результатом надмірної маси тіла та фізичної бездіяльності. Гестаційний діабет - це гіперглікемія, вперше виявлена під час вагітності.

«Світова поширеність діабету зросла майже вдвічі серед дорослого населення. Це відображає збільшення асоційованих факторів ризику, таких як надмірна вага або ожиріння. Діабет є основною причиною сліпоти, ниркової недостатності, інфаркту, інсульту та ампутації нижніх кінцівок. Здорове харчування, фізична активність та відмова від споживання тютюну можуть запобігти або затримати діабет 2 типу. Крім того, діабет можна лікувати, а його наслідків уникнути або відстрочити за допомогою медикаментів, регулярного обстеження та лікування ускладнень», - зазначив експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з ендокринології Юрій Вендзилович.
 
На Львівщині налічується близько 60 тис хворих на цукровий діабет, з них 12 тис – інсулінозалежні. 
 
Нагадаємо, що з 1 жовтня в Україні діє новий порядок отримання інсулінів.

Ключові слова:

цукровий діабет

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook