Представники національних парків «Бойківщина» та «Сколівські Бескиди» взяли участь у навчальному семінарі
Представники НПП «Бойківщина» та НПП «Сколівські Бескиди» взяли участь у дводенному навчальному семінарі «Розвиток моніторингу біорізноманіття в природоохоронних територіях Карпатського регіону», який відбувся у м. Косів на базі НПП «Гуцульщина».
Під час заходу природоохоронці ознайомилися з інструментарієм «SMART» та його впровадженням у роботу в межах природоохоронних територій для збору та аналізу польових даних; методикою моніторингу крупних ссавців у літній період та методикою біоакустичного моніторингу та моніторингу кажанів.
У другий день заходу учасники змогли опанувати на природі засвоєні раніше теоретичні знання.
Відтак працівники національних природних парків Львівщини зможуть якісніше вести природоохоронну роботу та сприяти збереженню природного біорізноманіття Львівщини.
Новини за темою
Національному природному парку «Бойківщина» - три роки
11 квітня 2022
Національний природний парк «Бойківщина» – природоохоронна рекреаційна, культурно-освітня, науково-дослідна установа загальнодержавного значення, який створили відповідно до Указу Президента України від 11.04.2019 № 130/2019 на площі понад 12 тис га. «Парк створено з метою збереження генетичного, видового і ландшафтного різноманіття Українських Карпат, інших природних комплексів і об'єктів, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. Хоча парк і почав працювати нещодавно в його межах вже пролягають такі туристичні маршрути як: «Прикордонна веломандрівка Беньова-Боберка», «Як вирощують ліси: від насіння до великих дерев», «Історичні та природні таємниці урочища Бабінець» та «Краєвиди Бескидів»», - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Руслан Гречаник. Детальніше про послуги, які надає парк можна дізнатися за посиланням: https://cutt.ly/IFc3igZ або безпосередньо на сторінці парку у Facebook (https://cutt.ly/iFc3ka7). «Щиро вітаємо колектив НПП «Бойківщина» та всіх, хто долучився до його створення зі святом, хай парк розвивається, розширюється та досягає нових вершин, мирного неба та перемоги у цей військовий час!», - додав Руслан Гречаник.
Аби трохи відволіктись від стресу, для переселенців на Львівщині пропонують чимало екскурсій
26 березня 2022
На Львівщині перебуває майже 250 тисяч тимчасово переміщених осіб. Аби хоч трохи відволіктись від стресу, який довелося пережити покидаючи рідні домівки, запрошуємо відвідати туристичні локації області. 1. Національний природний парк «Сколівські Бескиди» пропонує безкоштовні пішохідні екскурсії для вимушено переміщених осіб. Благодійна ініціатива охоплює легкодоступні екостежки та туристичні шляхи, якими можуть скористатися люди літнього віку, діти, жінки. Перебування і відпочинок на природі, чисте свіже повітря, дзюрчання гірських потоків допомагають людям відновити фізичне та психологічне здоров'я. Для походу в гори треба мати зручне взуття, теплий одяг. За довідками просимо звертатися за телефоном: 098 909 28 05 (Роман). 2. Бориславська територіальна громада приймає до себе тимчасово переміщених осіб. Більшість музеїв та туристичних локацій працюють в звичайному режимі. До прикладу, аптека-музей Йогана Зега. Працівники стараються теперішні екскурсії адаптувати під гостей, що не знайомі з історію міста та легендами краю. Адреса музею: м. Борислав, вул. Карпатська брама, 17. 3. До музею «Дрогобиччина» щодня приходять внутрішньо переміщені родини з дітьми. Тут уже побували відвідувачі з Києва, Харкова, Миколаєва, Запоріжжя, Дніпра, Донецька тощо. Наукові працівники відділу європейського мистецтва проводять екскурсії для всіх охочих та знайомлять відвідувачів з творчістю відомого польського художника та письменника єврейського походження Бруно Шульца (1892-1942), який все життя прожив у Дрогобичі та загинув у рідному місті від рук фашистських загарбників. У постійній мультимедійній експозиції яскраво висвітлюється життя митця, зокрема і під час більшовицько-фашистської окупації. Запрошуємо охочих відвідати експозицію «Бруно Шульц та його місто» та оглянути настінні казкові розписи, виконані художником в останній рік життя. Адреса: Палац мистецтв, вул. Шевченка, 38. Водночас 26 та 27 березня о 15.00 год. відділи історії та природи музею «Дрогобиччина» (вул. І.Франка, 32) запрошують тимчасово переміщені родини з дітьми на краєзнавчі екскурсії. 4. Меморіальний музей-садиба родини Бандерів у Стрию. Сам музей створений на родинному обійсті дідуся та бабусі Степана Бандери. Відвідуючи музей, можна пройтися стежками дитинства політичного діяча, а також познайомитися з усіма членами його родини. У музеї зібрана чимала кількість особистих речей, документів і фотографій. Охочі відвідати музей Родини Бандерів зможуть це зробити щовівторка та щочетверга з 10:00 до 16:00. Кажуть, це унікальна можливість побачити своїми очима історичну правду та розвіяти міфи, які утворились навколо постаті Бандери. Адреса: вул. Львівська, 20. Додамо, що з 26 березня відновлюють роботу: музей - заповідник «Підгорецький замок», музей - заповідник «Жовківський замок». Графік: Вт/Ср - 10:00 - 16:00. Чт/Нд - 10:00 - 17:00. Каси зачиняються за пів години до кінця екскурсії.
НПП «Сколівські Бескиди» проводять реабілітаційні екскурсії
24 березня 2022
Львівщина – область, де українці знаходять прихисток у часі війни, а установи природно-заповідного фонду працюють для досягнення спільної мети, перемоги України над загарбницькою росією. Відтак, національний природний парк «Сколівські Бескиди» пропонує безкоштовні ознайомчі пішохідні екскурсії для вимушено переміщених осіб. Ініціатива природохоронної установи охоплює легкодоступні екостежки та туристичні шляхи, якими можуть скористатися люди літнього віку, діти та жінки. У парку впевнені, що перебування і відпочинок на природі, чисте свіже повітря, наповнене ялицевими фітоцитами, дзюрчання гірських потоків допомагають людям відновити фізичне та психологічне здоров'я. Для походу в гори лиш потрібно мати зручне взуття та теплий одяг. За довідками просимо звертатися по телефону: (251) 2-14-11 (адміністрація парку); 098 909 28 05 (Роман).
При НПП «Сколівські Бескиди» запрацював притулок для внутрішньо переміщених осіб
17 березня 2022
В пункті підтримки внутрішньо переміщених осіб при національному природному парку «Сколівські Бескиди» розпочали прийом та поселення жителів з Східної України. Тут не чути вибухів та можна спокійно пережити час воєнного стану. Притулок розрахований орієнтовно на 200 осіб. Прийом людей проводиться після постановки на облік у Сколівській міській раді без зайвих формальностей. Всю організаційну роботу проводять спільно Сколівська міська рада та національний природний парк «Сколівські Бескиди». Координує роботу Львівське обласне управління лісового то мисливського господарства. Тут створено мінімальні вигоди (освітлення, тепло, вода холодна і тепла, кухня, санвузли, пральні машини, обігрівачі повітря, електрочайники, холодильник, інтернет зв'язок, розетки для підзарядки мобільних телефонів). Для дітей створили ігрову кімнату, а також при потребі можна підібрати гуманітарний одяг та взуття. Для всіх людей організували харчування. Посильну допомогу для створення даного пункту надали міжнародні партнери: Aevis Foundation, Frankfurt Zoological Society Zoological Society (Німеччина), Fundația Conservation Carpathia (Румунія), а також місцеві активісти, мешканці та підприємці – інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
Мешканців Львівщини запрошують відвідати природний парк «Сколівські Бескиди»
11 лютого 2022
Національному природному парку «Сколівські Бескиди» – 23 роки. Це природоохоронна рекреаційна, культурно-освітня, науково-дослідна установа загальнодержавного значення, яку створили згідно з Указом Президента від 11 лютого 1999 року. Площа парку складає 35684 га. Половину площі займають хвойні ліси. У межах парку пролягають такі туристичні маршрути як: «На гору Лопата», «Коростів – Красне – Парашка», «Сколе – Парашка», «Сопітські мандри від водоспаду до полонини», «Карпатські полонини – Тустань», велосипедний маршрут «Сколе – Ключ – Скелі Довбуша – Болехів – Стрий» (62 км), історико-пізнавальний маршрут «Нижнє Синьовидне – Труханів – гора Ключ – Сколе» (20 км). Деякі маршрути можна подолати на велосипедах або автомобілі. Багато маршрутів починаються зі Сколе, або ж включають у себе об'єкти неподалік від міста. Наприклад, «На гору Лопата» – маршрут на 12 км, який передбачає відвідування водоспаду Кам'янка та Журавлиного озера. Також у парку облаштовано 8 рекреаційних зон та 2 туристичні притулки, створено еколого-просвітницькі та еколого-інформаційні центри, шкільні лісництва. На території парку можна побачити водоспади, лісові озера, багатовікові ялинові, букові і смерекові ліси, зустріти оленів, зубрів, козуль, диких кабанів. Загалом 140 видів птахів, 50 видів ссавців знайшли притулок у цьому незайманому куточку природи. Найвища точка Сколівських Бескидів має назву Парашка. Висота гірської вершини – 1268 метрів. Поблизу Сколівських Бескидів досить багато відомих курортів, таких як Славське, Сколе, Східниця. Парк створили з метою збереження, відтворення та раціонального використання ландшафтів західної частини Українських Карпат з типовими та унікальними природними комплексами, що мають важливе природоохоронне значення. Детальніше про послуги, які надає парк, можна дізнатися на сайті за посиланням або на сторінці у Facebook.
Національний природний парк “Сколівські Бескиди” можна відвідати онлайн
20 січня 2021
Віртуальний туристичний маршрут Національного природного парку “Сколівські Бескиди” створили Міндовкілля та Google Україна. Відтак, кожен охочий може здійснити онлайн подорож та побачити такі об’єкти як: Крушельницьке лісництво, Мертве озеро та Палац Гредлів. “Оцифровані національні парки – це крок для промоції захоплюючих українських краєвидів та заохочення туристів відвідати цю місцевість”, - підкреслив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник. Зазначимо, Національний природний парк «Сколівські Бескиди» завершив проект впорядкування мереж із 19 екологічних стежок та туристичних маршрутів для активного туризму, зокрема пішохідних і велосипедних. Загальна протяжність усіх шляхів– 146 км, кожен тривалістю походу від 1 до 6 годин. На кожному зішляхів встановлені початкові, проміжні й кінцеві інформаційні стенди, проведено ознакування зі знаками напрямку та орієнтування. Проект профінансовано за рахунок цільового фонду охорони навколишнього природного середовища обласного бюджету. Загалом у 2020 році Львівщина інвестувала у розвиток інфраструктури і промоцію Національного природного парку «Сколівські Бескиди» майже 6 млн грн. Оксана Буй
Територію природно-заповідного фонду НПП «Бойківщина» планують розширити
21 липня 2020
Сьогодні, 21 липня, під головуванням заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Бучка відбулася робоча зустріч щодо розширення території національного природного парку «Бойківщина» за участю представників Інституту екології Карпат НАН України, Українського товариства охорони птахів (ТОП), ГУ Держгеокадастру у Львівській області, департаменту архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації і департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації. Під час наради обговорили питання щодо включення до складу парку земель державної власності, які перебувають в непорушеному природному стані з метою збереження цінних природних комплексів Карпатського регіону. Включення цих земель до складу національного природного парку має важливе значення як майбутній науковий полігон для моніторингу природних процесів та розробки дієвих заходів щодо їх охорони, збереження та відтворення. Довідка: НПП «Бойківщина» – наймасштабніший об’єкт природно-заповідного фонду Львівщини який створено протягом останнього десятиліття. НПП «Бойківщина» створено Указом Президента України «Про створення національного природного парку «Бойківщина» від 11.04.2019 № 130 в межах Турківського району площею 12240 га, 10623 з яких – надано національному природному парку у постійне користування. НПП «Бойківщина» – це парк, територія якого вирізняється високим рівнем біотичного різноманіття та відіграє визначальну роль у межах головного Європейського вододілу в басейнах р.Стрий та р.Дністер, ці території вже давно стали домівками для багатьох видів рослин і тварин, які сьогодні рідкісні у Європі, серед яких баранець звичайний, аконіт опушеноплодий, лунарія оживаюча, чина гладенька та інші.
У національному природному парку «Сколівські Бескиди» з’явилась власна метеостанція
15 жовтня 2019
Національний природний парк «Сколівські Бескиди» в межах виконання мікропроєкту придбав метеостанцію «METEOTREK». Це комплекс, що складається з апаратної та програмної частини і комп’ютера. Про це інформують у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Джерелами фінансування даного проєкту є: 30,59 тис грн – кошти обласного бюджету, 27,34 тис грн – кошти національного парку, 3,25 тис грн – внесок місцевої Громадської екологічної організації «Природа». Метеостанція - високотехнологічне обладнання призначене для збору даних про погодні умови та передачі цієї інформації по GPRS-каналу. За допомогою цієї метеостанції можна не лише збирати дані, але й формувати короткотермінові прогнози погоди. Вимірювальна інформація перетворюється в цифрові й аналогові сигнали, надходить до основного блоку, де обробляється, зберігається в незалежній пам’яті та передається на сервер. Відображення результатів вимірювання, їх зберігання, обробка й аналітика відбувається за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Метеостанція в режимі реального часу визначає: температуру та вологість повітря, атмосферний тиск по барометру, швидкість і напрямок вітру, опади та передає дані на монітор пульту, який знаходиться в офісі парку. Вона фіксує переміну погоди за останні 25 днів та визначає прогноз погоди на 3 дні. Всі дані зберігаються в базі комп’ютера, що дозволить використовувати їх для відповідного розділу Літопису природи. Метеостанція видає також сигнали тривоги, щоб попередити про небезпеку, таку як: сильний вітер, морозні температури, кількість дощу, повені, спеку.
На Сколівщині зафіксували рекорд України
12 квітня 2019
У четвер, 11 квітня, представники Національного Реєстру Рекордів України зафіксували новий рекорд України - "Найбільший Герб України з кипарисовика горохоплідного". Організатором цього рекорду є Національний природний парк "Сколівські Бескиди". В історії Сколівського району присвоєння такого звання відбулось вперше. Герб створений з кипарисовика горохоплідного на території садиби Крушельницького лісництва працівниками НПП "Сколівські Бескиди". Ідея створення такого живого герба виникла ще у 2010 році.
У «Сколівських Бескидах» народились двоє зубренят
24 липня 2018
У національному природному парку «Сколівські Бескиди» народилися зубренята. в першій половині липня самки привели на світ двох дитинчат. На даний час стадо налічує 34 особини. Зубри занесені дро Червоної книги України. У заповіднику триває Програма підтримки майданської субпопупяції бізона європейського (Bison bonasus L.) в Сколівських Бескидах на період 2017-2026 рр. Побачити зубрів у літній період не так і легко, оскільки вони мігрують на досить значну відстань та є дуже обережними. В теплу пору року зубри харчуються травою і гіллячковим кормом, а взимку проводиться підгодівля такими кормами як: сіно, віники, солома, кормові буряки, капуста, концентровані корми.
На Львівщині розширили територію національного парку «Бойківщина»
5 Червня 2018
Сьогодні, 6 червня, на сесії Львівської облради депутати проголосували за розширення національного природного парку «Бойківщина» на території Турківського району Львівської області. Проектована площа становитиме 12240 гектарів «Після неодноразових робочих зустрічей із науковцями та лісівниками ми отримали погодження про створення парку з вилученням у постійного лісокористувача. Це дасть можливість збільшити площу парку ще на 200 гектарів», - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник. Територія характеризується високим рівнем біорізноманіття, зокрема на території росте понад 750 видів судинних рослин, з яких майже 50 рідкісні й підлягають охороні. У віддалених місцях Карпат трапляються бурий ведмідь, вовк, рись, дикий кіт. Наявність пам’яток історії та культури додає території перспективності для розвитку рекреації та туризму, що має важливе значення для покращення соціально-економічної ситуації в регіоні, в тому числі через залучення грантових коштів міжнародних фондів на реалізацію екологічних проектів.
У «Сколівських Бескидах» підбили підсумки роботи за минулий рік
20 лютого 2018
Впродовж 2017 року науковці НПП «Сколівські Бескиди» проводили інвентаризацію флори, фауни, грибів та ідентифікацію старовікових лісів, фенологічні спостереження. В межах співпраці з Франкфуртським зоологічним товариством (Німеччина) реалізовується проект «Збереження карпатських пралісів», який передбачав проведення обстеження лісів на предмет виявлення старовікових лісів та пралісів. На території парку обліковано 10 еколого-пізнавальних стежок та маршрутів, 2 веломаршрути, 2 автомаршрути, 8 рекреаційних зон, 2 туристичні притулки, 3 еколого-просвітницькі центри, 3 шкільні лісництва. За кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2017 р. було створено та облаштовано рекреаційну зону в урочищі «Колодка», проведено ремонт лісівничих еколого-просвітницьких центрів в Крушельницькому та Бутивлянському лісництвах, створено та облаштовоно Інформаційно-екологічний пункт у рекреаційній зоні «Водоспад на р. Кам'янка». В межах програми розвитку еколого-освітньої діяльності на території НПП «Сколівські Бескиди» спеціалісти природоохоронної установи провели низку заходів, спрямованих на розвиток екологічної свідомості серед учнівської та студентської молоді. Лісовідновлення у 2017 р. було проведено на площі 24,3 га, з них ділянки заліснено шляхом посадки лісових культур на площі 11,6 га, а 12,7 га – залишено під природне заліснення. Службою державної охорони території ПЗФ постійно ведеться нагляд за появою шкідників та хвороб лісу для своєчасного виявлення і недопущення їх розвитку по лісових масивах. Крім цього постійно проводиться патрулювання лісових масивів в тому числі рейдовими бригадами, з метою недопущення самовільних порубок лісу, порушення правил пожежної безпеки.