У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулася урочиста літургія з нагоди Храмового празника

12 липня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

12 липня у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла у Львові відзначають Храмовий празник. Святкову літургію спільно відправили єпископ УГКЦ Степан Сус, єпископ Стемфордський УГКЦ Павло Хомицький та настоятель храму о. Тарас Михальчук.

Участь у Богослужінні також взяли голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор.

Серед численної громади на урочистому Богослужінні були присутні військовослужбовці та капелани Львівського гарнізону, представники влади міста та області.

Нагадаємо, що Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла споруджений у XV ст. як костел єзуїтів. У 1970-х рр. використовувався як книгосховище Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника. З 2010 року – храм передано у власність Курії Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької церкви.

З огляду на те, що у певний період історії храм виконував функцію гарнізонного храму міста, на даний час храмом опікуються капелани Центру військового капеланства Курії Львівської архиєпархії. Після проведення низки реставраційних робіт храм освячений і відкритий для проведення богослужінь 6 грудня 2011 року – з нагоди 20-ї річниці створення Збройних Сил України. Настоятель – о. Тарас Михальчук.

Ключові слова:

Гарнізонний храм

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook