«У Гарнізонному храмі ніколи нікому не буде холодно, він завжди буде місцем присутності людей, а отже любові і тепла», - Іван Собко

5 грудня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 5 грудня, відбулась урочиста академія з нагоди 10-ї річниці  відкриття Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла УГКЦ.

Участь у заході взяли представники влади, військовослужбовці, миряни та чимало тих, зокрема волонтерів, хто долучився до відновлення роботи храму.

Привітав присутніх з цією датою заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

«Нас сьогодні так багато і нас об’єднав храм. Храм – це святе місце зустрічі людини з Богом. Для кожного українця храм - це щось надзвичайне. І дуже важливо, щоб наші храми не пустували. 10 років тому свідомі люди, а Галичина завжди такими славилася, прийняли рішення  та спільно зробили важливий крок.  Сьогодні книги із книгосховища надійно зберігаються на Авіаційній, а тут, в серці міста Лева, вже 10-ть років панує духовне життя. Тут, у Гарнізонному храмі,  ніколи нікому не буде холодно, адже він завжди буде місцем присутності людей, а отже любові і тепла, любові до Бога та до ближнього»,-  зазначив він.

Також від імені голови Львівської ОДА Іван Собко відзначив небайдужих, які внесли свій вагомий внесок у відновлення роботи храму, зокрема перенесення книгосховища, яке раніше тут знаходилось.

В межах заходу презентували книгу про Гарнізонний храм «Історія одного десятиліття» та представили ювілейну монету Національного банку України із зображенням Гарнізонної святині.

 Захід супроводжував виступ квінтету «P&P Quintet».

Додамо, що в межах відзначення 10-ї річниці відкриття Гарнізонного храму цього тижня також урочисто відкрили відреставровані фрески авторства Франциска Екштайна 1740р центрального склепіння храму. Також завтра, 6 грудня, відбудеться Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолять високопреосвященніший Митрополит Львівський Ігор Возьняк та преосвященніший владика Степан Сус.

 

Довідково

У грудні цього року виповнюється 10 років з часу відкриття для богослужінь Львівського Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, знаного в народі як «Костел єзуїтів». Цей храм є однією з найбільших церков міста. Культова споруда має статус Пам’ятки культурної спадщини національного значення.

На жаль, радянські часи церковну споруду забрали у віруючих та почали використовувати не за призначенням – як книгосховище. Через безгосподарне ставлення атеїстичної влади до культурної пам’ятки, храм та його безцінні розписи були пошкоджені. 

У 2011 році книги бібліотеки ім. В. Стефаника, які зберігалися в церкві, перенесли до приміщення, розташованого на території військової частини на вул. Авіаційну, 1. Цього ж року споруду передали Українській греко-католицькій церкві та почали використовувати як Гарнізонний храм міста Львова.  Значення церкви як військового храму особливо зросло від початку російсько-української війни – з 2014 року до сьогодні.

Сьогодні храмом опікуються капелани Центру Військового Капеланства Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ, завданням яких є проповідувати Слово Боже у середовищі військовослужбовців та їх сімей. За час військових дій на Сході України він став не тільки церквою, де моляться за українських воїнів і відспівують загиблих учасників ООС, а й музеєм і волонтерським центром.

Ключові слова:

Гарнізонний храм

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook