Молимось за Україну: священнослужителі різних релігій та християнських конфесій провели спільну екуменічну молитву за мир в Україні
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла УГКЦ у Львові близько десяти священнослужителів різних конфесій піднесли екуменічну молитву за Україну, приурочену до Дня покровителя Львова св. Юрія.
Приєдналися до богослужіння начальник Львівської ОВА Максим Козицький, мер Львова Андрій Садовий, військові, парафіяни храму.
У молитві взяли участь представники Української Греко-Католицької Церкви, Православної Церкви України, Римсько-Католицької Церкви, Вірменської Апостольської Церкви, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Львівського об’єднання Церков Євангельських Християн Баптистів, Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада та громади прогресивного іудаїзму.
Настоятель Гарнізонного храму о. Тарас Михальчук подякував владикам, всечесним отцям та представникам всіх релігій і конфесій за спільно проведене богослужіння та побажав, щоб сьогоднішня міжконфесійна молитва стала доброю традицією.
Зокрема, богослужіння провели:
- Владика Володимир (Груца) – Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ;
- Владика Макарій (Малетич) – Митрополит Львівський ПЦУ;
- Владика Димитрій (Рудюк) – Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ;
- Отець Олександр Кусий – Референт католицьких ЗМІ у Львівській Архідієцезії РКЦ;
- Отець Карапет Гарібян – Духовний пастир Катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці Української єпархії ВАЦ;
- Володимир Якимів – Єпископ Львівського обласного об’єднання Української Церкви ХВЄ;
- Олег Боднар – Старший пресвітер Львівського об’єднання Церков ЄХБ;
- Мурат Сулейманов – Імам Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада, голова релігійної громади «Ен-Небоас», заступник муфтія України ДУМУ «УММА»;
- Михайло Гордус – Помічник Рава громади прогресивного іудаїзму.
Нагадаємо, у березні у Львівській катедрі також провели екуменічну молитву за припинення війни та відновлення миру в Україні.
Новини за темою
Гостей області запрошують на екскурсійні прогулянки підвалами львівських храмів
12 квітня 2022
Всіх охочих, зокрема і тимчасово переміщених осіб, запрошують на екскурсійні прогулянки до підвалів львівських храмів. Перебування у середньовічних підземеллях цікаве та безпечне. Розважально-пошуковий квест «Середньовічне підземелля Домініканського костелу» від Львівського музею історії релігії – це подорож коридорами часу, яка відбудеться 14 квітня о 15:00. Ви дізнаєтесь хто такі ченці-домініканці, як звати засновника домініканського ордену, розшукаєте диво-карту, знайдете стару жебрачку, відьму, Юрія Змієборця. Спробуєте дізнатися як у невеличкому підземеллі поруч із церквами, монахами й мирянами розмістився величезний монастир. Телефон для попереднього запису: 0677021321. Для внутрішньо переміщених осіб щосереди, щосуботи і щонеділі о 15:00 год безкоштовні екскурсії музейною експозицією пропонує Музей «Львів Стародавній», який оповідає історію нашого краю від 11 до 18 століття. Інтерактивний музей розташований у підземеллі Преображенської церкви. В умовах воєнного стану заклад працює з 11:00 до 20:00 год, каса – до 19:00 год. Вартість вхідних квитків оплачується відповідно до тарифів музею з додатковою знижкою 20%. Увесь прибуток Музею спрямовують на підтримку Збройних Сил України. Для усіх діток в подарунок – квест зі щуриком Музейком. Довідкова інформація за телефоном: 0977082121. Одне з найбільших та найстаріших підземель міста у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, де можна побачити Львів, якого вже немає, теж запрошуємо на екскурсії. Вони відбуваються щодня о 13:00 та 14:00 год. Деталі за номером телефону: 067373 36 83.
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла помолились за мир в Україні
25 березня 2022
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла священники здійснили молитовний чин посвяти українського і російського народу Непорочному Серцю Марії. До молитви долучився начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Молитву у Львові провели у єдності із покаянним богослужінням, яке Папа Франциск очолив в базиліці Святого Петра у Ватикані. Він посвятив Росію та Україну Непорочному Серцю Марії. Такий самий акт у Фатімі здійснив кардинал Конрад Краєвський, Папський Роздавач милостині, як посланець Святішого Отця. Нагадаємо, 13 березня, Папа Франциск вкотре закликав припинити вбивство невинних в Україні, зосередитися на переговорах і гарантувати дієві та безпечні гуманітарні коридори.
У Львівській катедрі провели екуменічну молитву за припинення війни та відновлення миру в Україні
10 березня 2022
Сьогодні у Львівській Митрополичій Базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії відбулася екуменічна молитва за Україну - про припинення війни та відновлення миру. Участь у молитві взяли папський розподілювач милостині, кардинал Конрад Краєвський, посланець Святішого Отця папи Франциска; архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський та Верховний архієпископ Києво-Галицький; митрополит Київський Святослав Шевчук, а також Високопреосвященний Макарій - Митрополит Львівський ПЦУ, Високопреосвященний Димитрій - Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ, Високопреосвященний Філарет - Митрополит Львівський і Галицький УПЦ, Володимир Якимів - Єпископ Львівського обласного об'єднання Української Церкви ХВЄ, Валерій Марченко - Старший пастор Християнської Євангельської Церкви "Гефсиманія", отець-диякон Армен - диякон Вірменського кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці Української Єпархії ВАЦ. Долучився до молитви і начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Нагадаємо, що в усіх храмах Львівщини проводять молитви за мир в Україні.
У Гарнізонному храмі помолились за військовослужбовців та погасили ювілейну марку
6 грудня 2021
Сьогодні Львівщина відзначає 30-річчя Збройних Сил України. Також в області тривають урочистості до 10-ї річниці відкриття Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла УГКЦ. З цієї нагоди, сьогодні, у Гарнізонному храмі відбулась Архиєрейська Божественна Літургія. Представники влади, священнослужителі, українські військовослужбовці, військові з країн-партнерів - США та Канади, а також громадськість помолились за тих, хто в непростий для країни час боронить її кордони. Очолили Літургію високопреосвященніший Митрополит Львівський Ігор Возьняк та преосвященніший владика Степан Сус. «За ці 10-ть років ми дуже багато пережили. Це – відкриття Гарнізонного храму у Львові, Революція Гідності, коли народжувалась нова армія, яка звідси їхала на Майдан, анексія Криму, війна. Ми пам'ятаємо усіх наших Героїв. Понад 140 похоронних процесій вирушили з цього святого місця на Личаківське кладовище та інші. За 10-ть років цей храм наповнився молитвами, довірою, відкритістю, усім тим, що ми називаємо людським життям», - зазначив владика. Після Літургії урочисто погасили поштову марку АТ «Укрпошта», із зображенням Гарнізонного храму. Її надрукували спеціально до річниці храму. Багатотисячним тиражем Укрпошта випустила і ювілейний конверт. Нагадаємо, що сьогодні в межах відзначення 30-річчя Збройних Сил України пам'ять загиблих захисників України вшанували на Личаківському кладовищі. Окрім цього, Львівщина долучиться до телемоста за участю Президента України. Окрім Львова, до телемоста доєднаються ще 4 міста: Київ, Харків, Краматорськ, Одеса. Володимир Зеленський візьме участь у заходах у Харкові. У Львові локацією стане – площа біля Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Участь візьме - начальник Генерального штабу ЗСУ Сергій Шаптала. Завершиться захід концертом гурту СКАЙ.
«У Гарнізонному храмі ніколи нікому не буде холодно, він завжди буде місцем присутності людей, а отже любові і тепла», - Іван Собко
5 грудня 2021
Сьогодні, 5 грудня, відбулась урочиста академія з нагоди 10-ї річниці відкриття Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла УГКЦ. Участь у заході взяли представники влади, військовослужбовці, миряни та чимало тих, зокрема волонтерів, хто долучився до відновлення роботи храму. Привітав присутніх з цією датою заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Нас сьогодні так багато і нас об’єднав храм. Храм – це святе місце зустрічі людини з Богом. Для кожного українця храм - це щось надзвичайне. І дуже важливо, щоб наші храми не пустували. 10 років тому свідомі люди, а Галичина завжди такими славилася, прийняли рішення та спільно зробили важливий крок. Сьогодні книги із книгосховища надійно зберігаються на Авіаційній, а тут, в серці міста Лева, вже 10-ть років панує духовне життя. Тут, у Гарнізонному храмі, ніколи нікому не буде холодно, адже він завжди буде місцем присутності людей, а отже любові і тепла, любові до Бога та до ближнього»,- зазначив він. Також від імені голови Львівської ОДА Іван Собко відзначив небайдужих, які внесли свій вагомий внесок у відновлення роботи храму, зокрема перенесення книгосховища, яке раніше тут знаходилось. В межах заходу презентували книгу про Гарнізонний храм «Історія одного десятиліття» та представили ювілейну монету Національного банку України із зображенням Гарнізонної святині. Захід супроводжував виступ квінтету «P&P Quintet». Додамо, що в межах відзначення 10-ї річниці відкриття Гарнізонного храму цього тижня також урочисто відкрили відреставровані фрески авторства Франциска Екштайна 1740р центрального склепіння храму. Також завтра, 6 грудня, відбудеться Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолять високопреосвященніший Митрополит Львівський Ігор Возьняк та преосвященніший владика Степан Сус. Довідково У грудні цього року виповнюється 10 років з часу відкриття для богослужінь Львівського Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, знаного в народі як «Костел єзуїтів». Цей храм є однією з найбільших церков міста. Культова споруда має статус Пам’ятки культурної спадщини національного значення. На жаль, радянські часи церковну споруду забрали у віруючих та почали використовувати не за призначенням – як книгосховище. Через безгосподарне ставлення атеїстичної влади до культурної пам’ятки, храм та його безцінні розписи були пошкоджені. У 2011 році книги бібліотеки ім. В. Стефаника, які зберігалися в церкві, перенесли до приміщення, розташованого на території військової частини на вул. Авіаційну, 1. Цього ж року споруду передали Українській греко-католицькій церкві та почали використовувати як Гарнізонний храм міста Львова. Значення церкви як військового храму особливо зросло від початку російсько-української війни – з 2014 року до сьогодні. Сьогодні храмом опікуються капелани Центру Військового Капеланства Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ, завданням яких є проповідувати Слово Боже у середовищі військовослужбовців та їх сімей. За час військових дій на Сході України він став не тільки церквою, де моляться за українських воїнів і відспівують загиблих учасників ООС, а й музеєм і волонтерським центром.
У Гарнізонному храмі св. апп. Петра і Павла у Львові відкрили відреставровані фрески XVIII ст.
2 грудня 2021
У Гарнізонному храмі апостолів Петра і Павла у Львові відкрили після реставрації фрески (понад 1000 м2) авторства чеського художника Франциска Екштайна, виконані у 1738-1740 рр.. Участь у заході взяли голова Львівської ОДА Максим Козицький, настоятель храму о. Тарас Михальчук, Владика Степан Сус, який очолював храм раніше, Владика Ігор Возьняк, керівник реставраційних робіт Павел Болінський, представники департаменту культурної спадщини за кордоном та Міністерства Культури Польщі, Інституту «Polonika», генеральний консул Польщі у Львові, представники міської та обласної влади, військові. «Мистецтво не має кордонів. Мистецтво змушує нас підвести голову і подивитися в небо – сьогодні ці відреставровані фрески закликають нас подивитися вверх. Дякую Владиці Степану Сусу, який дуже надіявся, що фрески будуть відреставровані. Велика подяка священикам, нашим вірним, митцям, які займалися цією роботою. Нехай Господь всіх благословить, дає здоров’я, щоби ми якнайскорше ходили без масок!», - сказав Владика Ігор Возьняк. «Сьогодні Гарнізонний храм є не лише однією з найбільших церков міста, а й місцем сили для наших військових, їхніх сімей та всіх парафіян, потужним духовно-просвітницьким центром. Робота команди реставраторів та інституту «Polonika” по-справжньому вражає, адже їм вдалося зберегти не лише автентичний вигляд фресок, яким понад два століття, а й унікальний підпис автора - Франциска Екштайна. Пройдуть роки, десятиліття чи навіть століття, а ці відновлені фрески залишаться свідченням спільної праці на Божу славу. Тепер кожен, як сказав Митрополит Ігор, тут підніме голову вгору, до неба, і, напевно, згадає, що найперше наше завдання - це берегти собор у своїй душі, як писав Олесь Гончар», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. За вагомий особистий внесок у відновлення Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла та з нагоди 10-ї річниці його відкриття Максим Козицький нагородив о. Тараса Михальчука годинником, а також вручив подяки реставраторам: Ярині Пристанській, Ользі Чоп, Ользі-Богдані Слобоцькій, Вікторії Шаргородській, Ярині Павлик, Катерині Тимчишин, Надії Ключковській, Тарасу Павлику, Тарасу Гері. Великим внеском для відновлення храму була допомога Міністерства культури Польщі та польського Національного інституту «Polonika» - виділено понад 11 млн. гривень. Також було залучено кошти парафіян та жертводавців у загальній кількості понад - 9 млн гривень. Реставраційні роботи тривали шість років. Як зазначила генеральний консул Польщі у Львові Еліза Дзвонкевич, така подія свідчить про добру співпрацю поляків та українців. «Для мене, як для консула, дуже важливо, щоб наші взаємини були якнайкращі! Такі цінності як мистецтво і мир завжди нас об’єднуватимуть. Нам треба молитися про мир тут, в Україні. Ми, поляки, завжди будемо про це молитися і будемо разом з вами на Сході», - сказала Еліза Дзвонкевич. Від Львівської ОДА у заході також взяли участь директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Роман Шепеляк та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор. Окрім того, у межах Програми заходів з нагоди 10-ї річниці відкриття Гарнізонного храму відбудуться урочисті заходи 5 і 6 грудня. Детальніше – на сторінці храму у Фейсбуці. Довідково: У грудні цього року виповнюється 10 років з часу відкриття для богослужінь Львівського Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, знаного в народі як «Костел єзуїтів». Храм гарнізонний, адже тут служать капелани, які підтримують українське військо. За Австро-Угорщини храм також був призначений для військових. Святиня є однією з найбільших церков міста. Культова споруда має статус Пам’ятки культурної спадщини національного значення. У радянські часи будівлю храму почали використовувати не за призначенням – як книгосховище. Через безгосподарне ставлення атеїстичної влади до культурної пам’ятки, храм та його безцінні розписи були пошкоджені. У 2011 році книги бібліотеки ім. В. Стефаника, які зберігалися в церкві, перенесли до приміщення, розташованого на території військової частини на вул. Авіаційну, 1. Цього ж року споруду передали Українській греко-католицькій церкві та почали використовувати як Гарнізонний храм міста Львова. Сьогодні храмом опікуються капелани Центру Військового Капеланства Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ, завданням яких є проповідувати Слово Боже у середовищі військовослужбовців та їх сімей. За час військових дій на Сході України він став не тільки церквою, де моляться за українських воїнів і відспівують загиблих учасників ООС, а й музеєм і волонтерським центром.
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулася урочиста літургія з нагоди Храмового празника
12 липня 2021
12 липня у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла у Львові відзначають Храмовий празник. Святкову літургію спільно відправили єпископ УГКЦ Степан Сус, єпископ Стемфордський УГКЦ Павло Хомицький та настоятель храму о. Тарас Михальчук. Участь у Богослужінні також взяли голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор. Серед численної громади на урочистому Богослужінні були присутні військовослужбовці та капелани Львівського гарнізону, представники влади міста та області. Нагадаємо, що Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла споруджений у XV ст. як костел єзуїтів. У 1970-х рр. використовувався як книгосховище Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника. З 2010 року – храм передано у власність Курії Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької церкви. З огляду на те, що у певний період історії храм виконував функцію гарнізонного храму міста, на даний час храмом опікуються капелани Центру військового капеланства Курії Львівської архиєпархії. Після проведення низки реставраційних робіт храм освячений і відкритий для проведення богослужінь 6 грудня 2011 року – з нагоди 20-ї річниці створення Збройних Сил України. Настоятель – о. Тарас Михальчук.
Маркіян Мальський взяв участь у молитві за Україну та її захисників
14 жовтня 2019
Сьогодні, 14 жовтня, у День захисника України, в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла провели молитву за Україну та її захисників. У Богослужінні взяли участь чисельні парафіяни та представники влади. До спільної молитви з військовими та громадськістю долучився й голова Львівської ОДА Маркіян Мальський. Зазначимо, що Богослужіння за Україну та її захисників відбуваються сьогодні в усіх храмах області. Нагадаємо, що в межах відзначення Дня захисника України та 77-ї річниці створення Української повстанської армії, полеглих Героїв-захисників Української держави вже вшанували на Личаківському кладовищі, а також в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
На Львівщині загиблих десантників вшанували літургією
5 вересня 2019
У Гарнізонному храмі святих Петра і Павла провели Поминальну літургію за загиблими бійцями 5-ої роти 80-ої окремої десантно-штурмової бригади та батальйону "Айдар". Захід відбувся на честь п’ятої річниці загибелі військових на Луганщині. Участь у поминальній літургії взяв голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський. «Навіть віддаючи своє життя, наші герої надалі нас охороняють. Ми мусимо пам’ятати, що війна триває, і боротьбу маємо завершити ми. Ворог не відступить і не зникне, але разом ми переможемо. Пам’ятаймо усіх, хто поклав свої голови за наш мир», - зазначив очільник області. Вшануювали загиблих Героїв - військовослужбовців 80-ї окремої десантно-штурмової бригади і на Личаківському кладовищі. Тут присутні запалили лампадки та поклали квіти до могил загиблих воїнів. «Сьогодні ми згадуємо наших друзів та побратимів, які свого часу принесли себе в жертву за Україну, за кожного українця, за спокій у наших домівках. Усі наші серця, що наповнені відвагою, мають продовжити те, що розпочали полеглі герої», - наголосив настоятель гарнізонного храму святих Петра і Павла Степан Сус. Після спільної молитви ветерани 5-ї роти відвідають могили побратимів у Тернопільській, Рівненській, Волинській та Львівській областях.
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулась Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди храмового празника
12 липня 2019
Сьогодні, 12 липня, з нагоди храмового празника Святих Верховних апостолів Петра і Павла у Гарнізонному храмі (м. Львів, вул. Театральна, 11) відбулась Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Преосвященний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії УГКЦ. Серед чисельної громади на урочистому Богослужінні були присутні офіцери та солдати Львівського гарнізону, представники влади міста та області. На завершення Архиєрейської Божественної Літургії, о. Степан Сус висловив слова вдячності Преосвященнішому владиці Богдану, присутнім священнослужителям, військовослужбовцям, прихожанам та гостям храму за участь в престольному празнику, також усі присутні в храмі помолились за мир та спокій в Україні.
Львівщина прощається із загиблим військовослужбовцем Богданом Слободою
8 березня 2019
Сьогодні, 8 березня, Львівщина прощається із загиблим на Сході лейтенантом Богданом Слободою з Новояворівська. Попрощалися із новітнім Героєм у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Після богослужіння домовину перевезуть до міста Новояворівськ. Богдан Слобода народився 13 травня 1997 року. Навчався в Шклівській ЗОШ І-ІІІ ступеня. В 2014 році пішов навчатися в Академію сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного. Після закінчення навчання проходив службу за контрактом у 128 гірсько-штурмовій бригаді. 6 березня 2019 року отримав кульові поранення на території Донецької області. Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким та бойовим побратимам загиблого Героя.