Відбулось позачергове засідання обласної комісії ТЕБ і НС
13 липня 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Департамент з питань цивільного захисту, Прес-служба ОДА
Під головуванням заступника голови Львівської ОДА Віталія Загайного відбулось позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.
В межах засідання розглянули ситуацію, яка склалася внаслідок масового захворювання на гостру кишкову інфекцію учасників святкування 4 липня у смт. Куликів Львівського району, а також ситуацію із виникненням карстового провалля в селі Піски Щирецької селищної ради.
Так, щодо першого питання доповіли представники Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, «Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України», департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.
Як зазначили присутні упродовж 6-8 липня до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні госпіталізували понад 20 людей, з них 8 дітей з діагнозом «гостра кишкова інфекція». Всі вони 4 липня харчувались під час святкування в ресторані «Панський Книш», що у смт. Куликів Львівського району по вул. Шевченка, 12. При поступленні стан пацієнтів був середньої важкості.
Заклад отримав припис на усунення недоліків. Якщо ж вони не будуть усунені Держпродспоживслужба звернеться до суду для продовження обмеження щодо роботи закладу. Вже 10 людей виписані з медзакладу, інших планують виписати сьогодні.
Відтак, за рішенням комісії ситуацію, яка призвела до масового захворювання на гостру кишкову інфекцію учасників святкування, визначили як надзвичайну ситуацію об’єктового рівня.
Та щоб не допустити такої ситуації в майбутньому керівникам районів, міських, селищних, сільських територіальних громад доручили рекомендувати керівникам підприємств громадського харчування, продовольчої торгівлі обмежити приготування та реалізацію в теплий період року небезпечних в епідемічному відношенні страв, в т.ч. салатів заправлених сметаною, майонезом, кондитерських виробів із заварним кремом; реалізацію кулінарних виробів, що особливо швидко псуються, в т.ч. на літніх майданчиках, без дотримання відповідних температурних умов зберігання; наявності відповідних умов для дотримання працівниками та відвідувачами правил особистої гігієни; створення на підприємствах необхідного запасу миючих та дезінфікуючих засобів, антисептиків; забезпечення підприємств водопровідною водою гарантованої якості.
Також проведуть спільну нараду за участю представників ресторанного бізнесу, органів місцевого самоврядування, РДА.
Розглянули і ситуацію, яка виникла 20 квітня внаслідок утворення карстового провалля в с.Піски Щирецької селищної ради Львівського району Львівської області.
В межах засідання наголосили, що у разі невжиття заходів з її ліквідації це може призвести до виникнення надзвичайної ситуації природного характеру через небезпеку руйнування житлового будинку біля провалля та автомобільної дороги Щирець – Тернопілля.
Відтак, з метою запобігання виникненню цієї ситуації Щирецькій селищній раді планують виділити з резервного фонду обласного бюджету кошти в сумі понад 500 тисяч гривень для вжиття необхідних заходів.
Ключові слова:
комісія ТЕБ і НСНовини за темою
Виділити кошти для знешкодження небезпечних відходів та підготуватись до можливих надзвичайних ситуації,- рішення комісії ТЕБ і НС
9 вересня 2021
Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на черговому засіданні 9 вересня розглянула низку важливих питань щодо поводження з небезпечними відходами та готовності до надзвичайних ситуацій на об’єктах критичної інфраструктури та під час опалювального сезону. Засідання провели за доручення Прем’єр-міністра. Учасниками стали представники міністерств та облдержадміністрацій. Від Львівської ОДА участь взяв директор департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації Ігор Туз, представники структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади. Під час засідання обговорили низку питань щодо поводження з небезпечними відходами, у тому числі непридатними до використання та забороненими до застосування хімічними засобами захисту рослин. У підсумку ухвалили рішення доручити обласним держадміністраціям забезпечити з місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища фінансування заходів зі збирання та знешкодження непридатних до використання та заборонених пестицидів, що зберігаються на територіях областей. Йшла мова на засіданні і про готовність центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування до дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних із забезпеченням теплопостачання споживачам, під час проведення опалювального сезону 2021/2022 року. Як зазначили на засіданні, це питання є на порядку денному міністерств, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, а також органів місцевого самоврядування. За результатами заслуханих доповідей, зокрема, доручили: вжити дієвих заходів до вчасного проведення робіт спеціалізованими організаціями та надання актів про перевірку та прочищення димових та вентиляційних каналів комунально-побутових об’єктів, житлових та громадських будинків; забезпечити проведення заходів з пропаганди правил безпечного користування газом у побуті; уточнити мінімально необхідні потреби електроенергії для забезпечення роботи котелень від пересувних автономних електростанцій на випадок їх знеструмлення; розробити (уточнити) схеми підключення автономних електростанцій; створити резервні джерела електроживлення (дизель-генератори, відомчі електростанції) котелень та забезпечити оперативне їх залучення у випадку відключення електропостачання; для попередження переохолоджень людей визначити наявні існуючі будівлі та приміщення у них для використання під стаціонарні пункти обігріву, передбачати у першу чергу наявні стаціонарні приміщення, що забезпечені теплом тощо.
До уваги: за рішенням комісії з питань ТЕБ І НС вакцинація студентів носить лише рекомендаційний характер
12 серпня 2021
Одне із питань, які розглянула на черговому засіданні комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій стосувалось вакцинації студентів перед початком навчального року. Зокрема, через поширення коронавірусу штаму «Дельта» на засіданні обговорили заходи, які необхідно вжити, щоб збільшити кількість вакцинованих осіб на території області. Так, члени комісії вирішили рекомендувати керівникам навчальних закладів проводити заселення студентів у відомчі гуртожитки тільки після проходження повного курсу вакцинації від COVID-19. «Це рішення має рекомендаційний характер. Жодних обмежень та перешкод перед студентами ми не ставимо. Ми дбаємо про їх здоров’я та безпеку. Водночас коли більшість населення ще не щеплені, ми не можемо покладатися лише на вакцини. А зважаючи на те, що молодь дуже активна та комунікабельна, також необхідно доповнювати вакцинацію певними заходами, такими як носіння масок та соціальна дистанція. Дотримуючись всіх цих заходів, можна досягти максимального захисту для себе та свого оточення. Також не варто розслаблятись, потрібно збільшувати кількість щеплень, аби зупинити поширення вірусу», - повідомив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. Нагадаємо, що раніше Віктор Ляшко, Міністр охорони здоров’я України, зазначив, що у разі переходу області до жовтого, помаранчевого чи червоного карантинного рівня епідемічної безпеки, для роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу. Тільки так вдасться запобігти поширенню пандемії та можна буде повернутись до звичного життя і навчання. Станом на 11 серпня 2021 року у Львівській області провакциновано 438 059 осіб, з них 9777 за попередню добу. Також в області працюють 26 центрів вакцинації населення та 172 пункти щеплень.
Львівщина протидіє виникненню пожеж в лісових масивах: підсумки обласної комісії ТЕБ і НС
5 серпня 2021
Під очільництвом заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного сьогодні, 5 серпня, провели засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Члени Комісії основну увагу зосередили на питанні протидії масових пожеж лісів, торфовищ та сільгоспугідь на період загрози виникнення високої пожежонебезпечної ситуації в області. «Протидія пожеж в екосистемах це справа не лише державних органів влади, обласних та районних адміністрацій, територіальних громад, це також активна участь громадян. Адже збитки, які може завдати бодай одна пожежа вимірюється сотнями тисяч гривень, призводить до нищення екосистеми, та й зрештою має негативний вплив на здоров’я людей. Саме тому до цієї проблеми прикута значна увага як державної Комісії ТЕБ і НС, так і відповідно регіональної. Ключове наше завдання на сьогодні визначити перелік об’єктів для здійснення водозабору, а це: відкриті джерела, спеціальні протипожежні водойми, гідранти, колодязі з відповідним рівнем води. А далі забезпечимо доступ до інформації про ці джерела керівників територіальних громад, райдержадміністрацій, установ, організацій, підприємств, які залучені до ліквідації пожеж в екосистемі», - зазначив Віталій Загайний. Окремо на розгляд Комісії винесли питання виникнення пожеж на територіях сміттєзвалищ Львівської області. Як приклад, неналежне утримання Бродівського сміттєзвалища, призвело до виникнення пожеж на території смітника наприкінці квітня цьогоріч. Для ефективної протидії пожеж Львівська адміністрація спільно з Держекоінспекцією проводить рекрутинг та навчання громадських екологічних інспекторів. Це допоможе зупиняти пожежі на самому початку її виникнення. За інформацією начальника Держекоінспекції у Львівській області Романа Дасюка, станом на зараз сім громад Львівщини вже мають громадських інспекторів. До їхніх обов’язків входить контроль за браконьєрством та спалюванням сухої рослинності. Громадський інспектор на рівні з державним стежить за випадками порушення законодавства, складає протоколи на порушників, яких можуть притягнути до відповідальності. До слова, за одиничний підпал сухої трави загрожує мінімальний штраф у розмірі 3060 гривень. Загалом по Львівській області кількість громадських екоінспекторів складає майже 50 людей, а це найвищий показник в Україні. Ілона Орнат
Органам місцевого самоврядування доручили вжити низку заходів, щоб уникнути пожежі в лісах у літній період
28 липня 2021
Наближається пік пожежної небезпеки. Висока температура повітря та нечасті дощі спричиняють пожежі в лісових масивах та поблизу них. Також ризик пожеж збільшується з випадками одноосібного спалювання сухої трави. З огляду на це, сьогодні, 28 липня, відбулось засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Засідання відбулось в режимі відеоконференції. Очолив засідання Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін. Серед присутніх: члени Державної комісії, голови Київської міської та обласних держадміністрацій, регіональних комісій з питань ТЕБ і НС. Львівську ОДА представив Віталій Загайний, заступник голови адміністрації. Отже, під час засідання обговорили заходи щодо запобігання та протидії масових пожеж лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2021 року. За результатом онлайн-зустрічі Державна комісія делегувала обласним держадміністраціям провести ряд заходів упродовж пожежно-небезпечного періоду. Зокрема: гарантувати готовність протипожежних сил та засобів до гасіння пожеж в екосистемах, щоб уникнути загрози для населення та населених пунктів; зробити цілодобовий моніторинг та патрулювання місць з високим ризиком виникнення пожеж при надзвичайно високому класі пожежної небезпеки за умовами погоди; посилити профілактичні заходи з попередження пожеж в екосистемах та проінформувати сільськогосподарські підприємства, фермерів та орендарів земельних ділянок щодо дотримання вимог законодавства у сфері пожежної безпеки та заборони випалювання рослинності; організувати спільне проведення патрулювань найбільш пожежонебезпечних лісових масивів, торф’яників, об’єктів природно-заповідного фонду та сільськогосподарських угідь із залученням підрозділів ДСНС, Нацполіції, Адміністрації Держприкордонслужби, державної лісової охорони та лісової охорони інших постійних лісокористувачів і власників лісів; встановити тимчасові обмеження на відвідування, проведення масових заходів та певних видів робіт в лісах на період високої та надзвичайної пожежної небезпеки, забезпечити проведення відповідної роз’яснювальної (профілактичної) роботи з населенням тощо.
Комісія ТЕБ і НС класифікувала обвал моста як надзвичайну ситуацію об’єктового рівня
5 травня 2021
Сьогодні, під час чергового засідання, комісія ТЕБ і НС класифікувала обвал моста на автомобільній дорозі “Львів – Луцьк” як надзвичайну ситуацію об’єктового рівня. “До комісії надійшли звернення Служби автомобільних доріг у Львівській області та Кам’янка-Бузької громади щодо погіршення життєзабезпечення людей через припинення руху автомобільного транспорту внаслідок руйнування моста у селі Гайок. Розглянувши їх, приймаємо рішення, ситуацію, яка виникла 3 травня, визначити як надзвичайну об’єктового рівня, яка в подальшому за набутими критеріями може визначатися надзвичайною ситуацією місцевого чи регіонального рівня”, - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. Під час комісії він надав доручення представникам департаменту дорожнього господарства спільно з Службою автомобільних доріг упродовж трьох місяців позачергово обстежити усі мости, які мають ознаки аварійності. Окрім того, сьогодні Служба автомобільних доріг у Львівській області має надати Патрульній поліції на затвердження кінцеву схему об'їзду аварійної ділянки. Для великогабаритного транспорту - дорога Радехів - Червоноград - Великі Мости - Гайок, а також Радехів - Лопатин - Буськ - Львів. Для легкових автомобілів, "швидких", маршрутних транспортних засобів, шкільних автобусів - напрямок Долини - Сілець - Старий Добротвір - Гайок. Також Андрій Годик доручив Службі автомобільних доріг приступити до початку аварійно-відновлювальних робіт на мостовому переході, а також встановити дорожні знаки об’їзду ділянки, де трапився обвал відповідно до затвердженої схеми. Працівникам Патрульної поліції спільно з Нацполіцією доручили забезпечити цілодобове чергування на під’їзді до зруйнованого моста.
Учні молодших класів повернуться до очного навчання, - рішення обласної комісії ТЕБ та НС
23 квітня 2021
Учні 1-4 класів, дошкілля, позашкілля та студенти закладів профтехосвіти навчатимуться у звичайному режимі. Враховуючи низхідну динаміку поширення коронавірусної інфекції, відповідне рішення ухвалили сьогодні, 23 квітня, під час позачергового засідання обласної комісії ТЕБ і НС. «З наступного тижня учні молодших класів зможуть повернутись за парти. Звичайно, ми будемо щоденно моніторити ситуацію із захворюваністю. Якщо вона змінюватиметься – прийматимемо відповідні рішення», - наголосив Віталій Загайний¸ заступник голови Львівської ОДА. «Для учнів молодших класів дистанційне навчання малоефективне», - пояснив директор департаменту освіти і науки Олег Паска. За його словами, на сьогодні 6100 працівників освіти вже пройшли процедуру вакцинації. У разі збереження позитивної динаміки, область можуть віднести до «жовтої» зони епіднебезпеки. «Станом на сьогодні ситуація із поширенням коронавірусу дещо стабілізувалась. За останній тиждень спостерігається зниження на 26,8% кількість випадків захворювання. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування на сьогодні складає 20,3-20,1 при рекомендованому менше 20. Раніше цей показник коливався від 27 до 28. Завантаженість ліжок з киснем – 69,2%, за останню добу – 63,7% при рекомендованій нормі менше 65%. Якщо надалі спостерігатиметься така ж тенденція і за 5 днів ми не вийдемо за межі рекомендованих норм – маємо шанси вийти із "червоної" зони епіднебезпеки», - пояснює директор обласного лабораторного центру Наталія Іванченко. Проте, показники можуть погіршитись внаслідок порушення норм карантину. «Тенденції позитивні, проте ми стоїмо перед ризиками, які можуть бути пов’язаними із святковим періодом», - наголосив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис. Відтак, обласна комісія ТЕБ та НС рекомендуватиме настоятелям храмів проводити релігійні заходи при заповненян не більше 50% місць, дотримання між особами фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра та за умови дотримання усіх карантинних обмежень. Нагадаємо, на території Львівщини з 25 березня діє червоний рівень епідемічної небезпеки.
В області погодили план заходів з недопущення надзвичайних ситуацій під час пропуску льодоходу та повені
23 лютого 2021
Обласна комісія з питань ТЕБ та НС погодила заходи щодо безпечного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків на території Львівської області в 2021 році. Нараду провів перший заступник голови обласної державної адміністрації, перший заступник голови обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Андрій Годик. План розроблено для забезпечення готовності та оперативного реагування у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пропуском льодоходу, повені та паводків. Зокрема, передбачається: з урахуванням попередніх оцінок коригування карт-схем зон можливого виникнення надзвичайних ситуацій. Визначення об’єктів життєзабезпечення населення, транспорту, енергетики, зв’язку та інші об’єкти господарювання, що можуть зазнати негативного впливу природних явищ, та розробити заходи щодо забезпечення їх сталого функціонування під час пропуску льодоходу, повені та паводків; уточнення порядку взаємодії, інформування, оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій; уточнення порядку доведення попереджень і оповіщень до населення, робочого персоналу про можливу загрозу паводка і повені та їх орієнтовні масштаби; проведення комплексної перевірки стану мостів та підмостових русел автомобільних і залізничних мостів щодо їх спроможності до пропуску паводкових вод; приведення в готовність гідрометричні споруди, спецавтотранспорт, плавзасоби; організацію перевірки стану гідроспоруд, водосховищ, ставків, меліоративних систем тощо. Крім того, планом передбачені і заходи, які здійснюватимуться на етапі проходження льодоходу, повені і паводків. За результатами засідання усім дотичним структурам доручено забезпечити безумовне виконання заходів, передбачених планом.
З 24 лютого в Україні запровадять адаптивний карантин
19 лютого 2021
З 24 лютого на всій території України почне діяти адаптивний карантин. Передбачається чотири рівні епідемічної небезпеки, кожен з яких має чіткі обмеження та критерії визначення. Згідно з постановою Кабміну, карантин в Україні діятиме до 30 квітня. Залежно від епідемічної ситуації на території України в цілому або на території окремих регіонів буде встановлюватися «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. З 24 лютого на території України встановлюється «жовтий» рівень епідемічної небезпеки. «Ситуація із поширенням коронавірусної хвороби залишається напруженою, але стабільною та контрольованою. З 24 лютого на Львівщині діятиме «жовтий» рівень епіднебезпеки. Вкотре наголошую, що ефективність карантину залежить від рівня свідомості кожного з нас», - зазначив під час засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. «Жовтий» рівень епіднебезпеки забороняє: перебувати в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації; перетинати держкордон іноземцями та особами без громадянства без наявного поліса страхування, що покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні; це ж саме стосується і перетину контрольних пунктів в’їзду/виїзду з тимчасово окупованих території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим іноземцями та особами без громадянства; проводити масові (культурні, спортивні, розважальні тощо) заходи за участю більше однієї особи на 4 кв. м площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 50% місць у кожному окремому залі; проводити офіційні спортивні заходи та матчі командних ігрових видів спорту із глядачами з наповненістю споруд, приміщень глядачами більш як 50% місць та при фізичній дистанції менше ніж 1,5 метра у разі проведення заходу із розміщенням осіб стоячи; приймати відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 % місць (розміщення здійснюється з дотриманням шахового порядку розміщення, зокрема для груп із двох осіб) у кожному окремому кінозалі або залі; здійснювати регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні у кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння; робота дискотек, розважальних закладів (нічних клубів), ресторанів, кафе, барів, тощо з організацією дозвілля, у тому числі проведення святкових заходів, банкетів, майстер-класів, публічних подій тощо; робота після 24:00 та до 7:00 ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо, крім надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки та замовлень на винос; розміщувати відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані меншій, ніж 2 метри за сусідніми столиками та більш як чотири особи за одним столом (без урахування дітей віком до 18 років). Відвідувачі мусять заходити до закладу і пересуватися по ньому у масках, крім часу сидіння за столом для вживання їжі та/або напоїв; працювати суб’єктам господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких: 1) не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра; 2) не забезпечено працівників масками та не здійснюється належний контроль за їх використанням; 3) обслуговуються покупці без масок, за винятком обслуговування через вікна видачі, тераси тощо; 4) не забезпечується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни); робота закладів, що надають послуги з розміщення (крім готелів, санаторно-курортних закладів, установ і закладів, які надають соціальні послуги, реабілітаційних установ); відвідування закладів освіти учнями, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш як 50% учнів та персоналу закладу; проводити в закладах освіти масові заходи за участю учнів з більше ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів); проводити закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації (крім надання меддопомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим; пацієнтам з онкологічними та пульмонологічними захворюваннями; паліативним хворим; хворим, що потребують високоспеціалізованої меддопомоги; а тим, перенесення госпіталізації яких може мати значний ризик для життя або здоров’я); діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі (одна особа на 10 кв. метрів загальної площі приміщення, для басейнів – більше ніж 4 особи на одній доріжці для індивідуальних занять або 6 осіб для спортивно-тренувальних груп). Помаранчевий рівень не передбачатиме встановлення додаткових карантинних обмежень, а сигналізуватиме про можливе наближення регіону до червоного рівня епідемічної небезпеки. Водночас пропонується, що на цьому рівні органи місцевої влади можуть вводити додаткові обмежувальні заходи для запобігання поширенню інфекції. На червоному рівні вводитимуться жорсткі карантинні обмеження, за прикладом січневого карантину.
Державна комісія ТЕБ та НС оновила рівні епідемічної небезпеки: Сокальщина – у «червоній» зоні
23 жовтня 2020
На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 23 жовтня, було оновлено рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Новий розподіл набуде чинності з 00:00 години 26 жовтня 2020 р. «Червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 встановлено у Сокальському районі з обмеженнями, передбаченими пунктом 15 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. До «помаранчевої» зони увійшли: міста Львів, Борислав, Дрогобич, Моршин, Новий Розділ, Самбір, Стрий, Трускавець, Червоноград, Бродівський, Буський, Городоцький, Дрогобицький, Жидічівський, Жовківський, Золочівський, Кам’янка-Бузький, Миколаївський, Мостиський, Перемишлянський, Пустомитівський, Радехівський, Самбірський, Сколівський, Старосамбірський, Стрийський, Турківський, Яворівський райони області. Водночас, в межах обласного засідання комісії ТЕБ та НС Головному управлінню Національної поліції у та Головному управлінню Держпродспоживслужби у Львівській області доручили посилити контролюючі заходи з дотримання протиепідемічних заходів. Також ГУ Нацполіції доручили посилити заходи контролю за особами, які перебувають на самоізоляції. Голови РДА, міст, сільських рад, ОТГ повинні забезпечити широке інформування населення щодо встановлених карантинних обмежень. Марта Кудляк
Державна комісія ТЕБ та НС оновила рівні епідемічної небезпеки: Перемишлянський та Пустомитівський райони – у «червоній зоні»
11 вересня 2020
На позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулось 10 вересня, було затверджено рішення про перегляд рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Відтак, на всій території Львівської області, із урахуванням епідемічної ситуації в регіоні, карантин у зв’язку з поширенням COVID-19 діє до 31 жовтня 2020 року. Новий розподіл почне діяти з 00:00 годин 14 вересня 2020 року. Такі епідемічні рівні встановлюються на 14 днів. До "червоної зони" віднесено: Перемишлянський та Пустомитівський райони; “Помаранчевий” рівень: у містах Львів, Дрогобич та у Бродівському, Городоцькому, Жовківському, Миколаївському, Радехівському районах; «Жовтий» рівень встановили: у містах Борислав, Моршин, Самбір, Стрий та у Буському, Дрогобицькому, Жидачівському, Золочівському, Кам’янко-Бузькому, Самбірському, Сколівському, Сокальському, Яворівському районах Львівської області. «Всі інші райони потрапили у зелену зону. Перейти з однієї зони в іншу адмністративно-територіальна одиниця може, якщо 5 днів поспіль там спостерігаються зміни одного із визначених показників», - пояснив заступник голови Львівської ОДА, перший заступник голови обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Тарас Грень. Нагадаємо про карантинні обмеження у кожній із зон. ЗЕЛЕНА: у громадських будівлях та транспорті: захисна маска або респіратор; проведення масових заходів: не більше однієї людини на 5 кв м; кінотеатри із заповненістю 50%; перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць. ЖОВТА: обмеження зеленої + забороняється відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово. ПОМАРАНЧЕВА: обмеження жовтої + забороняється: діяльність закладів розміщення (хостели, турбази тощо), крім готелів; діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час; планові госпіталізації у лікарнях; спортзали, фітнес-центри, заклади культури; прийом нових змін у дитячі табори; обмеження для масових заходів; 1 людина на 20 кв м і не більше ніж 100 людей. ЧЕРВОНА: обмеження помаранчевої + забороняється: робота громадського транспорту; відвідування закладів освіти; діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів. Перехід в іншу зону відбувається не за рішенням обласної чи міських комісій ТЕБ та НС, а виключно за рішенням Державної комісії.
На Львівщині частково послабили карантинні обмеження. Наступними можуть стати садочки
6 липня 2020
На позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ухвалили рішення частково послабити карантинні обмеження в області. За даними МОЗ України, Львівська область перестала бути регіоном із значним поширенням COVID-19 і підпадає під критерії, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 року № 500. Це дозволяє почати послаблення карантину. «Коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить 10,92%, при нормі менш як 11%. Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить – 28,03%, при нормі менш як 10%. Львівщина потроху виходить із пікового періоду масових захворювань, тому при дотриманні обережності та усіх рекомендацій можемо частково дозволити роботу деяких сфер бізнесу. Ситуація перебуватиме на ретельному контролі, кожних три дні ми будем оцінювати стан справ. У разі відповідності епідемічної ситуації в області ознакам для посилення протиепідемічних заходів будемо розглядати питання про посилення карантину», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ореста Чемериса, завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, складає 43,04% від загальної̈ кількості, при нормі менше ніж 50%. Середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу протягом останніх семи днів складає 108,66 на 100 тисяч населення, при нормі більш ніж 24. Відтак, згідно із рішенням комісії частково послабили карантинні заходи на території області, дозволивши з 07.07.2020 роботу готелів, закладів громадського харчування, закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів та фітнес-центрів за умови дотримання протиепідемічних заходів та відповідних рекомендацій Головного Державного санітарного лікаря України. Окрім того, дозволили проведення релігійних заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід. Організатор заходу відповідальний за дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 метра. Водночас, обласна комісія дала відповідне доручення місцевим штабам з ліквідації надзвичайної ситуації, до наступного засідання комісії перевірити готовність дошкільних навчальних закладів до роботи в умовах карантину. Якщо захворюваність буде далі йти на спад, то садочки всіх форм власності можуть бути відкритими в межах наступного етапу послаблення карантинних обмежень.
Карантин на Львівщині продовжили до 29 травня
22 травня 2020
Динаміка захворюваності на Covid-19 не сприяє послабленню чи скасуванню карантинних заходів в регіоні. Відповідне рішення ухвалили сьогодні на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. “На Львівщині вже кілька тижнів спостерігається погіршення епідеміологічної ситуації. За попередню добу коронавірус підтвердили у 65 осіб, ще 53 особи госпіталізували із підозрою на коронавірусну інфекцію. Зарано говорити про суттєве послаблення карантину в області, адже нашим першочерговим завданням є збереження здоров`я і життя мешканців регіону. Ми свідомі того, що українці втомились від карантинних заходів, однак статистика Львівщини свідчить лише про приріст захворюваності. Вкотре наголошую на дотриманні заходів особливої безпеки і гігієни”, - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Окрім того, очільник Львівщини наголосив на тому, що на Львівщині здійснюють у 6 разів більше ПЛР тестувань, аніж це прописано у постанові Міністерства охорони здоров’я України. За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ореста Чемериса, відмічається ріст на 90 пацієнтів що потребують стаціонарного лікування за останні 7 днів. «Стан пацієнтів, які звертаються за медичною допомогою важчий, в порівнянні з минулим тижнем. Якщо аналізувати показники, то ми входимо в ту межу, яка дозволяє послаблення карантину, однак кількість хворих вказує на інше. В реанімації 30 людей, тоді як минулого тижня було 12», - наголосив Орест Чемерис. Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я для Сovid - 14% Середня кількість тестувань протягом останніх 7 днів - 85 на 100 тис. населення. На погіршені динаміки наголошує також керівник Лабораторного центру Роман Павлів. «Динаміка погіршується, по Львову динаміка вкрай негативна. Карантин треба посилювати. Все більше людей, потрапляють до медзакладів із важкими формами. У Львові захворюваність надзвичайно висока», - акцентував Роман Павлів. Керівник обласного Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру регіонального рівня Андрій Васько також підтримав відтермінування карантину. «Важкість пацієнтів на стаціонарному лікуванні погіршується. З тих 404 пацієнтів, що зараз перебувають на лікування, значна частина потенційно може потребувати реанімаційних заходів. Якщо ми послабимо карантин, кількість місць в лікарнях скоро закінчиться», - зазначив Андрій Васько. Відтак, комісія ухвалила рішення продовжити карантин на території області до 29 травня. На період дії карантину забороняється: 1) перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно; 2) перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус; 3) самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації; 4) відвідування закладів освіти її здобувачами, крім участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні, державній підсумковій атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, вступних випробуваннях, єдиному вступному іспиті з іноземної мови, єдиному фаховому вступному випробуванні, атестації у формі тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів “КРОК”, а також здійснення підтвердження кваліфікації моряків, проведення підготовки моряків, членів екіпажів торговельних суден, у тому числі тих, що здійснюють плавання внутрішніми водними шляхами України, та проведення підготовки судноводіїв малих/маломірних суден; 5) проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів з кількістю учасників більше ніж 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, навчально-тренувальних зборів спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю, навчально-тренувального процесу спортсменів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів; 6) робота закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів (крім розміщених у них магазинів), діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, крім: діяльності з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках, у тому числі під тентами, на верандах, за умови дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більш як чотирьох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років), діяльності з надання послуг із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос за умови, що суб’єкт господарювання, який провадить таку діяльність, є оператором ринку харчових продуктів відповідно до Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, та за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту (зокрема захист обличчя, очей, рук) і використання відвідувачами, крім часу приймання їжі, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно; діяльності закладів, які надають послуги з розміщення, в яких проживають медичні працівники та особи в обсервації, а також інші особи відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій; діяльності музеїв, музеїв просто неба та історико-культурних заповідників відповідно до подання керівника закладу культури та за рішенням власника (органу управління) без безпосереднього прийому відвідувачів та за умови забезпечення персоналу респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно. За рішенням власника (органу управління) дозволяється прийом відвідувачів за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту (захист обличчя, очей, рук) та використання відвідувачами респіраторів без клапанів видиху або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно; роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки на відкритому повітрі, у транспортних засобах, житлових будинках, спорудах, приміщеннях (у тому числі приміщеннях, призначених для зйомки аудіовізуальних творів (студії, павільйони), за умови обмеження кількості осіб, які здійснюють кіно- та відеозйомку в одному місці, не більше 50 осіб, обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом, залученим до виробництва аудіовізуального твору, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно; проведення у театрах, цирках, концертних організаціях, художніх (мистецьких) колективах за рішенням органів управління репетицій, тренувань та інших заходів, які не передбачають одночасного зібрання великої кількості осіб (до 50 осіб), без глядачів за умови використання учасниками засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно; 7) здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, зокрема пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, крім перевезення: легковими автомобілями; службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами працівників підприємств, закладів та установ незалежно від форми власності, які забезпечують охорону здоров’я, продовольче забезпечення, урядування та надання найважливіших державних послуг, енергозабезпечення, водозабезпечення, зв’язок та комунікації, фінансові та банківські послуги, функціонування інфраструктури транспортного забезпечення, сфери оборони, правопорядку та цивільного захисту, суб’єктів господарювання, які мають безперервний промисловий цикл, за умови забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, та використання таких засобів індивідуального захисту пасажирами під час перевезення, в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, за умови інформування органів Національної поліції про здійснення перевезення; працівників закладів та установ незалежно від форми власності, які забезпечують охорону здоров’я, продовольче забезпечення, урядування та надання найважливіших державних послуг, енергозабезпечення, водозабезпечення, зв’язок та комунікації, фінансові та банківські послуги, функціонування інфраструктури транспортного забезпечення, сфери оборони, правопорядку та цивільного захисту, осіб, які виявили бажання бути донорами крові та (або) її компонентів, на підставі посвідчення донора крові та (або) її компонентів або на підставі довідки, що видається донору за місцем медичного обстеження чи давання крові та (або) її компонентів, суб’єктів господарювання, які мають безперервний промисловий цикл, за умови забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, та використання таких засобів індивідуального захисту пасажирами під час перевезення, в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів в міському електричному (трамвай, тролейбус) та автомобільному транспортному засобі, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах; 8)відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають/ перебувають діти, громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям/особам у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають послуги екстрено (кризово); 9) відвідування пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, та пунктів тимчасового розміщення біженців, крім осіб, які надають правову допомогу особам, які перебувають в таких пунктах; 10) закладам охорони здоров’я проведення планових заходів з госпіталізації, крім: планової госпіталізації в регіонах, в яких заповненість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш як 50 відсотків. Рішення обласної з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яким дозволено проведення планової госпіталізації в області, розміщується на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України (за посиланням http://covid19.gov.ua); надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів; надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим; надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями; надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах; проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я. Пацієнти, яким надається медична допомога у зв’язку з проведенням планових заходів з госпіталізації, підлягають обов’язковому тестуванню на COVID-19 відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров’я.