Відбулось позачергове засідання обласної комісії ТЕБ і НС

13 липня 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Департамент з питань цивільного захисту, Прес-служба ОДА

Під головуванням заступника голови Львівської ОДА Віталія Загайного відбулось позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

В межах засідання розглянули ситуацію, яка склалася внаслідок масового захворювання на гостру кишкову інфекцію учасників святкування 4 липня у смт. Куликів Львівського району, а також ситуацію із виникненням карстового провалля в селі Піски Щирецької селищної ради.

Так, щодо першого питання доповіли представники Головного управління  Держпродспоживслужби у Львівській області, «Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України», департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Як зазначили присутні упродовж 6-8 липня до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні госпіталізували понад 20 людей, з них 8 дітей з діагнозом «гостра кишкова інфекція». Всі вони 4 липня харчувались під час святкування в ресторані «Панський Книш», що у смт. Куликів Львівського району  по вул. Шевченка, 12. При поступленні стан пацієнтів був середньої важкості.

Заклад отримав припис на усунення недоліків. Якщо  ж вони не будуть усунені Держпродспоживслужба звернеться до суду для продовження обмеження щодо роботи закладу. Вже 10 людей виписані з медзакладу, інших планують виписати сьогодні.

Відтак, за рішенням комісії ситуацію, яка призвела до масового захворювання на гостру кишкову інфекцію учасників святкування, визначили як надзвичайну ситуацію об’єктового рівня.

Та щоб не допустити  такої ситуації в майбутньому керівникам районів, міських, селищних, сільських територіальних громад доручили рекомендувати  керівникам підприємств громадського харчування, продовольчої торгівлі обмежити приготування та реалізацію в теплий період року небезпечних в епідемічному відношенні страв, в т.ч. салатів заправлених сметаною, майонезом, кондитерських виробів із заварним кремом; реалізацію кулінарних виробів, що особливо швидко псуються, в т.ч. на літніх майданчиках, без дотримання відповідних температурних умов зберігання; наявності відповідних умов для дотримання працівниками та відвідувачами правил особистої гігієни; створення на підприємствах необхідного запасу миючих та дезінфікуючих засобів, антисептиків; забезпечення підприємств водопровідною водою гарантованої якості.

Також проведуть спільну нараду за участю представників ресторанного бізнесу, органів місцевого самоврядування, РДА.

Розглянули і ситуацію, яка виникла 20 квітня внаслідок утворення карстового провалля в с.Піски Щирецької селищної ради Львівського району Львівської області.

В межах засідання наголосили, що у разі невжиття заходів з її ліквідації це може призвести до виникнення надзвичайної ситуації природного характеру через небезпеку руйнування житлового будинку біля провалля та автомобільної дороги Щирець – Тернопілля.

Відтак, з метою запобігання виникненню цієї ситуації Щирецькій селищній раді планують виділити з резервного фонду обласного бюджету кошти в сумі понад 500 тисяч гривень для вжиття необхідних заходів.

Ключові слова:

комісія ТЕБ і НС

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook