210 тисяч гривень відшкодували мешканцям області за кредитами, отриманими на впровадження заходів з енергозбереження
15 липня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства
Цього тижня в рамках Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки 587 мешканцям області з обласного бюджету відшкодували понад 210 тис. гривень за кредитами, отриманими на впровадження заходів з енергозбереження.
Згідно з Програмою, жителі області отримують кредити на впровадження енергозберігаючих заходів з відшкодуванням 5%-15% річних відсоткової ставки.
Відсоткову ставку в обсязі 7,1 тис. грн. відшкодували також 2 ОСББ, які скористалися програмою енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності».
Програма «Енергодім» передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний» на грантовій основі, з обласного бюджету додатково здійснюється відшкодування відсоткової ставки у розмірі 3%-10%.
Операторами Програми на сьогодні є:
Для населення:
ВАТ АКБ «Львів»
ВАТ «Ощадбанк»
АБ «Укргазбанк»
АТ «Міжнародний інвестиційний банк»
КС «Анісія»
КС «Вигода»
КС «Самопоміч»
КС «Довіра»
КС «Бойківщина»
Для ОСББ:
АБ «Укргазбанк»
АТ «Кредобанк»
Ключові слова:
енергозбереженняНовини за темою
9,5 млн грн на реалізацію заходів з енергозбереження: мешканців закликають користуватись пільговими кредитами
11 травня 2022
В межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки департамент ПЕК, енергоефективності та ЖКГ Львівської ОВА підписав додаткові договори про співробітництво з кредитно-фінансовими установами в межах бюджетних призначень на 2022 рік. Як інформують у департаменті це дає можливість співпрацювати з банками в межах Програми, а мешканцям області відповідно користуватись пільговими кредитами. Загалом цьогоріч на реалізацію заходів з підвищення енергоефективності у житловому фонді в обласному бюджеті передбачили 9 млн 500 тис гривень, з яких 7 млн грн - на відшкодування відсоткової ставки за кредитами, отриманими фізичними особами на впровадження заходів з енергозбереження, а 2,5 млн грн - на відшкодування ОСББ відсотків за кредитами за умови участі у програмі «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності». Упродовж 2022 року 3 237 мешканцям області з обласного бюджету відшкодували 1 млн 536 тис гривень за кредитами, отриманими на впровадження заходів з енергозбереження. Шістнадцяти ОСББ області, які скористалися програмою енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності», найближчим часом з обласного бюджету відшкодують частину відсоткової ставки за отриманими кредитами в обсязі 633,8 тис гривень. Серед банківських та фінансово-кредитних установ в частині компенсації відсоткової ставки для населення є: АТ АКБ «Львів», АТ «Ощадбанк», ПАТ АБ «Укргазбанк», АТ «Міжнародний інвестиційний банк», КС «Анісія», КС «Вигода», КС «Самопоміч», КС «Довіра», КС «Бойківщина» В частині компенсації відсоткової ставки для ОСББ: ПАТ АБ «Укргазбанк», АТ «Кредобанк», АТ «Ощадбанк», АТ КБ «Приватбанк». «Запрошуємо мешканців області активно користуватись пільговими кредитами, встановлювати енергоефективне обладнання та ощадно використовувати енергоресурси в своїх домівках», - зазначив директор департаменту Богдан Кейван.
45 млн грн передбачили в обласному бюджеті на впровадження заходів із енергозбереження
23 лютого 2022
У 2022 році продовжується реалізація Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки. За інформацією департаменту фінансів Львівської облдержадміністрації, на її реалізацію в 2022 році передбачено 45 млн грн. Так, на фінансування впровадження заходів із енергозбереження населенню в обласному бюджеті передбачено 14 млн грн і закладам бюджетної сфери – 31 млн гривень. Зокрема, населенню частково відшкодовується: відсоткова ставка за кредитами на впровадження енергозберігаючих заходів (до 15 відсотків) і на цю мету в 2022 році передбачено - 11 млн грн; тіло кредиту на встановлення обладнання, що використовує відновлювальні джерела енергії (до 20 відсотків) – 1,5 млн грн; відсоткова ставка за кредитами для ОСББ, які приймають участь у "Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків "Енергодім" (до 10 відсоктів) – 1,5 млн грн; Цього тижня мешканцям Львівщини з обласного бюджету в межах згаданої програми спрямовано понад 966 тис. гривень. А саме: 2 995 особам відшкодовано частину відсоткової ставки кредиту на загальну суму 771,8 тис грн; 13 особам відшкодовано 10 % вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств (потужністю від 10 до 30 кВт включно), але не більше 15 тис грн на одну особу в загальній сумі 195 тис грн. «Відтак, пропонуємо мешканцям Львівщини активізуватися та скористатися можливістю з впровадження енергозберігаючих заходів шляхом здешевлення кредитних ресурсів із обласного бюджету чи інших місцевих бюджетів» – зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. За роз'ясненнями можна звертатися на електронну адресу відділу розвитку відновлювальних джерел енергії департаменту ПЕК, енергоефективності та ЖКГ Львівської ОДА - vdelviv@ukr.net або за телефоном 299-91-10. Нагадаємо, у межах Комплексної програми, у частині підтримки жителів області, які впроваджують відновлювані джерела енергії, працює механізм відшкодування частини вартості обладнання, придбаного за власні кошти.
Понад 570 тисяч гривень профінансували з обласного бюджету на заходи з енергозбереження
24 листопада 2021
Продовжується фінансування енергозберігаючих заходів в межах виконання Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки. Як поінформували у департаменті фінансів Львівської облдержадміністрації цього тижня на зазначені цілі спрямували 576,7 тис гривень. З них на: - часткове відшкодування відсоткової ставки за кредитами для населення 562 тис грн; - часткове відшкодування відсоткової ставки за кредитами для ОСББ 6,6 тис грн; - відшкодування тіла кредиту на встановлення обладнання, що використовує відновлювальні джерела енергії для фізичних осіб 8,1 тис грн. Загалом же на реалізацію згаданої програми у 2021 році (в частині впровадження енергозберігаючих заходів для населення) в обласному бюджеті передбачили 13,9 млн грн, а з початку року провели видатки у сумі 9,7 млн грн та відшкодували: - 7,8 млн грн відсоткової ставки за кредитами, отриманими фізичними особами (71 % до планових призначень); - 0,9 млн грн відсоткової ставки за кредитами, отриманими ОСББ (54%); - 0,2 млн грн тіла кредиту на встановлення альтернативних джерел енергії (84%); - 0,8 млн грн частини вартості обладнання, що використовує відновлювані джерела енергії та яке придбане і встановлене фізичними особами за власні кошти (84%). Програма дозволяє мешканцям реалізовувати заходи з підвищення енергоефективності, шляхом здешевлення кредитних ресурсів.
Енергоменеджерів громад запрошують на ІI Всеукраїнський Форум: реєстрація до 20 жовтня
18 жовтня 2021
21 жовтня відбудеться важлива подія у сфері енергоефективності та енергобезпеки – ІI Всеукраїнський Форум Енергоменеджерів громад. Тема Форуму: «Енергонезалежна громада». Захід проведуть в режимі онлайн. Головні теми Форуму: - цінова політика на енергоресурси; - термомодернізація житлового фонду та будівель бюджетної сфери – пріоритетне питання політики України; - «зелена» енергетика – запорука енергетичної безпеки України; - технологічні та іноваційні рішення по безпеці та енергозбереженню, презентація кращих практик у сфері енергоефективності серед громад. Зареєструватись можна за посиланням до 17:30 год 20 жовтня. Форум організувала Асоціація ОТГ за підтримки бізнес партнера енергосервісної компанії «Адамсон» та програми DOBRE.
Мешканці області активно використовують джерела відновлюваної енергетики
8 жовтня 2021
Мешканцям Львівщини з обласного бюджету, в межах реалізації Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки, спрямували понад 378 тис грн на відшкодування частини вартості обладнання, що використовує відновлювані джерела енергії та яке придбане і встановлене фізичними особами за власні кошти. Зокрема, відшкодовано: 21 особі - 10 % вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств (потужністю від 10 до 30 кВт включно), але не більше 15 тис грн на одну особу; 2 особам - 20 % вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств (потужністю до 10 кВт включно), але не більше 40 тис грн на одну особу. Нагадаємо, що на реалізацію згаданої програми в 2021 році (в частині впровадження енергозберігаючих заходів для населення) в обласному бюджеті передбачено 15 млн грн. З початку року проведено видатків у сумі 8,4 млн грн та відшкодовано: - 6,7 млн грн відсоткової ставки за кредитами, отриманими фізичними особами; - 0,7 млн грн відсоткової ставки за кредитами, отриманими ОСББ; - 0,1 млн грн тіла кредиту на встановлення альтернативних джерел енергії; - 0,8 млн грн частини вартості обладнання, що використовує відновлювані джерела енергії та яке придбане і встановлене фізичними особами за власні кошти.
Для тергромад Дрогобицького району провели навчання щодо механізмів обласної програми підвищення енергоефективності
22 вересня 2021
Сьогодні, 22 вересня, з метою популяризації напрямків Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки, департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства облдержадміністрації провів навчальний семінар в Дрогобицькій РДА. Участь у заході взяли представники об’єднаних територіальних громад Дрогобицького району, керівники закладів бюджетної сфери, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, кредитно-фінансових установ тощо. Так, в межах семінару начальник управління енергоефективності департаменту Микола Вознюк ознайомив присутніх з механізмом підтримки населення області у впровадженні енергоощадних заходів та заходів, що передбачають використання відновлюваних джерел енергії. Представників бюджетних установ ознайомили із системою енергетичного менеджменту та презентували кращі практики впровадження енергоощадних заходів у бюджетних установах області. Про Програму «Енергодім», яка реалізується ДУ «Фонд енергоефективності», а також про підтримку у впровадженні енергоефективних заходів з обласного бюджету поінформували представників ОСББ. Голова Дрогобицької РДА Степан Кулиняк зазначив щодо важливості реалізації заходів, передбачених Програмою у напрямку підвищення енергоефективності регіону та висловив пропозицію щодо необхідності напрацювання механізму підтримки суб’єктів підприємницької діяльності. «Впровадження заходів з підвищення енергоефективності, що передбачені Комплексною програмою підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки сприяє зміцненню енергетичної безпеки області та країни загалом», – підсумував зустріч директор департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Богдан Кейван.
Понад 3 тисячі жителів області отримали відшкодування на впровадження енергозберігаючих заходів
18 серпня 2021
Цього тижня в межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки 3242 мешканцям області з обласного бюджету відшкодували понад 477 тис. гривень за кредитами, отриманими на впровадження заходів з енергозбереження. Як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА відповідно до Програми мешканці області отримують кредити на впровадження енергозберігаючих заходів з відшкодуванням 5%-15% річних відсоткової ставки. Відшкодували відсоткову ставку в обсязі 119 тис. грн і для 6 ОСББ, які скористалися програмою енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності». Програма «Енергодім» передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакета «Комплексний» на грантовій основі, з обласного бюджету додатково здійснюється відшкодування відсоткової ставки у розмірі 3%-10%. Операторами Програми на сьогодні є: Для населення: ВАТ АКБ «Львів», ВАТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», АТ «Міжнародний інвестиційний банк», КС «Анісія», КС «Вигода», КС «Самопоміч», КС «Довіра», КС «Бойківщина». Для ОСББ: АБ «Укргазбанк», АТ «Кредобанк». «Звичайні домогосподарства і квартири споживають майже 60% від загального об’єму природного газу, який використовується в нашій області. Тому заходи, які стосуються підвищення енергоощадності в побутовому секторі, для квартир і осель, є надзвичайно важливі. Можна сказати, що великою мірою на цьому й будується енергонезалежність держави та програма скорочення викидів парникових газів. Якщо подивитися з тепловізора, то наші багатоповерхівки просто нагрівають повітря. Втрати досі величезні. Якщо їх мінімізувати - зменшаться витрати за енергоносії, і люди зможуть використати ці гроші на щось інше. Так енергоощадність впливає на добробут українців, на клімат і енергонезалежність держави загалом»,- зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Відтак, Програма, шляхом здешевлення кредитних ресурсів, дозволяє більшій кількості мешканців реалізовувати заходи з підвищення енергоефективності.
Понад 350 тисяч гривень спрямували з обласного бюджету на фінансування заходів з енергозбереження
10 серпня 2021
Мешканці Львівщини активно готуються до опалювального сезону, впроваджуючи енергозберігаючі заходи. Відтак зменшення енергоспоживання дасть змогу заощадити власні кошти. Варто звернути увагу, що обласний бюджет відшкодовує позичальникам частину відсоткової ставки за кредитами, частину тіла кредиту та частину вартості обладнання, що використовують відновлювальні джерела енергії. Таким чином, з обласного бюджету на цю мету спрямували понад 368,4 тис. гривень. Це дало змогу 385 позичальникам відшкодувати частину відсоткової ставки за кредитами в сумі 99,8 тис. гривень (середня вартість відшкодування становить 259,33 гривні на одну особу), 16 особам відшкодувати 10 % вартості встановлених сонячних електричних станцій приватних господарств потужністю від 10 до 30 кВт в загальній сумі 240,0 тис. гривень та 1 особі 20 % вартості встановленої сонячної електричної станції приватного господарства потужністю до 10 кВт у сумі 28,6 тис. гривень. Фінансування заходів з енергозбереження проводиться в рамках Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки.
633 тисячі гривень скерували з обласного бюджету на відшкодування населенню витрат на енергозбереження
2 липня 2021
На Львівщині продовжується фінансування з обласного бюджету Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки. Зокрема, цього тижня скерували понад 633 тис. гривень, з них на: часткове відшкодування відсоткової ставки за кредитами для населення - 474,1 тис. гривень, часткове відшкодування відсоткової ставки за кредитами для ОСББ - 97,6 тис. гривень, відшкодування тіла кредиту на встановлення обладнання, що використовує відновлювальні джерела енергії для фізичних осіб - 61,7 тис. гривень. У департаменті фінансів Львівської ОДА зазначають, що в першому півріччі даною програмою скористалося 958 мешканців Львівщини та 6 ОСББ, яким відшкодовано 4683,7 тис. гривень та 587,9 тис. гривень відповідно. Окрім цього нагадуємо, що програма дає можливість мешканцям Львівщини активно користуватися пільговими кредитами, впроваджувати енергозберігаючі заходи, встановлювати енергоефективне обладнання та відновлювальні джерела енергії для економного використання енергоресурсів.
Бюджетна комісія погодила виділення понад 10 млн гривень на заходи енергозбереження в ОХМАТДИТі
3 Червня 2021
Сьогодні, 3 червня, відбулось засідання постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. В межах засідання розглянули перелік об’єктів бюджетної сфери, де у 2021 році впроваджуватимуться заходи з енергозбереження в межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлювальної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки Зокрема, в рамках Програми у 2021 році заплановано реалізувати комплекс заходів з енергозбереження в будівлі Львівської обласної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ на суму понад 10 млн гривень. За ці кошти проведуть ремонтно-реставраційні роботи фасаду, даху та балкону. Додамо, що після затвердження бюджетної комісії, питання розглянуть на найближчій сесії Львівської обласної ради.
Мешканцям області відшкодовують відсотки за кредитами на заходи з енергозбереження
15 квітня 2021
Цього тижня мешканцям області в рамках Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки з обласного бюджету профінансовано понад 238 тис грн на відшкодування відсоткової ставки за кредитами, отриманими на впровадження заходів з енергозбереження. Як пояснюють у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА суть Програми полягає в тому, що мешканці області отримують кредити на впровадження енергозберігаючих заходів з відшкодуванням 5%-15% річних відсоткової ставки з обласного бюджету. «Враховуючи те, що споживання природного газу населенням області складає майже 60% від загального споживання в області, підвищення енергоефективності в побутовому секторі є надзвичайно важливим для енергонезалежності держави та скорочення викидів парникових газів. Підвищення ефективності енергоспоживання є також прямим шляхом для покращення добробуту та комфортних умов проживання мешканців області. Саме Програма, шляхом здешевлення кредитних ресурсів, дозволяє більшій кількості мешканців швидше реалізувати заходи з підвищення енергоефективності», - зазначив керівник департаменту Богдан Кейван. Загалом у 2021 році в обласному бюджеті на реалізацію цієї частини Програми передбачено 11 млн гривень. Операторами Програми сьогодні є: ВАТ АКБ «Львів», ВАТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», КС «Анісія», КС «Вигода», КС «Самопоміч», КС «Довіра», КС «Бойківщина».
За Програмою підвищення енергоефективності мешканцям області відшкодували понад 2,8 млн гривень
25 березня 2021
Цього тижня мешканцям області в рамках Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки з обласного бюджету профінансовано понад 2,8 млн грн на відшкодування відсоткової ставки за кредитами, отриманими на впровадження заходів з енергозбереження. Суть Програми полягає в тому, що жителі області отримують кредити на впровадження енергозберігаючих заходів з відшкодуванням 5%-15% річних відсоткової ставки з обласного бюджету. У 2021 році в обласному бюджеті на реалізацію цієї частини Програми передбачено 11 млн гривень. Відшкодування відсоткової ставки за кредитами, отриманими фізичними особами на впровадження заходів з енергозбереження здійснюється з урахуванням індексу податкоспроможності територій (територіальних громад), що визначається станом на 1 січня кожного року, відповідно до вимог бюджетного законодавства, у таких обсягах: - для жителів територій з індексом фінансової спроможності до 0,65 включно – 15% річних відсоткової ставки кредитно-фінансової установи; - для жителів територій з індексом фінансової спроможності від 0,65 до 0,80 включно – 10% річних відсоткової ставки кредитно-фінансової установи; - для жителів територій з індексом фінансової спроможності від 0,81 до 1,00 – 5% річних відсоткової ставки кредитно-фінансової установи; - для жителів територій з індексом фінансової спроможності більше 1,00 – 0% річних відсоткової ставки кредитно-фінансової установи); - учасникам АТО (ООС) на сході України та членам сімей загиблих осіб в антитерористичній операції на сході України, багатодітним сім’ям – 15% річних відсоткової ставки. Операторами Програми на сьогодні є: ВАТ АКБ «Львів» ВАТ «Ощадбанк» АБ «Укргазбанк» КС«Анісія» КС «Вигода» КС «Самопоміч» КС «Довіра» КС «Бойківщина» «Враховуючи те, що споживання природного газу населенням області складає майже 60% від загального споживання в області, підвищення енергоефективності в побутовому секторі є надзвичайно важливим для енергонезалежності держави та скорочення викидів парникових газів. Підвищення ефективності енергоспоживання є також прямим шляхом для покращення добробуту та комфортних умов проживання мешканців області. Програма, шляхом здешевлення кредитних ресурсів, дозволяє більшій кількості мешканців швидше реалізувати заходи з підвищення енергоефективності», – зазначає директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Богдан Кейван.