На Львівщині за встановлене обладнання, що використовує відновлювану енергію, відшкодували майже 270 тисяч

11 серпня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства

В межах «Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки» 17 учасникам відшкодовано частину вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств на загальну суму 268,6 тис. грн.

З початку дії Програми 28 мешканцям області відшкодовано понад 460 тис. грн. На розгляді перебуває ще 6 заявок.

Станом на 1 серпня, 1524 сонячні електростанції працює у приватних домогосподарствах області, загальна  потужність яких складає 35,46 МВт. Лише  у липні  цього  року було змонтовано та введено в експлуатацію 83  нові станції.

Вироблену генеруючими установками електроенергію використовують для власних потреб, а надлишок відпускають  в мережі енергетичних компаній за «зеленим» тарифом.

Сонячні електростанції дають можливість:

  • забезпечувати потреби домогосподарств та громад в електроенергії;
  • зменшувати залежність від імпорту традиційних енергоресурсів;
  • заощаджувати на рахунках за електроенергію;
  • бути автономними;
  • стимулювати роботу вітчизняного бізнесу у суміжних галузях;
  • підвищувати якість та стабільність постачання електроенергії.

«Запрошуємо жителів області,  які встановлюють у цьому році сонячні, малі вітрові електричні станції, теплові помпи, геліоколектори та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них, скористатись фінансовою підтримкою в межах зазначеної Програми», - зазначив т.в.о. директора департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Мар’ян Мороз.

В межах Програми існує два напрями відшкодування: 

  1. частини вартості обладнання, що використовує відновлювані джерела енергії та  яке придбане і встановлене фізичними особами за власні кошти;
  2. частини тіла кредиту, отриманого в банківських установах та залученого фізичними особами на встановлення обладнання і систем, що використовують відновлювані джерела енергії.

 

У першому випадку заявнику - фізичній особі для участі в Програмі по частковому відшкодуванню вартості обладнання, систем та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них, що використовують відновлювані джерела енергії, які придбані та встановлені за власні кошти, необхідно звернутись із заявкою та переліком документів.

У другому випадку для участі в Програмі необхідно звернутись до банківських установ, а саме  ПАТ АБ «Укргазбанк», АТ «Ощадбанк», ПАТ АКБ «Львів».

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook