На Львівщині за встановлене обладнання, що використовує відновлювану енергію, відшкодували майже 270 тисяч
11 серпня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства
В межах «Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки» 17 учасникам відшкодовано частину вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств на загальну суму 268,6 тис. грн.
З початку дії Програми 28 мешканцям області відшкодовано понад 460 тис. грн. На розгляді перебуває ще 6 заявок.
Станом на 1 серпня, 1524 сонячні електростанції працює у приватних домогосподарствах області, загальна потужність яких складає 35,46 МВт. Лише у липні цього року було змонтовано та введено в експлуатацію 83 нові станції.
Вироблену генеруючими установками електроенергію використовують для власних потреб, а надлишок відпускають в мережі енергетичних компаній за «зеленим» тарифом.
Сонячні електростанції дають можливість:
- забезпечувати потреби домогосподарств та громад в електроенергії;
- зменшувати залежність від імпорту традиційних енергоресурсів;
- заощаджувати на рахунках за електроенергію;
- бути автономними;
- стимулювати роботу вітчизняного бізнесу у суміжних галузях;
- підвищувати якість та стабільність постачання електроенергії.
«Запрошуємо жителів області, які встановлюють у цьому році сонячні, малі вітрові електричні станції, теплові помпи, геліоколектори та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них, скористатись фінансовою підтримкою в межах зазначеної Програми», - зазначив т.в.о. директора департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Мар’ян Мороз.
В межах Програми існує два напрями відшкодування:
- частини вартості обладнання, що використовує відновлювані джерела енергії та яке придбане і встановлене фізичними особами за власні кошти;
- частини тіла кредиту, отриманого в банківських установах та залученого фізичними особами на встановлення обладнання і систем, що використовують відновлювані джерела енергії.
У першому випадку заявнику - фізичній особі для участі в Програмі по частковому відшкодуванню вартості обладнання, систем та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них, що використовують відновлювані джерела енергії, які придбані та встановлені за власні кошти, необхідно звернутись із заявкою та переліком документів.
У другому випадку для участі в Програмі необхідно звернутись до банківських установ, а саме ПАТ АБ «Укргазбанк», АТ «Ощадбанк», ПАТ АКБ «Львів».
Ключові слова:
відновлювальна енергетикаНовини за темою
На Львівщині за встановлене обладнання, що використовує відновлювальну енергетику відшкодували 105 тисяч гривень
30 грудня 2021
В межах «Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки» ще сімом учасникам відшкодовано частину вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств на загальну суму 105 тисяч гривень. Від початку дії Програми 68 мешканцям області відшкодовано 1 млн 97 тисяч гривень. Станом на 1 грудня поточного року 1794 сонячних електростанцій працює у приватних домогосподарствах області, загальна потужність яких складає 42,7 МВт. Вироблену генерувальними установками електроенергію використовують для власних потреб, а надлишок відпускають в мережі енергетичних компаній за «зеленим» тарифом. «23 грудня на сесії Львівської обласної ради ухвалили рішення №335 «Про внесення змін до Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки», в якому, зокрема передбачено в обласному бюджеті на 2022 рік фінансування даного напрямку Програми у розмірі 1,5 млн гривень. Отож, запрошуємо жителів області скористатись фінансовою підтримкою в межах зазначеної Програми у 2022 році», - зазначив т.в.о. директора департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Мар’ян Мороз.
Жителям області продовжують відшкодовувати кошти за впровадження відновлювальних джерел енергії
30 липня 2021
Напередодні, 29 липня, відбулось чергове засідання комісії з питань відшкодування з обласного бюджету частини вартості обладнання, що використовує відновлювальні джерела енергії та яке придбане й встановлене фізичними особами за власні кошти. Йдеться про «Комплексну програму підвищення енергоефективності, енергоощадження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки». Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації. На засіданні розглянули 21 заявку від жителів Львівщини, 17 з яких вирішені позитивно. Загальна сума відшкодування складає понад 268 тис. грн. Цей фінансовий ресурс буде незабаром перерахований на поточні рахунки фізичних осіб - учасників Програми. «Чинна Програма є стимулом до використання відновлюваних джерел енергії та розвитку відновлюваної енергетики Львівщини. Запрошуємо жителів області, які встановлюють у цьому році сонячні, малі вітрові електричні станції, теплові помпи ґрунтового та повітряного типу, геліоколектори та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них, скористатись підтримкою в межах зазначеної Програми», - повідомив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Богдан Кейван. Довідково: На сьогодні на Львівщині є 1441 наявна сонячна установка приватних домогосподарств потужністю понад 33,1 МВт. Вироблену генерувальними установками електроенергію використовують для власних потреб, а надлишок відпускають в мережі енергетичних компаній за «зеленим» тарифом.
Дітей запрошують взяти участь у конкурсі малюнків та графічної анімації «Сонце – джерело енергії!»
31 березня 2021
Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації нагадує, що триває конкурс малюнків та графічної анімації та тему: «Сонце – джерело енергії!». Акцентуємо увагу на тому, що при виконанні робіт потрібно враховувати сонячну енергію, як відновлюване джерело енергії (сонячні електростанції, сонячні електричні панелі, сонячні геліоколектори). Роботи підписувати, зазначивши: ПІБ, назву школи, клас та вік учня, а також номер телефону. Малюнки обов’язково надсилати у сканованому вигляді на електронну скриньку: vdelviv@ukr.net до 20 квітня 2021 року. Довідково: Юні художники змагатимуться у чотирьох категоріях: конкурси малюнків для дітей молодшого шкільного віку 6-10 років, для дітей середнього віку 11-15 років, старшого віку 16-17 років та конкурс графічної анімації. Міжнародний День Сонця відзначається 3 травня, з метою привернути увагу громадськості до можливості використання відновлювальних джерел енергії.
Понад тисячу СЕС в приватних домогосподарствах: мешканці Львівщини активно використовують джерела відновлюваної енергетики
8 вересня 2020
Активно долучаються до використання відновлюваних джерел енергії мешканці Львівської області. В регіоні вже експлуатуються сонячні та вітрові електричні станції приватних домогосподарств, системи теплопостачання та гарячого водопостачання. Як розповіли у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА на сьогодні в приватних домогосподарствах області працює 1033 СЕС загальною потужністю 22,4 МВт та понад 1500 малих вітрових станцій, геліоколекторів та теплових помп. «Збільшення обсягів використання відновлюваних джерел енергії в енергетичному балансі регіону підвищує рівень диверсифікації джерел енергоносіїв, що сприяє зміцненню енергетичної незалежності держави», - зазначив директор департаменту Богдан Кейван. В межах реалізації «Програми енергозбереження для населення Львівщини на 2017 – 2020 роки» здійснюється відшкодування мешканцям області частини вартості обладнання, яке є ефективним механізмом стимулювання населення області до підвищення рівня використання альтернативних та відновлюваних джерел енергії з метою зменшення використання традиційних енергетичних ресурсів. Це в свою чергу зменшує шкідливий вплив на екологію області. В департаменті зазначили, що на сьогодні, вже відшкодовано 150 тис грн 6 мешканцям області. Ще 15 заявок перебуває на розгляді. В межах цієї ж програми діє відшкодування мешканцям 10% тіла кредиту на встановлення сонячних та вітрових електричних станцій приватних домогосподарств (але не більше відповідно 100 та 120 тис грн). На даний час відшкодовано 6 позичальникам 122,3 тис грн. «Закликаємо мешканців активно користуватись пільговими кредитами, встановлювати енергоефективне обладнання і відновлювальні джерела енергії та ощадно використовувати енергоресурси в своїх домівках»,- зазначив Богдан Кейван. Додамо, що Держенергоефективності запрезентувало брошуру про вітроустановки як альтернативне джерело електроенергії для домогосподарств. Брошура «Електроенергія з енергії вітру для Вашої родини», розроблена за підтримки ЄС у рамках Проекту ЄС Twinning «Розвиток відновлюваної енергетики України». «Для нас важливо поінформувати суспільство про різні джерела енергії та обладнання, завдяки яким можна стати енергонезалежним та економити на платіжках. Вітроустановки (ВЕС) – це ще одна можливість самостійно генерувати електроенергію і не залежати від постачальника», - прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура. За словами Юрія Шафаренка, заступника Голови Держенергоефективності, серед переваг малопотужних вітрогенераторів: - генерація енергії навіть за дуже слабкого вітру – від 3-4 м/с; - енергопостачання впродовж всього року; - можливість використання комбінованої вітрової та сонячної електростанції (за єдиним тарифом); - екологічність виробництва електроенергії; - підтримка стабільного електропостачання за допомогою акумуляторів; - незначний шумовий та електромагнітний вплив завдяки використанню малопотужних установок. При встановленні ВЕС потрібно враховувати рельєф, «вітрове затінення» від будинків та дерев. Для роботи вітроустановки домогосподарства достатньо середньорічної швидкості вітру близько 5 м/с. Детальніше про ВЕС дізнавайтеся у брошурі, а саме: види вітроустановок; процедуру встановлення; орієнтовні розрахунки витрат та вигоди; успішні історії. Завантажуйте, читайте та діліться із близькими, рідними та друзями. Довідково Усі 5 брошур та відеоролик у рамках кампанії «Чиста енергія для Вашої родини» можна переглянути на сайті Держенергоефективності. Юлія Савостейко
Мешканці області активно користуються перевагами відновлювальної енергетики
14 серпня 2020
Станом на сьогодні понад тисяча власників приватних домогосподарств на Львівщині встановили сонячні електростанції для вироблення електроенергії. Сумарна потужність цих станцій складає 22,34 МВт. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА. У Львівській області також експлуатується більше тисячі малих вітрових електростанцій, сонячних електростанцій, систем теплопостачання та гарячого водопостачання приватних домогосподарств з використанням відновлюваних джерел енергії, які встановлені за власні кошти. Все частіше в системах теплопостачання використовуються теплові помпи. «Використовуючи відновлювані джерела енергії ми запобігаємо змінам клімату, які негативно впливають на всі аспекти нашого життя – здоров’я, сільське господарство, рослинний та тваринний світ. Екстремальні погодні умови, такі як повені і посухи, стаються частіше саме внаслідок змін клімату. Відновлювальна енергетика може забезпечити повну або часткову енергонезалежність приватних домогосподарств, підприємств агропромислового комплексу, як невеликих фермерських господарств так і великих агрокомпаній, промислові об’єкти, бізнес-центри, туристичні об’єкти та торговельно-розважальних об’єктів. Сучасними технологіями відновлювальної енергетики можна забезпечити повну потребу в тепловій енергії, гарячому водопостачанні, електроенергії та кондиціонуванні», - розповів директор департаменту Богдан Кейван. Власники сонячних електростанцій приватних домогосподарств використовують енергію сонця для власних потреб, а надлишок «сонячної» енергії відпускають в мережі енергетичних компаній за «зеленим» тарифом. За І півріччя 2020 року у Львівській області власниками приватних сонячних станцій сплачено до бюджетів різних рівнів (в тому числі міст, ОТГ та районів) більше 9,8 млн грн податків на доходи фізичних осіб. Законодавством закріплено «зелений» тариф до 2030 року. Нагадаємо, що в області діє Програма енергозбереження для населення Львівщини, в межах якої працюють механізми підтримки мешканців області, які встановлюють за власні та кредитні кошти відновлювальні джерела енергії – сонячні електричні станції, теплові помпи, геліоколектори та малі вітроенергетичні установки . За роз'ясненнями щодо участі у програмі можна звертатись в управління енергозбереження департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження облдержадміністрації (електронна скринька: vdelviv@ukr.net).
Представників органів місцевого самоврядування запрошують до участі в тренінгу щодо особливостей реалізації проектів з використанням відновлюваних джерел енергії
24 Червня 2020
Управління енергозбереження департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження запрошує до участі в онлайн-тренінгу щодо особливостей реалізації проектів з використанням відновлюваних джерел енергії на місцевому рівні, що відбудеться 2 липня 2020 року о 14:00 год у рамках проекту Twinning «Розвиток відновлюваної енергетики в Україні», який реалізується Держенергоефективності спільно з партнерами країн-членів ЄС. В якості головних спікерів запрошено міжнародних експертів з Австрії та Італії, а також експертів з Держенергоефективності. Одним з головних питань тренінгу буде наявність інструментів комунікації та фінансування для збільшення кількості установок, що працюють з використанням відновлюваних джерел енергії та місцевих видів палива. Запрошуємо взяти участь керівників та представників органів місцевого самоврядування, а також суб’єктів господарювання області, які провадять свою діяльність у сфері відновлюваної енергетики. Для участі необхідно зареєструватися до 25 червня 2020 року за посиланням: https://forms.gle/AC9J3e9RB1wGGCVh9, обов’язково в реєстраційній формі вказавши електронну адресу, на яку буде відправлено посилання на онлайн тренінг та інструкцію з під’єднання до заходу, а також повідомити департамент про участь в онлайн-тренінгу, надіславши лист з переліком осіб на електронну скриньку: vdelviv@ukr.net. Контактна особа: Мягкий Сергій Васильович – головний спеціаліст департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності, e-mail: saeevde@gmail.com, тел.: (044) 292-95-68.
Кращі практики Львівщини у сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики презентували під час круглого столу
29 листопада 2019
Інститут Регіонального Розвитку організував круглий стіл «Енергоефективна Львівщина: історії успіху без секретів». Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА. Серед учасників заходу - начальник управління енергозбереження департаменту Андрій Якубовський, перший заступник голови Львівської обласної ради Богдан Гагалюк, менеджер проектів у сфері енергоефективності Фонду Східна Європа Віра Недзведська, представники органів місцевого самоврядування та громадськості. Зокрема, під час заходу Андрій Якубовський розповів про реалізацію в області проектів у сфері енергоефективності та розвитку відновлювальної енергетики. Він поінформував про кращі практики впровадження проектів енергоефективності та відновлювальної енергетики, серед яких термомодернізація житлових будиків в ОСББ із залученням коштів державної програми «Теплих кредитів», програма енергозбереження для населення Яворівського району, впровадження енергосервісних договорів в 6 бюджетних установах м. Дрогобич, модернізація котельні в м. Жовква із використанням відходів деревини, промислова дахова сонячна станція потужністю 2МВт, ТзоВ «Карпати-логістик», вітрові станції поблизу м. Старий Самбір ТзОВ «Еко-Оптіма» потужністю 33,9 мВт, перша в області біо ТЕЦ на відходах деревини ТОВ «МЕбель сервіч», біогазові установка ПАТ «Ензим». Окрім 10 презентованих історій успіху в області реалізовано ще низку результативних проектів у сфері підвищення енергоефективності та відновлювальної енергетики. Захід провели в межах проекту «Енергоефективність в дії: аналіз та просування кращих практик на Львівщині».
У Львові організували Австрійсько-український день відновлювальної енергії
7 березня 2019
У середу, 6 березня, в готелі «Банк» відбувся «Австрійсько-український день відновлювальної енергії» організований ADVANTAGE AUSTRIA, співорганізаторами якого виступили управління інвестиційної політики Львівської облдержадміністрації. Серед спікерів – керівник управління інвестиційної політики Львівської ОДА Роман Матис. Зокрема, він виступив на тему "Використання відновлювальних джерел енергії у Західній Україні – актуальний розвиток та проекти" та окреслив процеси залучення інвестицій і загального розвитку галузі альтернативної енергетики у Львівській області. Під час заходу також обговорили актуальні теми, зокрема загальні тенденції розвитку альтернативної енергетики, найбільш популярні галузі даного напряму, перспективи на майбутнє та законодавче і державне регулювання в сфері використання природних ресурсів для генерування енергії. Також обмінялись досвідом у впровадженні відновлювальних джерел енергії в України і Австрії.
Формула енергонезалежності: в межах Міжнародного економічного форуму презентують кращі практики енергоефективності в області
11 жовтня 2018
У межах XVIII Міжнародного економічного форуму відбудеться дискусія «Формула енергонезалежності». Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Відтак, учасникам форуму продемонструють кращі практики реалізації проектів енергоефективності та відновлювальної енергетики в регіоні. «Ми хочемо почути думку експертів про ті зміни, які відбуваються у сфері відновлювальної енергетики в області. Також з результатами форуму очікуємо підвищення енергоефективності та розвиток відновлювальних джерел енергії на території Львівщини», - зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів. Нагадаємо, що XVIII Міжнародний економічний форум триватиме упродовж двох днів, 1-2 листопада та відбуватиметься під девізом - «Львівщина - хаб можливостей!». Цьогоріч участь у форумі візьме понад 2,5 тисячі учасників із України та закордону.
Кредитування сфери розвитку відновлювальної енергетики в центрі зустрічі Олега Синютки із головою АБ «Укргазбанк»
5 липня 2018
Сьогодні, 5 липня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся з головою Правління АБ «Украгазбанк» Кирилом Шевченком. Серед обговорених тем – кредитування сфери розвитку відновлювальної енергетики, агропромислового комплексу, малого і середнього бізнесу. Зокрема Кирило Шевченко презентував низку програм кредитування та лізингу, яку пропонує АБ «Укргазбанк». Як зазначив голова Правління, пріоритетним для банку є напрямок відновлювальної енергетики. «Пріоритетним для нас є проекти, спрямовані на розвиток відновлювальної енергетики. Тобто ті речі, які спрямовані на захист довкілля. До прикладу, минулого року це був проект із встановлення фільтруючого обладнання «Запоріжсталь», яке зменшило викиди в атмосферу на 20 %. Також ми маємо унікальні проекти із кредитування приватних господарств під встановлення сонячних панелей», - зазначив Кирил Шевченко. Окрім того, голова Правління представив проект кредитування сільгосптехніки, який реалізують в Білорусі. У свою чергу Олег Синютка висловив готовність до співпраці. «Сьогодні Львівщина впевнено рухається у розвитку альтернативних джерел енергетики. Ми маємо вдалий досвід із реалізації програми «Теплих кредитів», застосування енергозберігаючих технологій домогосподарствами області. Ми готові співпрацювати по тих проектах, де будуть зручні та вигідні умови для мешканців області», - наголосив Олег Синютка.
Розвиток альтернативної енергетики на Львівщині – у центрі зустрічі Олега Синютки з німецькою делегацією
5 липня 2018
Сьогодні, 5 липня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із німецькою бізнес-делегацією, яка бере участь у конференції «Відновлювальна енергетика – енергія для миру та демократії». “Це один з важливих форумів в області. На Львівщині ми маємо хороші приклади розвитку відновлювальної енергетики і для нас важливий світовий досвід. Приймати сьогодні людей, які є фахівцями в розвитку відновлювальної енергетики і живить цією справою – велика честь для нас”, – наголосив Олег Синютка. У межах зустрічі порушили питання українсько-німецької співпраці у галузі альтернативної енергетики. “Німецько-українські відносини мають добру історію. Для України розвиток відновлювальної енергетики – це економічна незалежність, ми раді ділитись досвідом і підтримувати Україну”,- наголосив автор пакету законів по відновлюваній енергетиці в Німеччині Ханс-Йозеф Фелл. Зазначимо, сьогодні стартувала конференція «Відновлювальна енергетика – енергія для миру та демократії» участь у якій беруть беруть заступник міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола Кузьо, президент Energy Watch Group, екс-депутат Бундестагу, автор пакету законів по відновлюваній енергетиці в Німеччині Ханс-Йозеф Фелл та голова Німецько-Українського форуму, президент Schaeffler у країнах Центральної та Східної Європи, Близького Сходу та Африки, професор Райнер Лінднер.
На Львівщині презентували фільм німецького режисера «Енергія для змін»
4 липня 2018
Сьогодні, 4 липня, в актовій залі Національного університету "Львівська політехніка" відбувся прем’єрний показ фільму «Енергія для змін», створеного відомим німецьким режисером Карлом A. Фехнером. Переглянув кінострічку перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. "Відновлювальна енергетика для Львівщини є одним із пріоритетів в роботі на території всієї області, а також, що найважливіше, для домогосподарств. Дуже приємно, що ми перетворюємо вітер, сонце, воду в енергію і розвиваємо цю галузь. Сьогодні більше 100 мільйонів євро інвестовані у відновлювальні джерела енергії, майже 240 домогосподарств Львівщини мають свої сонячні електростанції, які акумулюють енергію не лише для себе, а також подають її на ринок. Багато проектів розвиваються на території області за участю наших партне6рів ЄБРР, приватних інвестицій. Це ми бачимо по тих проектах, які реалізуються. Завдяки активним і небайдужим людям, відновлювальна енергетика стає дедалі поширенішою. І це наш спільний внесок у розбудову та безпеку країни. Завдяки нашим Героям ми зупинили російську навалу, завдяки поступальним діям Уряду і Президента України маємо міцну армію. Але нам зараз важливо, щоб кожен на своєму місці робив правильні речі", - наголосив Ростислав Замлинський. У межах показу також відбулась дискусія за участю відомої української співачки і громадської діячки Руслани Лижичко, президента Energy Watch Group Ханса-Йозефа Фелля, режисера кінострічки Карла A. Фехнера, члена ради Німецько-Українського форуму Євгена Михальченка. "Наша енергетична свобода є місією кожної людини, якщо ми хочемо бути незалежними. Наша країна має великий потенціал чистої енергії. Нам потрібно відмовитись від енергії олігархів, ми вміємо використовувати ресурс землі і віддавати, що їй належить",- зазначила Руслана Лижичко. У режимі онлайн до заходу приєдналися студенти і викладачі університетів Херсона, Вінниці, Харкова та Франкфурта-на-Одері. Режисер фільму Карл A. Фехнер наголосив, що фільм створений щоб донести до глядача важливість екологічної енергії. "Мир і екологія поєнуються і я радий, що у вашій країні презентуємо цей фільм, для мене він є взірцем. Ви показали, що силою супротиву можна досягти змін у країні. І кожен зможе перейняти у своє життя те, що побачить у фільмі", - зазначив Карл А.Фехнер. Захід відбувся з метою мотивувати молодих людей до активної участі у впроваджені відновлювальної енергетики та продемонструвати привабливість такої освіти. Під час дискусії студенти мали змогу звернутися до очільників компаній, які працюють у галузі відновлюваної енергетики, для налагодження контактів та діалогу на цю тематику.