За сприяння Львівської ОДА Добротвірська громада працює над стратегією розвитку

21 вересня 2021р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

Продовжується робота зі стратегічного планування у громадах області. Зокрема, сьогодні  розширене засідання робочої групи з формування стратегії розвитку територіальної громади за участю місцевого бізнесу та громадськості відбулося у Добротвірській міській територіальній громаді.

«Для вас стратегія - це чіткий план, дотримуючись якого громада може спланувати свій майбутній розвиток. Важливо, щоб стратегія була орієнтована створення сприятливих умов для малого та середнього підприємництва, адже це основа майбутньої економіки. Громада має чітко визначити свої пріоритети і сконцентрувати ресурси для їх реалізації», - зазначив заступник директора департаменту економічної політики ЛОДА Вадим Табакера. 

Учасники робочої групи визначили, що у стратегії має знайти відображення і розвиток туризму, адже тут є 19 водойм, річка Західний Буг, достатньо також лісових масивів та крафтових виробників сільськогосподарської продукції. Завдяки цьому громада прагне віднайти свою нішу на ринку туристичних послуг.

«Наша стратегія - це диверсифікація економіки, забезпечення процвітання середнього та малого бізнесу, що в подальшому забезпечить громаді сталий економічний розвиток. Наша ставка - на лідерство в агротехнологіях, налагодження системи кооперативів, що забезпечить зайнятість сільського населення та додану вартість в реалізації продукції. Наша стратегія - орієнтація на молодь, адже вона - наше майбутнє», - зазначив Добротвірський селищний голова Тарас Келеберда.

Олег Демків, керівник департаменту фінансів,  наголосив, сьогодні фінансова децентралізація дозволила суттєво покращити стан місцевих бюджетів, тому важливо не допустити бездумного витрачання коштів, а інвестувати в своє майбутнє

«Добротвірська громада є унікальною громадою, яка має бюджетоутворююче підприємство, - зазначив він. 

У межах стратегії розвиватимуть і екологічні ініціативи, планують провести інвентаризацію лісів, створити лісовий заказник, парк, розвивати водні види спорту. Серед необхідних громаді проектів також повинні бути будівництво, каналізування, модернізація очисних споруд у сільських населених пунктах.

"Можливістю для громади є розвиток особистих селянських господарств та сімейних ферм. Завдання управлінців - це допомога населенню, комунікація з сільськими жителями, спрямування селян на використання всіх можливостей  фінансових підтримки, які сьогодні дає держава та область. Щоб вивести напрям молочарство на якісно новий рівень, громаді необхідні пасовища та  розвинуті кооперативи", - зазначили під засідання робочої групи. 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook