Добросинсько-Магерівська громада визначила пріоритети розвитку

1 жовтня 2021р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 1 жовтня, на розширеному засіданні Робочої групи з формування Стратегії розвитку визначали пріоритети розвитку  Добросинсько-Магерівської територіальної громади. Інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

«Метою сьогоднішньої зустрічі з представниками бізнесу, управлінцями та громадським активом, що відбувається під супроводом команди Львівської ОДА, є визначення шляху, яким рухатиметься наша громада, мудро, використавши наявні можливості, щоб досягти найкращих результатів. Зараз ми зацікавлені у співпраці з інвесторами та бізнесом для спільного розвитку. Тут, у нашій громаді, вони знайдуть необхідні ресурси та готовність до співпраці», - зазначив голова громади Микола Сало.

«На початку свого розвитку Добросинсько-Магерівська громада має вирішити для себе два стратегічно важливих моменти: як забезпечити суттєву економію  в короткій перспективі та сталий економічний розвиток у довгій перспективі. На даному етапі маємо зрозуміти як об‘єднати громаду, як розвивати далі ефективну, якісну медицину та освіту, як вести молодіжну політику, щоб молодь хотіла тут залишитись», - зазначив заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Вадим Табакера.

Присутні на зустрічі зійшлись на думці, що їх громада, яка належить до прикордонних та природоохоронних територій (визначених для підтримки згідно з Державною стратегією регіонального розвитку на 2021—2027 роки) у семирічній перспективі робитиме акцент на проекти з відновлювальної енергетики та екологічні проекти, а також створюватиме індустріальний парк для агропереробних підприємств.

Учасники зійшлися на думці, що одним з найбільш перспективних напрямів розвитку місцевої економіки є розвиток аграрного сектору.

«Базовою річчю сьогодні для громади є проведення аудиту землі на постійній основі та проведена інвентаризація - тобто навести лад з землею. Другим  завданням управлінців є допомога населенню, комунікація з сільськими жителями, спрямування селян на використання всіх можливостей, які сьогодні дає держава та область», - повідомила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман.

Як вона зазначила, перспективними напрямами агровиробництва у громаді є ягідництво, рибництво, тваринництво. Крім створення інвестиційних об‘єктів для залучення інвесторів, розвиток цих напрямів можливий за рахунок:

- кооперації дрібніших фермерів навколо одного крупного, наприклад, як діюче в громаді - одне з найбільших підприємств-експортерів ягід в Україні ТОВ «Агро Фрутіка Бишків»;
- трансформації особистих селянських господарств у сімейні ферми, їх створення (а їх сьогодні вже 4 в громаді, в тому числі завдяки участі в Канадському проекті) тощо.

Зупинились і на питанні залучення міжнародно-технічної допомоги.

«Вагомим джерелом коштів є міжнародна технічна допомога. Якщо громада ефективно працюватиме на усіх етапах залучення МТД - від пошуку донора або грантової програми, написання проектної заявки, до успішної реалізації проектів, то зможе вирішити проблеми, які не мають фінансового забезпечення в державному і місцевих бюджетах, і як наслідок, матиме фундамент для сталого розвитку», - зазначив головний спеціаліст відділу співпраці з донорами та методичного забезпечення проектів міжнародної технічної допомоги департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва ЛОДА Максим Саган.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook