На початку листопада у прикордонному селі Міженець запрацюють очисні споруди
На початку листопада в прикордонному селі Міженець на Самбірщині запрацюють каналізаційно-очисні споруди. Їх будівництво розпочали декілька місяців тому.
Станом на сьогодні провели земляні роботи та влаштування фундаментної плити під станцію біологічної очистки; монтаж станції біологічної очистки стічних вод, вторинного відстійника та контактних резервуарів; залізобетонних колодязів; ремонт в адміністративно-виробничому корпусі та насосній станції, зокрема перекриття дахів; монтаж фундаментів під обладнання.
“В добу очисні споруди зможуть переробляти 45 м3 нечистот в добу. Реалізація проекту є вкрай важливою, це вбереже річку Вирва, яка впадає в Сян на території Польщі від забруднення, а також покращить екологічний стан прилеглих територій. З обласного бюджету для будівництва скерували 3 млн гривень”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.
Новини за темою
В межах реалізації проекту МТД з виробництва біогазу провели оцінку очисних споруд
5 лютого 2021
З 1 по 4 лютого компанія AFRY Ukraine спільно з представниками департаменту екології та природних ресурсів та департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації провели оцінку наявних очисних споруд на підприємствах водопровідно-каналізаційних господарств області. Завдання оцінки – визначити потенціал очисних споруд для виробництва біогазу з органічних відходів. Оцінку розробляють в межах реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги, який фінансується цільовим фондом «Фінляндія Україна». Серед оглянутих підприємств оберуть 2 об’єкти, для яких проведуть повну технічну та фінансову оцінку з метою визначення їх доцільності для подальшої реалізації в проєкті. Окрім оцінки стану наявних очисних споруд, серед досліджень, передбачених в межах проєкту, також: - огляд інституційної та правової бази ринку перетворення біологічних відходів на енергетичні об'єкти (в т.ч. спалення, біогаз та компостування); - розробка стратегії розвитку та довгострокових інвестицій; - розробка концептуального рішення щодо установок для перетворення органічних залишків у тепло /електроенергія / біогаз; - підготовка фінансової моделі, економічний та фінансовий аналіз для запропонованого місця проекту; - загальний огляд необхідних дозволів та домовленостей для будівництва зазначеного інвестиційного проекту. Розробкою техніко-економічного обгрунтування займатиметься компанія AFRY Management Consulting Oy. ТЕО виконавці робіт планують передати в ЛОДА до кінця червня. Вартість проєкту – 95 тис євро. На основі ТЕО Львівська ОДА спільно з фондом «Фінляндія Україна» розпочне пошук інвестора для будівництва станції з переробки органічних відходів на біогаз. Зазначимо, що Львівська обласна державна адміністрація стала переможцем проєкту міжнародної технічної допомоги, який фінансується цільовим фондом «Фінляндія Україна». Довідково Цільовий фонд «Фінляндія Україна» фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії та управляється НЕФКО. Місцевий партнер - Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України. Детальніше про цільовий фонд за посиланням.
На Львівщині реалізують проєкт з виробництва біогазу на очисних спорудах
25 січня 2021
Львівська обласна державна адміністрація стала переможцем проєкту міжнародної технічної допомоги, який фінансується цільовим фондом «Фінляндія Україна». В межах проєкту передбачене виготовлення техніко-економічного обгрунтування для будівництва станції переробки біопалива (біогазу) на території Львівської області. Як йшлося сьогодні, 25 січня, під час онлайн зустрічі щодо стану реалізації та дорожньої карти проєкту, заявку на реалізацію затвердили, і експерти вже приступили до роботи над звітом. Додамо, що участь у зустрічі взяли представники фонду «Фінляндія Україна», НЕФКО, Держенергоефективності та облдержадміністрації. «Ми розглядаємо цей проєкт як один зі складових інструментів в частині забезпечення ефективного енергетичного використання. Без сумніву, важлива і екологічна складова. Ми готові до взаємодії та співпраці задля ефективної реалізації вказаного проєкту», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. Так, фінські експерти проведуть оцінку наявних очисних споруд на предмет визначення потенціалу виробництва біогазу (енергії) з біологічних відходів. Загалом оцінку дадуть майже по 30-ти об’єктам. Серед них оберуть 2 об’єкти, для яких проведуть повну технічну та фінансову оцінку з метою визначення їх доцільності для подальшої реалізації в проєкті. Додамо, що середньорічний технічний потенціал стоків найбільших міст області складає орієнтовно 2 тис. тонн умовного палива. Окрім оцінки стану очисних споруд, серед досліджень, передбачених в межах проєкту, також є: - огляд інституційної та правової бази ринку перетворення біологічних відходів на енергетичні об'єкти (в т.ч. спалення, біогаз та компостування); - розробка стратегії розвитку та довгострокових інвестицій; - розробка концептуального рішення щодо установок для перетворення органічних залишків у тепло (електроенергія / біогаз); - підготовка фінансової моделі, економічний та фінансовий аналіз для запропонованого місця проєкту; - загальний огляд необхідних дозволів та домовленостей для будівництва зазначеного інвестиційного проєкту. Фінська компанія-підрядник виготовить техніко-економічне обґрунтування (ТЕО), яке планують передати в ЛОДА до кінця червня. Вартість проєкту – 95 тис євро. На основі ТЕО Львівська ОДА спільно з фондом «Фінляндія Україна» розпочне пошук інвестора для будівництва станції з переробки органічних відходів на біогаз. Зазначимо, що цільовий фонд «Фінляндія Україна» фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії та управляється НЕФКО. Місцевий партнер – Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, яке надаватиме консультативну та організаційну допомогу у реалізації проєкту. Детальніше про цільовий фонд за посиланням.
На Самбірщині будують очисні споруди
18 грудня 2020
У Волі-Баранецькій на Самбірщині споруджують каналізацію протяжністю півтори кілометри та будують очисні споруди. Після реалізації проекту усі стоки з будівель амбулаторії, школи, адмінбудинку, магазину, народного дому та двох багатоквартирних житлових будинків проходитимуть новою каналізаційною мережею. “Це вбереже річку Болозівка від забруднення нечистотами, а також захистить прилеглі території, ґрунти та поверхневі води”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Загальна вартість робіт - понад 7 мільйонів гривень. Під час тендерних процедур зекономили 2, 2 млн, відтак кінцева сума понад 4 млн грн. Цього року з обласного бюджету виділили майже 1,5 млн. Юрій Бучко доручив підрядникам пришвидшити хід робіт на об’єкті, доки погодні умови сприяють. Оксана Буй
Очисні споруди у Червонограді введуть в експлуатацію до кінця року
11 листопада 2020
Другий рік поспіль реконструюють очисні споруди у Червонограді. Готовність робіт складає 90 %. До кінця року їх введуть в експлуатацію. Очисні споруди міста побудували у 70-х роках. Червоноград займав друге місце по засміченості природних водойм після Львова. Відтак, виникла нагальна потреба їх капітальної реконструкції, оскільки були застарілими. У 2018 році місцева влада разом з департаментом екології та природних ресурсів виграли грант для модернізації споруд у межах Програми транскордонного співробітництва «Польща - Білорусь - Україна 2014-2020». “Модернізація очисних споруд є вкрай важливою, адже вона покращать якість стічних вод, які через каналізаційні стоки надходять з житлових будинків та підприємств міста і потрапляють у річку Західний Буг. Окрім того, вирішить проблему неприємного запаху у сусідніх населених пунктах, зокрема Добрячині, що неподалік очисних. Загальна кошторисна вартість проєкту – 600 тисяч євро, Європейський Союз скерував 540 тисяч євро для проведення модернізації. Решта кошти – співфінансування з обласного та державного бюджетів. Загалом ми виділили понад 11 млн гривень, зокрема цьогоріч – 6 мільйонів гривень для завершення робіт. До кінця року об’єкт має запрацювати на повну потужність. Цей капітальний ремонт є важким, оскільки очисні споруди працюють, але паралельно триває робота з реконструкції.”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Реконструкція очисних споруд складається з реалізації трьох об’єктів, це водовідвідний колектор, біологічна фаза та осушення стоків за допомогою центрифуг. “Усі стоки міста потрапляють на очисні споруди, тоді першою ланкою – є решітка та пісковиловлювач, які забирають механічні частки, зокрема різні засоби гігієни, предмети особистого користування тощо з води. Опісля вода йде на первинний відстійник. Далі є фаза біологічної очистки, де за рахунок бактерій знешкоджують усі рештки, що є в стоках. Після цього стоки потрапляють на вторинний відстійник з активним мулом, тоді мул транспортується на мулові майданчики, а вода йде на повторну очистку в камеру знезараження, опісля чистою потрапляє у річку. Модернізацію завершили, основна частина обладнання встановлена, залишилось влаштувати засувки, шебери та провести пусконалагоджувальну роботу”, - розповів перший заступник міського голови м. Червоноград Дмитро Балко. В добу очисні споруди можуть переробляти 35 тис кубометрів нечистот. Станом на сьогодні потрапляє 10 тис кубометрів. Процес очищення стоків відбувається безперебійно та автоматизовано. На підприємстві працюють близько 10 людей. Зазначимо, окрім міста Червоноград, реконструкцію очисних споруд в межах вищезгаданої програми проводять також у смт Східниця. Окрім того, за кошти обласного бюджету реконструювали очисні у селі Корчин Сколівського району та триває модернізація у Моршині. Оксана Буй
Польща готова профінансувати реконструкцію очисних споруд Львівщини
18 травня 2020
Національний фонд охорони навколишнього середовища та управління водними ресурсами Республіки Польща оголосив конкурс заявок у рамках програми «Інвестиції в управління стічними водами за межами країни». Впродовж місяця в департаменті екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації триває прийом заявок від міст і сіл Львівщини для участі в проекті. «Це дуже важливий проект для Львівщини. Адже питання каналізування гостро стоїть в регіоні. Кожен такий проект – це величезні витрати, які зазвичай непідйомні для маленьких містечок і сіл. Тому закликаємо очільників громад області активно подавати заявки на участь в проекті і покращувати екологічний стан своїх населених пунктів. А ми своєю чергою готові долучитися у співфінансуванні», - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Руслан Гречаник. За умовами проекту, фінансування можна отримати на будівництво, розширення, модернізацію очисних споруд та систем каналізаційних мереж, а також на розробку проектно-кошторисної документації. Підтримка надається у вигляді пільгового кредиту до 20 років в обсязі до 90% витрат. Решту на умовах співфінансування готовий забезпечити департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації спільно з департаментом міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва. Мета програми – поліпшення або захист стану поверхневих, підземних, перехідних та прибережних вод у Польщі за рахунок інвестицій у очищення водних ресурсів. На сьогодні Національний фонд зарезервував до 100 млн злотих на реалізацію програми на 2016-2023 роки. Детальніше про конкурс тут. Зазначимо, у Львівській області централізованим водовідведенням охоплено лише 77,7 % міського населення, у селищах міського типу – 27,8 %, а у сільських населених пунктах лише 1,1 %.
Реконструкцію очисних споруд та каналізаційних мереж у Добромилі планують завершити до осені
6 травня 2020
На території Старосамбірського району в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» триває реалізація інфраструктурного проекту «Природа без кордонів – збереження спільної природньої спадщини в громадах Добромиль (Україна) та Загуж (Польща)». Стан реалізації проекту в межах робочої поїздки сьогодні проінспектував перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. Відтак, на 85% виконано роботи з будівництва каналізаційної мережі, побудований очисний виробничий корпус, встановлено очисні баки, а також завезено частину обладнання для очисних споруд, які будуть встановлено в кінці реалізації проекту. «Захист природних ресурсів прикордонних територій та покращення використання природних ресурсів Карпат – спільна з нашими польськими колегами необхідність. Розробка туристичної пропозиції відповідно до принципів сталого розвитку серед іншого включає в себе покращення якості вод транскордонної річки Вирва. Цього року на завершення проекту передбачено 5 950,0 тис гривень», - наголосив під час огляду об’єкту Андрій Годик. Бюджет для України: 770 139,24 євро (з яких грант ЄС для України – 693 125,31 євро, власний внесок – 77 013,92 євро). На найближчий час запланували під’єднання об’єкту до лінії електропередач, встановлення двох каналізаційних насосних станцій мережі та відновлення доріг.
Модернізація очисних споруд у Червонограді – в центрі екологічної конференції
30 січня 2019
У м. Червоноград, 29 січня, відбулась конференція в межах програми «Україна-Польща-Білорусь 2014-2020» щодо проекту «Покращення системи транскордонного захисту навколишнього середовища в гміні Ксєнжполь у Польщі та м.Червонограді в Україні через розвиток каналізаційної інфраструктури». У заході взяли участь директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадмінстрації Руслан Гречаник, в.о. начальника управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Ольга Колодій та начальник відділу регулювання використання водних ресурсів та надр департаменту екології та природних ресурсів Роман Туцький. Під час зустрічі представники польської делегації та українська сторона презентували свої пріоритетні напрями реалізації проекту. Окрім цього, окреслили очікувані результати спільно проведеної роботи в межах проекту «Покращення системи транскордонного захисту навколишнього середовища в мерії Ксєнжполь у Польщі та в м. Червоноград в Україні через розвиток каналізаційної інфраструктури» – каналізаційна система та модернізація двох станцій очищення стічних вод в м. Червоноград. Зокрема, передбачена реконструкція аеротенок із застосування дрібнобульбашкової технології, в тому числі первинних та вторинних відстійників для отримання необхідної кількості зневодненого мулу. Окрім того, планується заміна повітродувок із стаціонарними кисненемірами, а також будуть заміненні повітропроводи, гідроізоляція та металеві конструкції, виготовлені з нержавіючої сталі. До процесу модернізації очисних споруд залучать 40 інженерів і 120 інших фахівців. Генеральним підрядником запланованих заходів є ТзОВ «ХОСАРО», а субпідрядником - ТзОВ «Акваполімер Інженіринг. Нагадаємо, що програма фінансується Європейським Союзом на території Львівської області у співпраці з партнерами з прикордонних регіонів Польщі та Білорусі та демонструє потужний транскордонний ефект.
У Познані порушили питання модернізації очисних споруд Львівщини
25 жовтня 2018
Протягом 23-25 жовтня у місті Познань, Республіка Польща, відбулася зустріч директора департамента екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслана Гречаника з Міністром навколишнього середовища Республіки Польща Генрихом Ковальчиком. Під час зустрічі обговорили перспективи фінансування проектів із будівництва та модернізації очисних споруд Львівщини. Зокрема, досягнули домовленості із залучення коштів на реконструкцію очисних споруд у м. Львові та м. Кам’янка-Бузька. Окрім цього, Руслан Гречаник взяв участь у відкритті виставки «EkoSfera» Продукт-Інновації-Знання та в панельній дискусії щодо стану очисних споруд в межах басейну річки Західний Буг.