Реконструкцію очисних споруд та каналізаційних мереж у Добромилі планують завершити до осені
6 травня 2020р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА
На території Старосамбірського району в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» триває реалізація інфраструктурного проекту «Природа без кордонів – збереження спільної природньої спадщини в громадах Добромиль (Україна) та Загуж (Польща)».
Стан реалізації проекту в межах робочої поїздки сьогодні проінспектував перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.
Відтак, на 85% виконано роботи з будівництва каналізаційної мережі, побудований очисний виробничий корпус, встановлено очисні баки, а також завезено частину обладнання для очисних споруд, які будуть встановлено в кінці реалізації проекту.
«Захист природних ресурсів прикордонних територій та покращення використання природних ресурсів Карпат – спільна з нашими польськими колегами необхідність. Розробка туристичної пропозиції відповідно до принципів сталого розвитку серед іншого включає в себе покращення якості вод транскордонної річки Вирва. Цього року на завершення проекту передбачено 5 950,0 тис гривень», - наголосив під час огляду об’єкту Андрій Годик.
Бюджет для України: 770 139,24 євро (з яких грант ЄС для України – 693 125,31 євро, власний внесок – 77 013,92 євро).
На найближчий час запланували під’єднання об’єкту до лінії електропередач, встановлення двох каналізаційних насосних станцій мережі та відновлення доріг.
Новини за темою
«Разом попри кордони»: на Львівщині відбулася веломандрівка до Верещиці
1 листопада 2021
30 жовтня від Асоціації Єврорегіон «Карпати-Україна» Bike Sport Active і управління туризму та курортів Львівської ОДА відбулася велоподорож до Верещиці. Її реалізовано в межах проекту «РовеЛове Розточчя – разом попри кордони». Загалом участь в проекті взяли 30 учасників. До ведмежого притулку «Домажир» їх довезли автобусом, а вже від нього до Верещиці учасники добиралися велосипедами. Чимало людей зі Львова добиралися на двоколісних. «Львівщина перебуває у червоній зоні. Темпи поширення «ковіду» може зупинити вакцинація. Тішить той факт, що учасники велопробігу сумлінно віднеслися до прохання організаторів і всі були вакциновані. Важливе значення для зміцнення здоров’я має також спосіб життя людини. Відомо, що їзда на велосипеді загартовує наш організм», –зазначає заступник керівника управління туризму та курортів облдержадміністрації Тарас Лозинський. Дослідження показують, що у велосипедистів, які проїжджають 30 кілометрів на тиждень, ризик розвитку серцевих захворювань знижується наполовину. Поїздки на велосипедах зупиняють варикоз, тренують зір, покращують роботу легень, зміцнюють імунітет та сон, знижують вагу і стрес, збагачують людину ендорфінами – гормонами щастя та задоволення. Усі учасники мали сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест, а також зберігали відповідну дистанцію. Колону велосипедистів супроводжувала патрульна поліція області. «Супермегапозитивний день видався! В ньому було чудове все – і тепла погода, і барвисті краєвиди, і організація події, завдяки якій ми провідали ведмедиків та скуштували фірмового яворівського пирога у ведмежому притулку, а після переїзду роверами на Верещицю нас ще й чекав смачний обід. Дякуємо веселому товариству роверистів, які вже стали нам родиною! З нетерпінням чекаємо наступних велоподій», – поділилася враженнями Лідія Садига, учасниця веломандрівки. Нагадаємо, що проект «РовеЛове Розточчя – разом попри кордони» реалізується у партнерстві з Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна», департаментом екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Яворівським НПП, Любельським воєводством, Розточанським національним парком за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.
На початку листопада у прикордонному селі Міженець запрацюють очисні споруди
8 жовтня 2021
На початку листопада в прикордонному селі Міженець на Самбірщині запрацюють каналізаційно-очисні споруди. Їх будівництво розпочали декілька місяців тому. Станом на сьогодні провели земляні роботи та влаштування фундаментної плити під станцію біологічної очистки; монтаж станції біологічної очистки стічних вод, вторинного відстійника та контактних резервуарів; залізобетонних колодязів; ремонт в адміністративно-виробничому корпусі та насосній станції, зокрема перекриття дахів; монтаж фундаментів під обладнання. “В добу очисні споруди зможуть переробляти 45 м3 нечистот в добу. Реалізація проекту є вкрай важливою, це вбереже річку Вирва, яка впадає в Сян на території Польщі від забруднення, а також покращить екологічний стан прилеглих територій. З обласного бюджету для будівництва скерували 3 млн гривень”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.
Наша мета — створити комфортні умови життя для людей в громадах, - Денис Шмигаль на відкритті проекту «ГОВЕРЛА»
28 вересня 2021
Реалізація проектів з міжнародної підтримки сприятиме успішному впровадженню реформи децентралізації як на національному, так і на місцевому рівнях. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на офіційному відкритті проекту «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування (ГОВЕРЛА)». Участь у заході також взяли тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін та керівник проекту Габріель Абрагам. «Наша мета — створити комфортні умови життя для людей в громадах, підвищити якість і доступність соціальних і державних послуг. Вдячний Уряду США за вагому підтримку в досягненні цієї цілі», — зазначив Денис Шмигаль. За словами Прем’єр-міністра, для участі в проекті вже відібрано пілотні регіони: Волинська, Львівська та Полтавська області. Велика кількість громад виявили зацікавленість щодо співпраці, тож Глава Уряду наголосив на необхідності розширення географії проекту. Проект «ГОВЕРЛА» з бюджетом майже 74 млн доларів США розрахований на 5 років та спрямований на підтримку реформи децентралізації в Україні.
У Добромилі вшанували пам’ять закатованих жертв НКВС
4 липня 2021
Сьогодні в місті Добромиль Самбірського району вшанували пам’ять жертв, вбитих НКВС* в урочищі Саліна під час Другої світової війни. Заходи з вшанування розпочалися поминальною екуменічною панахидою під стінами колишньої в’язниці НКВС у Добромилі. Опісля учасники скорботних заходів пройшли пішою ходою до урочища Саліна, поклавши дорогою квіти до могили жертв НКВС у Добромильській тюрмі на міському цвинтарі. У поминальних заходах взяли участь заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко та голова Львівської облради Ірина Гримак поклали квіти до пам’ятного знаку, встановленого в урочищі Саліна. «У кінці червня 1941 року загони НКВС викинули в шахту тисячі людей, тисячі понівечених тіл українців. Саліна, яка століттями була відома і славилася не тільки на Галичині, а й в Польщі, Словаччині, Австрії, стала місцем страху, жаху, болю і знущання над українським народом. Тут загинули українські священики, письменники, науковці, представники націоналістичних організацій – ті люди, які становили ідеологічну зброю проти сталінського режиму. Сьогодні ми вшановуємо тих, хто загинув в Саліні. Ми пам’ятаємо про цей злочин, вчинений тоталітарним режимом. Вічна пам’ять!», - сказав Юрій Бучко. Також відбулись поминальна екуменічна панахида за жертвами репресій на «Верхній могилі» в урочищі «Саліна», поминальна панахида за жертвами репресій біля пам’ятного знаку, встановленого в урочищі «Саліна» на соляному шибі, куди скидали вбитих людей. Опісля провели віче за участю свідків трагедії, представників органів виконавчої і представницької влад, органів місцевого самоврядування, громадсько-політичних організацій з України, закордону, представників громадськості, духовенства, засобів масової інформації та хорових колективів. Довідково Саліна – назва урочища і соляної шахти на Добромильщині. У червні 1941 року загони НКВС вкинули в соляні шахти біля Добромиля близько 3600 осіб, в основному української та частково польської нації. До Саліни напередодні трагедії з Перемишля були пригнані арештанти. Під час екзекуції весь час працювали в Саліні двигуни, аби заглушити постріли і крики мордованих. Окрім того, згідно зі свідченнями місцевих жителів, з того самого Перемишля привезли вантажівками також і тіла уже вбитих людей. Коли катам не вистачало набоїв, людей били дерев'яними молотами і напівживими скидали в шахту, на стометрову глибину. Це були українці, яких ув’язнили з політичних мотивів. Серед в’язнів були й діти з Перемишльського сиротинця. Дорогою енкаведисти забирали усіх, хто потрапляв їм на очі. У червні 1941 року Німеччина напала на Радянський Союз. Відступаючи радянські війська не встигали евакуювати в'язнів, тож за наказом Народного комітету державної безпеки СРСР в'язнів було вирішено ліквідувати. *НКВС – Народний комісаріат внутрішніх справ СРСР
В області стартує пілотний проект щодо профорієнтації молоді
9 квітня 2021
Незабаром у навчальних закладах розпочнеться вступна кампанія. Аби допомогти майбутнім фахівцям обрати професію, на Львівщині розпочинається проект з професійної орієнтації та кар’єрного консультування «Успішна кар’єра». Школярам та їхнім батькам буде простіше обрати заклад для подальшого навчання, якщо вони розумітимуть, яких фахівців навчають у їхньому районі та які спеціальності професійно-технічної освіти є в області. «Ми щодня працюємо над тим, щоб професійна освіта стала привабливою для випускників шкіл. В цьому контексті питання профорієнтації має вагоме значення. Середня освіта теж має бути активно залучена до цього процесу. Важливо спрямовувати та прищеплювати інтерес у дітей до професійної освіти. Тому, ми хочемо більше розповісти дітям та їх батькам про можливості нашої професійно-технічної можливості та її перспективи», - розповів начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти Львівської ОДА Іван Пикус. Вже у червні заклади професійної освіти розпочнуть прийом заяв від вступників. Як інформує Міністерство освіти і науки України, же у червні-липні Уряд має затвердити обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів. Ці дані дозволять зрозуміти, якою буде кількість місць для навчання на бюджеті за професіями загальнодержавного значення. Водночас до початку червня місцева влада затверджує обсяги регіонального замовлення для закладів профтехосвіти. Вони складають більшість бюджетних місць у профтехах.
Чинні навчальні програми планують адаптувати під дистанційне навчання
30 березня 2021
Навчальні програми, за якими діти навчаються очно у школах, планують пристосувати до змішаного та віддаленого навчання, аби досягти найбільшого ефекту засвоєння. Відповідний проект «Дидактичне забезпечення змішаного та дистанційного навчання» прописано у Програмі розвитку освіти Львівської області на 2021–2025 роки. Проект реалізовуватимуть у формі Обласного конкурсу навчальних матеріалів до змістових модулів чинних загальноосвітніх навчальних програм. «Йдеться, перш за все, про ті програми, які уже функціонують або уже запрацюють найближчим часом. Дуже багато вчителів зараз обмежуються проведенням уроків просто з допомогою ZOOM чи іншої платформи. Однак те, що дає результат у класі, не працює у форматі онлайн. Через відсутність контакту з дітьми, нема серйозного ефекту. Змішане і дистанційне навчання треба будувати по-іншому. Треба мати відповідні завдання, пропонувати дітям відповідні практичні роботи, на основі цієї самостійної роботи оцінювати учнів», - розповів директор департаменту освіти і науки Олег Паска. Проведенням обласного конкурсу прагнуть стимулювати педагогів напрацьовувати контент для дистанційного і змішаного навчання. «Наша молодь звикла до динамічної картинки, це формує зовсім інше світосприймання. Сучасні школярі - це інший світ, і цю рису треба використовувати. Треба створити умови для використання відеоматеріалів, адже монотонна лекція – давно неефективна. Я підтримую використання відео, на яких можна будувати уроки. Вони викликатимуть зацікавлення у дітей. До нового покоління треба шукати нові підходи», - акцентував провідний науковий співробітник державної установи «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього Національної академії наук України» Степан Давимука. У Програмі розвитку освіти передбачено ще один проект, що має на меті підвищити ефективність освітнього процесу через впровадження сучасних технологій та засобів навчання. «Ательє візуальних проектів та дидактичне забезпечення змішаного та дистанційного навчання пов’язані між собою. В межах роботи цього ательє, вчителям допомагатимуть робити те, що вони самі не можуть зробити: створювати відеоролики, аудіо доріжки, інфографіку тощо. У цій роботі педагогам сприятимуть фахівці Інституту післядипломної педагогічної освіти», - зазначив заступник директора департаменту освіти і науки Роман Пастушенко. Положення про Обласний конкурс навчальних матеріалів до змістових модулів чинних загальноосвітніх навчальних програм уже невдовзі доопрацюють та оприлюднять. Цьогоріч на реалізацію цього проекту з обласного бюджету скерують 300 тисяч гривень.
Оголошено конкурс проєктів регіонального розвитку на 2021 рік
19 березня 2021
Львівська облдержадміністрація інформує, що з 26 березня розпочинається проведення конкурсу проєктів регіонального розвитку на 2021 рік, який буде тривати до 26 квітня поточного року. Таке рішення прийнято сьогодні на засіданні Конкурсної ради. До участі в конкурсі запрошуються сільські, селищні, міські ради, а також ініціатори спільних проєктів, що розроблені в рамках співробітництва територіальних громад (суб’єкти підприємництва відповідно до Закону України «Про співробітництво територіальних громад»). При цьому, одним заявником може бути подано не більше двох проєктних заявок. Основними вимогами до проєктів є: загальна кошторисна вартість повинна складати понад 1500,0 тис грн; необхідність їх завершення у поточному році; забезпечення співвідношення фінансування 50/50 (50% - кошти обласного бюджету, 50% співфінансування з місцевого бюджету, за рахунок фінансового внеску (кошти фізичних осіб, спонсорів, донорів), нефінансовий внесок); максимальна сума субвенції з обласного бюджету не повинна перевищувати 2,5 млн грн. В рамках конкурсу можуть реалізовуватись проєкти будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об’єктів комунальної форми власності територіальних громад, а також їх технічне переоснащення (закупівля обладнання та устаткування) в межах затверджених пріоритетів на 2021 рік: Житлово-комунальне господарство Медицина Перепрофілювання соціальної та адміністративної інфраструктури Енергозбереження в бюджетній сфері Безпека Інше У період 22.03.2021-25.03.2021 департаментом економічної політики будуть проведені відповідні навчальні семінари для представників територіальних громад щодо детальних умов та вимог конкурсу. Нагадаємо, що конкурс проєктів регіонального розвитку проводитиметься вперше в рамках Комплексної програми регіонального розвитку Львівщини на 2021-2025 роки. Цьогоріч на його реалізацію з обласного бюджету затверджено 50 млн грн. Адміністрування та супровід конкурсу здійснюватиметься департаментом економічної політики облдержадміністрації. Прийом проєктів буде проводитись виключно на онлайн-платформі.
Фокус на туризм: в області стартував новий проект
4 березня 2021
3 березня стартував перший виїзд проекту «Експедиція громад: фокус на туризм» за маршрутом: Львів – Великі Мости – Сілець – Червоноград – Львів. Місія проекту - створити потужну «павутину» туристичних маршрутів, розширити географію подорожей областю, забезпечити завантаження закладів тимчасового розміщення в туристичних центрах та збільшити термін перебування туристів на Львівщині. Організатор експедицій – управління туризму та курортів Львівської ОДА. «Туризм − це унікальна галузь, яка «вдихає» життя в десятки інших сфер. Спонукає дбати про екологію, берегти історико-культурні пам’ятки та традиції, розбудовувати інфраструктуру, підтримувати локальних виробників тощо. Саме тому туристичний бізнес обов’язково має розвиватися в ОТГ - наповнювати їхні бюджети і покращувати якість життя мешканців, - зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Маємо з громадами об’єднати зусилля, щоб забезпечити привабливі умови для інвесторів, усунути проблеми, які перешкоджають втілювати цікаві задуми. Наша мета - скласти унікальні маршрути, наповнити їх змістом та смаком. Сьогодні наші експедитори – представники туристичного бізнесу, громадськості та влади - вивчали «промисловий» напрямок до Червонограду. Копія вугільної копальні, наземна частина діючих шахт, кінологічний центр – цей маршрут покаже абсолютно іншу туристичну Львівщину і розвіє міф про її неперспективний гірничий район!». Як розповіла керівниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака, виїзди у громади оновлять туристичну інформацію на місцях, перетворять потенційно цікаві об’єкти для туризму на «туристичні магніти» та стимулюватимуть туристичні потоки та місцеву економіку. «Виїзди передбачають зустрічі з громадським туристичним активом на місцях. На зустрічах будуть ті, хто возитиме туристів, ті, хто надаватиме послуги і влада. Маємо з’ясувати чого бракує для формування якісного туристичного продукту та розробити чіткі дорожні карти для місцевих громад, - зазначила Наталя Табака. – Зараз туризм концентрується на таких вже відомих туристичних містах як Львів. Усі добре знають Трускавець, Жовкву, Дрогобич, Сколе та Славське. Наше завдання запропонувати нові ідеї та маршрути для подорожі, і відтак втримати туристів на Львівщині на довший період». Так, історико-культурні туристичні магніти Червоноградської громади представляє родовий маєток магнатів Потоцьких – засновників міста Кристинопіль. Яскравий приклад французького класицизму середини XVIII ст. А також церква Св. Юрія та Василіянський монастир - пам’ятка архітектури національного значення середини XVIII ст. Тут склав свої монаші обіти майбутній митрополит Андрей Шептицький. Церква Св. Йосафата - один з найбільших храмів Західної України, що вирізняється яскравими розписами. До нетипових туристичних атракцій можна віднести екскурсію кінологічним навчальним центром Державної прикордонної служби України. Та найбільш перспективний напрямок розвитку червоноградського туризму - промисловий. Учасники експедиції побували на полігоні Гірничо-економічного коледжу у Червонограді. Зараз він залишається єдиним діючим на підконтрольній території України об’єктом такого типу. Присутні мали унікальну можливість відвідати копію справжньої вугільної копальні та наочно ознайомитись з технологіями вуглевидобутку. «Екскурсія в навчальному центрі досить ексклюзивна. У цьому місці розумієш, що таке гірничо-видобувна справа, що таке шахтарське місто. Все дуже реалістично»,- додала Наталя Табака. Наступні виїзди заплановані за маршрутами: Львів - Стебник - Борислав - Дрогобич - Львів та Львів - Стрілки - Бібрка - Лопушна - Суходіл - Кологори - Волощина – Львів.
В межах реалізації проекту МТД з виробництва біогазу провели оцінку очисних споруд
5 лютого 2021
З 1 по 4 лютого компанія AFRY Ukraine спільно з представниками департаменту екології та природних ресурсів та департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації провели оцінку наявних очисних споруд на підприємствах водопровідно-каналізаційних господарств області. Завдання оцінки – визначити потенціал очисних споруд для виробництва біогазу з органічних відходів. Оцінку розробляють в межах реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги, який фінансується цільовим фондом «Фінляндія Україна». Серед оглянутих підприємств оберуть 2 об’єкти, для яких проведуть повну технічну та фінансову оцінку з метою визначення їх доцільності для подальшої реалізації в проєкті. Окрім оцінки стану наявних очисних споруд, серед досліджень, передбачених в межах проєкту, також: - огляд інституційної та правової бази ринку перетворення біологічних відходів на енергетичні об'єкти (в т.ч. спалення, біогаз та компостування); - розробка стратегії розвитку та довгострокових інвестицій; - розробка концептуального рішення щодо установок для перетворення органічних залишків у тепло /електроенергія / біогаз; - підготовка фінансової моделі, економічний та фінансовий аналіз для запропонованого місця проекту; - загальний огляд необхідних дозволів та домовленостей для будівництва зазначеного інвестиційного проекту. Розробкою техніко-економічного обгрунтування займатиметься компанія AFRY Management Consulting Oy. ТЕО виконавці робіт планують передати в ЛОДА до кінця червня. Вартість проєкту – 95 тис євро. На основі ТЕО Львівська ОДА спільно з фондом «Фінляндія Україна» розпочне пошук інвестора для будівництва станції з переробки органічних відходів на біогаз. Зазначимо, що Львівська обласна державна адміністрація стала переможцем проєкту міжнародної технічної допомоги, який фінансується цільовим фондом «Фінляндія Україна». Довідково Цільовий фонд «Фінляндія Україна» фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії та управляється НЕФКО. Місцевий партнер - Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України. Детальніше про цільовий фонд за посиланням.
На Львівщині реалізують проєкт з виробництва біогазу на очисних спорудах
25 січня 2021
Львівська обласна державна адміністрація стала переможцем проєкту міжнародної технічної допомоги, який фінансується цільовим фондом «Фінляндія Україна». В межах проєкту передбачене виготовлення техніко-економічного обгрунтування для будівництва станції переробки біопалива (біогазу) на території Львівської області. Як йшлося сьогодні, 25 січня, під час онлайн зустрічі щодо стану реалізації та дорожньої карти проєкту, заявку на реалізацію затвердили, і експерти вже приступили до роботи над звітом. Додамо, що участь у зустрічі взяли представники фонду «Фінляндія Україна», НЕФКО, Держенергоефективності та облдержадміністрації. «Ми розглядаємо цей проєкт як один зі складових інструментів в частині забезпечення ефективного енергетичного використання. Без сумніву, важлива і екологічна складова. Ми готові до взаємодії та співпраці задля ефективної реалізації вказаного проєкту», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. Так, фінські експерти проведуть оцінку наявних очисних споруд на предмет визначення потенціалу виробництва біогазу (енергії) з біологічних відходів. Загалом оцінку дадуть майже по 30-ти об’єктам. Серед них оберуть 2 об’єкти, для яких проведуть повну технічну та фінансову оцінку з метою визначення їх доцільності для подальшої реалізації в проєкті. Додамо, що середньорічний технічний потенціал стоків найбільших міст області складає орієнтовно 2 тис. тонн умовного палива. Окрім оцінки стану очисних споруд, серед досліджень, передбачених в межах проєкту, також є: - огляд інституційної та правової бази ринку перетворення біологічних відходів на енергетичні об'єкти (в т.ч. спалення, біогаз та компостування); - розробка стратегії розвитку та довгострокових інвестицій; - розробка концептуального рішення щодо установок для перетворення органічних залишків у тепло (електроенергія / біогаз); - підготовка фінансової моделі, економічний та фінансовий аналіз для запропонованого місця проєкту; - загальний огляд необхідних дозволів та домовленостей для будівництва зазначеного інвестиційного проєкту. Фінська компанія-підрядник виготовить техніко-економічне обґрунтування (ТЕО), яке планують передати в ЛОДА до кінця червня. Вартість проєкту – 95 тис євро. На основі ТЕО Львівська ОДА спільно з фондом «Фінляндія Україна» розпочне пошук інвестора для будівництва станції з переробки органічних відходів на біогаз. Зазначимо, що цільовий фонд «Фінляндія Україна» фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії та управляється НЕФКО. Місцевий партнер – Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, яке надаватиме консультативну та організаційну допомогу у реалізації проєкту. Детальніше про цільовий фонд за посиланням.
Уряд Швейцарії фінансуватиме проєкт «Органічна торгівля заради розвитку»
23 грудня 2020
Міжнародна федерація органічного сільськогосподарського руху -IFOAM Organics International спільно з Дослідним інститутом органічного сільського господарства FiBL і незалежною організацією з питань розвитку Helvetas Switzerland почали новий проєкт в Україні, Сербії та Албанії під назвою "Органічна торгівля в цілях розвитку" (OT4D). Метою проєкту є збільшення робочих місць в сільській місцевості, особливо для молоді і жінок, а також сприяння численним позитивним ефектам органічного землеробства з точки зору економічного зростання, інновацій та природного середовища. Важливою складовою проєкту є стимулювання експорту органічних продуктів з України шляхом взаємодії зі швейцарською і європейської органік індустрією (зокрема, з імпортерами). Для покращення і розширення існуючих і потенційних експортних поставок буде налагоджена співпраця компаній в рамках державно-приватного партнерства. Представники Швейцарії та ЄС будуть запрошені до участі в конкурсі проєктів державно-приватного партнерства з метою підвищення конкурентоспроможності та доданої вартості існуючих або нових органічних виробничо-збутових ланцюжків з України. Імпортери повинні внести свій вклад в такі партнерські проєкти з приватними інвестиціями в розмірі мінімум 50% від загальної вартості проєкту. Точні умови партнерства будуть визначені в консультації зі швейцарськими та європейськими постачальниками. Проєкт складається з декількох компонентів — формування вигідного і ефективного виробничо-споживчого ланцюжка. У центрі першого компонента — публічно-приватне партнерство, в ході якого імпортери та експортери можуть подавати свої ідеї та пропозиції. З їх числа будуть відібрані кращі для реалізації спільно зі швейцарськими партнерами. Щоб краще зрозуміти поточну ситуацію і потреби органічних експортерів для подальшої участі в таких проєктах, необхідно пройти онлайн-анкетування за посиланням. "В блоці анкетування є 22 питання, просимо приділити 10 хвилин вашої уваги для заповнення цих форм. Дедлайн подачі інформації - 31 грудня», - зазначила т.в.о директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко.
На Самбірщині будують очисні споруди
18 грудня 2020
У Волі-Баранецькій на Самбірщині споруджують каналізацію протяжністю півтори кілометри та будують очисні споруди. Після реалізації проекту усі стоки з будівель амбулаторії, школи, адмінбудинку, магазину, народного дому та двох багатоквартирних житлових будинків проходитимуть новою каналізаційною мережею. “Це вбереже річку Болозівка від забруднення нечистотами, а також захистить прилеглі території, ґрунти та поверхневі води”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Загальна вартість робіт - понад 7 мільйонів гривень. Під час тендерних процедур зекономили 2, 2 млн, відтак кінцева сума понад 4 млн грн. Цього року з обласного бюджету виділили майже 1,5 млн. Юрій Бучко доручив підрядникам пришвидшити хід робіт на об’єкті, доки погодні умови сприяють. Оксана Буй