Супершвидкісний інтернет продовжує з’являтися у найвіддаленіших селах Львівщини

8 жовтня 2021р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

Кам’янка-Бузька громада за кошти державної Інтернет-субвенції першою на Львівщині та однією з перших в Україні забезпечила широкосмуговим доступом до інтернету село Верени. Тепер тут через WiFi завантажити фільм можна буде за хвилину, а то й менше.

Швидкість швидкісного інтернету, яку тут заміряли при тестуванні, - 700 Мбіт/с через кабель, 200 Мбіт/с через WiFi. 

Сьогодні активно тривають роботи з проведення широкосмугового інтернету до соціально важливих установ 25 громад Львівщини, які взяли участь у розподілі коштів Інтернет-субвенції від держави. 

Село Верени, в якому проживає 147 осіб, стало першим учасником програми на Львівщині, де широкосмуговий інтернет з’явився вперше.

“Відповідно до умов субвенції, провайдер, якому скерували дофінансування відповідно до проведеного конкурсу, має провести тестування якості проведеного інтернету та виміряти швидкість передачі даних. Для кабельного інтернету вона повинна становити не менше 500 Мбіт/с, для WiFi - не менше 100 Мбіт/с. Провайдер також зобов'язується впродовж 2022 року забезпечити безкоштовний доступ до інтернету для соціального об'єкта”, - пояснює заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін

До села, в якому проживає 147 мешканців, проводити інтернет-провайдеру не надто вигідно тому він тут міг ніколи й не з’явитися. У цьому переконаний заступник Голови Кам'янка-Бузької громади Олег Квасніцький, який з боку громади курував процес інтернетизації села Верени.

“Від імені всіх жителів села, я вдячний державі, Мінцифри та Львівській ОДА. У нашій громаді доступу до швидкісного інтернету не мали три села. У двох із них живе по 30-50 жителів. Третє було Верени. Щоб провести сюди інтернет, потрібно було прокласти новий кабель, довжиною 10,5 км. І це коштувало загалом понад 100 тисяч гривень, половину з яких надала держава. Наразі та кількість нових абонементів, які є у селі, не дозволяє говорити про прибутковість лінії для провайдера. Це для нього, скоріше, соціально відповідальний проєкт. У цьому селі Народний дім і є єдиним соціальним об’єктом, школи тут нема. Але ми домовилися, що тут також буде безкоштовний WIFI-роутер, з відкритим доступом, впродовж року”, - розповідає Олег Квасніцький.

В інформаційну еру, в якій ми живемо, доступ до швидкісного інтернету є запорукою прозорості і підзвітності місцевого самоврядування, підвищення конкурентоспроможності громади, зростання інвестиційної привабливості, доступу до публічних послуг та навіть просто можливістю скористатися послугами інтернет-магазину чи навчатися онлайн.

“Доступний, швидкий і якісний інтернет - це тепер елемент твердої інфраструктури країни та регіону. Через інтернет віднедавна можна взяти лікарняний, щоразу розширюється перелік послуг, які надає портал “Дія”. Водночас відсутність доступу до всесвітньої мережі позбавляє людей можливості отримувати інформацію, державні, освітні та медичні послуги, працювати онлайн. Це сьогодні у Веренах нема підприємств, які працюють через інтернет, але це не означає, що вони не можуть там з’явитися через пів року чи рік”, - каже Олександр Кулепін

2020 року Львівщина займала четверте місце в Україні за забезпеченням мешканців швидкісним інтернетом. Лише 9% сільського населення нашої області не мали доступу до швидкісного інтернету.     

На початку 2021 року 25 громад з нашої області перемогли у відборі на отримання Інтернет-субвенції, загальною сумою  5,53 млн грн, для проведення швидкісного широкосмугового інтернету.  Загалом у населених пунктах цих громадах проживає 14 000 осіб. 

Розмір субвенції від держави відповідає 90% заявленого фінансування, водночас 21 громада отримала 100% заявлених коштів, а решта - дофінансовують провайдери та громади. Наразі 22 громади завершили аукціон для визначення підрядника, котрий проведе інтернет, 19 з них - підписали договір з виконавцями, а 3 - підпишуть договори найближчими днями. 

У результаті проєкту, підключити до швидкісного інтернету на Львівщині мають: 9 шкіл; 2 дошкільних заклади; 38 будинки культури; 17 бібліотек; 26 фельдшерсько-акушерських пунктів; 2 лікарні; 3 пожежні частини; 1 заклад Мінсоцполітики.

“Варто зазначити, що призначення субвенції від держави спонукало провайдерів в області поборотися за ринок надання послуг. Ще до моменту оголошення закупівель, деякі з них власним коштом провели швидкісний інтернет до 9 населених пунктів, які претендували на субвенцію. Це дало змогу зекономити 357 тисяч гривень з державного бюджету. Ще 300 тис. гривень вдалося зекономити під час інтернет-торгів для визначення виконавців робіт”, - додає заступник голови Львівської ОДА.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook