Діалог поза часом: у музеї Андрея Шептицького відкрили виставку до 95-річчя Володимира Патика

9 жовтня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 9 жовтня, у музеї Андрея Шептицького, що у Львові, відкрили для відвідувачів виставковий проєкт «Діалог поза часом». Його присвятили 95-річчю від дня народження українського живописця, пейзажиста, майстра натюрморту Володимира Патика.

Виставку оглянув і голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Для мене творчий почерк цього художника справді неповторний. Його роботи не сплутаєш з нічиїми іншими. Щиро дякую всім, хто долучився до створення цієї виставки»,-  зазначив очільник області.

 «Діалог поза часом» - це унікальний виставковий проєкт. Він представляє понад 40 робіт митця, які до цього ніколи не виставлялись на огляд широкої аудиторії. Відвідувачі можуть оглянути пейзажі, ескізи, портрети та автопортрети виконані митцем.

«Я вмію малювати краще, ніж писати чи промовляти. Природа наділила мене працездатністю й пам’яттю відтворювати побачене через багато років. Моїми ідеалами є краса – природи і жіноча, людська доброта і правда. За моє творче життя вимальовано до 600 кг фарби, замальовано до 1 875 км полотна і зрисовано 1,5 тонни паперу. Я був 16,5 років у дорозі, 1632 дні в залах музею, 27 місяців за кордоном, а решту часу провів у своїй майстерні…», - говорив колись про свою працю Володимир Патик.

Роботи презентували під супровід струнного квартету, своїми спогадами про митця поділилась дружина Романа Патик.

«Кожен з нас приходить у цей світ своєю дорогою. Патик теж мав свою дорогу, це не був битий шлях, але він пройшов її з почуттям гідності, любові та відношення до свого рідного краю. Він бачив світ очима, пізнавав розумом, а любив серцем. Якщо серце не заспіває, то розум пісню не напише, якщо не буде любові до Батьківщини у серці митця, то її не буде в його творах. Бог нам дає життя, але право вибору знайти своє призначення за кожним з нас. Патик знав своє призначення з маленької дитини. Ще коли він на березі, у своєму селі, на мокрому піску патичком малював свій перший пейзаж»,- розповіла дружина митця.

Володимир Патик  – класик і творець історії мистецтва, народний художник України, лауреат Шевченківської премії. Легендарна і титанічна особистість, що формувала прогресивну художню і національну свідомість в умовах тоталітарного режиму. Більш ніж 50 років був і залишається візитною карткою галицької школи малярства. Його сприйняття світу кольорове і оптимістичне, тому в історії українського мистецтва XX століття він залишив чи не найяскравіший слід.

У серпні 2016 року, один з найвидатніших митців в українському малярстві другої половини ХХ століття, яскравий представник галицької школи живопису, Народний художник України Володимир Патик відійшов у вічність. Поховали митця, 30 серпня 2016 року, у родинному гробівці на 69 полі Личаківського цвинтаря у Львові.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook