«Подолання пандемії – це командна робота, в якій важлива роль кожного громадянина та органів влади», - Віктор Ляшко

3 листопада 2021р, Новини. Прес-служба ОДА

Зараз з ковідом госпіталізують більшу кількість пацієнтів, ніж у попередні хвилі захворюваності і на разі система охорони здоров’я України справляється з цим навантаженням. Проте, медичним працівникам, які щодня рятують життя невакцинованих пацієнтів, вкрай важко. Про це у прямому ефірі спецпроєкту чотирьох львівських каналів «Червона зона» розповів Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«Подолання пандемії – це командна робота, в якій важлива роль кожного громадянина та органів влади. Всі повинні працювати, як єдине ціле і тоді буде успіх. Головним завданням зараз є збільшити показник осіб, охоплених щепленням, від 33% хоча би до 75%. Це дозволить, щоб наступна хвиля захворюваності пройшла без надзусиль для системи охорони здоров’я України. Успішні приклади такого розвитку подій ми бачимо у Німеччині,  Великій Британії, скандинавських країнах», - зазначив Віктор Ляшко.

Міністр охорони здоров’я наголосив на необхідності вакцинуватися, адже хоч ресурси системи охорони здоров’я постійно збільшують, вона не безмежна, і потенційно може не справитися з великою кількістю хворих на ковід.

«У кожного є право вибору і хотілося би, щоб цей вибір був свідомий і на користь життя. Я - за щеплення! Я - вакцинований і закликаю усіх зробити щеплення!

Ціле літо ми постійно виходили на комунікацію щодо необхідності вакцинації. З середини липня Міністерство розпочало поставку вакцин для масової вакцинації населення, оскільки було чітко спрогнозовано, що в осінньо-зимовий період нас чекатиме нова хвиля. Є вибір вакцин, і медична система готова робити щеплення, не зважаючи на той ажіотаж, який почався зараз з вакцинацією.

Переадресувати всіх медиків на боротьбу з коронавірусом неприпустимо, оскільки надання якісної медичної допомоги потребують і люди з іншими захворюваннями», - наголосив Міністр охорони здоров’я України.

Він також розповів, що у Міністерстві розробили стратегію організації вакцинації в сільській місцевості, яку передали в регіони. Стратегія передбачає роботу з мешканцями для того, щоб організувати їх у колективи і визначити час приїзду мобільної бригади для вакцинації у їхню місцевість або організувати відкриття пункту щеплення. Успішний приклад такої роботи продемонструвала Полтавська область.

Окрім того, Міністр зазначив, що зупинка роботи двох великих виробників медичного кисню була плановою та прогнозованою. Потреби у кисні були перекриті, проте слід врахувати, що споживання кисню на одного пацієнта інтенсивної терапії зросло у 5-6 разів.

«Зараз держава нарощує потужності у виробництві кисню і запускає нові заводи. Окрім того, уряд виділив вже близько 2 млрд 200 млн грн на забезпечення пацієнтам належної кисневої терапії – на кисневі станції, кріоциліндри, кисневі бочки, кисневі концентратори тощо», - зазначив Віктор Ляшко.

Щодо різних думок медичних експертів про вакцинацію, зокрема, Міністр зазначив, що заяви, які не базуються на постулатах доказової медицини, повинна оцінювати медична фахова спільнота.

«Очікуємо позиції Української федерації професійних медичних об’єднань. В подальшому обговорюємо формування федерацією групи, яка буде давати свою позицію по будь-яких публічних заявах, в тому числі, і медичних працівників, щодо адекватності даних заяв до ситуацій.

Також на сайті Міністерства вже з’явилися дашборди, які показують кількість декларацій, укладених сімейним лікарем з громадянами України, та скільки громадян є вакцинованими. Це дозволить нам працювати з сімейними лікарями, у яких найнижчі відсотки вакцинації декларантів, щоб розуміти, що відбувається в даній конкретній ситуації», - додав Віктор Ляшко.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook