«На Львівщині внутрішньо переміщені особи отримують фахову медичну допомогу»,- департамент охорони здоров’я Львівської ОВА

28 квітня 2022р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Під час дії воєнного стану особливо важливо підтримувати зв’язок зі своїм сімейним лікарем, адже він може проконсультувати, видати електронний рецепт на «Доступні ліки» чи інсулін та створити електронне направлення.  Для того аби скористатись послугами сімейного лікаря, терапевта або педіатра переселеним особам не потрібно укладати нову декларацію з сімейним лікарем.

Наголошують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОВА.

«Надання медичної допомоги проводиться за місцем реєстрації внутрішньо переміщеної особи, тобто закладом охорони здоров’я. Під час воєнних дій лікарі первинної медичної допомоги ведуть облік переміщених пацієнтів за спеціально визначеною формою», - розповів керівник департаменту Орест Чемерис.

Особи, які вимушено покинули свої домівки та переїхали у іншу область, можуть отримати динамічне спостереження за станом здоров'я, діагностику та лікування захворювань, консультації щодо здорового способу життя, базові тести та аналізи, направлення до лікарів вузької спеціалізації чи  на обстеження, паліативну допомогу, рецепти на «Доступні ліки», а також інсулін, якщо це повторний рецепт та пройти щеплення відповідно до календаря вакцинації. 

Аптеки Львівської області, які відпускають «Доступні ліки» за договором з НСЗУ приймають і паперові, і електронні рецепти та видають призначений інсулін за наявності. Список аптек, де є інсулін доступний за посиланням, він постійно оновлюється. Якщо виникають додаткові питання можна звертатись на «гарячу лінію» НСЗУ – 16-77, щодня з 9:00 до 18:00 год.

За словами експертки департаменту охорони здоров’я з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталії Іванченко з 24 до 30 квітня в Україні триває Всесвітній тиждень вакцинації.

«Інфекційним хворобам можна протистояти, якщо боротися. На війні для боротьби потрібна зброя, а для боротьби з інфекційними хворобами потрібна вакцина. Після вакцинації, організм готується до захисту від цієї хвороби шляхом формування спеціальних антитіл, тобто формує імунітет до цього захворювання. Україна гарантує захист від 11 інфекцій: кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, гемофільна інфекція, туберкульоз, вірусний гепатит В, кір, краснуха, епідемічний паротит, коронавірус. Кількість необхідних доз вакцини і вік, коли треба вакцинуватись регламентує Календар профілактичних щеплень. В період війни ми повинні бути сильними і здоровими», - зазначила вона.

Як додав Орест Чемерис на сьогодні від інфекційних хвороб  провакцинували вже 2 тисячі внутрішньо переміщених осіб.

«Департамент охорони здоров’я спільно з командою фахівців центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України проводять медичні огляди людей, які вимушено покинули свої домівки через війну. З метою захисту їх здоров’я ми проводимо щеплення та надаємо усю необхідну медичну допомогу. Відтак, в області вже дві тисячі внутрішньо переміщених осіб було провакциновано від інфекційних хвороб», - зазначив Орест Чемерис.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook