Що робити, якщо втрачено карту щеплень? Рекомендації МОЗ

5 травня 2022р, Новини. Прес-служба ОДА

У разі втрати карти щеплень  у МОЗ рекомендують ввести додаткові дози вакцини.

Введення додаткових доз вакцини, наголошують у МОЗ, є безпечним для здоров'я. Це підтверджено результатами досліджень та рекомендовано авторитетними міжнародними організаціями, такими як World Health Organization (WHO) та Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності.

У ситуації, коли інформація про проведені щеплення конкретної особи недоступна і немає можливості її отримати або ж відновити, доцільно зробити повторний курс щеплень.

Як повідомляють Ірина Волошина, докторка медичних наук, професорка кафедри сімейної медицини, та Федір Лапій, лікар-інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, у мирних умовах рівень введення додаткових доз вакцин сягає 10% серед загального населення.

В умовах посиленої міграції населення цей показник може зростати. Найчастіше повторно проводять щеплення від COVID-19, кору, правця, гемофільної інфекції, вітряної віспи.

Повторний курс вакцинації має проводитись у тих же дозах, що й при стандартній схемі введення, з дотриманням мінімальних інтервалів з урахуванням віку пацієнта. Рекомендації з вакцинації дітей та дорослих із порушеним календарем щеплень схвалені наказом МОЗ.

«Пам'ятайте, що вакцини, які використовуються в Україні, країнах ЄС, США і Канаді, є перевіреними та безпечними. Немає підвищеного ризику побічних ефектів у здорової дитини», - зазначають у МОЗ.

Нагадаємо, з 24 по 30 квітня у світі відзначали Всесвітній тиждень імунізації, метою якого є популяризація вакцинації від інфекційних захворювань. В Україні, згідно з Календарем профілактичних щеплень (нижче), обов’язковою є вакцинація від десяти інфекційних хвороб: туберкульозу, поліомієлітудифтеріїкашлюкаправцякору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцини за Календарем безоплатні для українців, їх закуповують за державний кошт.

Цього року головною темою тижня імунізації була не тільки підтримка планової імунізації, а й вакцинації проти COVID-19.

Детальнішу інформацію про вакцинацію та щодо отримання щеплення можна дізнатися у сімейних лікарів.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook