У Західноукраїнському дитячому медцентрі можна провакцинувати дітей від низки інфекційних хвороб: як звернутися

19 квітня 2022р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Серйозною проблемою в умовах війни і гуманітарних криз є спалахи інфекційних хвороб. Медики Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру (центр)  нагадують, що запобігти їх поширенню дозволить вчасна вакцинація, яку пропонують зробити у центрі.

Зокрема, у зв’язку з вимушеною міграцією людей з «гарячих» точок, зростає ризик захворюваності та поширення серед дітей правцю, поліомієліту, від пневмококів та гепатиту А.

В умовах великого скупчення людей зростає ризик поширення інфекційних захворювань, які є особливо великою загрозою для дітей із незавершеним або з відсутнім курсом вакцинації. Бойові дії в Україні несуть подвійну загрозу життю маленьких українців.

Попри планову вакцинацію за національним календарем, імунолог центру Лариса Костюченко виділяє щонайменше три щеплення, які можуть убезпечити українців.

"Багатьом із нас доводиться багато часу проводити в укриттях або ж у звичайних підвалах - вологих, холодних і погано вентильованих. Тому зараз актуально говорити про вакцинацію від пневмококів", - зазначає медик.

Вакцинацію від пневмококів планували впровадити у Національний календар щеплень вже у цьому році. Для українців ця профілактика мала би стати рутинною. Проте через вторгнення росії таке запровадження, на жаль, відкладено.

Ще однією проблемою, яка може загрожувати українцям, є гепатит А, що передається побутовим (фекально-оральним) шляхом. Адже через пошкоджену чи знищену інфраструктуру зазвичай виникає проблема із достатньою кількістю якісної питної води, нестачею продуктів, санітарним неблагополуччям.

"Вимушена міграція населення сприяє поширенню інфекційних захворювань, як серед мігрантів, так і серед місцевих жителів. Враховуючи те, що інкубаційний період при гепатиті А може тривати від 2 до 4 тижнів, людина, виїжджаючи зі сходу України, може ще не мати симптомів. Вони з'являться уже пізніше, і упродовж цього часу людина може заражати тих, з ким контактуватиме", - зазначила Лариса Костюченко.

Бойові дії збільшують ризик захворіти на правець через збільшення кількості травм. Збудник правця знаходиться у навколишньому середовищі – грунт, пил тощо. Травмування, навіть незначне, сприятиме проникненню збудника в організм людини.

Запобігти хворобі може лише вакцинація. У травмованої людини важливо з’ясувати наявність щеплення від правця, і за потреби, провести екстрену профілактику. Діти, які отримують щеплення згідно з Національним календарем, захищені від захворювання. Дорослі потребують ревакцинації кожні 10 років.

У центрі нагадують - якщо ви пропустили планову вакцинацію чи бажаєте зробити щеплення, які не входять до Національного плану, педіатр ЗУСДМЦ допоможе скласти індивідуальний графік щеплень.

Записатись на консультацію до лікаря та вакцинацію можна за телефонами реєстратури:

  • (032) 270 22 07
  • (063) 189 70 50
  • (097) 150 70 53

Фото: ЗУСМДЦ

Ключові слова:

вакцинаціядіти

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook