Уряд схвалив законопроекти щодо формування ефективного місцевого самоврядування
Уряд схвалив законопроекти щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування (ОМС) у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою держави. Ці документи, розроблені Мінрегіоном, є важливими для подальшої реалізації реформи місцевого самоврядування. Відповідні рішення прийняті на засіданні Кабінету Міністрів України. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
«Підтримані урядом законопроекти передбачають чіткий розподіл повноважень сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів. А також розмежування повноважень районних та обласних рад. Усі громади повинні мати однакові повноваження і можливості для свого розвитку. Сподіваємось на ухвалення цих законопроектів народними депутатами», – наголосив В’ячеслав Негода.
Заступник Міністра також додав, що зазначені законопроекти лише частково вирішують окремі питання з децентралізацією та розмежуванням повноважень і з часом, після прийняттям змін до Конституції України, яка закріпить нову систему територіального устрою та організацію місцевої влади, будуть прийняті нові редакції законів про місцеве самоврядування (муніципальний кодекс) та пакет інших законодавчих актів.
Зазначимо, законопроектами вносяться зміни до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та 28 секторальних законодавчих актів, якими пропонується: визначити однакові повноваження сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів (без розподілу на сільські ради з чисельністю населення до 500 осіб, міські ради міст районного значення, міст обласного значення, ради об’єднаних територіальних громад); розмежувати повноваження районних та обласних рад, районних та обласних державних адміністрацій з урахуванням змін до бюджетного законодавства; усунути дублювання повноважень органів місцевого самоврядування різних рівнів.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов повідомив про шість пріоритетних завдань для законодавчого забезпечення реформи децентралізації.
Новини за темою
З нагоди Дня місцевого самоврядування Максим Козицький відзначив голів територіальних громад області
8 грудня 2021
Напередодні в Україні відзначали День місцевого самоврядування. З нагоди свята голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зустрівся з головами територіальних громад області. У межах зустрічі за багаторічну працю, вагомий внесок у розвиток народовладдя та демократизації суспільних відносин подяками нагородили Городоцького, Бориславського, Буського та Судововишнянського міських голів. «Якісне, дієве та сильне місцеве самоврядування має розуміти, представляти думки і потреби людей, відстоювати їх на всіх рівнях, співпрацювати заради спільного добра кожної громади, Львівщини та України», - привітав присутніх очільник Львівщини. Під час заходу відбулась також дискусія у форматі запитання-відповідь. Основну увагу присутні приділили питанню формування на території Львівської області підрозділів територіальної оборони (ТРО). Станом на зараз Львівська ОДА спільно з керівниками обласного підрозділу територіальної оборони райдержадміністраціями та територіальними громадами провели роботу з визначення місць дислокації управлінь бригади та батальйонів. Узагальнені пропозиції надіслали до Генерального штабу ЗСУ. До основних вимог щодо приміщень належить: наявність робочих кабінетів, територій для зберігання техніки, складських приміщень та близькість до районних центрів. Нагадаємо, що у зв’язку з новим територіально-адміністративним поділом та відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву» в районах Львівської області та міста Львова передбачено створити підрозділи ТРО. Закон набуде чинності з 1 січня 2022 року. На території Львівщини буде сформована бригада ТРО, до складу якої увійдуть 7 батальйонів у кожному районі. Також учасники заходу обговорили діяльність територіальних громад в галузі освіти, медицини, фінансування та переваги реалізації програми «Велике будівництво» на теренах області.
Цього тижня відбудеться Форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука правової держави»
8 листопада 2021
Вже у четвер, 11 листопада, стартує VI Форум «Ефективнемісцевесамоврядування як запорукадемократичної та правовоїдержави». Форум триватимеупродовждвохдніві складатиметься з п’ятипанельнихдискусій та щеоднієїбліцсесії. У зв’язку з карантинними обмеженнями, захід проведуть на онлайн-платформі ZOOM. Під час Форуму говоритимуть про наступне: Зміни до Конституції в частині децентралізації та реформування місцевих державних адміністрацій; Асоціації органів місцевого самоврядування: принципи Європейської хартії місцевого самоврядування та законодавче регулювання в Україні; Міськіагломерації; Розвиток гірських територій; Захист прав внутрішньопереміщенихосіб. Захід організовує Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерство розвитку громад та територій України, Львівська ОДА,Донецька ОДА, Луганська ОДА за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні». Приблизно 50 спікерів долучаться до Форуму у двох студіях, що у Києві та в Краматорську, а також онлайн. Цільова аудиторія Форуму: представники/-ці органів місцевого самоврядування та місцевих органів влади з усіх регіонів України. Мови заходу: українська та англійська. Обов’язкова реєстрація за посиланням. Напередодні презентації зареєстрованим учасникам/-ця мнадішлють посилання на захід в Zoom. Довідково: Форум проводять з 2017 року, щоб обговорити стан та перспективи розвитку місцевого самоврядування в Україні. Планується, що під час Форуму учасники обговорять актуальні питання законодавчого регулювання у сфері місцевого самоврядування та територіальної організації влади, відповідні європейські стандарти та іноземний досвід.
1 жовтня – відкритий діалог з питань правової основи участі жителів громад у вирішенні питань місцевого значення
28 вересня 2021
1 жовтня о 12:00 год відбудеться відкритий діалог «Побудова ефективної правової основи інструментів участі жителів громад у вирішенні питань місцевого значення». Організатори: Міністерство розвитку громад та територій України, ГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», Міжнародний фонд «Відродження». Технічна та інформаційна підтримка заходу – ГО «Деспро» і портал «Децентралізація». До участі в діалозі запрошені представники органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, органів самоорганізації населення, громадських організацій, народні депутати України. В ході діалогу учасники обговорять питання удосконалення Закону України «Про органи самоорганізації населення». Відповідні проектні норми підготовлено Міністерством розвитку громад та територій. Трансляція заходу наживо – на Facebook-сторінці «Децентралізація».
Уряд схвалив законопроект щодо посилення захисту працівників
9 лютого 2021
Уряд схвалив проект Закону “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо визначення поняття трудових відносин та ознак їх наявності”. Прийняття закону сприятиме зменшенню незадекларованої праці в Україні, легалізації заробітної плати та посиленню захисту працівників. “Уряд продовжує трудову реформу та активно працює над удосконаленням законодавства про працю. Збільшення кількості офіційно оформлених працівників шляхом легалізації трудових відносин сприятиме забезпеченню їх соціальних потреб та економічному зростанню України”, - зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко. Документом передбачається визначення на законодавчому рівні поняття трудових відносин та запровадження принципу презумпції наявності трудових відносин. Так, законопроектом визначається 7 ознак їх наявності: виконання особою роботи за конкретною кваліфікацією, професією, посадою за дорученням та під контролем особи, в інтересах якої виконуються роботи; здійснення регулювання процесу праці, що носить постійний характер та не передбачає встановлення особі конкретного визначеного результату за певний період; виконання роботи на визначеному або погодженому з особою, в інтересах якої виконуються роботи, робочому місці з дотриманням встановлених нею правил внутрішнього трудового розпорядку; організація умов праці, зокрема, надання обладнання, інструментів, матеріалів, робочого місця, особою, в інтересах якої виконуються роботи; систематична виплата особі, яка виконує роботу, винагороди; встановлення особою, в інтересах якої виконуються роботи, тривалості робочого часу та часу відпочинку; відшкодування поїздок та інших фінансових витрат, пов’язаних з виконанням роботи, особою, в інтересах якої виконується робота. При цьому робота може бути визнана такою, що виконується в межах трудових відносин, якщо наявні принаймні три з перерахованих ознак. У такому разі сторони зобов’язані укласти трудовий договір, а працівник має бути забезпечений необхідним соціальним пакетом, зокрема, відпустками, лікарняними, наявністю гарантій та компенсацій щодо збереження місця роботи. Також документом врегульовано питання правонаступництва у трудових відносинах та процедура попередження працівників про відповідні зміни. Це зробить процес передачі бізнесу або організації новому власнику більш прозорим та зрозумілим для колективу та посилить правовий захист працівників від незаконного звільнення.
Громадськість запрошують долучитись до обговорення законопроекту про дитяче харчування
15 грудня 2020
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України винесло на громадське обговорення проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС». Документ розробили з метою нормативно-правового врегулювання питань у сфері дитячого харчування із урахуванням вимог європейського законодавства. Наразі така важлива сфера як дитяче харчування належним чином не врегульована. Враховуючи необхідність нормативно-правового врегулювання питань у сфері дитячого харчування із урахуванням вимог європейського законодавства, Мінекономіки, відходячи від практики вертикального регулювання у сфері безпечності харчових продуктів та впроваджуючи європейські практики горизонтального регулювання, пропонує врегулювати це питання шляхом внесення змін до ряду законодавчих актів, зокрема у сфері безпечності харчових продуктів, інформування споживачів щодо харчових продуктів та здійсненні контролю за дотриманням встановлених вимог у зазначеній сфері. «Продовження практики імплементації харчового законодавства до вимог європейського рівня дасть можливість виробникам підвищити якість продукції та розширити ринки збуту. Оскільки в регіоні відсутні підприємства з виробництва дитячого харчування, сподіваємося, що внесення законодавчих змін сприятиме залученню інвестицій у створення такого підприємства або спонукатиме місцевих виробників до виробництва дитячого харчування», - зазначила т.в.о. директора департаменту Людмила Гончаренко. Прийняття проєкту Закону сприятиме створенню умов для забезпечення дітей грудного та раннього віку якісним та безпечним дитячим харчуванням у відповідності до європейських вимог, збільшення обсягів виробництва та розширення асортименту продуктів для дитячого харчування, дозволить вдосконалити нормативно-правове врегулювання питань, пов’язаних з харчовою безпекою у сфері дитячого харчування, та гармонізувати національне законодавство у цій сфері із законодавством Європейського Союзу. Ознайомитись з проєктом Закону, долучитись до обговорення та підтримати запропоновані зміни можна за посиланням.
Максим Козицький привітав працівників органів місцевого самоврядування
7 грудня 2020
Щороку, 7 грудня, в Україні відзначають День місцевого самоврядування. Привітав працівників органів місцевого самоврядування голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Це свято всіх, хто має сміливість брати на себе відповідальність за розвиток нашого краю, готовий інвестувати в нього свій час, енергію і сили. Хто прагне рухатися вперед і веде за собою інших. Децентралізація відкрила для місцевого самоврядування нові можливості. На території Львівщини створені 73 спроможні громади. Кожна з них має шанс стати однією з найкращих. А кожен її керівник, кожен депутат місцевої ради – шанс бути одним з найефективніших обранців чи посадовців. Бажаю усім, хто працює на благо людей, міцного здоров'я, невичерпної енергії, рішучості та оптимізму. Успіхів в усіх починаннях! Зі святом!»,- зазначив очільник області. Зазначимо, що День місцевого самоврядування встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День місцевого самоврядування» від 25 листопада 2000 року. Саме цього дня, 7 грудня 1990 року, Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про місцеве самоврядування».
Верховна Рада України в першому читанні прийняла законопроєкт щодо реорганізації громад і районів
4 листопада 2020
Вчора, 3 листопада, в першому читанні Верховна Рада України прийняла проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій» №3651-д. Законопроект врегульовує питання правонаступництва комунального і державного майна, бюджетних ресурсів, прав та зобов’язань, а отже дає можливість працювати новообраним органам місцевого самоврядування після завершення місцевих виборів. Він також дає змогу створити в нових районах районні державні адміністрації. Серед питань, які має врегулювати документ, є: - закінчення повноважень сільських, селищних, міських голів, сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів, районних рад у зв’язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України; - реорганізації сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів, районних рад як юридичних осіб публічного права, у зв’язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України; - правонаступництва щодо майна, прав та обов’язків територіальних громад, території яких були включені до територій територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України; - правонаступництва щодо майна, прав та обов’язків районних рад, які представляли спільні інтереси територіальних громад ліквідованих районів; - продовження до закінчення бюджетного періоду виконання бюджетів територіальних громад, прийнятих до затвердження Кабінетом Міністрів України територій територіальних громад в регіонах України, та бюджетів районів, які ліквідовані Верховною Радою України; - утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, у зв’язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України; - особливостей державної реєстрації щодо органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій як юридичних осіб публічного права, у зв’язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України. «Ми розуміємо, що після проведення місцевих виборів на органи місцевого самоврядування лягає велике навантаження і відповідальність. Саме тому важливо допомогти їм пройти цей період становлення і забезпечити стабільні правові відносини. Це дозволить громадам ефективно реалізовувати поставлені перед ними завдання, адже сильні громади – міцна держава»,- зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. До другого читання законопроект готуватимуть за скороченою процедурою. Юлія Савостейко
Ремонт прикордонних доріг: ВРУ проголосувала за нульову ставку ПДВ для робіт в межах “Польського кредиту”
3 листопада 2020
Сьогодні під час засідання Верховної Ради України депутати прийняли за основу в першому читанні законопроект 3039а, який передбачає нульову ставку ПДВ для ремонтних робіт в межах “Польського кредиту”. Договір між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги підписали у 2015 році. Відтак, відповідно до укладених контрактів в межах договору Львівщині на ремонт доріг передбачається близько 50 млн євро. За ці кошти відремонтують прикордонні дороги Т 14-20 Яворів - Грушів, Т-14-18 Нижанковичі- Самбір - Дрогобич - Стрий, Т 14-04 Червоноград - Рава - Руська, Т 14-01 КПП Смільниця - Старий Самбір “За каденції чинного Президента Володимира Зеленського вдалося врегулювати перепони для реалізації "Польського кредиту". Законопроект 3039 а дозволяє застосувати нульову ставку ПДВ до контрактів, укладених в межах цього кредитного договору, що в свою чергу позитивно вплине на стан реалізації проектів в межах угоди та сприятиме розбудові прикордонної дорожньої інфраструктури. Ремонт прикордонних доріг є надзвичайно важливим, адже це розвиток економіки, туризму, залучення інвестицій в регіон”, – наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Як зазначив Юрій Бучко, зараз триває ремонт прикордонної дороги Яворів –Грушів. “Дорожники заасфальтували у нижньому шарі з попереднім укріпленням основи понад 14 км шляху та близько 4 км - у верхньому шарі. Крім цього, тривають ремонтні роботи на двох мостових переходах, розширяють проїзну частину та влаштовують тротуари в межах населених пунктів”, – додав Юрій Бучко. Щодо напрямку Смільниця – Старий Самбір отримано дозвільні документи від Державної архітектурної будівельної інспекції. По інших дорогах завершується розробка проєктної документації. Оксана Буй
Львівська ОДА подала пропозиції змін до законодавства щодо посилення контролю у діяльності лісового господарства
14 липня 2020
Пропозиції напрацьовані міжвідомчою робочою групою з питань контролю за збереженням лісових ресурсів. Група діє відповідно до розпорядження голови Львівської ОДА, серед її учасників – постійні лісокористувачі, контролюючі органи, представники громадськості, тощо. Серед основних пропозицій ЛОДА: - встановлення відповідальності для постійних лісокористувачів за подання завідомо недостовірної інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини до єдиної державної системи електронного обліку; - встановлення відповідальності за несвоєчасне внесення інформації до єдиної державної системи електронного обліку; - передбачити відповідальність для підприємств, установ, організацій та громадян за порушення дотримання вимог санітарних правил в лісах; - внести зміни в Лісовий кодекс в частині процедури автоматичного анулювання лісорубного/лісового квитка у разі виявлення порушень в діяльності постійного лісокористувача на підставі вказаного документу; - збільшити розмір санкції за незаконну порубку і пошкодження дерев. Крім цього, пропонується внесення змін до Положення про лісову охорону, Лісового кодексу та Кодексу України про адміністративні правопорушення, що дозволить працівникам відомчої лісової охорони оформляти протоколи про порушення лісового та природоохоронного законодавства. «Сьогодні, комунальні лісогосподарські підприємства України є другими за величиною і площею землі: надані у постійне лісокористування - 1,3 млн га, а загальна площа лісового фонду, що не належить до сфери управління Держлісагентства складає 2,8 млн га. Лісовий кодекс України у чинній редакції передбачає функціонування лісової охорони інших постійних лісокористувачів і власників лісів, але не окреслює завдань, повноважень та соціально-правового захисту посадових осіб лісової охорони інших лісокористувачів. Невизначений статус працівників лісової охорони обумовлює складності при забезпеченні дотримання лісового та природоохоронного законодавства у лісових масивах», - пояснили у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Також однією із важливих законодавчих пропозицій є внесення змін до Бюджетного кодексу. «Враховуючи завершення децентралізації в Україні та формування ОТГ, доцільно змінити структуру розподілу рентної плати для комунальних лісогосподарських підприємств - 37 % до загального фонду державного бюджету, 37 % до загального фонду місцевих бюджетів (бюджетів ОТГ), 26 % - до спеціального фонду місцевих бюджетів», - йдеться у тексті пропозицій. Зміни дозволять збільшити частку наповнення місцевих бюджетів. Окремі пропозиції стосувались зменшення податкового навантаження на постійних лісокористувачів. «Наше спільне завдання усунути всі прогалини в законодавстві, які унеможливлюють ефективне лісокористування, а також запровадити чіткі та дієві заходи контролю у вказаній сфері» - зазначив перший заступник голови ОДА Андрій Годик. Зазначимо, що метою внесення законодавчих змін є раціональне використання лісових ресурсів області, сприяння розвитку малого та середнього бізнесу в деревообробній галузі, попередження незаконного використання деревини, забезпечення безпечних умов праці працівників деревообробної галузі.
У межах круглого столу відбулось обговорення законопроекту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення
3 жовтня 2019
У департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА відбувся круглий стіл з питань обговорення законопроекту України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Серед учасників заходу - голова Асамблеї Аграрних палат України Ігор Вуйцик, директор Львівської аграрної дорадчої служби Іван Паньків, старший науковий співробітник Державної установи «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» Іван Залуцький, представники Головного управління Держгеокадастру у Львівській області та юридичного управління апарату облдержадміністрації. Як інформують у департаменті законопроектом пропонується скасувати мораторій на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення з 1 жовтня 2020 року. Запровадження повноцінного ринку землі дозволить вирішити низку важливих проблем сьогодення: створення робочих місць у сільській місцевості, підвищення інвестиційної привабливості сільського господарства, а найголовніше — реалізація права приватної власності суб'єктами земельних відносин. Нещодавно Міністерством економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства було проведене опитування серед голів ОТГ та сільських рад, яке мало на меті визначити думки місцевої влади та виявити найбільш важливі питання при запуску обігу земель сільськогосподарського призначення. За результатами опитування найбільший відсоток респондентів підтримують запровадження обігу земель за виконання певних умов. Відтак, робочою групою при департаменті агропромислового розвитку напрацьовано ряд пропозицій до проєкту закону від 25.09.2019 № 2178, що стосувались саме умов продажу - купівлі земельних ділянок сільськогосподарського призначення та захисту приватної власності. З вищезгаданим проектом Закону можна ознайомитись за посиланням. Додатково: На сьогодні розроблені орієнтовні питання щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, що можуть виникати у громадян - власників земельних ділянок та відповіді до них, ознайомитись із якими можна за посиланням. За більш детальною інформацією можна звертатись за телефоном «гарячої лінії» при департаменті агропромислового розвитку – (032)255-50-62, до відділів (управлінь) агропромислового розвитку райдержадміністрацій, а також на «гарячу лінію» Урядового контактного центру 1545, що працює цілодобово.
Триває всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади»
3 вересня 2019
З метою подальшого висвітлення процесів децентралізації, Мінрегіон четвертий рік поспіль проводить Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади». До участі у Конкурсі приймаються матеріали за чотирма номінаціями: онлайн-публікація, стаття (в друкованому ЗМІ), радіоматеріал, відеоматеріал. Матеріали мають бути опублікованими вперше у період із 1 січня до 30 вересня 2019 року. Конкурсні роботи подаються до 18.00 30 вересня 2019 року. Учасник може подати не більше однієї конкурсної роботи за кожною з номінацій, оформивши їх окремими конкурсними заявками. Тематичні пріоритети конкурсних робіт: Мета, завдання, зміст, очікувані результати та переваги реформи, спрямованої на децентралізацію та розбудову місцевого самоврядування. Добровільне об’єднання територіальних громад. Співробітництво територіальних громад. Фінансова децентралізація та ресурсна підтримка місцевого і регіонального розвитку. Збільшення спроможності органів місцевого самоврядування у наданні якісних послуг населенню та розбудові добробуту громад. Кращі практики органів місцевого самоврядування в Україні з питань соціально-економічного розвитку територій, їх відповідність європейським стандартам і світовим тенденціям. Призовий фонд від Програми Ради Європи - у кожній з чотирьох номінацій передбачені три премії: І премія – 20000 грн, ІІ премія – 15000 грн, ІІІ премія – 10000 грн. Форма заявки учасника Конкурсу розміщена за посиланням: http://bit.ly/ApplicationForm-2019 Довідкову інформацію з питань Конкурсу можна отримати за тел.: (044) 458-44-40; (044) 501-92-03; (093) 403-58-87; (097) 917-70-70, або надіславши запит на електронну адресу: contest@internews.ua. Детальна інформація про конкурс за адресою: http://bit.ly/MinregMC
Парламент ухвалив законопроект щодо стимулювання розвитку сімейних ферм
11 липня 2018
Парламент прийняв як Закон довгоочікуваний законопроект №6490-д про зміни до Податкового кодексу щодо стимулювання розвитку сімейних ферм. Цим Законом пропонується: - поширення статусу сільгосптоваровиробника на сімейні ферми, зареєстрованих як ФОП, а саме, можливість добровільної реєстрації за спрощеною системою оподаткування у 4 групі платників єдиного податку. - передбачити можливість, протягом 10 років, пільгової сплати єдиного соціального внеску членами сімейних ферм із зарахуванням їм повного страхового стажу; - спростити бух облік та податкову звітність для сімейних ферм; - спростити та унормувати процедуру державної реєстрації сімейного ферм, зокрема передбачити можливість набуття ними статусу сімейного господарства. - встановлення сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок. Прийняття цього Закону створить правові, економічні та соціальні передумови легалізації сімейних фермерських господарств з набуттям статусу фізичної особи-підприємця-виробника сільськогосподарської продукції, та забезпечить їм повноцінну участь в соціально-економічному житті держави із встановленням пільгового порядку сплати єдиного соціального внеску. Також даний Закон унеможливить до 2028 року проведення контролюючими органами заходів державного нагляду у сфері господарської діяльності фізичних осіб-підприємців, віднесених до 4-ї групи платників єдиного податку, визначених у пп. 4 п. 291.4 ст. 291 Податкового Кодексу.