Проєкт «Почуй лікаря» побував вже у 40 школах області
16 листопада 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА
У середині липня стартував проєкт Почуй Лікаря, в межах якого майбутні лікарі під керівництвом медичних експертів спілкуються з учнями шкіл про різні сфери здоров’я.
⠀
Волонтери, які зголосились до участі у проєкті, із початком навчального року розпочали знайомити старшокласників з основними заходами профілактики проблем зі здоров’ям та пропагувати здоровий спосіб життя.
⠀
На важливості проєкту "Почуй лікаря" наголосив під час Регіонального форуму «Реформа системи шкільного харчування» за участі Першої леді голова Львівської ОДА Максим Козицький.
⠀
«У нас в області є дуже цікавий проєкт “Почуй лікаря”. Ми зробили акцент на чотирьох темах, які діти повинні знати. Це профілактика цукрового діабету, серцево-судинних захворювань, залучення до активного способу життя і популяризація здорового харчування. Понад 100 волонтерів готові спілкуватись з дітьми, і такі ініціативи важливі, бо те, що ми запам'ятовуємо у дитинстві, це є з нами упродовж життя», - зазначив очільник області Максим Козицький.
⠀
Волонтери «Почуй лікаря» побували вже у чотирьох десятках шкіл Львова та області. Студенти-медики та лікарі відвідують школи Львівщини та проводять насичені, цікаві розмови зі школярами, відповідають на питання, організовують інтерактиви. З часом до проєкту планують долучити заклади професійно-технічної освіти.
⠀
«Почуй лікаря» - це спільний проєкт медичних експертів департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА, департаменту освіти і науки Львівської ОДА, Студентської ради ЛНМУ імені Данила Галицького, UMSA-Lviv.
⠀
Долучитись до команди експертів та почати просвітницьку діяльність у школах Львівщини може кожен студент-медик чи практикуючий лікар.
Реєстрація за посиланням.
Ключові слова:
почуй лікаряНовини за темою
Максим Козицький подякував волонтерам за роботу в умовах війни
21 квітня 2022
Через повномасштабне вторгнення військ рф в Україну багато мешканців області займаються волонтерською діяльністю та допомагають на громадських засадах. Однією з таких історій поділився начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Регіональному відділенню Фонду державного майна України у Київський, Черкаській та Чернігівській областях через бойові дії довелося тимчасово переїхати на Львівщину. Його начальник Вадим Курило продовжував виконувати звичні обов‘язки, а ніч присвячував тим, кому пощастило менше. Вдень він працював на державній роботі, а вночі – волонтерив на львівському вокзалі. І так – майже два місяці поспіль. Вадим 30 разів виходив як старший нічних змін волонтерів. Його внесок є неоціненним, як і внесок усіх людей, які по 12 годин поспіль зустрічають переселенців, слухають, надають першу медичну чи психологічну допомогу, ліки, їжу, скеровують туди, де вони можуть отримати дах над головою і роботу. Саме тому Максим Козицький йому особисто вручив подяку за активну волонтерську діяльність у наданні медико-психологічної допомоги. ''Пишаюся тим, що Львівщині вдалося об‘єднати державний, приватний та громадський сектор, щоб створити пункт надії та спокою для людей, які приїхали з епіцентрів бойових дій. Знайте, кожен ваш вихід на зміну робить перемогу України ближчою. Надзвичайно вдячний за невтомну роботу обласному гуманітарному штабу, координаційному центру для переселенців та усім волонтерами та небайдужим, що допомагають тим, хто цього потребує, а особливо у цей непростий час війни'', - зазначив Максим Козицький. Детальніше про медико-психологічну допомогу та як долучитися до команди волонтерів в межах проєкту ''Почуй лікаря'' читайте за посиланням.
«Львівщина стала одним великим прихистком», – Максим Козицький
21 березня 2022
Напередодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький відвідав Головний залізничний вокзал Львова. Зокрема, очільник адміністрації прослідкував, наскільки налагодженими є процеси між представниками влади та волонтерських організацій. «Львівщина стала одним великим прихистком, який дає людям з інших регіонів можливість знову відчути себе в безпеці. Завдяки небайдужим нам вдалося створити на Головному залізничному вокзалі Львова злагоджений рух допомоги. Дякую усім тим, хто попри роботу чи навчання знаходить час для волонтерства. Я знаю, що люди працюють тут по 12 годин. Ваш вклад дуже цінний. Ми зі своєї сторони координуємо ці процеси: допомагаємо транспортувати, знаходимо житло, забезпечуємо одягом та гарячою їжею усіх, хто приїжджає до нас. Коли люди адаптувалися, вони можуть звернутися у наші центри зайнятості і їм допоможуть у пошуках роботи», – сказав Максим Козицький. На вокзалі співпрацюють волонтери у межах проєкту «Почуй лікаря» спільно з кризовим медичним центром міста Львова, які надають психологічну та медичну допомогу внутрішньо переміщеним особам. Координаторкою проєкту є радниця голови Львівської ОВА Галина Бордун. «Пункт медико-психологічної допомоги працює цілодобово. Зараз у нашій команді є понад 500 волонтерів. Ми сформували групи, які працюють по пів доби. Загалом в кожній зміні понад пів сотні осіб. Запит на допомогу є досить великим, тому потрібно ще волонтерів», – сказала Галина Бордун. Волонтерів на вокзалі можна розпізнати за наявністю яскравих жилеток та бейджиків з написами «Медико-психологічна допомога. Волонтер». Медики працюють у наметах біля пункту обігріву. Також неподалік вокзалу розгорнули намети від ДСНС та деяких міжнародних гуманітарних організацій. Щоб стати частиною команди волонтерів, потрібно заповнити анкету за посиланням.
Як підтримати дітей у непростий час війни: 5 порад для батьків
15 березня 2022
Львівська область продовжує приймати внутрішньо переміщених осіб з різних областей України. Чоловіки, жінки, діти – усі в пошуках безпечного місця подалі від воєнних дій. У багатьох людей сучасні обставини спричиняють страх та паніку. Найбільше, звичайно, потерпають діти, які не до кінця розуміють, чому батькам довелось покинути рідний дім. Разом з фахівцями Центру здоров’я та розвитку «Коло сім’ї» розповідаємо про п’ять простих порад, як підтримати дітей у непростий час війни: Будьте поруч з дитиною. Підтримуйте, обіймайте, заспокоюйте. Пам’ятайте, що батьки – це головне джерело підтримки для своїх дітей. Будьте прикладом. Емоційний стан батьків легко передається на дитину. Частіше кажіть, що все налагодиться, діліться з ними тим, що вам допомагає триматись. Спілкуйтеся. Розказуйте дітям про те, що відбувається в Україні. Чому ви змушені були поїхати? Як подолати труднощі? Однак не варто втішати дітей «псевдооптимістичними» сценаріями, про швидке повернення додому. Дорога до Перемоги може бути довгою. Взаємодійте з дитиною: вчіться, малюйте, читайте, робіть добрі справи. Відновлюйте сили. І вам, і дитині потрібна енергія. Дбайте про сон, харчування, рухову активність. «Дослідження кажуть, що діти, стикаючись з випробуваннями не обов’язково мають мати психологічні проблеми, а навпаки можуть демонструвати «посттравматичне зростання» - і це великою мірою залежить від підтримки дорослих. Вони можуть зростати у психологічній стійкості, мудрості, вдячності, здатності будувати глибокі стосунки, знати, що у житті найголовніше», - Олег Романчук, дитячий психотерапевт, центр «Коло сім’ї». Нагадуємо, що фахову медичну та психологічну допомогу надають волонтери на Головному залізничному вокзалі Львова. Їх можна впізнати за жилетками та бейджами. Це медики та психологи, які цілодобово допомагають усім, хто цього потребує. Ініціатива реалізується в межах проєкту «Почуй лікаря», що діє в співпраці з департаментом охорони здоров’я Львівської ОВА. Якщо ви маєте профільну освіту та хочете долучитися, заповніть форму. Ще більше корисної інформації можна знайти на сторінці Психологічне здоров’я для України у фейсбуці. Партнерами проєкту є: Кризова психологічна служба міста Львова ЕМДР, Центр здоров’я та розвитку «Коло сім’ї», Ресурсний центр із психосоціальної підтримки для фахівців із психічного здоров`я (перейти на сайт), Орест Сувало – медичний експерт проєкту «Почуй лікаря». Разом з цим, радимо прочитати поради: як поводитись з дорослою людиною, котра почувається в стресі - документ. Окрім цього, відновила роботу цілодобова гаряча лінія психологічної допомоги на базі Львівської обласної психіатричної лікарні – 0960001558.
Максим Козицький відзначив учасників проєкту «Почуй лікаря»
23 грудня 2021
Ініціатива Львівської ОДА - проєкт «Почуй лікаря» стартував наприкінці вересня. За два місяці активної роботи він охопив 77 шкіл та понад 2300 учнів Львівщини 9-10 класів. Реалізовувався проєкт через дві складові. Перша – це волонтери-медики, які проводили лекції в школах та закладах професійно-технічної освіти (ЗПТО) Львівщини щодо профілактики захворювань та інформування про здорове харчування. Друга – відеороз’яснення від медичних експертів, які долучились до проєкту. Сьогодні всіх, хто став частиною команди «Почуй лікаря», привітав голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Щиро дякую за вашу працю, за те, що ви достукуєтесь до вчителів, батьків та найголовніше учнів. Ви справді у простій та доступній формі доносите до дітей, що для того, щоб бути здоровим і у 25-ть і в 45-ть років, дбати про своє здоров’я потрібно зі шкільної лави. Діти, які дослухаютьcя до вас, матимуть щасливе, а головне здорове майбутнє. Тому ваші зусилля точно не даремні. Проєкт «Почуй лікаря» важливий і тим, що об’єднує зусилля низки департаментів облдержадміністрації, а також волонтерів у єдиній справі – турботі про здоров’я дітей та молоді області», - зазначив очільник області. Також Максим Козицький за активну громадську діяльність, вагомий особистий внесок у реалізацію соціальних ініціатив та активну участь у волонтерському проєкті «Почуй лікаря» відзначив доцента кафедри сімейної медицини факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Дмитра Бешу, виконувача обов'язків генерального директора Державної установи «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Наталію Іванченко, голову студентського самоврядування Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Світлану Налигач. Окрім цього, усі присутні отримали сертифікат за участь у проєкті. Нагадаємо, що метою проєкту «Почуй лікаря» є профілактика інсульту, інфаркту, інформування про здорове харчування та роз’яснення важливих питань щодо здоров’я серед учнів та студентів волонтерами-медиками. Теми проєкту обрані не випадково, адже, як зазначають медики, серцево-судинні захворювання сьогодні є на першому місці серед причин смертності серед населення. Не менш важливим є і правильне харчування, оскільки захворювання органів травлення також є дуже поширеними. І тут дуже важливою є саме профілактична робота. Зазначив керівник департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис. Своєю чергою, керівник департаменту освіти Олег Паска нагадав за загальнодержавну стратегію здорового харчування у школах, яку курує Перша Леді Олена Зеленська. Та відзначив важливість роботи волонтерів-медиків зі школярами. Керівник проєкту «Почуй лікаря», радниця голови Львівської ОДА Галина Бордун зазначила, що проєкт отримав дуже добрі відгуки від школярів та студентів, молодь ділилась, що інформація була інтерактивна і цікава. Підлітки мали чимало запитань на теми алергії, вакцинації, тютюнопаління тощо. Сьогодні напрацьовані контакти волонтерів-медиків та педагогів продовжують приносити плоди. Спікерів проєкту запрошують на форуми та інші шкільні заходи. Нагадаємо, проєкт «Почуй лікаря» започаткували департамент охорони здоров’я Львівської ОДА, департамент освіти та науки Львівської ОДА, Студентська Рада ЛНУ імені Данила Галицького та ГО «UMSA». Долучитись до команди експертів та почати просвітницьку діяльність у школах Львівщини міг кожен студент-медик чи практикуючий лікар.
«Основна ідея медицини – допомагати людям бути здоровими», - Максим Козицький про старт проєкту «Почуй лікаря»
12 серпня 2021
Сьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та куратори проєкту «Почуй лікаря» зустрілися із волонтерами, які вже з вересня у межах проєкту знайомитимуть учнів 9-10-х класів з основними заходами профілактики проблем зі здоров’ям та пропагування здорового способу життя. Як зазначив Максим Козицький, проєкт покликаний залучити волонтерів, майбутніх медиків, які мають бажання допомагати людям дбати про своє здоров’я. «Є речі важливіші ніж лікування хвороб. Потрібно займатися профілактикою проблем зі здоров’ям та пропагувати здоровий спосіб життя. Тоді у медичних закладах буде менше пацієнтів. Це і є основна ідея медицини – допомагати людям бути здоровими. Величезна подяка волонтерам, студентам і лікарям, які взяли на себе цю суспільну відповідальність. З іншого боку - це можливість лікарям і студентам отримати додаткове спілкування поза межами медичних закладів, це комунікація і вивчення проблематики з обох сторін. Вони матимуть розуміння, з чим вони будуть стикатися в роботі будучи дорослими лікарями. Зазначу, що проєкт реалізується у чотирьох напрямках – профілактика серцево-судинних захворювань та цукрового діабету, популяризація здорового харчування та фізичної активності», - зазначив голова Львівської ОДА. Як розповіла координаторка проєкту, радниця голови Львівської ОДА Галина Бордун, при реєстрації волонтери обирали місцевість, де їм буде комфортно працювати, а також напрямки роботи. «Під обрані волонтерами напрямки ми залучали відповідних медичних експертів. На свій розсуд волонтери також визначали, скільки часу вони можуть виділити для роботи у проєкті. Окрім того, експерти департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації розкажуть волонтерам, як комунікувати зі школярами. За два тижні для участі зареєструвалися близько 120 людей – в основному, це студенти третього і старшого курсів львівських медичних навчальних закладів. З вересня, з погодження департаменту освіти, розпочинаємо зустрічі у школах, які проводитимуть переважно на уроках біології», - додала Галина Бордун. «Саме профілактувати, а не лікувати – основне завдання медиків, а однією з головних ідей проєкту є популяризація здорового способу життя. Ми раді такій кількості волонтерів, які зголосилися для участі. Зі свого боку, департамент залучає експертів, які працюватимуть спільно з усіма учасниками проєкту «Почуй лікаря», - зауважив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.
Проект «Почуй лікаря»: нові можливості профілактики на Львівщині
15 липня 2021
Сьогодні стартував проект «Почуй лікаря». Це поради експертів департаменту охорони здоров’я, які допоможуть мешканцям прийняти правильні рішення стосовно свого здоров’я. «З великим задоволенням хочемо представити вам наш проект «Почуй лікаря». Це проект, який існує завдяки меморандуму, підписаному з студентським самоврядуванням. Основним його завданням є профілактика. Ми маємо унікальну можливість залучати активну молодь, яка буде комунікувати і доносити важливість запобігання хворобам. Звертаємо увагу на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, здорове харчування та фізичну активність. У проекті беруть участь експерти департаменту охорони здоров’я, які в своєму напрямку, як люди найбільш фахові та компетентні, зможуть донести усі ключові моменти попередження захворювань», - зазначив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. За словами Галини Бордун, радника голови Львівської ОДА, процес співпраці буде налагоджений так, аби доступно пояснити школярам важливість профілактики захворювань. «Зараз ми набираємо волонтерів, активних людей, які спільно з експертами департаменту будуть проводити низку заходів. Почнемо працювати з вересня, коли стартує навчальний процес. Для зручності, волонтери будуть навчати школярів безпосередньо в своїх територіальних громадах, де вони власне проживають. Ми просимо кожного студента дуже відповідально підійти до цього процесу, адже вони працюватимуть за принципом «рівний рівному». Молодій людині легше переконати іншу молоду людину, подібну за віком. Волонтер, який пройде цей шлях, зможе пояснити важливість профілактики не лише школярам, а й своїм близьким, сусідам та друзям», - зауважила Галина Бордун. «Проблема харчування є надзвичайно великою, тому що людський організм - це далеко не машина, на якій, заправивши її пальним, можна їхати. Для того, щоб належно функціонували всі органи та системи, здійснювалась розумова діяльність, розвивалася людина як особистість, нам потрібні різні компоненти харчування – білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінерали. І від того, наскільки їх співвідношення буде правильним, залежатиме здоров’я людини та її життєдіяльність. Майбутнє належить медицині профілактичній. Тому необхідно вчити дітей, підлітків, дорослих людей правильно харчуватись», - розповіла Наталія Іванченко, експертка ДОЗ ЛОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики, в.о. генерального директор Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб. «Проект «Почуй лікаря» на сьогоднішній день є вкрай актуальним. Особливо важливою є профілактика і раннє виявлення кардіологічних патологій. Більше половини смертей в Україні, та й в більшості країн світу, незважаючи на коронавірус, це є онкопатології та серцево-судинні захворювання. Раннє виявлення серцево-судинних захворювань є ключовим в продовженні тривалості життя людей. Завдяки Проекту можна перенести знання лікарів на реальних людей, дітей, які на сьогоднішній день здорові, щоб вони максимально довго такими залишалися. Найбільше уваги буде приділятись вивченню реанімаційних заходів. Раптові серцеві смерті не є рідкістю і стосуються в основному молодих осіб віком 30-50 років. І найчастіше, в критичній ситуації біля потерпілого знаходиться не медик, а хтось з близьких, тому важливо навчити їх першій медичній допомозі, це зможе зберегти життя», - повідомив Дмитро Беш, експерт ДОЗ ЛОДА з кардіології. Софія Тихомирова, національна координаторка комітету громадського здоров'я Української Медичної Студентської Асоціації, висловила подяку департаменту охорони здоров’я за співпрацю та подальшу спільну роботу: «Це велика можливість реалізуватись. Наша Асоціація займається глобалізацією медичної освіти, обміном досвідом на міжнародному рівні, популяризацією здорового способу життя та залученням студентів до громадського здоров’я. Наші студенти загорілися бажанням вчитися у лікарів, експертів охорони здоров’я і поширювати знання в маси. Дій глобально – думай локально». Андрій Парфенюк, голова Студентської ради Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького 2020-2021 н.р., координатор всеукраїнського проекту "Healthy challenge" в Львівській області у 2020р., подякував департаменту охорони здоров’я за можливість долучитися і стати частинкою цього важливого проекту, проводити лекції для школярів: «Охочих є багато, ми запустили онлайн-форму для реєстрації волонтерів. Місяць ми будемо набирати команду, а вже з серпня розпочнуться навчання. Перш за все, для студентів це прекрасна можливість комунікувати зі спеціалістами в сфері охорони здоров’я». Перша зустріч із представниками департаменту охорони здоров’я ЛОДА відбудеться вже 12-го серпня. Зареєструватися для участі у проєкті можна за посиланням: https://forms.gle/svY7n9jqbryGvKR2A Для додаткової інформації: Софія Тихомирова +380 (93) 437 88 05 Галина Бордун +380674607614