Максим Козицький відзначив учасників проєкту «Почуй лікаря»

23 грудня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Ініціатива Львівської ОДА - проєкт «Почуй лікаря» стартував наприкінці вересня. За два місяці активної роботи він охопив 77 шкіл та понад 2300 учнів Львівщини 9-10 класів.

Реалізовувався проєкт через дві складові. Перша – це волонтери-медики, які проводили лекції в школах та закладах професійно-технічної освіти (ЗПТО) Львівщини щодо профілактики захворювань та інформування про здорове харчування. Друга – відеороз’яснення від медичних експертів, які долучились до проєкту.

Сьогодні всіх, хто став частиною команди «Почуй лікаря», привітав голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Щиро дякую за вашу працю, за те, що ви достукуєтесь до вчителів, батьків та найголовніше учнів. Ви справді у простій та доступній формі доносите до дітей, що для того, щоб бути здоровим і у 25-ть і в 45-ть років, дбати про своє здоров’я потрібно зі шкільної лави. Діти, які дослухаютьcя до вас, матимуть щасливе, а головне здорове майбутнє. Тому ваші зусилля точно не даремні. Проєкт «Почуй лікаря» важливий і тим, що об’єднує зусилля низки департаментів облдержадміністрації, а також волонтерів у єдиній справі – турботі про здоров’я дітей та молоді області», - зазначив очільник області.

Також Максим Козицький за активну громадську діяльність, вагомий особистий внесок у реалізацію соціальних ініціатив та активну участь у волонтерському проєкті «Почуй лікаря» відзначив доцента кафедри сімейної медицини факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Дмитра Бешу, виконувача обов'язків генерального директора Державної установи «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Наталію Іванченко, голову студентського самоврядування Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Світлану Налигач.

Окрім цього, усі присутні отримали сертифікат за участь у проєкті.

Нагадаємо, що метою проєкту «Почуй лікаря» є профілактика інсульту, інфаркту, інформування про здорове харчування та роз’яснення важливих питань щодо здоров’я серед учнів та студентів волонтерами-медиками.

Теми проєкту обрані не випадково, адже, як зазначають медики, серцево-судинні захворювання сьогодні є на першому місці серед причин смертності серед населення. Не менш важливим є і правильне харчування, оскільки захворювання органів травлення також є дуже поширеними. І тут дуже важливою є саме профілактична робота. Зазначив керівник департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

Своєю чергою, керівник департаменту освіти Олег Паска нагадав за загальнодержавну стратегію здорового харчування у школах, яку курує Перша Леді Олена Зеленська. Та відзначив важливість роботи волонтерів-медиків зі школярами.  

Керівник проєкту «Почуй лікаря», радниця голови Львівської ОДА Галина Бордун зазначила, що проєкт отримав дуже добрі відгуки від школярів та студентів, молодь ділилась, що інформація була інтерактивна і цікава. Підлітки мали чимало запитань на теми алергії, вакцинації, тютюнопаління тощо.

Сьогодні напрацьовані контакти волонтерів-медиків та педагогів продовжують приносити плоди. Спікерів проєкту запрошують на форуми та інші шкільні заходи.  

Нагадаємо, проєкт «Почуй лікаря» започаткували департамент охорони здоров’я Львівської ОДА, департамент освіти та науки Львівської ОДА, Студентська Рада ЛНУ імені Данила Галицького та ГО «UMSA». Долучитись до команди експертів та почати просвітницьку діяльність у школах Львівщини міг кожен студент-медик чи практикуючий лікар.

Ключові слова:

почуй лікаря

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook