В області триває реалізація проєктів за кошти секторальної підтримки ЄС
На Львівщині реалізують понад десяток розвиткових проєктів за рахунок коштів державного бюджету в рамках секторальної бюджетної підтримки. Про хід їх виконання, дорожню карту, йшлося сьогодні під час наради першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика з розпорядниками коштів.
Як зазначив Андрій Годик лише по частині об’єктів станом на сьогодні обсяг видатків доволі значний. Відтак, наголосив, що у грудні всі організаційні питання в частині внесення необхідних змін мають бути вирішені.
Нагадаємо, це такі проекти:
- «Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині». Тут планують завершити будівництво велодоріжки Славське-Волосянка, розробити велоквест за маршрутом, а також забезпечити промоцію проєкту.
- Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «Горбогори». Це масштабний проєкт спрямований на популяризацію місцевого виробника, створення агротуристичного кластера відомого не лише на Львівщині, але й за її межами. Так цьогоріч, планують завершити будівництво трьох інфраструктурних об'єктів, промаркувати туристичні маршрути, провести навчання-тренінги з агротуризму тощо.
- «Схід і Захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти». Проєкт обміну між педагогами з Львівської та Луганської областей.
- «Карпатська мережа регіонального розвитку» та «Карпатська мережа регіонального розвитку 2.0». Реалізація пілотних проєктів розвитку гірських територій у громадах, створення кластеру ремісників карпатського регіону, інформаційно-промоційна кампанія, будівництво Карпатського центру регіонального розвитку, завершення розробки Стратегії розвитку українських Карпат тощо.
- «Розвиток біоекономіки Західного регіону України: виробництво екотари з біодеградабельних полімерів». Ініціатором проєкту є Львівська політехніка спільно з Львівською обласною державною адміністрацією.
- «Портал місцевої статистики та відкритих даних громад Львівщини - інструмент прийняття збалансованих рішень»;
- «Створення парку агропереробки «ФрутБанк» з формування доданої вартості на продукцію малих та середніх виробників Львівщини. Парк агропереробки планують створити на території Мостиської ОТГ.
- «TourTurka 2.0 «Пізнання етно-культури бойківського краю Турківського району Львівської області»». Тут проведуть реконструкцію приміщень двох народних домів зі створенням комунікацій у с. Лімна та с. Бітля, закуплять музичні інструменти та костюми, розроблять схеми туристичного маршруту.
- Реставрація пам’ятки архітектури Художнього музею М.Біласа (вілла «Гопляна») на майдані Кобзаря в м.Трускавці Львівської області загальною вартістю 19,3 млн грн, з яких 16,0 млн грн - передбачено залучити з державного бюджету. Ініціатором проєкту є Трускавецька міська рада;
- «Глемпінги – створення ексклюзивного туристичного продукту в природоохоронних територіях». Ініціатором проєкту є Міндовкілля, який реалізовуватиметься на Львівщині спільно з Закарпатською, Івано-Франківською, Донецькою областями.
- «Трансформація вугільних регіонів України» (пілотні проєкти Донецької та Львівської областей). Ініціатором проєкту є Міністерство розвитку громад та територій України;
- «Співробітництво задля економічного зростання Карпат (громад Закарпатської, Львівської, Чернівецької, Івано-Франківської областей)».
«Секторальна бюджетна підтримка дозволяє зреалізувати важливі проєкти спрямовані на забезпечення економічного розвитку, підвищення конкурентоспроможності територій, їх туристичної привабливості, підвищення рівня зайнятості населення. Значна частина з них є важливою не лише для окремих територій, громад, а й на міжобласному та державному рівнях. Приємно, що торік саме Львівщина стала лідером за кількістю поданих проєктів в Україні на секторальну підтримку ЄС і саме наша область здобула значну кількість проєктів-переможців в порівнянні з іншими областями. Відтак, спільними зусиллями маємо реалізувати задумане якісно і в терміни», -наголосив Андрій Годик.
Загальна сума передбаченого ресурсу державного бюджету на 2021 рік, що планується залучити на Львівщину разом із перехідними проєктами в рамках Секторальної підтримки, становить 93,5 млн грн.
Ключові слова:
секторальна підтримка