Громади Яворівщини напрацювали мережу профільних ліцеїв

14 грудня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Цього тижня свою візію потенційної мережі профільних ліцеїв презентували в межах робочої наради громади Яворівського району. Зустріч представників департаменту освіти та керівників відділів освіти громад за участі заступника голови райдержадміністрації Володимир Дзюнька відбулась днями у Яворівській райдержадміністрації.

Доцільна кількість таких ліцеїв, їх профілі, кадрове наповнення та матеріальне забезпечення – основні акценти в процесі побудови майбутньої мережі.

«Ніхто з нас не зможе створити заклад там, де нема кадрового забезпечення. Для того, щоб створити якісний академічний ліцей, мають бути кваліфіковані досвідчені вчителі. Тому, чи не найперше наше завдання: підготовка, обмін досвідом і формування кадрового потенціалу. Маємо спільно визначитись з ліцеями так, щоб дітям, перш за все, було комфортно. Львівщина має показати приклад як сформувати мережу і дати старт профільній освіті», - акцентував директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

Усі пропозиції від громад опрацюють та накладуть на карту області, де також будуть передбачені наукові ліцеї, які також мають намір створити. Першочергово фінансуватимуть саме ті заклади, які будуть визначені майбутніми ліцеями, аби забезпечити там відповідні умови для здобуття якісної освіти у старшій школі.

«Наша робоча група, яку ми створили за рекомендацією департаменту, напрацювала прогнозовану мережу ліцеїв по кожній з громад. В той чи інший спосіб трансформація торкнеться усіх закладів. Ми пропонуємо у деяких громадах заклад лише третього рівня, в інших - І-ІІІ ступенів. Кожна з громад різниться і територіально, і по кількості учнів, є громади компактно розташовано, інші розтягнуті на кілометри. Тому до уваги мусимо брати і можливість довезення, і варіанти проживання», - розповіла в.о. начальника відділу освіти, охорони здоров'я, спорт та молоді Яворівської РДА Оксана Майхер.

Пропозиції громад базуються на потребах територій в тій чи іншій кількості навчальних закладів, на аналізі демографічної ситуації, показниках вступу дітей після закінчення школи, ймовірності змін в системі оцінювання, як от впровадження ЗНО після 9-го класу тощо.

У шести громадах Яворівського району функціонують 98 закладів загальної середньої освіти, в яких навчанням охоплено понад 23 тисячі дітей.

Ключові слова:

профільні ліцеїЯворів

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook