Міністерство освіти і науки відкриває ще один офіційний канал для інформування
Міністерство освіти і науки відкриває в Instagram ще один офіційний канал для інформування у сфері освіти, науки та інновацій.
МОН прагне привернути увагу молоді, адже мета – доносити освітні новини всій країні.
Як повідомили у МОН, на сьогодні є такі офіційні ресурси:
.Ексклюзивна та достовірна інформація про роботу Міністерства також публікується в Telegram-каналі Сергія Шкарлета.
Новини за темою
Медіаспільноту та цивільне населення закликають обмежити висвітлення інформації про воєнні дії: головні вимоги
22 березня 2022
Центр протидії дезінформації при РНБО України спільно з командуванням Збройних сил України звертається до медіаспільноти та цивільного населення з проханням максимально обмежити: - висвітлення персональних даних, світлин, що містять обличчя військових; - фіксування геолокаційної, візуальної прив’язки до місць виконання ними завдань; - уникайте фото- та відеофіксації, поширення у ЗМІ територіальної прив’язки бомбосховищ (місць укриття цивільного населення). Водіям забороняється фото- та відеозйомка: - Доріг загального користування; - Об'єктів загального призначення; - Об'єктів інфраструктури, блокпостів, укріплень; - Розташування, зосередження чи переміщення військових частин (підрозділів) сил оборони. - Перевіряйте інформацію перед тим, як її озвучувати/описувати. - Не дезінформуйте заголовками. Інформацію викладайте чітко та стисло. Працюймо на совість і на державу, а не проти неї. Ми всі зараз - єдине військо – йдеться у повідомленні.
Львівська ОВА закликає представників медіа області довіряти тільки офіційним джерелам інформації
8 березня 2022
Шановні представники медіа Львівщини! У ці доленосні для України дні весь потік інформації, яку ми щодня спостерігаємо в інформаційному просторі, зокрема у Facebook, Telegram та інших ресурсах, може легко перетворитися на небезпечну зброю. Ми всі розуміємо, що інформація може як рятувати, так і вбивати тисячі мирних українців та військових, які сміливо і відважно боронять нашу з вами державу. Неперевірена, неофіційна інформація чи фейки стають ворожими «градами» в інформаційному полі. Ворог робить усе можливе, щоб демотивувати та знищити нашу психологічно-мотиваційну перевагу та посіяти паніку серед людей. Саме тому ми зобов’язані підтримувати наших захисників, розповідати про їхні перемоги, підсилювати бойовий дух та вселяти віру в спокійне майбутнє. Звертаємося до вас та закликаємо користуватися тільки офіційними джерелами інформації, аби випадково НЕ вводити людей в оману та НЕ розповсюджувати недостовірну інформацію. Львівська обласна військова адміністрація готова сприяти представникам медіа в отриманні, перевірці та розповсюдженні інформації, яка може бути оприлюднена згідно з законами воєнного стану. Також ми можемо співпрацювати у спростуванні відомостей, які зумисне намагається поширити ворог, або які є неправдиві і потрапили в інфопростір випадково. Ми закликаємо Вас до постійної двосторонньої співпраці. Разом зможемо завдавати ворогу великих інформаційних втрат та забезпечити мирне перебування вимушених переселенців у тилу. Просимо представників медіа, адміністраторів сторінок у соціальних мережах максимально поширювати інформацію від офіційних органів влади країни та області. Щоб захистити права і свободи громадян, закликаємо вас довіряти виключно повідомленням з офіційних каналів комунікації та активно поширювати достовірну інформацію на своїх ресурсах. Якщо у вас виникають додаткові запитання чи сумніви щодо достовірності інформації, просимо перевіряти її в пресслужбі Львівської обласної військової адміністрації (+380638367460) або безпосередньо у директора департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської обласної військової адміністрації Дмитра Посипанка (+380977581262). Для тих медіа, які готові активно співпрацювати з обласною військовою адміністрацією у цьому напрямку, пропонуємо встановити банер на вашому сайті, який означатиме, що ви оперуєте виключно офіційною та перевіреною інформацією (завантажити банер можна за посиланням). Зараз не час для пошуку сенсацій, зради чи хайпу. Зараз час для об’єднання зусиль. Щиро дякуємо вам за вашу роботу та багаторічну співпрацю. Тільки разом переможемо зло! Сайт Львівської обласної військової адміністрації https://loda.gov.ua Актуальні сторінки з офіційною інформацією: Львівська обласна військова (державна) адміністрація facebook.com/LvivskaODA twitter.com/peopleof_action t.me/people_of_action instagram.com/lviv_oda Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький facebook.com/kozytskyy.maksym.official twitter.com/m_kozytskyy t.me/kozytskyy_maksym_official
СБУ закликає перевіряти інформацію та не вестись на фейки
5 березня 2022
Ворог продовжує активно атакувати Україну в інформаційному полі. Відтак, Управління Служби безпеки у Львівській області просить жителів максимально бути уважними до інформації, яку вони отримують, перевіряти її і не вестись на фейки. «Зокрема пропаганда, яку проводили до цього, що Президент підписав договір про капітуляцію – фейк. Інформація щодо того, що в Херсонській області, зокрема місті Херсон, зустрічають ворога з квітами і гаслами «дякуємо» - це все фейк. Фейк і те, що українців прослуховують у зв’язку з воєнним станом – вона не відповідає дійсності. Ці фейки ми будемо спростовувати і повідомляти вам», - зазначила речниця відомства Роксолана Яворська. Управління СБУ у Львівській області звертає увагу: «Прохання до користувачів соціальних мереж, перед тим, як ви поширюєте ту чи іншу інформацію, одразу перевіряйте її на інстаграм сторінках, фейсбук сторінках, офіційних сайтах відомств та силових структур. Це Міністерство оборони України, Служба безпеки України, Офіс Президента України, Кабінет Міністрів України, Генеральний штаб. На усіх цих сторінках є правдива інформація, не перепощуйте інформацію, яка є сумнівною. Тільки так ми зможемо подолати ворога в інформаційній війні». Роксолана Яворська повідомила і про фейкові атаки, які можуть запустити в інфопростір вже найближчим часом. «Про діяльність секретної тюрми СБУ/ЦРУ на українській території. Нібито її ув’язнені, котрі потрапили в полон ЗСУ, передадуть відео з тюрми. А от роль цих ув’язнених гратимуть представники бойовиків ОРДЛО та колишні військові дезертири чи злочинці. Також у соцмережах вороги створюють безліч фейкових сторінок Служби безпеки України та Міністерства оборони України. А на них нібито наші посадовці чи військові під загрозою фізичного насильства закликають співпрацювати з окупантами чи розповідають про капітуляцію Києва. Це – фейк. Блокуйте одразу ці сторінки», - наголосила речниця. Також ворог ретранслює через російське телебачення інформацію про те, що Херсон захоплений і ввійшли російські війська. Це також не відповідає дійсності. Служба безпеки вкотре наголошує на необхідності перевірки всієї інформації, а також спростування неправдивої в тому числі через особисті акаунти в соцмережах.
ЗНО - 2022: МОН продовжило реєстрацію
28 лютого 2022
Через воєнні дії в Україні продовжили реєстрацію на основну сесію Зовнішнього незалежного оцінювання до 9 квітня. Про це міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив у Telegram. "Сьогодні я підписав наказ, яким внесено зміни до Календарного плану проведення та організації Зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році. Відтепер реєстрація учасників ЗНО-2022 триватиме до 9 квітня", – розповів Міністр. Нагадаємо, реєстрація на ЗНО мала бути до 9 березня.
У межах проєкту «Ноутбук кожному вчителю» придбано майже 63 тисячі ноутбуків
15 лютого 2022
У межах національного проєкту «Ноутбук кожному вчителю» Міністерства освіти і науки та Міністерства цифрової трансформації придбали 62 674 ноутбуки для закладів загальної середньої освіти, в яких працюють 191 380 вчителів і навчаються 2,5 мільйонів учнів. Про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет на підставі офіційних звітів усіх областей щодо закупівлі ноутбуків. «Спільними зусиллями за короткий проміжок часу нам вдалося не просто забезпечити комп’ютерною технікою чимало вчителів, а й перевиконати план. Я впевнений, що це лише початок. Працюємо далі заради розбудови якісної системи освіти та створення гідних умов праці освітянам», – наголосив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Під час реалізації програми досягнули співвідношення 1 ноутбук на 1 педагогічного працівника, як це передбачено постановою Кабінету Міністрів №403 від 21 квітня 2021 року. За планом, 60 тисяч ноутбуків мали отримати 24 області та 10 районів Києва за рахунок субвенції та співфінансування від кожної з областей. На Львівщині доставили 4042 ноутбуки у школи області. Загалом використали понад 67 мільйонів гривень коштів загальнодержавної субвенції та майже 14 мільйонів гривень коштів місцевих бюджетів. Із виділених 980 млн грн субвенції касових видатків здійснено на 860 млн грн. Економія склала майже 108 мільйонів гривень, 73 млн з яких спрямовали на придбання автобусів і обладнання вбиралень у школах, а майже 35 млн грн повернули до бюджету. Співфінансування з місцевих бюджетів склало понад 243 мільйонів гривень, із яких 14 мільйонів не були освоєні та теж повернуті до бюджету.
Стартувала комунікаційна кампанія про реформу професійної освіти «Ми змінюємося»
16 грудня 2021
Розпочалася комунікаційна кампанія у сфері професійної освіти "Ми змінюємося". Кампанія націлена розповісти учням, їхнім батькам і бізнесу про зміни у професійній освіті. "Реформа неможлива без комунікації. Можна роками робити зміни, але якщо не говорити про них у публічному просторі, їх просто не існуватиме. Сьогодні ми запускаємо комунікаційну кампанію про зміни у професійній освіті, щоб нагадати українському суспільству про перемоги, яких ми досягнули з початку реформи. Розповісти, якими ми є зараз: з новою технікою, навчальними програмами, сотнями партнерств із бізнесом і десятками училищ, які відправляють учнів на стажування за кордон. Ми хочемо, щоб "ми змінюємося" лунало в кожній українській автівці, у кожному профтесі, закарбувалося в головах наших школярів та їхніх батьків", – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук. Кампанія передбачає інформаційні та рекламні матеріали у Facebook, Telegram, Instagram, Twitter, Tik-Tok і Youtube. У точках дотику з цільовою аудиторією будуть розміщені рекламні постери, а слухачі кращих радіостанцій країни зможуть дізнатися успішні історії працевлаштування учнів у розважальному форматі. Матеріали розповідають про переваги професійної освіти для кожної з цільових аудиторій: для учнів – швидке отримання професії; для батьків – можливість допомогти дитині стати самостійнішою; для бізнесу – отримати професійних фахівців. Кампанія триватиме до кінця грудня 2021 року. Організаторами комунікаційної кампанії є Міністерство освіти і науки спільно з Інститутом модернізації змісту освіти, Pr-агентством Press Association UA, медійною агенцією MediaHub та діджитал агенцією InPrime.
У Державному бюджеті на 2022 рік МОН передбачено 153,7 млрд грн – це на 14,4 млрд грн більше, ніж у 2021 році
2 грудня 2021
У Державному бюджеті на 2022 рік Міністерству освіти і науки України передбачено видатки обсягом 153,7 млрд грн, що на 14,4 млрд грн більше, ніж у 2021 році. Держбюджет на 2022 рік ухвалено Верховною Радою України сьогодні, 2 грудня 2021 року. “Дякую народним депутатам за підтримку сфери освіти і науки України. Ми продовжуємо працювати над посиленням соціального захисту педагогів. Уже з грудня зарплата педагогів зросла на понад 8%, з 1 січня 2022 року передбачено збільшення академічних стипендій у закладах професійної, фахової передвищої та вищої освіти. А також уперше буде надано субвенцію на забезпечення пожежної безпеки в школах у розмірі 1,50 млрд грн”, – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Загалом на субвенції для розвитку освіти передбачено 112,9 млрд грн (103,7 млрд грн у 2021 році). У 2022 році буде виділено такі субвенції: освітня – 108 млрд грн; на розвиток НУШ – 1,57 млрд грн; на реалізацію програми “Спроможна школа для кращих результатів” – 1 млрд грн; на надання державної підтримки особам з ООП – 0,50 млрд грн; на створення НПЦ професійної освіти – 0,25 млрд грн; на забезпечення пожежної безпеки у школах – 1,50 млрд грн. Державні видатки МОН на 2022 рік становлять 40,9 млрд грн, що на 5,4 млрд грн більше за минулорічний показник. Зокрема, передбачено кошти для: підготовки кадрів закладами вищої та фахової передвищої освіти – 27,8 млрд грн; виплат академічних стипендій – 5,14 млрд грн; забезпечення діяльності Національного фонду досліджень, грантової підтримки наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) досліджень – 0,83 млрд грн; фонду розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти – 0,25 млрд грн.
Фінансування з обласного бюджету за 22-26 листопада: на що скерували кошти
26 листопада 2021
За інформацією заступника голови Львівської ОДА Івана Собка цього тижня виділили понад 39 млн грн субвенції з державного бюджету на придбання киснево-генеруючих станцій медичним установам, які лікують ковідних хворих, і тестів на визначення антигену SARS-GOV-2. Реалізацію проєктів регіонального розвитку та місцевих ініціатив профінансували в сумі 10,4 млн грн; програму „Безпечна Львівщина” – 8,3 млн грн; ремонтні роботи на дорогах області – 6,8 млн грн; закупівлю сучасних шкільних меблів та обладнання – 4,4 млн грн; фінансовау підтримку ТРК ”Перший Західний” – 3,3 млн грн; придбання комп’ютерної техніки для ліцею імені Героїв Крут – 1,5 млн грн; виплату обласних премій для студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти – 1,3 млн гривень. Загалом впродовж цього тижня з обласного бюджету виділили 152 млн грн, з яких понад 76 млн грн на функціонування бюджетних установ обласного підпорядкування.
МОН рекомендує запровадити дистанційне навчання в закладах фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти
22 жовтня 2021
Через погіршення епідеміологічної ситуації з COVID-19, врахувавши консультації Міністерства охорони здоров’я України, МОН рекомендує запровадити дистанційне навчання з 25 жовтня до 15 листопада закладам фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти усіх форм власності та сфер управління. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет у своєму телеграм-каналі. «Закликаю всіх освітян, здобувачів освіти та їхніх батьків ставитись до ситуації з поширенням COVID-19 вкрай відповідально. Вакцинуватися, тобто захистити себе від високих ризиків захворювання, сьогодні може кожен», – наголосив Сергій Шкарлет. Міністр зазначив, що навчання у школах з наступного тижня буде організовано з урахуванням епідемічної ситуації в кожному окремому регіоні. Нагадаємо, 87% працівників закладів загальної середньої освіти отримали принаймні одну дозу вакцини від COVID-19.
Розпочато конкурс на здобуття державних іменних стипендій молодим вченим для увічнення Героїв Небесної Сотні
2 жовтня 2021
З 1 жовтня 2021 року розпочався конкурс на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні. Відповідне рішення затверджено наказом МОН. Прийом документів триватиме до 1 листопада 2021 року. Претенденти на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні надсилають документи в паперовому та електронному вигляді за адресою: Міністерство освіти і науки України, бульвар Тараса Шевченка 16, м. Київ, 01601, та заповнюють електронну форму за посиланням. Щороку до Дня Гідності та Свободи призначається 25 стипендій строком на один рік у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановленому на початок року, кожна (наразі це близько 4,5 тис. грн). Виплата стипендій розпочинається з 1 січня наступного року після року, в якому проводиться конкурс на її здобуття. Призначається по п’ять стипендій у кожній з таких номінацій: стипендія імені Дмитра Максимова; стипендія імені Назарія Войтовича; стипендія імені Романа Гурика; стипендія імені Устима Голоднюка; стипендія імені Юрія Поправки. Вік претендентів, які висуваються на здобуття стипендії, станом на 1 січня року, в якому розпочинається виплата стипендій, не може перевищувати 35 років для осіб, які мають вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня, та 40 років для осіб, які мають науковий ступінь доктора наук або навчаються в докторантурі. Кожен претендент обов’язково повинен мати вагомі наукові результати з того напряму, в якому працює або навчається. Вони підтверджуються такими формами, як монографії, наукові статті, зокрема в Web of Science, Scopus, Index Copernicus, охоронні документи на інтелектуальну власність тощо. Також неодмінно враховуватиметься активна громадська позиція.
Актуальні новини Львівщини: перелік офіційних вебсторінок у соціальних мережах
27 серпня 2021
Актуальні новини області та об’єктивна інформація у зручному форматі тепер доступна за такими посиланнями: Facebook: Офіційна сторінка Львівської ОДА: https://www.facebook.com/LvivskaODA Інформація про діяльність команди голови Львівської ОДА: https://www.facebook.com/people.of.action.Lviv Офіційна сторінка голови Львівської ОДА Максима Козицького: https://www.facebook.com/kozytskyy.maksym.official Офіційна сторінка першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика: https://www.facebook.com/A.Hodyk Офіційна сторінка заступника голови Львівської ОДА Віталія Загайного: https://www.facebook.com/ZahaynyiVitaliy Офіційна сторінка заступника голови Львівської ОДА Івана Собка: https://www.facebook.com/sobkoivan Офіційна сторінка заступника голови Львівської ОДА Юрія Бучка: https://www.facebook.com/profile.php?id=100006127878024 Офіційна сторінка заступника голови Львівської ОДА Олександра Кулепіна: https://www.facebook.com/kulepin Telegram: Львівщина. Люди дії - актуальні новини Львівщини: https://t.me/people_of_action Офіційний канал голови Львівської ОДА Максима Козицького: https://t.me/kozytskyy_maksym_official Invest-Man - актуальна інформація для інвесторів: https://t.me/investmanlviv Оповіщення ЦЗ - оперативна інформація з питань цивільного захисту: https://t.me/dczloda Instagram: Офіційний акаунт Львівської ОДА: https://instagram.com/lviv_oda Офіційний акаунт голови Львівської ОДА Максима Козицького: https://instagram.com/kozytskiy.official Інформація про діяльність команди голови Львівської ОДА: https://instagram.com/kozytskiy_team
У департаменті освіти налагодили роботу із експертами МОН
6 липня 2021
Освітяни Львівщини, які входять до комісій та експертних комітетів при Міністерстві освіти і науки співпрацюватимуть із департаментом у питаннях оперативного реагування на ситуацію в освітній та науковій сфері. Ініціативна група експертів МОН спільно із фахівцями департаменту координуватимуть свої зусилля у напрямі пожвавлення змін в освіті регіону. До складу групи увійшли представники професійно-технічної освіти, експерти з цифровізації, аналітики освітньої мережі, молоді науковці, учасники робочої групи із реформи середньої освіти тощо. «Усі учасники ініціативної групи входять до комітетів, комісії, консультативних кабінетів при Міністерстві чи при Президентові України. Ці люди тримають руку на пульсі усього, що відбувається в освіті держави. Координуючи зусилля із експертами, зможемо обмінюватись оперативною інформацією та реагувати на ситуацію в галузі. Працюючи як одна монолітна команда, зможемо також залучати фахівців з інших галузей, щоб мати фахову думку справжній професіоналів. Така координація буде нам всім на користь», - наголосив під час першого засідання групи директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. За результатами спільної роботи департамент зможе подавати пропозиції до законодавчих змін, напрацьовувати способи монетизації наукових проектів, формувати концепції реформування різних ділянок освіти, інформувати Міністерство та Президента про ситуацію із мережею тощо.