Проєкт «Експедиція громад» – це розвиток туризму через співпрацю влади, громади й бізнесу, - Максим Козицький

17 грудня 2021р, Новини. Управління туризму та курортів, Прес-служба ОДА

Шлях одинадцятого виїзду проєкту «Експедиція громад: фокус на туризм як шлях до економічного розвитку» мав довжину майже 200 км в одну сторону і пролягав до Турківської та Боринської громад Самбірського району.

Сам проєкт стартував у березні цього року. Завдяки йому оператори, які працюють на внутрішній або в’їзний туризм, уже включили до своїх турів "PARK3020", "Казкові поля", ранчо "Скарбова Гора" й "Гута Щирецька", "Аптеку – музей Йогана Зега" й "Карпатську хату" в Бориславі, туристично-відпочинковий комплекс "Липова долина", етнокомплекс "У дворі". Попереду внесення до турів цікавинки Національного природного парку "Бойківщина".

«Про цифри: проєкт до цього часу охопив 18 громад, до нього долучилися 57 представників туристичного бізнесу в громадах і понад 50 туроператорів, екскурсоводів та гідів-перекладачів. Мета проєкту полягає в розвитку туризму через співпрацю влади, громади й бізнесу. Чекаю нових виїздів та цікавих локацій від проєкту «Експедиція громад: фокус на туризм» уже з початку 2022 року», - додав Максим Козицький.

Найпівденнішим пунктом 11-го виїзду був Західний реабілітаційно-спортивний центр поблизу села Яворів. Це великий гірськолижний комплекс, сезон тут стартує вже на вихідних, 18-19 грудня. Для спусків на лижах і сноубордах є дві траси й стільки ж крісельних підйомників.

Загалом Центр складається із 38 об’єктів, має чималу базу – велике житлове приміщення, котеджі, велика їдальня. Одночасно проживати тут може до 200 осіб. Об’єкт безбар’єрний, пристосований для різних нозологій людей з інвалідністю. Наразі триває будівництво нових житлових котеджів та облаштування басейну.

«Запрошення туристів є у наших планах, але цей напрямок займатиме до третини від нашого житлового фонду, – зауважує Наталя Рода, директор центру. – Бо на першому місці – підготовка спортсменів, на другому – реабілітація. І вже на третьому – власне туризм».

У Національному природному парку «Бойківщина» з офісом у селищі Бориня можна придбати саджанці хвойних рослин різного розміру, відвідати садибу регіонального ландшафтного парку «Надсянський», а вже в лютому у селищі планують провести зимовий фестиваль, присвячений культурі Бойківщини.

НПП створює три туристичні шляхи, один із них – велосипедний, ще два – пішохідні. «Експедиція громад стала в пригоді, бо національний парк віднедавна отримав державне фінансування й нам важливо почути думку людей з туристичного бізнесу – що з наших ініціатив буде цікавим для приваблення уваги гостей», – зауважила Ірина Шпаківська, провідний спеціаліст дільниці благоустрою, рекреації та екологічної освіти НПП «Бойківщина».

У Турці секретар міської ради Олександр Гвоздінський провів екскурсію містечком з акцентом на його історію та пам’ятки й продемонстрував місце, де у майбутньому планують облаштування фотозони. А керівник проєкту «TourTurka 2.0» Тарас Дубіль розповів про ідею створення туристичних локацій із майстер-класами на базі народних домів у селах Лімна і Бітля.

Керівники й менеджери туристичних операторів також відвідали село Ісаї – одну з найдавніших в Україні дерев’яну церкву святого Михайла, що походить із XVII сторіччя, є пам’яткою національного значення. На час реставрації, що розпочалася у 2018 році, ікони й образи із давньої церкви перенесли до сусідньої мурованої (з 1930-х) з тим же храмовим святом Михайла. Саме у новішому храмі зараз відправляють богослужіння.

Ключові слова:

експедиція громад

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook