Бути екскурсоводом на Львівщині: відомі гіди області поділилися своїм досвідом роботи

21 лютого 2022р, Новини. Управління туризму та курортів, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 21 лютого – Міжнародний день екскурсовода. Львівська облдержадміністрація вітає усіх причетних з професійним святом та принагідно поцікавилась у представників творчої професії про її особливості та переваги.

«Бути екскурсоводом – це передовсім пізнавати та любити. Пізнавати себе, світ і місце людини у ньому: як жили, що і чому творили та що з цього маємо. Любити людей і локацію, де екскурсоводиш, чи маршрут, по якому йдеш. Люблю викликати у людей емоції і щиро радію, коли під час екскурсії, мені вдається їх спровокувати на якісь цікаві роздуми опісля. А ще ти накопичуєш силу-силенну цікавих історій, які колись стануть основою точно не нудної книги або небанальних оповідок для онуків», - розповідає Гандзуня Гошко, для якої професія гіда – це стиль життя.

Діана Борисенко вже 23 роки відкриває людям нові міста і місця та дарує їм незабутні спогади. Вона зізнається, що робота гіда – це велика відповідальність і вона потребує постійного навчання.

«Професія гіда дає можливість реалізувати мою мрію – презентувати нашу країну та розповісти про чудове місто Львів усьому світові. Робота гіда – це постійний розвиток у сфері професійної інформації, психології людей та вдосконалення комунікативних здібностей», – розповідає Діана Борисенко. 

Ігор Лильо проводить екскурсії 22 роки. Каже, що не обирав професію гіда, а ця професія обрала його. І їм обом сподобалось. Чоловік вдячний своїй спеціальності за можливість спілкуватись з величезною кількістю цікавих людей. До найексклюзивніших екскурсій, яку йому доводилось проводити, відносить «Нічну варту Львова».

Тетяна Казанцева спеціалізується на екскурсіях, які стосуються архітектури. Вона не лише гідеса, а й лекторка, художниця та доцентка Львівської політехніки. «Бути гідом – це постійно тримати мозок, душу та тіло в тонусі, це нові люди, зустрічі, події, мандрівки. Бути гідом - це вічна молодість та кохання», – коментує фахівчиня.

Наталія Зубик пішла на курси гідів під час відпустки з догляду за дитиною. Жінка дуже любить читати і це їй знадобилося у новій професії. До її особливостей відносить постійне навчання. 

«Здавалось би, раз вивчив текст і вперед. Ні, кожен раз шукаєш щось, що здивувало б у цьому місці тебе, навіть після стількох років роботи і розуміння, що Львів нескінченний, це дає відчуття щастя», ділиться пані Наталя.

За словами Лесика Олексюка, на сьогодні багато його туристів це вже друзі, з деякими з них він підтримує зв'язок вже роками і при можливості зустрічається, навіть якщо вони з інших областей.

«Немає значення де я, всюди почуваю себе як вдома. Це робота з людьми, де багато спілкування і емоцій, а я це люблю, це моє. Наша природа, історія, архітектура, традиції і кулінарія цікаві та надзвичайні. Як сказала донька моєї родички, Лесик ніколи не постаріє, бо буває часто на природі, дихає свіжим повітрям, його годують і ще гроші за це платять. Найважливіше – це закохувати своїх туристів в ті місця, які відвідуємо, аби вони ще не раз повернулись», каже Лесик Олексюк.

Як розповів Ігор Романюк, кожне місто в Україні має свою унікальну історію, адже це і перемоги, і поразки, інколи – легенди, а іноді – забута світова хроніка, але все це разом складає велику мапу подій. Справжній гід – це людина, яка живе своєю справою та може розповісти про місто, подію чи особистість так, що вам захочеться пірнути в цю історію, стати її частиною, дізнатися більше. Завдання гіда – поділитись любов’ю до міста, де живеш та працюєш. 

Петро Радковець дуже любить читати екскурсії львів'янам. Попри те, що це їхнє рідне місто, вони постійно відкривають для себе щось досі незвідане.

«Усе життя тут прожив, і нічого подібного не бачив» - кажуть люди. А стається це переважно тоді, коли до них приїжджають гості, або коли знаходять час і таки вибираються на екскурсію рідним містом. Після екскурсії люди переважно не запам’ятовують дат, архітекторів та стилі. Але ніколи не забувають атмосферу», - зазначає екскурсовод.

Розвиток туризму – один із пріоритетів Львівської ОДА, на цьому акцентує очільник області Максим Козицький.

«Ми дбаємо про розвиток інфраструктури, розширення географії подорожей на Львівщині. За останній рік вдалось ознакувати 40 туристичних об’єктів в межах проєкту «ВелоОпілля». В області з’явився такий яскравий проєкт як «Експедиція громад: фокус на туризм». Його мета полягає в розвитку туризму через співпрацю влади, громади й бізнесу. До проєкту долучилось понад 50 туроператорів, екскурсоводів та гідів-перекладачів. Екскурсоводи мають не лише зацікавлювати та інформувати туристів, вони повинні також піклуватися про інформаційну безпеку. Бо гіди є відображенням свого краю. Тішусь, що екскурсоводи Львівщини поділяють позицію щодо обмежень, пов’язаних з мовою окупанта, звертають увагу на те, що нас вирізняє. Бо якщо самі не будемо себе поважати та любити, годі сподіватися на шану від інших», – прокоментував голова Львівської ОДА Максим Козицький.

До слова, проєкт «Експедиція громад» охопив 18 громад. Торік вдалось здійснити 11 поїздок туристичними об’єктами Львівщини. Вже з березня плануються нові виїзди.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook