Сьомий виїзд «Експедиції громад»: фокус на туризм Солонківської та Сокільницької ТГ

18 Червня 2021р, Новини. Управління туризму та курортів, Прес-служба ОДА

Маршрут сьомого виїзду проекту «Експедиція громад» пролягав через Солонку, Вовків, Селисько, Хоросно, Годовицю та Басівку.

До Солонківської територіальної громади входить 21 село. На її території впроваджено чимало проектів соціально-економічного розвитку. За словами голови Солонківської територіальної громади Богдана Дубневича, цього року буде втілено ще один потужний туристичний проект «ВелоОпілля».

«Дуже тішуся, що цьогоріч виділено кошти на дорогу, яка з’єднає Кугаїв і Раківець через історичне село Підтемне. Там покладуть асфальт та велосипедні доріжки, - зазначає Богдан Дубневич. - Загалом через Солонківську ТГ мають проходити три велосипедні сполучення: одне через вул. Зелену та Давидів на Милятичі, друге - це вул. Стрийська - Солонка і далі Поршна і третє - це з вул. Кульпарківської через Малечковичі. Проект «ВелоОпілля» дійсно дуже потрібний на сьогоднішній день. По дорозі можна буде оглянути історичні та нові туристичні місця».

Туроператори під час експедиції мали змогу ознайомитися з кількома цікавими об’єктами і людьми, що їх курують. Про дерев’яну церкву Введення у Храм Пресвятої Богородиці 1702 року будови у селі Вовків розповів її настоятель Петро Терлецький. Колись у цьому храмі правив Микола Устиянович - батько письменника і художника Корнила Устияновича. Тепер у плебанії, де жила відома сім’я, працює музей.

За місяць у Селиську планують приймати туристів фермерське господарство «Агротем» і сироварня «Джерсей». Учасники експедиції відвідали господарства та висловили свої пропозиції і побажання для комфортного прийому організованих туристичних груп.

У Хоросно Андрій Риштун ознайомив присутніх з музеєм загиблих літаків, який відкритий з листопада 2020 року.

Серед найвідоміших туристичних об’єктів Сокільницької територіальної громади – костел Всіх Святих у Годовиці та криївка-музей у Басівці. Наталя Сподарик, голова правління благодійного фонду «На крилах любові», розповіла про годовицький храм, який потребує реставрації.

Криївка-музей у Басівці добре збереглась та перебуває у чудовому стані. Її збудували на місці колишньої підпільної типографії. Це добре розвинена туристична місцина, господарем якої є Іван Попович.

Керівниця управління туризму та курортів Наталя Табака подякувала представникам територіальних громад, які докладають зусиль для розвитку туризму на місцях.

«Помітно, що громади Львівщини динамічно розвиваються, реалізують проекти з покращення якості життя місцевого населення та розвитку інфраструктури, в тому числі і туристичної, - зазначила Натала Табака. - У кожну експедицію ми їздимо з туроператорами. Це ті люди, які формують туристичні програми в області, і, власне, наша ціль – показати їм нові та відомі об'єкти з оновленими можливостями відпочинку, познайомити із громадами та місцевим туристичним бізнесом й активом. Туристичні локації згодом увійдуть в програми турів, які туроператори будуть продавати. Відтак, частина грошей сплачена туристами піде і до місцевого бюджету громад».

Нагадаємо, що більше можливостей для громад про державні та обласні програми , календар зустрічей для громад від команди Львівська обласна державна адміністрація на сайті hromady.loda.gov.ua

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook